Προβλήματα με το απουσιολόγιο...

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Λοιπόν, είμαι αναπληρωματική απουσιουλόγος. Είχα πάρει το απουσιολόγιο ενώ είχαμε Τεχνολογία και οι υπόλοιποι Πληροφορική ταυτόχρονα. Ο καθηγητής μου είπε πως αν έλειπε κάποιος από τους άλλους θα μας έστελναν κάποιον να το πει. Οπότε, σημείωσα μόνο όσους έλειπαν από το δικό μας υποτμήμα σε εκείνο το χαρτί-γενικό ειδοποιητήριο- που πάμε στο γραφείο την πρώτη ώρα. Μετά μου είπε μια φίλη από την Πληροφορική ποιος έλειπε από αυτούς και τον σημείωσα στο απουσιολόγιο και για την πρώτη ώρα. Ντρεπόμουν να το πω στο γραφείο και έτσι δεν πήγα. Είναι σημαντικό; Απαντήστε σίγουρα, παρακαλώ, είναι επείγον!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Από πότε ισχύει αυτό το γενικό ειδοποιητήριο;
Πρώτη φορά το ακούω.
Δε νομίζω να είναι σημαντικό, εσύ ήσουν στο τμήμα σου, άργησαν να σε ενημερώσουν και όταν το έκαναν έβαλες απουσίες. Το σχολείο είναι καλυμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, το απουσιολόγιο δε διαιρείται στα δύο όταν έχετε πληροφορική-τεχνολογία, γερμανικά-γαλλικά κλπ. Καλά έκανες που σημείωσε το μαθητή.

Όπως είπε και η Θεοδώρα πιο πάνω, τι είναι το γενικό ειδοποιητήριο; Και δεν έπρεπε να ξέρεις τα του απουσιολογίου εφόσον είσαι Γ' γυμνασίου;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας αλλά τι κάνεις έτσι?Είχα 6 χρόνια το απουσιολόγιο και έχω κάνει άπειρα λάθη!Λογικό είναι...Και καμιά φορά ξέχνα και κανέναν επίτηδες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
σιγα το σημαντικο...
εμας μια φορα ο απων (ποιος αλλος να το χε κανει) εχει σβησει την απουσια του μετα απο μερες , συνεπως μονο πανω στο απουσιολογιο και οχι στο χαρτι που φυλαγεται στο γραφειο και παροτι το καταλαβανε τιποτα δεν του κανανε...

παντως αυτο το ειδοποιητηριο ουτε εμεις το εχουμε... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγω οταν ειχα απουσιολογιο στην Α λυκειου δεν εβαζα απουσιες σε εναν μαθητη -καταλαθος- που για 1 ολοκληρη εβδομαδα ηταν απων + το καταλαβαν οταν εφερε χαρτι απο το γιατρο για να δικαιολογησει τις μερες + ψαχνανε να δουν που τον εγραψα...Ασφαλως δεν μου εκαναν τιποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θυμάμαι πως όταν μοιραζόταν η τάξη το απουσιόλογιο έμενε στην αίθουσα όπου π.χ. γίνεται η Τεχνολογία και μετά ένας μαθητής από την Τεχνολογία ας πούμε το φέρνει στην Πληροφορική αφού υπογράψει ο καθηγητής. Ή ο απουσιολόγος μπορεί να το πάρει μαζί του αν έχει Πληροφορική και να το πάει μετά στην Τεχνολογία. Κάπως έτσι ώστε να μη γίνεται μπέρδεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά, το ξέρω ότι δεν πρόκειται να φάω αποβολή γι αυτό ούτε να μου φωνάξει κανάς ******** καθηγητής(αλλά κι έτσι να γίνει δε με νοιάζει και πολύ). Όμως είμαι αναπληρωματική και επειδή η γενική είναι "λίγο" σπαστική σε θέματα με το απουσιολόγιο και μου τη δίνει πολύ να μου κάνει υποδείξεις ρωτάω για να ξέρω.
Αυτό το χαρτί δεν υπάρχει σε όλα τα σχολεία. Είναι ένα ειδοποιητήριο απουσιών που δίνεται στο διευθυντή-υποτίθεται- για την 1η ώρα.
Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος και εχω το διο προβλημα με τη κοπελα στα γερμανικα- γαλλικα! αν ακι θα το γραψω εδω διοτι δεν ξερω αν υπαρχει αλλο ποστ... απο την μερα που πηρα το απουσιολογιο η ζωη μου εχει αλλαξει προς το χειρωτερο.... δεν το ηθελα ποτε.... η υπευθηνη καθηγητρια με ρωτσε φυσικα αμα το θελω δεχτηκα μονο και μονο διοτι οταν την ρωτησα ποιος θα το παρει αν δεν το παρω μου απαντησε ο καλυτερος μετα απο εσενα! ε οχι ειπα δεν ηθελα να το παρει με τιποτα το συγκαικριμενο ατομο!το πηρα... καποια παιδια ελεγαν πρωτα να περασει η ''απουσιολογος'' κλπ..... τωρα πραγματικα γραφω πολυ καλα στις εξετασεις και αμα το εχω και του χρονου θα τρελαθω.... εχω και τις φιλες μου να μου λενε πχ μην αφησεις την Χριστινα να σου το παρει και αλλα τετοια τι να κανω;????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος και εχω το διο προβλημα με τη κοπελα στα γερμανικα- γαλλικα! αν ακι θα το γραψω εδω διοτι δεν ξερω αν υπαρχει αλλο ποστ... απο την μερα που πηρα το απουσιολογιο η ζωη μου εχει αλλαξει προς το χειρωτερο.... δεν το ηθελα ποτε.... η υπευθηνη καθηγητρια με ρωτσε φυσικα αμα το θελω δεχτηκα μονο και μονο διοτι οταν την ρωτησα ποιος θα το παρει αν δεν το παρω μου απαντησε ο καλυτερος μετα απο εσενα! ε οχι ειπα δεν ηθελα να το παρει με τιποτα το συγκαικριμενο ατομο!το πηρα... καποια παιδια ελεγαν πρωτα να περασει η ''απουσιολογος'' κλπ..... τωρα πραγματικα γραφω πολυ καλα στις εξετασεις και αμα το εχω και του χρονου θα τρελαθω.... εχω και τις φιλες μου να μου λενε πχ μην αφησεις την Χριστινα να σου το παρει και αλλα τετοια τι να κανω;????

Γράψε σκατά σε κανένα γελοίο μάθημα στυλ θρησκευτικά ή λογοτεχνία...Και μην βλέπεις προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
τι να κάνεις; να δώσεις φυσικά :Ρ so what που θα πάρει η άλλη το απουσιολόγιο?? :confused: αν το κρατάς μόνο επειδή δεν χωνεύεις την εμμ...Χριστίνα..ε είσαι μαζόχα τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γράψε σκατά σε κανένα γελοίο μάθημα στυλ θρησκευτικά ή λογοτεχνία...Και μην βλέπεις προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν..

το θεμα ειναι οτι εχω γραψει και θρησκευτικα και λογοτεχνια και αγγλικα και γερμανικα και οτι αλλο γελοιο υπαρχει!!!:( και τι εννοεις οτι βαζω προβληματα εκει που δεν υπαρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
τι να κάνεις; να δώσεις φυσικά :Ρ so what που θα πάρει η άλλη το απουσιολόγιο?? :confused: αν το κρατάς μόνο επειδή δεν χωνεύεις την εμμ...Χριστίνα..ε είσαι μαζόχα τι να πω.

δεν χωνεύει την Χριστίνα -> έκρηξη εγωισμού -> υπέρτατο επίπεδο βλακείας...Γενικότερα ο εγωισμός οδηγεί σε βλακώδεις πράξεις βέβαια...

το θεμα ειναι οτι εχω γραψει και θρησκευτικα και λογοτεχνια και αγγλικα και γερμανικα και οτι αλλο γελοιο υπαρχει!!!:( και τι εννοεις οτι βαζω προβληματα εκει που δεν υπαρχουν?

Βλέπεις είπα.. και το ότι δεν θες να δώσεις το απουσιολόγιο σε κάποια άλλη επειδή φέρεσαι, και καλά, εγωιστικά δεν είναι πρόβλημα για μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος και εχω το διο προβλημα με τη κοπελα στα γερμανικα- γαλλικα! αν ακι θα το γραψω εδω διοτι δεν ξερω αν υπαρχει αλλο ποστ... απο την μερα που πηρα το απουσιολογιο η ζωη μου εχει αλλαξει προς το χειρωτερο.... δεν το ηθελα ποτε.... η υπευθηνη καθηγητρια με ρωτσε φυσικα αμα το θελω δεχτηκα μονο και μονο διοτι οταν την ρωτησα ποιος θα το παρει αν δεν το παρω μου απαντησε ο καλυτερος μετα απο εσενα! ε οχι ειπα δεν ηθελα να το παρει με τιποτα το συγκαικριμενο ατομο!το πηρα... καποια παιδια ελεγαν πρωτα να περασει η ''απουσιολογος'' κλπ..... τωρα πραγματικα γραφω πολυ καλα στις εξετασεις και αμα το εχω και του χρονου θα τρελαθω.... εχω και τις φιλες μου να μου λενε πχ μην αφησεις την Χριστινα να σου το παρει και αλλα τετοια τι να κανω;????

Ειδες τι κανει η εξουσια?Διαβαλλει τον ανθρωπο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
τι να κάνεις; να δώσεις φυσικά :Ρ so what που θα πάρει η άλλη το απουσιολόγιο?? :confused: αν το κρατάς μόνο επειδή δεν χωνεύεις την εμμ...Χριστίνα..ε είσαι μαζόχα τι να πω.

οχι... δεν με καταλαβες! δεν εχω προβλημα εγω με την χριστινα αλλα οι φιλες μου! εγω για αλλον μιλαω και ξερεις γιατι δεν του το δνω; μονο και μονο επιδη κανει σαν εξαρτημενο απο το απουσιολογιο! σαν τρελος για να το παρει! μια μερα ελειπα και το ειχε αυτος εμαθα πως σαν τρελος εκανε ουτε στους καθηγητες δεν το αφηνε! ουτε στο διαλειμμα! ασε που δεν το αξιζει μονο παπαγαλια ξερει!

Ειδες τι κανει η εξουσια?Διαβαλλει τον ανθρωπο :(

εμενα μου λες? αχ ναι συμφωνω! :(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
οχι... δεν με καταλαβες! δεν εχω προβλημα εγω με την χριστινα αλλα οι φιλες μου! εγω για αλλον μιλαω και ξερεις γιατι δεν του το δνω; μονο και μονο επιδη κανει σαν εξαρτημενο απο το απουσιολογιο! σαν τρελος για να το παρει! μια μερα ελειπα και το ειχε αυτος εμαθα πως σαν τρελος εκανε ουτε στους καθηγητες δεν το αφηνε! ουτε στο διαλειμμα! ασε που δεν το αξιζει μονο παπαγαλια ξερει!

Αν εξαρτάται τόσο πολύ δώστου το, τι φοβάσαι?μην εθιστεί?...Άσε που αν το δώσεις θα δείξεις ότι δεν εξαρτάσαι εσύ από το απουσιολόγιο... αν και μέχρι στιγμής αμφιβάλλω για το αν δεν εξαρτάσαι anyway..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειδες τι κανει η εξουσια?Διαβαλλει τον ανθρωπο :(

απουσιολόγιο=εξουσία :P καλή φάση! είχα εξουσία τόσον καιρό και δεν το ήξερα! :D

Στο θέμα: Απλώς πήγαινε στο διευθυντή και πες πως δε θέλεις το απουσιολόγιο. Τώρα το να γράψεις χάλια σε μαθήματα για να χάσεις το απουσιολόγιο, το θεωρώ τουλάχιστον χαζό, μην πω κάτι χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
ασε που δεν το αξιζει μονο παπαγαλια ξερει!
:confused:
Εμ, σόρρυ που θα στο πω έτσι, αλλά δε θα το κρίνεις εσύ αυτό.
Μην το πάρεις προσωπικά, ούτε εσύ, ούτε κανένας άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
απουσιολόγιο=εξουσία :P καλή φάση! είχα εξουσία τόσον καιρό και δεν το ήξερα! :D

Στο θέμα: Απλώς πήγαινε στο διευθυντή και πες πως δε θέλεις το απουσιολόγιο. Τώρα το να γράψεις χάλια σε μαθήματα για να χάσεις το απουσιολόγιο, το θεωρώ τουλάχιστον χαζό, μην πω κάτι χειρότερο.

Και εγω το ειχα,αλλα επιτελουσα κοινωνικο εργο.Εβαζα απουσιες μονο στους δεξιους της ταξης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος και εχω το διο προβλημα με τη κοπελα στα γερμανικα- γαλλικα! αν ακι θα το γραψω εδω διοτι δεν ξερω αν υπαρχει αλλο ποστ... απο την μερα που πηρα το απουσιολογιο η ζωη μου εχει αλλαξει προς το χειρωτερο.... δεν το ηθελα ποτε.... η υπευθηνη καθηγητρια με ρωτσε φυσικα αμα το θελω δεχτηκα μονο και μονο διοτι οταν την ρωτησα ποιος θα το παρει αν δεν το παρω μου απαντησε ο καλυτερος μετα απο εσενα! ε οχι ειπα δεν ηθελα να το παρει με τιποτα το συγκαικριμενο ατομο!το πηρα... καποια παιδια ελεγαν πρωτα να περασει η ''απουσιολογος'' κλπ..... τωρα πραγματικα γραφω πολυ καλα στις εξετασεις και αμα το εχω και του χρονου θα τρελαθω.... εχω και τις φιλες μου να μου λενε πχ μην αφησεις την Χριστινα να σου το παρει και αλλα τετοια τι να κανω;????

:whatever::whatever: Sorry για τα εμοτ αλλά πως κανεις έτσι για ένα απουσιολόγιο. Εγώ που είμαι απουσιολόγος ολίγον τι ποσός με νοιάζει για το αν θα είμαι του χρόνου ή για το αν θα το πάρει η όποια "Χριστίνα". Το να είσε απουσιολόγος κατα την γνώμη μου είναι υπερεκτιμημένο, βλακεία και δεν σου προσδίδει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top