All-night study log

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Aaaah, May. That time of the year when everyone and their grandmother is studying. Έχεις πανελλήνιες, εξεταστική, εξετάσεις για πιο μικρούς, even though, to be honest, δεν ξέρω γιατί κάποιος θα κάτσει να διαβάσει γι' αυτές...

Anyway, you get the point, έχει διάβασμα, πολύ διάβασμα αυτός ο μήνας. Κι ο επόμενος. Κι ο Ιούλιος για τους γιατρούς (sorry guys). Κι όσους ήταν στο γιατρό το Μάιο και θα δώσουν επαναληπτικές. Και τις γιαγιάδες, μην ξεχνάμε τις γιαγιάδες, που διαβάζουν έτσι κι αλλιώς αυτές βέβαια, ναι.

Τέλος πάντων, μέσα σ' όλο αυτό το χαμό χαρτιού και μελανιού και καφέ και φαγητού υπάρχουν πολλές μέθοδοι. Ε, σ' αυτό το thread θ' ασχολούμαστε μόνο με την καλύτερη:

Ξενύχτια. Σίγουρη, δοκιμασμένη and open to literally anyone crazy enough to make it a habit. Το πιο γαμάτο μ' αυτή τη μέθοδο είναι ότι δεν εγγυάται αποτέλεσμα --δε θα γράψεις απαραίτητα αν το πας σερί, μη χαίρεσαι-- αλλά δίνει σίγουρα side-effects every time: μαύροι κύκλοι, νύστα, κούραση, νύστα, δε-θυμάμαι-τίποτα-απ'όσα-διάβαζα-αλλά-είμαι-σίγουρος-ότι-δεν-κοιμήθηκα-καθόλου.Νομίζω, νύστα και νύστα.

What's not to like!? Έχεις κάτι που δε θα σε πάει σίγουρα εκεί που θες να πας αλλά θα σε κάνει σίγουρα περισσότερο σκατά απ' ό,τι ήσουν πριν. Μιλάμε για σοβαρά σχέδια εδώ πέρα, όχι βλακείες.

Σ' αυτά τα 10λεπτα διαλειμματάκια που καταλήγουν μισάωρα λοιπόν, περνάς απ' αυτό το θέμα και λες πώς πάει. Τι σκέφτεσαι. Αν βγαίνει η ύλη. Ποιους θέλεις να ευχαριστήσεις. Τι καφέ πας να φτιάξεις. Τι διαβάζεις. Τι θα κάνεις το Σεπτέμβριο. Ό,τι βλακεία θες τέλος πάντων. Ε, κι όταν βγουν τ' αποτελέσματα έρχεσαι πίσω, you quote yourself κι αρχίζεις την κριτική σε retrospect για το πόσο χαζά οργάνωσες το χρόνο σου.

Δεν το ξέρεις αυτό όμως τώρα. Οπότε ξεκίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Την Παρασκευη δινω το 1ο μαθημα και τωρα βλεπω ταινια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Same here. Αλλά δίνω πρώτο 3/6 και τώρα βλέπω Breaking Bad.

Δε βαριέσαι, ακόμα 3 είναι. Διάλειμμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παραδίδω αυριο αριθμητική ανάλυση κι ακόμα δεν έχω τελειώσει με τη θεωρία. Αλλά ναι αράζουμε, ούτε 4 δεν είναι.

edit: όποιος θέλει ήρεμη μουσική για διάβασμα ( και δεν είναι ένα βήμα πριν τον πάρει ο ύπνος) εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Same here. Αλλά δίνω πρώτο 3/6 και τώρα βλέπω Breaking Bad.

Δε βαριέσαι, ακόμα 3 είναι. Διάλειμμα. :P
νομικη και συ, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ο Γιώργος βιολογικό κρήτης σπουδάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ποιος Γιωργος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
edit: όποιος θέλει ήρεμη μουσική για διάβασμα ( και δεν είναι ένα βήμα πριν τον πάρει ο ύπνος) εδώ

Από εσένα εγώ περίμενα όταν πατήσω στο link να πεταχτεί κανα φάντασμα που ουρλιάζει, κανάς τύπος που τρώει τις μύξες του, κανα two girls one cup, μια φορά πάντως μουσική δεν περίμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
χαχαχαχ έχουμε κι απ αυτά άλλη φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
*bump*

Day 2

Food's running low.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Την τρίτη δίνω την 3η πρόοδο της Φυσιολογίας Φυτών..αυτό το μάθημα ήταν το βάσανο μου μέχρι τώρα, 2ο έτος και το δίνω ήδη 4η φορά!! Τώρα έχω γράψει 6 και 7..με ένα 2 έχω περάσει αλλά φυσικά ο στόχος είναι και κάτι παραπάνω( επιτέλους ένα θέμα που ο τιτανομέγιστας Γιαννούτας δεν θα λέει ότι γράφω κλαίγοντας και θα μοιράζονται και άλλοι μαζί μου το κλάμα τους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δίνω σε μερικές ώρες.
Δεν ξέρω την τύφλα μου.
Να ζήσει η καφεϊνη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δίνω σε μερικές ώρες.
Δεν ξέρω την τύφλα μου.
Να ζήσει η καφεϊνη. :D

Όταν δεις θέμα που δεν το 'χεις, απλά κλείσε τα μάτια και ίσως φύγει. Πιάνει καμιά φορά, απλά μετά έχεις κι όλα τα υπόλοιπα σε, τι, λιγότερο από 10 λεπτά. Fair enough. :P

*Good luck!

@Νάουσα το 'χω του χρόνου. Πτυχίο σαν να λέμε δηλαδή. Ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όταν δεις θέμα που δεν το 'χεις, απλά κλείσε τα μάτια και ίσως φύγει. Πιάνει καμιά φορά, απλά μετά έχεις κι όλα τα υπόλοιπα σε, τι, λιγότερο από 10 λεπτά. Fair enough. :P

*Good luck!

@Νάουσα το 'χω του χρόνου. Πτυχίο σαν να λέμε δηλαδή. Ωραία.
βασικά πέρα από το ίδιο το μάθημα, έχουμε πραγματικά παράξενη καθηγήτρια η οποία δυσκολεύει πολύ περισσότερο το μάθημα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν και καθόλου τα φυτά, αλλά γενικά το μάθημα είναι από αυτά που αφήνουν και χρωστάνει οι περισσότεροι επί πτυχίω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Δινω αυριο συνταγματικο Ι και πρεπει να κοιμηθω, αλλα δε μπορω, καθως εχω συνηθισει απο τις προηγουμενες να κοιμαμαι 4-5 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν και καθόλου τα φυτά,

Μια απ' τα ίδια, αλλά βλέπω δεν είναι οικολογενικοτέτοιο, ωραίο φαίνεται. Βιοχημεία και βασικά πραγματάκια που καλό είναι να τα 'χεις πάρει μια μυρωδιά.

Θα σου πω.

-- edit:

@Tex ΠΡΕΠΕΙ να κοιμηθείς!?? Dude, ποτέ δεν πρέπει να κοιμηθείς, αλλιώς δε θα υπήρχε το θέμα εδώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ξενύχτια. Σίγουρη, δοκιμασμένη and open to literally anyone crazy enough to make it a habit. Το πιο γαμάτο μ' αυτή τη μέθοδο είναι ότι δεν εγγυάται αποτέλεσμα --δε θα γράψεις απαραίτητα αν το πας σερί, μη χαίρεσαι-- αλλά δίνει σίγουρα side-effects every time
I beg to differ my friend. Όχι μόνο δίνει σίγουρα αποτελέσματα,αλλά άμα ξεπεράσεις και τη νύστα μ'ένα καλό sugar rush,παίζεις τζόκερ με κανα θέμα και είσαι και κωλόφαρδος.
Από εσένα εγώ περίμενα όταν πατήσω στο link να πεταχτεί κανα φάντασμα που ουρλιάζει, κανάς τύπος που τρώει τις μύξες του, κανα two girls one cup, μια φορά πάντως μουσική δεν περίμενα :P
Μην ξεχνάμε και τον Mr. Hands. :sly:
Την τρίτη δίνω την 3η πρόοδο της Φυσιολογίας Φυτών..αυτό το μάθημα ήταν το βάσανο μου μέχρι τώρα, 2ο έτος και το δίνω ήδη 4η φορά!! Τώρα έχω γράψει 6 και 7..με ένα 2 έχω περάσει αλλά φυσικά ο στόχος είναι και κάτι παραπάνω( επιτέλους ένα θέμα που ο τιτανομέγιστας Γιαννούτας δεν θα λέει ότι γράφω κλαίγοντας και θα μοιράζονται και άλλοι μαζί μου το κλάμα τους)
Ναουσαίε αλάνι, μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε.
Μια απ' τα ίδια, αλλά βλέπω δεν είναι οικολογενικοτέτοιο, ωραίο φαίνεται. Βιοχημεία και βασικά πραγματάκια που καλό είναι να τα 'χεις πάρει μια μυρωδιά.

Θα σου πω.

Μόνο η βιοχημεία των φυτών αξίζει. *χωρίς το των φυτών*

Ps Το ξέρεις ότι ξεκινάει η υπόλοιπη 5η season τον Ιούλη,ε; Γι' αυτό πρέπει να τρέξεις να τα δεις όλα και να τα ξαναδείς,γιατί με 1 φορά δεν θα σου μείνουνε αφού θα τα χεις δει όλα στα καπάκια.Βάρα OCDιες με λίγα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ποιος είσαι εσύ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ!!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ναουσαίε δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά ακούγεται πως πρέπει να γράπσουμε 5+ στην τελευταία πρόοδο... Ακούγεται όμως!! Δεν ξέρω αν όντως ισχύει. Εγώ θέλω ακριβώς 4,7 για να περάσω το κωλομάθημα, οπότε από αύριο λέω να ξεκινήσω :P. Λέω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Chillin',waiting for the chills down my spine to return with the machine for pigs...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top