Κόκκινες γραμμές στη γάμπα

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εχω ρωτησει τον φαρμακοποιο μου και μου λεει μπορει να ειναι αλλεργικη αντιδραση αλλα πιστευει πως ειναι φλεβιτιδα!!!!ειμαι μονο 14 ειναι λογικο????η μανα μου και ο πατερας μου δεν εχουν για να ειναι θεμα κληρονομικοτητας...εντωμεταξυ βγηκαν σε μια μερα ....αν ηταν φλεβιτιδα δεν θα πρεπε να παρει καποιο χρονικο διαστημα μεχρι να εμφανιστουν πληρως??? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Σε γιατρό δεν πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μου δώσε ο φαρμακοποιός μια κρεμά και μου είπε να περιμένω μια βδομάδα ακόμα να δω αν θα φύγουν και μετά αν όχι να πάω σε γιατρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μηπως ειναι ραγαδες κοκκινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ναι, το σκέφτηκα και εγώ... Τις έχω ήδη μια βδομάδα αλλα εξακολουθούν να είναι κόκκινες δεν άλλαξαν χρώμα ..συνήθως με το καιρό δεν γίνονται λευκές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι, το σκέφτηκα και εγώ... Τις έχω ήδη μια βδομάδα αλλα εξακολουθούν να είναι κόκκινες δεν άλλαξαν χρώμα ..συνήθως με το καιρό δεν γίνονται λευκές;

Ναι αλλά ο καιρός αυτός μπορεί να είναι και μερικοί μήνες.

Φλεβίτιδα; Τζίζους! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
υποτιθεται ναι,ξαφνικα τα εμφανισες?
μπορει να ναι αλλεργικο,μπορει και απο αγχος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ναι το προηγούμενο βραδύ δεν τα είχα ...το πρωί ξύπνησα έκανα μπάνιο ξύρισα τ ποδιά και μετά όταν πήγα σχολειό επειδή φορούσα βερμούδα τα είδα....(σκέφτηκα ότι ηταν απ το ξύρισμα αλλά δεν θα χαν φύγει μέχρι τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να πας στο γιατρό άμεσα ώστε να σου πει στα σίγουρα που οφείλονται οι κόκκινες γραμμές που αναφέρεις, και να μην μένεις στα ''μπορεί'', τα οποία σε αγχώνουν...

Έχεις καθόλου φαγούρα σε εκείνο το σημείο; Τι είδους κρέμα σου έδωσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ναι απλά ο φαρμακοποιός μας που τον ξέρουμε και χρονιά μου πε να περιμένω καμοια βδομάδα βαζοντας μια κρεμά για φλεβίτιδα και μετα αμα δεν φύγουν να παω σε αγγειολόγο ....(εγω πιστευω πως δεν ειναι με καμοια φλεβιτιδα αλλα για να το λεει κατι θα ξερει παραπάνω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ραγάδες μου ήρθαν πρώτα στο μυαλό. Είναι λογικό να έχεις, αλλά συνήθως σε τέτοια ηλικία είναι οι λευκές που δεν φαίνονται πολύ. Παρόλ'αυτά, μερικές φορές επιδεινώνονται και φτάνουν μέχρι και σε σημείο να αιμοραγούν και να πονάνε.
Ίσως είναι και από το ξύρισμα που είπες, μήπως χρησιμοποίησες κανένα βρωμικο ξυράφι ή κατι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να πας στο γιατρό άμεσα ώστε να σου πει στα σίγουρα που οφείλονται οι κόκκινες γραμμές που αναφέρεις, και να μην μένεις στα ''μπορεί'', τα οποία σε αγχώνουν...

Έχεις καθόλου φαγούρα σε εκείνο το σημείο; Τι είδους κρέμα σου έδωσε;


οχι δεν εχω φαγουρα η κρεμα λεγεται hemeran gel μου πε πως ειναι η μοναδικη που υπαρχει για φλεβιτιδα και πως αν μετα απο την μια βδομαδα που θα παω στον γιατρο δεν εχουν φυγει θα παρω χαπια :(

Ίσως είναι και από το ξύρισμα που είπες, μήπως χρησιμοποίησες κανένα βρωμικο ξυράφι ή κατι τέτοιο;



όχι δεν το νομίζω....στο συρτάρι βρισκόταν το ξυραφάκι βασικά....δεν ξερό γενικά έχω ευαίσθητο δέρμα... αλλά αν ήταν απ το ξύρισμα δεν θα χε φύγει μέχρι τώρα πέρασε μια ολόκληρη βδομάδα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μηπως εσπασε κανενα αγγειο ?(ετσι γραφεται? ουτε ξερω)
παντως μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε,καλυτερα συμβουλεψου καποιον γιατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
καταρχάς αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχουν και άλλοι "κατα φαντασιαν ασθενεις" σαν εμενα (μια φορά με πονούσε η ουρίτσα και είχα βάλει τα κλαμματα γιατί κάπου είχα διαβάσει για την κυστη κοκκυγος και ότι σου αφήνουν ανοιχτη την πληγη..και καθε μερα σου τη γεμιζουν με γαζες,,,και αλλα τετοια χαριτωμενα...τελικα μου είπαν ότι πιάνει σε παχύσαρκους δασυτριχους άνδρες οπότε συνειδητοποίησα ότι δεν ανήκω στην παραπάνω κατηγορια!!:P)
και μετά από αυτό το οφ τόπικ θαήθελα να πω ότι πρέπει ν απας στο γιατρό γιατί υπάρχουν (αρκετοι) φαρμακοποιοί που δεν ξέρουν την τυφλα τους από ιατρικά θέματα...η μαμα μου (που είναι 50 χρωνών) έχει φλεβίτιδα ακι είναι σχεδον αδιανόητο να έχει ενα παιδί 14 χρωνών...
α..και μια διευκρίνηση....οι κόκκινες γραμμές είναι σαν τεθλασμένες...η καμπύλες?? και μηπως σε κάποια σημεία είναι πιο παχιές?και μήπωβς είναι και μωβ?
Υ.Γ. η ιατρικη ειναι μια απαιτητικη σε πληθος γνώσεων επιστήμη...αλλά έτσι και προκύψει ιατρικο θέμα το παίζουμε όλοι ειδημονες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
α..και μια διευκρίνηση....οι κόκκινες γραμμές είναι σαν τεθλασμένες...η καμπύλες?? και μηπως σε κάποια σημεία είναι πιο παχιές?και μήπωβς είναι και μωβ?

τεθλασμένες... όχι δεν είναι πουθενά πιο παχιές ούτε μοβ...το χρώμα τους είναι ροζ προς το ελαφρύ κόκκινο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να πάει σε έναν παιδίατρο να το δει και τέλος (ούτε αγγειολόγος ούτε τίποτα.

Ο φαρμακοποιός έδωσε προφανώς μια ενυδατική κρέμα. Φλεβίτιδα μπορεί να συμβεί και σε παιδιά πιο σπάνια ειδικά σε καταστάσις που έχουμε μεγάλες αυξομοιώσεις βάρους ή μειωμένη πρόσληψη υγρών.

Πολλες φορές είναι τυχαίο γεγονός (αν και δε νομίζω να υπάρχει φλεβίτιδα).

Αλλεργία... αν έχεις μόνο σε ένα σημείο είναι δύσκολο να έχεις αλλεργία αφού συνήθως τα αλλεργικα΄εξανθήματα πιάνουν σημεία από όλο το αίμα.

μικροτραυματισμός από κάτι και να μολύνθηκε η περιοχή τοπικά και να έγινε φλεγμονή και να δημιουργήθηκε αυτή η εικόνα το θεωρώ το πιο πιθανό. Σε αυτή την περίπτωση ο χρόνος είναι ο ιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
βασικα και γω πιστευω πως ειναι ραγαδες....αρα να σταματήσω την κρέμα και αντι για τον αγγειολογο να παω σε κανα δερματολόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
βασικα και γω πιστευω πως ειναι ραγαδες....αρα να σταματήσω την κρέμα και αντι για τον αγγειολογο να παω σε κανα δερματολόγο?

Πηγαινε καλε σε ένα παιδίατρο που μπορεί να σε καλύψει και εξετάσει για πολλά συστήματα και αυτός θα κρίνει αν θέλεις εξειδικευμένο ιατρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πηγαινε καλε σε ένα παιδίατρο που μπορεί να σε καλύψει και εξετάσει για πολλά συστήματα και αυτός θα κρίνει αν θέλεις εξειδικευμένο ιατρό.

Οκ ευχαριστω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top