Η σημασία της φιλίας

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
είχαμε happy end τουλάχιστον




έχει κιάλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Απλα τις περισσοτερες φορες πολλοι ψαχνουν καποιον που να τους μοιαζει κι αν εσυ διαφερεις τι γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kathy Writer

Νεοφερμένος

Η Kathy Writer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το πιο μαγικό με τις φιλίες είναι ακριβώς το ότι ενώ ψάχνεις έναν άνθρωπο που θα έχει τα ίδια ενδιαφέροντα με εσένα καταλήγεις να έχεις έναν φίλο που είναι τελείως διαφορετικός στο βάθος. Μπορεί να φαίνεται ότι έχετε τα ίδια ενδιαφέροντα και ότι πάτε στις ίδιες εξωσχολικές δραστηριότητες αλλά έχετε διαφορές. Κανείς δεν είναι ίδιος. Μάλιστα ίσως πολλές φορές αυτή η διαφορά να σου αρέσει, μπορεί να αισθάνεσαι ότι ο άλλος σε συμπληρώνει. Και έτσι πρέπει να γίνεται. Έχω την τύχη να απολαμβάνω μια τέτοια φιλία. Καλή σας μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μια φιλια για μενα ειναι πολυυυυυ βαθια εννοια που δεν εξηγειται ευκολα με λογια...Αν καταφερει καποιος να εχει μια πραγματικη φιλια ειναι απο τους πολυ τυχερους ανθρωπους! δεν καταφερανε ολοι να στεριωσουν μια αληθινη φιλια...
Ισως να κανω και λαθος, αλλα νοιωθω οτι η φιλια που εχω με τις 2 φιλες μου ειναι αληθινη...Ισως να ειμαι μικρη ακομα για να μιλησω για κατι τοσο σοβαρο, αλλα με τη μια ειμαστε μαζι απο κουνια και αν και μαλωνουμε που και που, δεν κραταμε μουτρα γιατι δεν αντεχει η μια χωρις την αλλη...
Ποτε δεν προσπαθησα να εχω πολλους φιλους για να το παιζω διασημη οπως πολλοι απο τον τοπο που ζω, αλλα προσπαθω να ειμαι αρκετα επιλεκτικη και δυσπιστη οσο παιρνει, μιας και την εχω πατησει 2 φορες με λαθος επιλογες...
Νομιζω αυτη τη φορα εχω κανει τη σωστη επιλογη γιατι οταν ειμαι μαζι τους νοιωθω ενα μερος απο το κενο μεσα μου και γεμιζει ευχαριστα...! και τις ευχαριστω γιαυτο....
Και επειδη καποιος, δεν θυμαμαι ποιος ειπε οτι μπορει χωρις φιλους, και επειδη εχω υπαρξει χωρις για καποιο χρονικο διαστημα, διαβεβαιω οτι ειναι απο τα χειροτερα πραγματα...
Φιλικα, κατερινα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harman

Νεοφερμένος

Η Harman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Eγω πιστεύωότι η φιλία είναι πολύ σημαντική για ένα άνθρωπο,γιατί τον υποστηρίζει και τον βοηθάει στα προβλήματά του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εχω πολλους γνωστους αλλα οχι κολλητους...θεωρω παρα πολυ δυσκολο να κανεις μια αληθηνη φιλια στις μερες μας....παλια λεγαν ο καλος ο φιλος στην αναγκη φιανεται..τωρα ομως πολλοι θα σε λυπηθουν λιγοι ομως θα χαρουν με τη χαρα σου..αυτοι θα ειναι πραγματικοι φιλοι...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εχω πολλους γνωστους αλλα οχι κολλητους...θεωρω παρα πολυ δυσκολο να κανεις μια αληθηνη φιλια στις μερες μας....παλια λεγαν ο καλος ο φιλος στην αναγκη φιανεται..τωρα ομως πολλοι θα σε λυπηθουν λιγοι ομως θα χαρουν με τη χαρα σου..αυτοι θα ειναι πραγματικοι φιλοι...!!!!

ίσως φταίνε οι ρυθμοί και ο τρόπος ζωής σήμερα :/:
ψάχνω και εγώ για αληθινό φιλό που να λυπάται πραγματικά με το πρόβλημά σου, να προσπαθεί να σε παρηγορήσει ή και να σε βοηθήσει αλλά και να χαίρεται σε μια προσωπική ευτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
-φιλια ειναι να μοιαραζεται μια ψυχη σε 2 σωματα.
-φιλος τον φιλο ρωτησε τι παει να πει φιλια και εκεινος του απαντησε μεγαλη μαλακια...:hmm:

φιλια.............μια τοσο μικρη λεξη με τοσο μεγαλη σημασια....


με επιασε πονοκεφαλος στα διαλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara k telos

Νεοφερμένος

Η mara k telos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Απλότητα είναι να έχεις όλο τον ουρανό
Και να αγαπάς ένα αστέρι
Να έχεις όλο τον ωκεανό
και να αγαπάς μια σταγόνα
Να έχεις όλο τον κόσμο
και να έχεις ένα φιλαράκι!
Για μένα η φιλία είναι τα πάντα! Σ' ένα φίλο λες τα προβλήματά σου κι αυτός σε στηρίζει και σου δίνει συμβουλές για το πρόβλημα σου...Χαίρεται με την χαρά σου και λυπάται με την λύπη σου! Είναι πάντα κοντά σου όταν τον χρειάζεσαι και στα δύσκολα αλλά και στα εύκολα! Κάνετε μαζί πολλά πράγματα...Πηγαίνετε βόλτες, διακοπές μαζί και γενικά περνάτε αρκετό χρόνο μαζί! Ένας φίλος όμως πρέπει να είναι και εμπιστεύσιμος, δηλαδή ότι λες να μην το λέει πουθενά! Κι άλλα πολλά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgakal

Νεοφερμένος

Η Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ο καλος φιλος μπορει να ειναι οτι πιο σημαντικο μπορει να εχει καποιος!!Το θεμα ειναι να σε στηριζει στα καλα αλλα κυριως στα ασχημα!!να μπορεις να τον εμπιστευεσαι,να ξερεις οτι αυτος θα ειναι εκει οποτε τον χρειαστεις,οτι θα ειναι πρόθυμος να σε ακούσει,αλλα και να σε συμβουλέυσει χωρις να σου "επιβάλει" την γνώμη του!!!Πολύ σμηντικο ρόλο βέβαια παιζει να ταιριαζεις με τους φιλους σου και να ξερεις οτι θα περασεις καλα μαζι τους!!!Παρα την δυσκολια της εποχης,ειμαι πολυ τυχερη που εχω αληθινους φίλους και ελπίζω η φιλία μας να κρατησει διοτι ειναι πολη σημαντικη για μένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ένας καλός φίλος θα πρέπει να σου δείχνει και τα λάθη σου...αν σε αγαπάει πραγματικά και χαίρεται αγνά και ειλικρινά με την πρόοδό σου
δηλ., θα πρέπει να σε μαλώνει όταν πολλές φορές λόγω εγωϊσμού δεν βλέπεις τα λάθη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό ρόλο παίζει για σας η λέξη φιλία?

Παιζουν πολυ σημαντικο ρολο.
Οι φιλοι ειναι οι ανθρωποι που σε καταλαβαινουν και σε στηριζουν,στα χωνουν στις μαλακιες,χαιρονται με τη χαρα σου και κλαινε με τη λυπη σου.
Δυστηχως,ειχε τυχει να συναντησω φιλους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ στη ζωη μου αλλα λογω της συναισθηματικης μου ανωριμοτητας και της απολυτης διαθεσης, τους εδιωξα απο κοντα μου:/:
Ευχομαι,καποτε να επανορθωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Σημαινεις πολλα για μενα και η φιλια μας ειναι πολυ δυνατη.

Κλαις... κλαιω
Γελας... γελαω
Πεφτεις απ τον γκρεμο.... συνεχιζω να γελαω!!!!!!!:D

αγαπω τα φιλαρακια μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Σιγουρα καθοριστικο. Ακομα και με την οικογένειά σου να εχεις πολυ καλες σχεσεις που ειναι εξισου σημαντικο, θα υπαρχει ενα κενο που θα στο γεμιζουν οι φιλοι. Εξαλλου, αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Ακομα και αυτοι που λενε που δεν εχουν φιλους και ειναι καλυτερα ετσι νομιζω ψευδονται. Ακομα και να μην ειναι κολλητοι σου, εστω να εχεις καποιον ανθρωπο να βγεις εξω μια βολτα να πεις και καμια κουβεντα βρε αδερφε και να κανετε λιγη παρεα. Εστω απλες φιλιες και οχι απαραιτητα μακροχρονιες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η φιλια για εμενα παιζει εξερετικα σημαντικο ρολο στη ζωη μου.Επηρεαζει πολλους παραγωντες εκτος απο την ψυχολογια οπως οι σχεσεις σου με την οικογενεια μου (οπως ειπε και η @Χαρουλινι) ,τους βαθμους μου , τις κοινωνικες συναναστροφες μου...Για εμενα πρεπει οποσδηποτε ο/η φιλος/η να ειναι πιστος και να μη με παραταει μονη στις δυσκολες στιγμες(οπως κι εγω ενοειται)...Τελος δηλωνω πως εχω τους καλητερους φιλους και οτι τους εκτιμω αφανταστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top