Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Hey, με φώναξε κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Γιώργο παιδί μου διαφωνείς και πατάς θετική?Ωραίος.

@Συμφωνώ σε κάθε λέξη (for now) με τον Βασίλη.Σε περιπτώσεις που μαθητές κάνουν τα παραπάνω όχι «φυτό» αλλά πολύ χειρότερα σου έρχεται να πεις.
Keep calm babies.
Η ζωή μας ΔΕΝ είναι οι βαθμοί.

Τώρα θα πεταχτεί η χ ψ τσούπρα και θα πει ''Μα εγώ δεν κάνω έτσι και με λένε φυτό».
Δύσκολο.Απο προσωπική εμπειρία -> όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.


Peace again.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
σιγα το πραγμα και σιγα την προσβολη...μην το δινεις σημασια απλα...και δν λενε φυτο οποιον διαβαζει μονο..πρωταρχικο ρολο παιζει η συμπεριφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Καλά δεν υπάρχει άλλο να συζητάμε .......τα λύσαμε όλα... !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ακριβώς. Απλά κάποιοι δεν ξέρουν να κοιτάνε τη δουλειά τους ;)

o καθενας κρίνει και κρίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εντάξει σε αυτό συμφωνώ. Τα άτομα που το κάνουν αυτό, φυσικά και δίνουν αφορμή για χαρακτηρισμούς. Δίκαια αποκαλούνται έτσι. Απλά σε αυτό που ανέφερα, (αν και το γύρισα λίγο στο προσωπικό το θέμα), εγώ που έχει τύχει να με αποκαλέσουν έτσι για παράδειγμα,όπως και άλλα παιδιά που ξέρω, δεν κάνουμε τίποτα από όλα αυτά. Ούτε έχουμε τρελή μανία για μάθημα, ούτε αποκοβόμαστε από τον υπόλοιπο κόσμο επειδή πρέπει να διαβάσουμε για τις εξετάσεις πχ. Έτσι όπως είπα, δεν δώσαμε καμία αφορμή. Απλά τα 2 άτομα που μας αποκάλεσαν έτσι, (τα οποία περιττό να πω πως πάντα βρίσκουν έναν κακό λόγο για όλους εκτός από τους εαυτούς τους) δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν και προσπαθούν να μας κάνουν να ασχοληθούμε μαζί τους.

Ισχύει πάντα αυτό που είπα πρώτο. Τώρα κοίτα, από κει και πέρα σορρυ αλλά δεν είμαι στο σχολείο σου να ξέρω τι γίνεται. ΜΙλάω πάντα με βάση τη δική μου εμπειρία. Και αυτό που έχω δει εγώ είναι ότι βαθμούς παίρνουν πολλοί, φυτά όμως είναι λίγοι. Ισχύει εν μέρει και αυτό που είπε ο φόκος, δεν είναι τόσο ο βαθμός που σε κάνει φυτό, όσο η συμπεριφορά, απλά το πρώτο πολλές φορές είναι αποτέλεσμα του δεύτερου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πρώτα απ όλα. dr house χαίρομαι που διαφωνείς στο ότι είμαι φυτό. Η αλήθεια είναι πως φέτος είμαι, πολύ, με την έννοια του διαβάσματος όλη μέρα και του ότι φέτος, περισσότερες φορές κουρεύτηκα παρά βγήκα βόλτα σαββατοβραδο. Αλλά μην ανησυχείς δε ντύνω τα βιβλία μου από την Β δημοτικού.

Στο σοβαρό κομμάτι του θέματος. Υπάρχουν δύο είδη ατόμων που χαρακτηρίζονται φυτά.
Α) Αυτά που διαβάζουν σε πάνω κάτω λογικά πλαίσια και είναι κοινωνικοί (εξαιρούνται πάντα τα παιδιά της Γ) και τυχαίνει να περιστοιχίζονται από άτομα που είναι ανώριμα, ή ζηλεύουν, ή είναι υποστηρικτές της νεοελληνικής αντίληψης πως όποιος εργάζεται είναι βλαξ.

Β) Τα παιδιά που από μικρά έμαθαν υπό την πίεση του οικογενειακού περιβάλλοντός τους να διαβάζουν και η συνήθεια έχει εξελιχθεί σε ψύχωση. Δηλαδή είναι ένα είδος ψυχαναγκασμού, σαν αυτό που έχουν οι μανιακοί με την καθαριότητα. Ούτε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι δικαιολογημένο να αποκαλούνται έτσι, αφού ούτε αυτά φταίνε, ούτε και θα ''ξυπνήσουν'', αλλά θα κλείνονται ολοένα και περισσότερο στο καβούκι τους.

Εν κατακλείδι, δε θα αποκαλέσω κανέναν φυτό, μόνο τον εαυτό μου, και το καλύτερο θα ήταν όσοι τους δουλεύετε (τους Β) να αρχίσετε να συζητάτε μαζί τους, αν θέλετε το καλό τους, και δεν είστε απλά ανώριμοι.

Με αγάπη, θερμοκήπιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ε ρε γλέντια σε αυτό το θρεντ!
μαζωχτήκατε όλοι οι "υπεράνω" να συζητήσετε πόση ζήλια τρέφουν αυτοί που θεωρούν κάποιους συμμαθητές τους φυτά.

όχι guyz!
συμβαίνει συχνά αλλά δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα.
και αυτό προσπάθησα να πω στο προηγούμενο ποστ μου,
αλλά μάλλον βολεύει καλύτερα τα φυτά του φόρουμ η εκδοχή ότι οι άλλοι τους ζηλεύουν :worry::hmm:

και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι:
η διαφωνία μου εβρίσκεται σε αυτό το ποστ
Αυτοί που θεωρούν κάποιον φυτό είναι κομπλεξικοί

όχι Γιώργαρε!
όχι απαραίτητα.
το ενδεχόμενο να είναι πράγματι φυτό ο άλλος δεν υφίσταται;
και προφανώς δεν εννοώ να διαβάζει πολύ, αλλά να παρουσιάζει χαρακτηριστικά όπως αυτά που ανέφερε ο Βασίλης στο προηγούμενο ποστ του, να γλύφει καθηγητές, να σνομπάρει,κλπ.
τότε ποιος είναι ο κομπλεξικός ; εσύ που θα τον θεωρήσεις -δικαίως- φυτό ;

δεν είμαι υπέρ της κοροϊδίας κανενός. η κοροϊδία είναι άσχημο πράγμα.
αλλά αν ο άλλος είναι φυτό, συμπεριφέρεται σαν φυτό, εσύ φταις που θα τον θεωρήσεις ;
στις περιπτώσεις που το φυτό σνομπάρει τους συμμαθητές του χρειάζεται και η κατάλληλη απάντηση.

αν λοιπόν Γιώργαρε οι συμμαθητές σου σε αποκαλούν φυτό,
αρχικά αναρωτήσου μήπως έχουν δίκιο, μήπως έχεις σταθεί υπεροπτικός απέναντί τους,
κι αφού απαντήσεις σε τούτο το ερώτημα
ή αδιαφόρησε ή πάρτο κι εσύ στην πλάκα!
ο αυτοσαρκασμός δείχνει άνεση, διάθεση,και ότι δεν σε αγγίζουν τα σχόλια.
κι αν τα βρίσκεις τόσο πικρόχολα και άδικα,
τότε βάλε τα πράγματα στη θέση τους.


ΥΓ: και για να μην θεωρηθεί ότι μιλάω εκ του ασφαλούς,
αυτά τα λόγια τα λέει κάποια,
που στο Γυμνάσιο θεωρούταν φυτό από μερικά παιδιά.
(αδίκως αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Είναι σαν να ρωτάς σχετικά με τη λέξη "χοντρός", "κοντός/στούμπας", "χαζός" και ό,τι μπορεί να σου έρθει στο μυαλό.
Άμα δεν είσαι κεφτές, δεν θα σε κοροϊδέψουν.

ΠΑΝΤΑ δίνεις δικαιώματα άμα σε κοροϊδεύουν. Δεν σε λένε φυτό επειδή είσαι φυτό, σε λένε φυτό επειδή είσαι φυτό και αντικοινωνικός.
Δεν έχω λέξεις να το εκφράσω αυτό, αλλά κι εγώ, σαν περήφανος υπέρβαρος πέρασα την κατάσταση αυτή στο δημοτικό, όπου απλά με κορόιδευαν και δεν καταλάβαινα γιατί. Αλλά θα σου πω ένα μυστικό: Εσύ είσαι πιο κομπλεξαρισμένος από αυτούς που σε κοροϊδεύουν. Και αυτό το έμαθα από προσωπική εμπειρία. Άμα δεν ήμουν κομπλεξαρισμένος τότε, δεν θα με πείραζε.

Σκέψου το έτσι: Δεν είναι το θέμα να δείχνεις ότι δεν σε πειράζει, το θέμα είναι να κατανοήσεις ότι δεν πρέπει να σε νοιάζει. Άμα κατεβάσεις το λάβαρο του υπεροπτισμού και κάτσεις λίγο και σκεφτείς, θα καταλάβεις ότι το κοινωνικό standing είναι κάτι που για να το αποκτήσεις πρέπει να μην το κυνηγήσεις. Χέσ' τους όλους και κοίτα την δουλειά σου, κοίτα τους φίλους σου και την γκόμενά σου (άμα δεν έχεις κάποιο από τα δύο ψάξε και βρες), και μην σε νοιάζει, ζήσε λίγο σαν παιδί, ξέχνα βαθμούς, μέλλον και λοιπές παπαριές και επικεντρώσου λίγο στην καλοπέραση, και θα δεις ότι ξαφνικά κανένας δεν θα έχει όρεξη να σε κοροϊδέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλεεεεεεε...σαν ειπαν φυτο και σας εθιξαν ε?

Βλεπω εδω κατι ηλιθιες απαντησεις τυπου ''ειναι κομπλεξικοι'' και ''δεν μπορουν να μας φτασουν'' και ''εμεις γαμαμε και δερνουμε'' και ''ζητω τα φυτα''...
Ολα τα παραπανω αποτελουν τελεια εξωτερικευση των συναισθηματων που εχουν τα ''φυτα''.
Τα φυτα ειναι ατομα που συνηθως ειναι ολη μερα πανω απο ενα βιβλιο,δεν εχουν φιλους,ειναι βαθμοθηρικα,κλαινε οταν πηραν 19.9 και οχι 20 επειδη ο μπαμπας θα βγαλει την ζωνη και θα χτυπησει κωλαρακια...και επισης παντα μα παντα εχουν ''ντυμενα'' τα βιβλια τους,ακομη και στην 3η λυκειου που μετα ο καθε φυσιολογικος ανθρωπος θα τα χρησιμοποιησει ως προσανάμματα. :clapup: :alljumpy: :alljumpy:

Ετοιμαζόμουν να σου βάλω +1, μέχρι που διάβασα το σκούρο μέρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ετοιμαζόμουν να σου βάλω +1, μέχρι που διάβασα το σκούρο μέρος

Καλα και εσυ...δες την λιγο οικολογος και προχωρα σε ανακυκλωση... :hehe: :hehe: :hehe:

Α) Αυτά που διαβάζουν σε πάνω κάτω λογικά πλαίσια και είναι κοινωνικοί (εξαιρούνται πάντα τα παιδιά της Γ) και τυχαίνει να περιστοιχίζονται από άτομα που είναι ανώριμα, ή ζηλεύουν, ή είναι υποστηρικτές της νεοελληνικής αντίληψης πως όποιος εργάζεται είναι βλαξ.

Β) Τα παιδιά που από μικρά έμαθαν υπό την πίεση του οικογενειακού περιβάλλοντός τους να διαβάζουν και η συνήθεια έχει εξελιχθεί σε ψύχωση. Δηλαδή είναι ένα είδος ψυχαναγκασμού, σαν αυτό που έχουν οι μανιακοί με την καθαριότητα. Ούτε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι δικαιολογημένο να αποκαλούνται έτσι, αφού ούτε αυτά φταίνε, ούτε και θα ''ξυπνήσουν'', αλλά θα κλείνονται ολοένα και περισσότερο στο καβούκι τους.


Το εγωιστικο κομματι που πηγε...βολτα?Ας μην κρυβουμε τις υπερανταγωνιστικες επιδιωξεις των ''φυτων'' με τους παραπανω ''ηδονιστικους'' λογους που τους δικαιωνουν στα αυτια καποιου ανιδεου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πάντως γενικά, αυτό ισχύει για όλες τις ταμπέλες, έχω παρατηρήσει πως όσοι δεν δίνουν ιδιαίτερη αξία στο "παρατσούκλι" τους, γρήγορα ξεχνιέται. Τώρα όσον αφορά τα φυτά, απ' αυτά που βλέπω είναι άξιοι της ονομασίας τους. Είναι μερικοί που παραλιώνουν το μυαλό τους στο σχολείο. Δεν αμφισβητώ πως πρέπει να μαθαίνουμε κανα δυο πράγματα στο σχολείο, αλλά μερικοί είναι τόσο κολλημένοι που ασχολούνται και με ό,τι πιο γελοίο μάθημα υπάρχει μόνο και μόνο επειδή μπαίνει βαθμός (βλέπε θρησκευτικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Το εγωιστικο κομματι που πηγε...βολτα?Ας μην κρυβουμε τις υπερανταγωνιστικες επιδιωξεις των ''φυτων'' με τους παραπανω ''ηδονιστικους'' λογους που τους δικαιωνουν στα αυτια καποιου ανιδεου.
Η εγωιστική- υπερανταγωνιστική στάση έχει άμεση σχέση με όσα έγραψα. Όταν το διάβασμα γίνεται εμμονή σαφώς και επηρεάζει το χαρακτήρα και την προσωπικότητα. Δεν επικεντρώνονται σε αυτό, το αναλύσαμε πριν, απλά προτείνω μια πιο ορθή στάση και προσέγγιση απέναντι τους. Χρειάζονται βοήθεια και όχι απλή περιφρόνηση. Εκτός αν θεωρείς ότι μόνο η επίδειξη της ανωτερότητας σου αρκεί για να βελτιώσει τα πράγματα.
Επίσης οι απλά εγωιστικοί τύποι, που τους βγαίνει ιδιαίτερα στο χώρο του σχολείου, τότε χαρακτηρίζονται παλιοχαρακτήρες. Το "φυτό" είναι για μένα τότε άστοχος (και αδύναμος) χαρακτηρισμός. Ο καθένας μας βέβαια έχει διαφορετική εμπειρία και αντιλαμβάνεται την επίμαχη λέξη διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μία απορία ..
γιατί κάποιος λέει τον άλλον ''φυτό'' όταν διαβάζει?
γιατί όταν βγάζει κάποιος 19-20 τον αποκαλούν ΄΄φυτό''?
έλεος πια..

Κανείς δεν λέει τον άλλον φυτό όταν διαβάζει.Τον λέει φυτό,όταν είναι φυτό κάτι που έχει να κάνει με το attitude,όχι με τους βαθμούς.Τη χρονιά που έδινα εγώ πανελλήνιες,πρόεδρος στο 15μελες ήταν ένας μαθητής του 19 και του 20.Πρώτος στα μαθήματα,πρώτος στις κοπάνες για μπάσκετ,πρώτος στα πάρτυ,πρώτος στα γκομενάκια,αγαπητός από όλους,μέσα σ'όλα.Ένας κολλητός μου,μαθητής του 18-19,τώρα στη Νομική Κομοτηνής,πρώτος στο γήπεδο κάθε βδομάδα,πρώτος και στις κοινωνικές σχέσεις.Ο απουσιολόγος της τάξης μου,με 19.600 μόρια,πρώτος στη μπάλα,πάντα έσβηνε απουσίες απ'το απουσιολόγιο,και γαμώ τα παιδιά.Άλλος συμμαθητής μου με 22.000 μόρια (σχέδιο),κιθαρίστας σε μπάντα.Και πολλοί άλλοι.Κανείς δεν τους έλεγε φυτό.Μια συμμαθήτριά μου θεόχοντρη,δεν μιλούσε σε κανέναν,καθόταν όλη μέρα στο θρανίο της και διάβαζε,τελικά έγραψε ούτε 12.000 μόρια,μπαζόφυτο.Ένας συμμαθητής μου,διάβαζε σαν πούστης,δεν έγραφε πάνω από 16,δεν σου μιλούσε αν δεν του μιλούσες εσύ πρώτος,έλεγες π.χ. "μαλάκα" μπροστά του και κοκκίνιζε από ντροπή,μπαζόφυτο.Άλλος συμμαθητής μου,διάβαζε όλη μέρα,άριστος μαθητής,έλεγε κακίες σε όλους,βρωμοκοπούσε και τα μαλλιά του ήταν τίγκα στην πυτιρίδα,δεν μιλούσε σε κοπέλες,μπαζόφυτο.Μια άλλη συμμαθήτρια μου,επίσης διάβαζε όλη μέρα,άριστη μαθήτρια,έγλυφε όλους τους καθηγητές και ρουφιάνευε τους πάντες,μπαζόφυτο.Αυτά είναι μερικά φυτά που μου ήρθαν πρόχειρα.Βλέπεις τη διαφορά?Σημασία δεν έχουν οι βαθμοί,αλλά οι κοινωνικές σχέσεις.Όταν είσαι αντικοινωνικός,αντιπαθητικός,κολλημένος και γενικότερα δεν μπορείς να συνεργαστείς με το περιβάλλον σου,τότε σε λένε φυτό.Ενίοτε αυτό έχει βάση,γιατί μπορεί να είσαι κακιασμένος,ενώ άλλες φορές όχι,γιατί μπορεί να είσαι απλά περίεργος.Σημασία δεν έχει αυτό,αλλά η αντικοινωνικότητα:όταν δεν μπορείς να συνάψεις σχέσεις με τον περίγυρό σου,είναι λογικό να έχεις τέτοια αντιμετώπιση.

όταν σε λένε φυτό τι πρέπει να τους πεις για να τους βάλεις στη θέση τους??
εεεε??

Όταν σε λένε φυτό,λογικά δεν έχεις και πολλούς φίλους,ενώ οι άλλοι είναι παρέα.Συνεπώς,δεν υπάρχει κάτι να πεις.Σημασία δεν έχει πόσο witty είναι αυτό που θα πεις,αλλά πόσους έχεις μαζί σου για να γελάσουν μ'αυτό που είπες.Όταν ο άλλος είναι αρνητικά προκατειλλημένος μαζί σου,όσο γαμάτο και αν είναι αυτό που θα πεις,απλά θα γελάσει περισσότερο,με την προσπάθειά σου να βγεις από πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
εγω παλι λεω ξεκολληστε απο το να βλεπετε μονο τη μυτη σας και μη βαζετε πινακιδες σε κανεναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μπαα, ταμπέλες πάντα θα μπαίνουν ρε φίλε απ' τη στιγμή που κριτική πάντα θα πέφτει απ' όλους σε όλους. Το θέμα είναι να 'σαι εκεί να κατεβάζεις όσες δε στέκουν και τέλος πάντων για μένα το ιδανικότερο είναι να καταλάβεις ότι δεν περιστρέφεται ο κόσμος γύρω από σένα, από μένα, απ' τον άλλο δίπλα. Αν καταλάβεις ξερωγώ ότι σήμερα θα σε πετύχω και θα σε πω φυτό ας πούμε κι ότι αύριο δε θα σε πω απλά γιατί δε θα σε ξαναπετύχω, ότι στην τελική περαστικός είμαι κι εγώ, κι εσύ, κι αυτός, κι εκείνη, κι ο ένας κι η άλλη και ο και η και ο, ότι απλά στο μέσο αυτών που κάνω θα τύχει να σε κρίνω όπως κάτσει και μετά θα συνεχίσω αυτό που κάνω χωρίς να με πολυνοιάξει, ότι ρε φίλε συνολικά τρέχει ολόκληρο σύμπαν παράλληλα με σένα κι απλά ΤΥΧΑΙΝΕΙ ν' αλληλεπιδράσεις σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα με πολύ μικρή μερίδα ανθρώπων που έχουν τις ζωές τους, τα πράγματα που κάνουν, τις ιδέες, τις σκέψεις τους, το ένα τ' άλλο, ε, τότε απλά νομίζω ότι το μόνο που σου μένει είναι να 'σαι εντάξει με τον εαυτό σου.

Γιατί αν το κάνεις κι αυτό απλά θα περνάς καλά με ό,τι παίζει γύρω, χοντρικά, ακόμα και με μένα ξερωγώ που θα σε λέω φυτό. Γιατί θα 'χεις το mindset πια ότι στην τελική είμαι ΜΙΑ απ' τις ΑΠΕΙΡΕΣ εκδοχές κι ότι αύριο απλά δε θα 'μαι ή θα 'μαι αλλιώς ή ό,τι άλλο. Αλλά εσύ θα 'σαι ήδη εντάξει μ' ό,τι είσαι κι άρα αν κάποια απ' τις ιδέες που θα πετάξω δε θα σου φανεί χρήσιμη για να τη χρησιμοποιήσεις/ενσωματώσεις τότε με γράφεις και συνεχίζεις. Καλή φάση δεν είναι?

/παίζεικαιναμηνέβγαλεκαθόλουνόημαόλοαυτο

WHATEVER.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
να κάνω μια ερώτηση σαν θεατής:

Τι πειράζει να είναι κάποιος φυτό; Σας τρώει την μπριζόλα από το πιάτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
να κάνω μια ερώτηση σαν θεατής:

Τι πειράζει να είναι κάποιος φυτό; Σας τρώει την μπριζόλα από το πιάτο;
"Αποδεικνύουν" οι "ψευτόμαγκες" στις χαζογκόμενες τις τάξης ότι οι ίδοι είναι "μαγκάκια" κι όχι "φυτά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά πάντως, μπριζόλες δεν αγγίζεις και είναι απλά θέμα άγραφων συμβάσεων αυτό, ούτε φυτά ούτε μάγκες ούτε ούτε.

Για μαθητές/φοιτητές μιλάς, θες και μπριζόλες. Άσε ρε φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top