Ανατριχιαστικοί πίνακες

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν εχει καραφλα, απλως πολυ μεγαλο μετωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Προς tolisman: Απάντησε σε αυτό: Τί γνώμη έχεις για τα έργα του Πόλοκ;
Για να καταλάβω τι βαρύτητα έχει το έλεος από εσένα στο συγκεκριμένο θέμα.Αν και είμαι σίγουρος......................................................................................

έλεος.. δηλαδή τι θέλεις να πεις; ότι δεν ξέρω από τέχνη; αυτόν τον Πόλοκ που λες είναι αλήθεια πως δεν τον ξέρω.. στο google που κοίταξα τα έργα του δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση..

παρεπιπτόντως το έλεος πήγαινε εδώ:
Έχει γίνει το λάθος στο παρελθόν να μη ληφθούν υπόψιν φήμες και άλλα και τα γεγονότα που ακολούθησαν ήταν σκοτεινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*MARAKI*

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μπρρ... κι εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoey...!

Νεοφερμένος

Η Zoey...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εχοντας προσφατα δει τη "Γυναικα με τα Μαυρα" και αλλα θριλερ στα οποια εμφανιζονται ανατριχιαστικα παιδακια (τα οποια ειναι συνηθως νεκρα!) θα πω πως ναι, ο πινακας ειναι ανατριχιαστικος! Εγω προσωπικα, αν και καλλιτεχνης (που λεει ο λογος!) δεν θα τον αγοραζα με τιποτα τον πινακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Όντως είναι καταθλιπτικός και τα χέρια.. λίγο αποκρουστικά, αλλά ούτε τρόμο, ούτε και ανατριχίλα μου προκαλεί. Εγώ γενικά δεν είμαι.. ''ζωγράφος'', αλλά μου αρέσει η ζωγραφική (και ζωγραφίζω ωραία :) ) οπότε γενικά ασχολούμαι.. αν ήμουν ψυχολόγος, θα έλεγα πως ο καλλιτέχνης δεν είχε ωραία παιδική ηλικία. Επίσης, ίσως να μην τον αγόραζα λόγω των ματιών της κούκλας και των χεριών από πίσω. Ακόμα, δεν μπορώ να καταλάβω εάν το αγόρι βρίσκεται μέσα σε σπίτι (που αποκλείεται γιατί στο πάτωμα υπάρχει λίγο χορτάρι), ή εάν είναι έξω (μάλλον όχι επειδή το φεγγάρι βρίσκεται από πίσω μέσα στο τζάμι)... γενικά ο καλλιτέχνης πρέπει να ήταν άνθρωπος περίεργος, αλλόκοτος, διχασμένος... πείτε το όπως θέλετε. Κάτι ακόμα... το φεγγάρι είναι ανάποδα που σημαίνει κάτι κακό (έτσι λένε) και γενικά αν εξαιρέσουμε τα ρούχα του παιδιού και της κούκλας, υπάρχουν πολύ βαριά και σκούρα-σκοτεινά χρώματα. Δεν ξέρω αν το λάβατε υπόψη, αλλά από πίσω δεν υπάρχουν κεφάλια, πόδια, ή άλλα μέρη του σώματος, παρά μόνο τα χέρια.. άρα θέλει να κάνει τον πίνακα μυστήριο. Τα χέρια από πίσω μπορεί να εκφράζουν και τον κόσμο της φαντασίας που δεν είναι ορατός σε εμάς, ενώ το παιδί να βρίσκεται στον σκληρό κόσμο της πραγματικότητας. Και το τζάμι είναι διάφανο (μάλλον) λόγω του ότι δεν απέχει πολύ η φαντασία με την πραγματικότητα. Απορώ βέβαια που το παιδί με τόσα χέρια από πίσω.. δεν φοβάται!! Άρα έχει ζήσει στην σκληρότητα και αντιμετωπίζει το τρόμο με άνεση. Σε γενικές γραμμές, ο πίνακας είναι ωραίος και μυστήριος, ταυτόχρονα είναι λίγο περίεργος και ιδιόρρυθμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εχοντας προσφατα δει τη "Γυναικα με τα Μαυρα" και αλλα θριλερ στα οποια εμφανιζονται ανατριχιαστικα παιδακια (τα οποια ειναι συνηθως νεκρα!) θα πω πως ναι, ο πινακας ειναι ανατριχιαστικος! Εγω προσωπικα, αν και καλλιτεχνης (που λεει ο λογος!) δεν θα τον αγοραζα με τιποτα τον πινακα!

Αυτό με τα παιδάκια πραγματικά και εγω δεν το μπορώ... Με τέτοια έργα πάντα με πιάνει μια ανατριχιλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top