Δώρο για καθηγήτρια

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
απλα της ειπα να παρει ενα σκυλακι αγιου βερναρδου στην καθηγητρια της :look: :P :redface:

Δεν νομιζω.... Αλλα τεσπα! Εγω πηρα κατι σε:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελικα τι εγινε; τι πηρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι δώρο μπορεί να πάρει κανείς σε καθηγήτρια...?? Θέλω να πάρω στην καθηγητρια των Ιταλικών μου ένα δωράκι για τα Χριστούγεννα, αλλα έχω κολλήσει... Κοσμήματα δεν φοράει οπότε άκυρη η επιλογή, λογοτεχνία διαβαζει πιο πολύ ιταλική και από ελληνικά είναι δυσκολη στην επιλογή βιβλίων οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω, και γενικά ειναι λίγο δύσκολη περίπτωση... :worry: Έλεγα να παρω κάτι σε φουλάρι που μου αρέσουν πολύ τα φουλάρια αλλά δεν θυμαμαι αν την εχω δει ποτέ να φοράει! :wall: Ρίξτε καμία ιδέα για τίποτα πρωτότυπο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μπορείς να της πάρεις και μια ωραία πένα ή ένα καλό στυλό. Επίσης ένα ωραίο ασημένιο μπρελόκ που θα χαράξεις επάνω το όνομά της και την ημερομηνία που θα της το δώσεις. :thumbsup:

Εντάξει όχι και να χαράξει ημερομηνίες, δεν είχαν και έρωτα.
:P
Πάρτης έναν μαρκαδόρο για πίνακα ;)



Και να γράφεις στην καρτούλα: Συνεχίστε την καλή δουλειά
Η κάρτα έξυπνη/όμορφη ο μαρκαδόρος φθηνός. :(

εγω στον καθηγητη μου στο φροντιστηριο του ειχα παρει απο την κωνσταντινουπολη το 2010 ενα ναργιλε.πολυ του αρεσε
τέλειο:P

Πρόσφατα σε καθηγήτρια πήρα ζακέτα και γάντια.
Σε 2 καθηγητές φιλολόγους μου όταν αξιωθώ να τους πάω τα δώρα που θέλω θα είναι σίγουρα κρασί/κρασιά, κομπολόι από τα πολύ καλά μας, ίσως κάποια εικόνα, σίγουρα κάνα τραχανά και κάνα αβγό που ναι και πατεράδες με πολλά παιδιά και κάτι ακόμη που θα μπορούσε να κρατήσει στον χρόνο που δεν θυμάμαι τώρα τι είχα σκεφτεί. Και σίγουρα γλυκά για τις γυναίκες τους. (είμαι κουβαρντού γενικά)
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι δώρο μπορεί να πάρει κανείς σε καθηγήτρια...?? Θέλω να πάρω στην καθηγητρια των Ιταλικών μου ένα δωράκι για τα Χριστούγεννα, αλλα έχω κολλήσει... Κοσμήματα δεν φοράει οπότε άκυρη η επιλογή, λογοτεχνία διαβαζει πιο πολύ ιταλική και από ελληνικά είναι δυσκολη στην επιλογή βιβλίων οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω, και γενικά ειναι λίγο δύσκολη περίπτωση... :worry: Έλεγα να παρω κάτι σε φουλάρι που μου αρέσουν πολύ τα φουλάρια αλλά δεν θυμαμαι αν την εχω δει ποτέ να φοράει! :wall: Ρίξτε καμία ιδέα για τίποτα πρωτότυπο!!

Λοιπόν λοιπόν κάτσε να παραθέσω ιδέες.:P
  • Μία τσάντα η οποία να μην είναι ακριβή και να έχει λιγάκι νεανικό ύφος. Σαν αυτή!
  • Μπορείς να πάρεις μία κούπα με μία φράση ιταλική ή κάτι σημαντικό. Υπάρχουν μαγαζιά που μπορούν να σου βάλουν και να σου γράψουν ότι θες πάνω σε τέτοιες κούπες ή ακόμα και σε μπλουζάκια!
  • Aν έχεις χρόνο φτιάξ' της κάποιο λεύκωμα, βάζοντας σχεδιάκια που θες εσύ μέσα και διάφορες φρασούλες με νόημα ή και φωτογραφίες σας.
  • Ίσως ένα κουτί για να βάζει τα δικά της πραγματάκια. Όχι απλό κουτί. Κάτι σαν αυτό! Μπορείς κιόλας να της τοποθετήσεις και κάτι μικρό μέσα και μαζί ένα σημείωμα για να σε θυμάται.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Λοιπόν λοιπόν κάτσε να παραθέσω ιδέες.:P
  • Μία τσάντα η οποία να μην είναι ακριβή και να έχει λιγάκι νεανικό ύφος. Σαν αυτή!
  • Μπορείς να πάρεις μία κούπα με μία φράση ιταλική ή κάτι σημαντικό. Υπάρχουν μαγαζιά που μπορούν να σου βάλουν και να σου γράψουν ότι θες πάνω σε τέτοιες κούπες ή ακόμα και σε μπλουζάκια!
  • Aν έχεις χρόνο φτιάξ' της κάποιο λεύκωμα, βάζοντας σχεδιάκια που θες εσύ μέσα και διάφορες φρασούλες με νόημα ή και φωτογραφίες σας.
  • Ίσως ένα κουτί για να βάζει τα δικά της πραγματάκια. Όχι απλό κουτί. Κάτι σαν αυτό! Μπορείς κιόλας να της τοποθετήσεις και κάτι μικρό μέσα και μαζί ένα σημείωμα για να σε θυμάται.:redface::P

Nεφελη η τσαντα και γαμω, αν την παρω θα την παρω σιγουρα για εμενα!! :D:D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι δώρο μπορεί να πάρει κανείς σε καθηγήτρια...?? Θέλω να πάρω στην καθηγητρια των Ιταλικών μου ένα δωράκι για τα Χριστούγεννα, αλλα έχω κολλήσει... Κοσμήματα δεν φοράει οπότε άκυρη η επιλογή, λογοτεχνία διαβαζει πιο πολύ ιταλική και από ελληνικά είναι δυσκολη στην επιλογή βιβλίων οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω, και γενικά ειναι λίγο δύσκολη περίπτωση... :worry: Έλεγα να παρω κάτι σε φουλάρι που μου αρέσουν πολύ τα φουλάρια αλλά δεν θυμαμαι αν την εχω δει ποτέ να φοράει! :wall: Ρίξτε καμία ιδέα για τίποτα πρωτότυπο!!

Και θα σου ελεγα ρε βιβλιο ρε:P . Η ιδεα της Νεφελης με την κουπα ή εκεινο με το κουτι μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ! Αν δεν την εχεις δει να φοραει φουλαρια ΜΗΝ το ρισκαρεις. Επειτα αν περιποιειται τον εαυτο της μπορεις να της παρεις ενα απο αυτα τα νεσεσερ που εχουν μεσα διαφορες κρεμες ή καποια ( οχι πολυ ακριβη) απαλη κολονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι δώρο μπορεί να πάρει κανείς σε καθηγήτρια...?? Θέλω να πάρω στην καθηγητρια των Ιταλικών μου ένα δωράκι για τα Χριστούγεννα, αλλα έχω κολλήσει... Κοσμήματα δεν φοράει οπότε άκυρη η επιλογή, λογοτεχνία διαβαζει πιο πολύ ιταλική και από ελληνικά είναι δυσκολη στην επιλογή βιβλίων οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω, και γενικά ειναι λίγο δύσκολη περίπτωση... :worry: Έλεγα να παρω κάτι σε φουλάρι που μου αρέσουν πολύ τα φουλάρια αλλά δεν θυμαμαι αν την εχω δει ποτέ να φοράει! :wall: Ρίξτε καμία ιδέα για τίποτα πρωτότυπο!!
Πάρε ένα κασκόλ.

(Τα φουλάρια μπορούν και να δεθούν ωραία σε μία γυναικεία τσάντα αν ταιριάζουν χρωματικά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
(Τα φουλάρια μπορούν και να δεθούν ωραία σε μία γυναικεία τσάντα αν ταιριάζουν χρωματικά.)

Σωστά... :D

Δεν μ'αρεσουν τα κασκολ... :whistle::whistle::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου πιστεύω ότι άμα το κάνεις μέσα από την καρδιά σου αυτό το δώρο θα το εκτιμήσει.
Οπότε πάρε κάτι γιατί σημασία θα έχει η πράξη. Αν το κάνεις έτσι θα το εκτημήσει περισσοότερο κοπελιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Nεφελη η τσαντα και γαμω, αν την παρω θα την παρω σιγουρα για εμενα!! :D:D:P:P

Εν τέλει που κατέληξες;:)Τι πήρες;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Εν τέλει που κατέληξες;:)Τι πήρες;;;:P

Πήρα ένα φουλάρι τελικα (δεν το γλίτωσα :P), κόκκινο με μαύρο... Είχε και καλυτερες επιλογες αλλά ήταν το πιό φθηνο.. :redface: Ωραιο είναι πιστευω θα της αρεσει :rolleyes::rofl:

Κι αν δεν της αρέσει, ας πάει να το αλλάξει :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Καμία ιδέα για δώρο σε καθηγητή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καμία ιδέα για δώρο σε καθηγητή;


Νομιζω οτι ενα σετακι απο βιβλιοπωλειο του στυλ πενα/στυλο,μπρελοκ και σημειωματαριο ειναι πολυ καλη ιδεα και κλασσικο δωρο για τετοια περισταση.Τωρα αν σκεφτεσαι κατι πιο πρωτοτυπο ισως κατι που σχετιζεται με καποια ασχολια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Καμία ιδέα για δώρο σε καθηγητή;
Τωρα θα σου λεγα εσενα τιποτα, αλλα... :ropalo::ropalo::ropalo:
Παρε του κανενα ρολοι, αν εχεις λεφτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Τι καθηγητής είναι; Ειδικότητα πες μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μπορείς να του πάρεις ένα ωραίο διακοσμητικό "αεικίνητο".


Πως το λένε αυτό είπαμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top