Φιλία;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γιατί από την στιγμή που δεν ξέρουμε και την άλλη όψη του νομίσματος δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι, αυτό προσπαθώ να σου πω! Πρέπει να καταλάβει ότι δεν γίνεται να έχει το αποκλειστικό δίκιο - κάτι θα έχει κάνει ασυναίσθητα τελείως και αυτός!
Και επαναλαμβάνω, δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος είσαι!

καλα αντε να το δεχτω επειδη εισαι εσυ.
Αλλα επειδη με προκαλεις για την τελευταια ατακα,δλδ τι σημαινει αυτο;; οτι αν εχω μια παρεα και απατήσουν ο ενας τον αλλον και μετα σκοτώσουν μαζικα τις γυναικες τους και πανε φυλακη ειμαι GTPK τυπας;;;:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
καλα αντε να το δεχτω επειδη εισαι εσυ.
Ohh! Τι καλός!:D:P
Αλλα επειδη με προκαλεις για την τελευταια ατακα,δλδ τι σημαινει αυτο;; οτι αν εχω μια παρεα και απατήσουν ο ενας τον αλλον και μετα σκοτώσουν μαζικα τις γυναικες τους και πανε φυλακη ειμαι GTPK τυπας;;;:whistle::P
Εννοούσα ότι προφανώς για να είναι φίλοι έχουν κάποια κοινά στοιχεία σε αυτά τα θέματα! Δεν σημαίνει ότι είσαι GTPK απλά θα μου φαινόταν πιο εύκολα πιθανό να είσαι κάπως ... οξύθυμος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εχω περασει κατι παρομοιο και χειροτερο στο γυμνασιο με μια ''φιλη''.. Μου ελεγε διαφορα κακα λογια για τις αλλες κοπελες που εκανα παρεα(για ολες σχεδον), εστελνα τα μηνυματα μου σε αλλες(π.χ. Αν ελεγα για καποια), ηθελε ολο χαρες ακομα και επικινδυνα και παρανομα πραγματα(εγω εννοειται δεν τα εκανα) και καποια στιγμη οταν μου ζηταγε αυτα τα πραγματα και καταλαβα οτι ημουν ΚΟΡΟΙΔΟ ''ξυπνησα'' και αποφασισα να διακοψω αυτη την πολυετη και καταστροφικη φιλια. Ηταν δυσκολη αποφαση γιατι εδω οι επιλογες ειναι λιγες,κλειστη κοινωνια. Και με μια κοπελα που ημασταν φιλεναδες και την συμπαθουσα πολυ μας ειχε κανει κωλο! Οταν επαψα να της δειχνω ενδιαφερον και να ειμαι μια ψυχρη και ουδετερη Αγγελικη, εκανε σαν υστερικια! Εστελνε μηνυματα, ελεγε διαφορα για μενα. Και με ολα αυτα ειχα γινει χαλια ψυχολογικα γιατι ηξερα οτι θα ηταν δυσκολο να αναζητησω νεες παρεες. Καποια στιγμη(ειχα διακοψει την φιλια μου με αυτο το φιδι) πηγα και βρηκα αυτη την φιλεναδα που προανεφερα, βγηκαμε μια βολτα(ενιωθα λιγο ασχημα) και συζητησαμε ολα αυτα τα ψεματα που ειχε πει και στις δυο, τα ψευτικα λαθος μηνυματα που μας εστελνε και ολα αυτα που μας εκανε. Πλεον με αυτη την κοπελα δεν μιλαω καθολου. Περασαν καποια χρονια ετσι ωστε να μην θυμαμαι οσα μου εκανε και να μην θελω να κλαψω ενιθμουμενη οσα μου εκανε. Και τωρα ειμαι μια χαρα. Και απο αυτη την εμπειρια εμαθα οτι ορισμενες φορες πρεπει να ειμαιστε αντικειμενικη και να μην τα δινουμε ολα σε μια φιλια. Και φυσικα οτι θεωρουμε οτι μας προσβαλει ως προσωπικοτητες πρεπει να το σταματαμε. Δεν παει να ειναι συνηθεια 15,20,25,30 χρονων, πρεπει να το σταματαμε! Γιατι ο καθενας ειναι ξεχωριστος!!!!!!!!! Τερμα πια με αυτα τα ατομα που θελουν να προβαλλονται μεσω των αλλων, επειδη ειναι εγωκεντρικα και χωρις προσωπικοτητα!!! Την υγεια μας να εχουμε πανω απο ολα και να κανουμε σωστες επιλογες! Και αν δουμε οτι δεν ειναι σωστες, ποτε δεν ειναι αργα... Ελπιζω να σε βοηθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Το λάθος μου είναι για να βλεπουμε και την αλλη οψη Ζωη,οτι εγω δεν τον κυνηγαω,κανω την πλακα,ειμαι σαν τους αλλους μονο που καθε φορα που με βλεπει πια,με μειωνει,τωρα δεν παω να αποδειξω πως δεν ειμαι ο μαλακας της υποθεσης παω να αποδειξω αυτο Ζωη.Επειδη δεν εχω κανει κατι κακο,δεν ειμαι ξινος, δεν ειμαι υπερβολικος αυτος μου καταστρεφει τις φιλιες μου και ενω την μια ειναι τα παντα για μενα(επειδη κανουμε αρκετα πραγματα μαζι και περναμε καλα-οταν βεβαια εχει ενα μικρο συμφερον- ) την αλλη με μειωνει και φταιω και εγω.Δεν με ξερετε καλα,εχετε δικαιωμα να αμφισβητησετε αλλα δεν λεω ψεματα απλα δεν ξερω τι να κανω γιατι ειναι και κατι αλλο: Παμε και μαθημα μαζι στην ΜΑΝΑ του που ειναι ΚΟΛΛΗΤΗ με την μανα μου που η ΜΑΝΑ της ειναι κολλητη με την ΓΙΑΓΙΑ μου μιλαμε δηλαδη για ολοκληρο μπερδεμα.Ισως εχετε δικιο θα κανω μια τελευταια κουβεντα και αν δεν βαλει μυαλο...αποχωρω,δεν αντεχω αλλο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patra's_boy

Νεοφερμένος

Ο patra's_boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα:hmm::Είμαι 15 ετών και είμαι από την κούνια κολλητός με έναν συνομήλικό μου.Κάποιες φορές είναι πολύ καλός φίλος,αλλά σπάνια.Συνήθως μου λέει αυτός πότε θα κατέβουμε ανάλογα με τις δικές του υποχρεώσεις,ποτέ δεν με εμπιστεύεται για τίποτα ενώ εγώ του έχω εμπιστοσύνη και ποτέ δεν έχω καρφώσει μυστικό του,όταν έχει ένα πρόβλημα το λέει σε μένα και με την δικαιολογία ότι είμαστε φίλοι εγώ τον ξεμπλέκω και όταν έχουμε να κάνουμε κάτι το φορτώνει σε μένα.Ίσως είναι τα πολλά χρόνια ή ιδέα μου αλλά με έχει σαν σκυλάκι του.Όταν δεν είμαι με αυτον τα παω μια χαρα με ολους,ενω οταν ειμαστε μαζι πολλες φορες με κανει ρεζιλι (και καλα για πλακα ) στους αλλους..Να καταστρέψω μία φιλία 15 χρόνων ή να κάνω υπομονή και ίσως να βρω σιγα-σιγα μία λύση?

εγώ θα σου πρότεινα να καθίσεις και να του μιλήσεις για όλα αυτά τα θέματα που σε εκνευρίζουν πάνω του. πριν του τα πεις να σκεφτείς τι ακριβώς θέλεις να του πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Να καταστρέψω μία φιλία 15 χρόνων ή να κάνω υπομονή και ίσως να βρω σιγα-σιγα μία λύση?

Gee, διλήμματα είναι αυτά που έχετε ρε; Μπορεί όλη η κατάθλιψη που περνάει ο κόσμος σε αυτή την ηλικία να 'ναι φούσκα τελικά αν υποθέσουμε ότι μεγάλο μέρος των προβλημάτων του είναι τέτοιας φύσης.

Δεν περνάς καλά, δίνε του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δεν περνάς καλά, δίνε του.

συμφωνω φιλε απολυτως μαζι σου,η ολη φιλοδοφια και νοημα ειναι να περναμε εμεις καλα,ΝΑ ΖΟΥΜΕ αν δεν σε γεμιζει αυτο που κανεις αστο,δεν αξιζει.-;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
προσωπικά δεν πιστεύω σε "αιωνιότητες", "αιώνιες" φιλίες...και άλλες μαλακίες γιατί η ζωή αρκετές φορές ανατρέπει σχέδια ως γκρεμισμένους πύργους από άμμο!
προσπαθώ να "χτίζω" στο τώρα! να περνάω καλά με πρόσωπα που με ενθουσιάζει η παρέα τους και αυτά παίρνουν το ίδιο από μένα
για αύριο τι να σας πω; γνωρίζετε αν θα ζείτε αύριο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα:hmm::Είμαι 15 ετών και είμαι από την κούνια κολλητός με έναν συνομήλικό μου.Κάποιες φορές είναι πολύ καλός φίλος,αλλά σπάνια.Συνήθως μου λέει αυτός πότε θα κατέβουμε ανάλογα με τις δικές του υποχρεώσεις,ποτέ δεν με εμπιστεύεται για τίποτα ενώ εγώ του έχω εμπιστοσύνη και ποτέ δεν έχω καρφώσει μυστικό του,όταν έχει ένα πρόβλημα το λέει σε μένα και με την δικαιολογία ότι είμαστε φίλοι εγώ τον ξεμπλέκω και όταν έχουμε να κάνουμε κάτι το φορτώνει σε μένα.Ίσως είναι τα πολλά χρόνια ή ιδέα μου αλλά με έχει σαν σκυλάκι του.Όταν δεν είμαι με αυτον τα παω μια χαρα με ολους,ενω οταν ειμαστε μαζι πολλες φορες με κανει ρεζιλι (και καλα για πλακα ) στους αλλους..Να καταστρέψω μία φιλία 15 χρόνων ή να κάνω υπομονή και ίσως να βρω σιγα-σιγα μία λύση?

if you were in prison you would be his bitch :P :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top