Τι είδος μουσικής ακούτε και γράφετε;

Τι μουσική σας αρέσει να ακούτε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 94)
  • Ροκ

    Ψήφοι: 48 51.1%
  • Ποπ

    Ψήφοι: 9 9.6%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 2 2.1%
  • Hip-hop

    Ψήφοι: 9 9.6%
  • RnB

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κλασσική

    Ψήφοι: 3 3.2%
  • Άλλο είδος

    Ψήφοι: 23 24.5%

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ στο παρελθόν έλεγα "Ακούω ροκ" και εννοούσα "Ακούω scorpions". Μόνο scorpions όμως... Πλέον έχω διευρύνει κάπως τους ορίζοντές μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ακούω από "ελαφρύ" ροκ (kasabian ,oasis, kings of leon) μέχρι χέβι μέταλ (judas priest , black sabbath) . Ιδιαίτερη αδυναμία έχω στους nirvana , τους guns n' roses και disturbed . Οι περισσότερες αναμνήσεις μου πάνε μαζί με αυτα τα τραγούδια .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μου αρεσει ιδιαιτερα το alternative rock, αλλα και γενικα μου αρεσει το ροκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ κυρίως Radiohead, Arctic Monkeys, Nirvana, Soundgarden, Scorpions, λίγο Led Zeppelin και iron maiden από μέταλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9631

Νεοφερμένος

Ο nikos9631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω ακούω alternative rock και κυρίως indie rock(the kooks) ,hard rock δε συνηθίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silia1991

Νεοφερμένος

Η silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Να σας πω ρε παιδιά τι είδους τραγούδια σας αρέσει να ακούτε;;;
Να, γράφω τραγούδια, μου αρέσει πολύ να γράφω τραγούδια και θέλω να μάθω τι τύπος τραγουδιού θα σας άρεσε.

να γραφεις τραγουδια π σ εκφραζουν καταρχας, οχι ο,τι αρεσει σε αλλους :) εμενα μ αρεσουν τα ροκ (σοφτ) και λιγο ηλεκτρονικη μουσικη.




εγω ακούω alternative rock και κυρίως indie rock(the kooks) ,hard rock δε συνηθίζω

μπραβο εχεις γουστο :) ακου κ λιγο φολκ ροκ ομως;) Ντυλαν πχ...tom waits...mark lanegan...klp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ακούω τα πάντα, ποτέ δεν μπόρεσα να χωρέσω σε κάποια συγκεκριμένη κατηγορία μουσικής. Από κάθε είδος μουσικής θα υπάρχει και κάποιο κομμάτι που θα με χει συντροφεύσει σε διάφορες περιστάσεις της ζωής μου, που θα έχω φάει κολλήματα, που θα έχω χορέψει κλπ. Αλλά νομίζω αξίζει να σημειωθεί το καινούριο είδος μουσικής που ανακάλυψα και έχω κολλήσει τελευταία, το witch house. Το γνωρίζει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraBS

Νεοφερμένος

Η dimitraBS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Metal ! ! ! Κυριως doom , black , Λιγο thrash , goth , heavy , stoner , melodic death
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LittleMrsMonkey

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ben Folds,Randy Newman και Tim Minchin κανένας;Μπα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παλιά ακουγα alternative rock και indie. Πιο indie πέθαινες. Τώρα τελευταία το γύρισα και στα πιο electronic κομμάτια. Eνδεικτικά: vampire weekend, the 1975,chvrches, bastille, the neighbourhood, grimes, haim, lorde,cocorosie, made in heights, Alt-J (∆),crystal castles, m.i.a κτλ
Αλλά ακούω και συγκροτήματα όπως fall out boy, the vaccines, jimmy eat world κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top