Ακμή και χάπια

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω αν μου προτεινει πολυ βαρια θεραπεια η δερματολογος θα αρνηθω κατηγορηματικα :) Εχω τον πρωτο και τον τελευταιο λογο για το τι θα κανω. Οσο pills lover και να ειμαι χαπια σαν αυτα θα το σκεφτω παρα πολυ για να παρω. Και σκεφτομαι να κανω δικη μου θεραπεια για ακμη. Βασικα μια μικρη ερευνα θελω να κανω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγω αν μου προτεινει πολυ βαρια θεραπεια η δερματολογος θα αρνηθω κατηγορηματικα :) Εχω τον πρωτο και τον τελευταιο λογο για το τι θα κανω. Οσο pills lover και να ειμαι χαπια σαν αυτα θα το σκεφτω παρα πολυ για να παρω. Και σκεφτομαι να κανω δικη μου θεραπεια για ακμη. Βασικα μια μικρη ερευνα θελω να κανω :P

φαίνεται ότι βγήκες δερματολόγος :P
Σε 3 μήνες ελπίζω να δω αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
φαίνεται ότι βγήκες δερματολόγος :P
Σε 3 μήνες ελπίζω να δω αποτέλεσμα.
εχω μεγαλη σχεση με τα φαρμακα (τι σκατα φαρμακευτικη θα σπουδασω; :P )
αποτελεσματα θα δεις ;) το θεμα ειναι οι παρενεργειες να μη σε αναγκασουν να σταματησεις τη θεραπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εγώ ανυσηχώ πιο πολύ για το συκώτι που είδα ότι προκαλεί προβλημα :hmm:

Ναι όντως ανεβαίνουν η χοληστερίνη και τα τριγλυκερίδια αλλά αν προσέχεις (δε πίνεις αλκοολ αρκετά και περιορίσεις τα τηγανητά) δε θα έχεις πρόβλημα.
Απο παρενέργειες... Προσωπικά πέρα απ' την μικρή ξηρότητα στα χείλια και (σπάνια) που με πονάει η πλάτη(το αναφέρει και αυτό στις οδηγίες χρήσης), δεν έχω δει κάποια άλλη παρενέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
+1 στον Chaos. Κ γω είμαι στο τρίμηνο με Accuran λόγω βαριάς περίπτωσης ακμής. Έχω άλλους 3 μήνες, αλλά έχω δει διαφορά. Προσέχω ταυτόχρονα και τη διατροφή μου πολύ. Πάντως τέτοια θεραπεία συνίσταται σε βαριές περιπτώσεις ακμής, όπως η κυστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Παίρνω και εγώ accuran.Παρουσίασα ξηρότητα στα χείλη και στην γύρω περιοχή καθώς και στα χέρια.Λίγο πόνος στην πλάτη στην αρχή άλλα το συνηθίζεις.
Εξετάσεις αίματος κάθε μήνα.Προσοχή λίγο στη διατροφή και θα είσαι οκ.6 μήνες μου κρατάει εμένα,θέλω άλλον 1.Η γιατρός μου είπε πως σπυράκια θα σταματήσω να βγάζω στον 4ο μήνα της θεραπίας.Τελικά σταμάτησε πιο πριν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
να ρωτησω κατι εγω θελω... εγω παντα την ακμη την ''αντιμετωπιζα'' με κατι ψευτοκρεμες...ποτε δεν εχω σκεφτει αν θα χρειαστει να τα παρω τωρα βλεπω οτι πλεον εχουν γινει της ''μοδας'' αυτα τα χαπια... μαλλον και οι δερματολογοι τα δινουν ακετα ευκολα. αυτο που λενε οτι στην αρχη βγαινουν προς τα εξω ολα τα σπυρακια συμβαινει σε ολους? και ποσο ασχημα εισαι αν συμβει αυτο?γεμιζει ολο το προσωπο? επισης η ξηροτητα ειναι εντονη? και κατι τελευταιο, αυτο που λενε οτι σταματαει την αναπτυξη ισχυει???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ρε μ@@@κα θα σε κραξω αγρια μην κανεις βαλκειες με την υγεια σου.. τι χαπια θα παρεις αρωστος εισαι?
διαβασε της παρενεργειες πρωτα σιγα μην σου τα ειπε η γιατρεσα 2 σελιδεσ παρενεργεις εχουν αυτα τα επερνα για 5 μερες και το συκοτι μου εγινε τουμπανο πονουσα στα κοκκαλα μου πλατη παντου.. τα λεει μεσα συτα αμα δεις.Παρε clerasil ultra και να πλενεσε πρωι βραδυ καθε μερα να το spamareis δλδ και θα εισαι καλυτερα αυτο της ηλικιας ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Και η ασπιρινη εχει παρενεργειες, τι παει να πει αυτο; Μην τρομοκρατεις τον κοσμο αν δεν γνωριζεις τα βασικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αγαπητε φιλε απο πανω.. αυτα τα χαπια ειναι φωτια και λαβα πολοι την εχουν πατησει.
Τωρα αν εσυ εισαι δερματολογος η φαρμακοποιος λογικο ειναι να τα λες αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
αγαπητε φιλε απο πανω.. αυτα τα χαπια ειναι φωτια και λαβα πολοι την εχουν πατησει.
Τωρα αν εσυ εισαι δερματολογος η φαρμακοποιος λογικο ειναι να τα λες αυτα..
Eγω δεν ειμαι γιατρος γι αυτο δεν δινω ιατρικες συμβουλες.Εσυ γιατι δινεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγω δινω συμβουλες εκ πηρας.. επαιρνα accuran.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eγω δεν ειμαι γιατρος γι αυτο δεν δινω ιατρικες συμβουλες.Εσυ γιατι δινεις;:confused:
Καλα τα λέει ο greeklover όμως.
Κανείς την θεραπεια μόνο αν ενοχλεισαι πραγματικα και όχι γιατι φαίνεται άσχημο, διαλέγεις καλο ιδιωτη ιατρο και δε πας σε οποίο να ναι δημόσιο, ελεγχθείς τρανσαμινασες κάθε λίγο και δε σταματας την θεραπεια πριν το συστήσει δέρματολογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική σας βέβαια. Δεν είναι κάθε οργανισμός το ίδιο και δεν αντιδρά το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Πριν μερικά χρόνια ...όταν ήμουν στην α και στη β γυμνασίου είχα ακμή ...χρησιμοποιούσα ένα σωρό κρέμες και σαπούνια για το πρόσωπο (από φαρμακείο) ,αλλά τελικά περισσότερο κακό παρά καλό μου έκαναν ...το πρόσωπο μου είχε γίνει χάλια...δεν τα ξανα χρησιμοποίησα και το μοναδικό που έκανα ήταν απλά να πλένω το πρόσωπο μου συστηματικά με "κανονικά" σαπουνάκια ...

Όσο πέρναγε ο καιρός τα σπυράκια έφευγαν σιγά σιγά ...τώρα πλέον δεν έχω παρά μόνο λίγα μαύρα στίγματα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι όσον αφορά τα λιπαρά πρόσωπα, το πράσινο σαπούνι ενδείκνυται. Εκτός κι αν όπως προείπα η ακμή είναι κυστική οπότε λίγα μπορεί να κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Για μένα περάσαν 6 μέρες,και δεν έχω καμιά από τοις παρενέργειες,ακόμα.
Η αλήθεια είναι ότι με ενοχλούν πολύ.Δεν μπορώ να κοιμηθώ πολύ βολευτικά,και ακόμα όταν κοιμάμαι,το πρωί βλέπω αίμα στο μαξιλάρι.
Λοίποι δεν τρώω πολλά από παλιά,απλώς πρέπει να κόψω κάποιες τροφές.
Βασικά μάλλον φτεει ότι πριν 1-2 χρόνια(δεν θυμάμαι) το καλοκαίρι έτρωγα καθημερινά κρέπα με σοκολάτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
εγω βαζω ενα ηπιο αντισηπτικο που μου δωσαν στο φαρμακειο και βλεπω οτι φευγουν σιγα σιγα.Επισης και λιγη οδοντοκρεμα πανω στα σπυρακια τα καιει λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Υπάρχουν περιπτώσεις που όσες κρέμες και να βάζεις δεν γίνεται τίποτα.(νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πολλοί δερματολόγοι για τα σπυράκια συνιστούν (στα κορίτσια προφανώς) αντισυλληπτικά χάπια. Οι ορμόνες που περιέχουν καταπολεμούν δυνατά την ακμή. Και το τερπνόν μετά του ωφελίμου . . .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top