Πιστεύετε στη μοίρα;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είδες πού μπορεί να οδηγήσει μια σειρά από καθαρά τυχαία γεγονότα; Τρέμω και μόνο στη σκέψη τέτοιας τύχης πάντως. Nah, δεν παίζω χαρτιά ευτυχώς. :P

Ωραία ιστορία αλλά, as already stated, τυχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ω,ναι!Πάρτε για παράδειγμα πως γνωρίστηκαν οι γονείς μου:
Ένα καλοκαίρι,χρόνια πίσω,η μητέρα και ο πατέρας μου ταξίδευαν με το ίδιο πλοίο με διαφορετικό προορισμό ο καθένας.Πάρο η μαμά μου-μόνη της- και Νάξο ο μπαμπάς μου με έναν φίλο του.Καθόντουσαν σε κοντινά τραπέζια και κάποια στιγμή που ο πατέρας μου και ο φίλος του ήθελαν να παίξουν χαρτιά,ρώτησαν την μητέρα μου κάτι για τους κανόνες και της πρότιναν να παίζει μαζί τους.Το ταξίδι κύλησε γρήγορα,γνωρίστηκαν κι όμως η ιστορία δεν τελειώνει εκεί...Συνηδιτοποίησαν πως έχουν κλείσει το ίδιο πλοίο και στον γυρισμό για Αθήνα!Έτσι έδωσαν ραντεβού εκεί...Αφού τελείωσαν λοιπόν οι διακοπές τους έφτασε η στιγμή που θα ξανασυναντιόντουσαν...όμως κάτι συνέβη με τα δρομολόγια και έπρεπε να διαλέξουν μέρα και ώρα επιστροφής διαμέσου του ταξιδιωτικού γραφείου...Έδω λοιπόν είναι που τους βοήθησε η Μοίρα:έκλεισαν πάλι το ίδιο πλοίο και ξανα-αντάμωσαν!Ύστερα από 1μισι χρόνο που έβγαιναν,παντρέφτηκαν και σήμερα ύστερα από 22 χρόνια γάμου έχουν 2 αξιολάτρευτα παιδιά,τον αδερφό μου και εμένα....Λατρεύω να λέω αυτή την ιστορία και γι'αυτό πιστεύω στην μοίρα!:D

Ε Τ Υ Χ Ε :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgakal

Νεοφερμένος

Η Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
...εγω δεν ξερω αν πιστευω...καποια πραγματα σιγουρα γινονται τυχαια,αλλα καμια φορα οι πολλες συμπτωσεις με τρομαζουν :O..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει μοίρα και τύχη και αυτοί οι δύο παράγοντες(στενά συνδεδεμένοι μεταξύ τους) επηρεάζουν ως ένα βαθθμό τη ζωή μας , όμως όχι καταλυτικά αφού οι αποφάσεις μας και οι επιλογές μας είναι αυτές που έχουν τον κύριο λόγο..ομως κανείς δεν μπορεί να ανρηθεί πως υπάρχουν και εξωτερικοί περίεργοι , συχνά παράγοντες , που κανείς δεν μπορεί να ελέγξει ίσως και να εξηγήσει με τη ορθολογιστική σκέψη...μερικά πράγματα είναι καθάρα καρμικά αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτόν τον όρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Όχι αλλά πιστεύω στο μάτιασμα. Εχω πιστεί πλέον.
στο μάτιασμα ας πούμε δεν πιστεύω ...άντε στο ότι ένα εχθρικό πρόσωπο μπορεί να σου μεταδόσει αρνητική ενέργεια αλλά το να σε κάνει να αρρωστήσεις και τέτοια δεν το πιστεύω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ενώ η αρνητική ενέργεια ας πούμε είναι κάτι εντελώς πιο λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ενώ η αρνητική ενέργεια ας πούμε είναι κάτι εντελώς πιο λογικό.
με την έννοια του αποδοκιμάζοντας κάποιον μπορεί να τον αυθυποβάλλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top