Οι ποιητικές μας σκέψεις!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Λοιπόν, εδω θα αναπτύξουμε την ποιητική φλέβα μας! Μπορείτε να γράψετε κάτι δικό σας, είτε ποίημα είτε δίστιχο είτε κάτι ποιητικό που σας εκφράζει. Σε κόσμια πλάισια πάντα ε! Οχι στύλ Καφρίλλιον! :mad:

Κάντε την αρχή κι ακολουθώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ανυπομονώ να δω τι θα γράψει ο emufear εδώ! Το παιδι είναι ταλέντο, σας το εγγυώμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενα που εγραψα στα γρηγορα... μαλον βλακια... αλα ρε παιδια, σε 5 λεπτα το σκευτικα και σε φαση χωρις εμπνευση...

I was siting inder a brigde
There was a cemetery, just behind me
There was no noise
I Sudenly Heard
" Akra Tou Tafou Siopi, Ston Kabo Vasileyei"
And that rememberd me of my kid-years, in Greece- on Rhodes...

The Dead said to me, in theyr way, to get back to my home
I couldent, cause I was there to Help my country, but I couldent stand away...
It was too hard.. I just had to leaave

The dead in the cemetery was telling me to ge Back, my job and country to stay... What should I do?

And then the nite came... I couldent stand anymore... I was ready to leave... But i couldent... So what should I do?

Then the midnight... a gang war started near... "look" the dead said..
they are killing again... New people will came to us...
And I heard all that about death... wanted to leave... i didnt wana die... But I coulden leave... I didn't have the power...

What should I do?
I Knew... There was bike near... Just steal it an' leave... Leavy the fastest I could... But why? whould I get somewher beter? I took ut from my pocket a knife, a pen and a piece of paper...

I wrote "It's me... The Greek Guy... I just wanted to get to my home... Take some blood of mine to Rhodes and leave a litle bit on the road, another bit in the sea and the remaining on the castle... Also I want you to bury me on Rhodes, my friends know the rest...
But don't wory... It will be better"

Then I took the knife and puted it into my stomack...
Blood was runing, thoughts were coming, I couldn't see, only fantasise but it was nice... while the soul were geting to heaven...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
GOD IS A DJ AND LIFE IS a FUCKING REMIX!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
GOD IS A DJ AND LIFE IS a f**kING REMIX!!!

Αφτο το εχεις στην υπογραφη ρε... πες κατι καινουργιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ ντρέπομαι να τα γράψω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
You killed satan and slayed christ but if i catch you Ι'll rip you twice (bitch).

Τώρα μου ήρθε. Παρακαλώ να είστε επιεικείς :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
YoMaNaTiOn :))))))
(Holy Father, Let's kill them all ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ευχαριστώ Michelle για τα καλά σου λόγια, ορίστε σε πρώτη δημοσίευση για το αγαπημένο μας στέκι ένα ποίημα που έγραψα πριν λίγο.. Περιμένω σχόλια, μου βγήκε τελείως άμμετρο ίσως λόγω διάθεσης.

Το στέκι

Ερειπωμένες οι ψυχές
και νεκρωμένες οι καρδιές
στο στέκι της μιζέριας

στη θάλασσα της θλίψης κολυμπάς
δίχως αστέρια
με σύννεφα πολλά στον ουρανό

και κάτι πέτρες παραδίπλα ξεψυχάνε
σάπια όνειρα
πίσω απ' τη θύμηση της παρακμής λυγάνε

Μαύρο φως νωχελικά σε χαϊδεύει
γελάει ο θεός μαζί μας
διασκεδάζει με το φιλαράκι του το διάβολο

το τελεσίδικο της νιότης αγκαλιάζεις
παίρνεις μαχαίρι ζοφερό
γυαλίζει σε προσκαλεί
μα το κοιτάς και ανατριχιάζεις

χίλια κομμάτια κόβεις την καρδιά
και τα φυσάς μακριά
να φάνε όλοι οι σκύλοι

τι ψυχεδέλεια ωραία είναι να πεθαίνεις
και μες στις στάχτες σου
για τελευταία φορά να ανασαίνεις

μα.. για κοίτα τελικά
πώς τα κατάφερες;
ρε μπας και η άγνοια σώζει ζωές
και η γνώση καταστρέφει;

έχεις ξεγνοιάσει τώρα πια
αλλά η ψυχή σου δε μπορεί
να ηρεμήσει δε μπορεί
τόση αηδία της προκαλεί
το στέκι της μιζέριας



ΥΓ. Καμία σχέση το e-steki με το στέκι της μιζέριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
:inlove:Έρωτα το πε ο Θεος, το δωσε στους ανθρώπους,
κι όταν για σένα το 'νιωσα, βρέθηκα σ' άλλους τόπους,
όλα αποκτούνε νόημα, χτυπά τρελά η καρδιά μου,
θα ναι τα πάντα τέλεια, αν θα σαι συ κοντά μου.
Έλα λοιπόν ψυχούλα μου, στο πλάι μου να σ' εχω,
διστάζεις ξέρω, μα ναι, εγω θα σε προσέχω,
δώρο εσυ θεόσταλτο, ψυχή κι αναπνοή μου,
να σ' αγκαλιάσω επιζητώ, να γίνεις η ζωή μου! :inlove:


Για εκείνη :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παράδες θα μαζέψω 'γω να πάρω σκληρό δίσκο
που ψάχνω για ελεύθερο χώρο τσε δέν τον βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μπορούμε να γράψουμε δλδ κάτι δικό μας;ότι να ναι;Έχω ολόκληρα τετράδια με ποιήματα που έγραφα(άλλο ένα χαμένο ταλέντο).Να είστε επιεικείς,αύριο θα φέρω στη δουλειά και θα αντιγράψω εδώ το αγαπημένο μου.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Ευχαριστώ Michelle για τα καλά σου λόγια, ορίστε σε πρώτη δημοσίευση για το αγαπημένο μας στέκι ένα ποίημα που έγραψα πριν λίγο.. Περιμένω σχόλια, μου βγήκε τελείως άμμετρο ίσως λόγω διάθεσης.

Το στέκι

Ερειπωμένες οι ψυχές
και νεκρωμένες οι καρδιές
στο στέκι της μιζέριας

στη θάλασσα της θλίψης κολυμπάς
δίχως αστέρια
με σύννεφα πολλά στον ουρανό

και κάτι πέτρες παραδίπλα ξεψυχάνε
σάπια όνειρα
πίσω απ' τη θύμηση της παρακμής λυγάνε

Μαύρο φως νωχελικά σε χαϊδεύει
γελάει ο θεός μαζί μας
διασκεδάζει με το φιλαράκι του το διάβολο

το τελεσίδικο της νιότης αγκαλιάζεις
παίρνεις μαχαίρι ζοφερό
γυαλίζει σε προσκαλεί
μα το κοιτάς και ανατριχιάζεις

χίλια κομμάτια κόβεις την καρδιά
και τα φυσάς μακριά
να φάνε όλοι οι σκύλοι

τι ψυχεδέλεια ωραία είναι να πεθαίνεις
και μες στις στάχτες σου
για τελευταία φορά να ανασαίνεις

μα.. για κοίτα τελικά
πώς τα κατάφερες;
ρε μπας και η άγνοια σώζει ζωές
και η γνώση καταστρέφει;

έχεις ξεγνοιάσει τώρα πια
αλλά η ψυχή σου δε μπορεί
να ηρεμήσει δε μπορεί
τόση αηδία της προκαλεί
το στέκι της μιζέριας



ΥΓ. Καμία σχέση το e-steki με το στέκι της μιζέριας.
Είναι ακριβώς το ύφος που έγραφα κι εγώ.Γενικά διαβάζεις ποίηση κι αν ναι ποιοι είναι οι αγαπημένοι σου;Υ.Γ.Ήταν πολύ καλό :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
emufear πολύ καλό όπως πάντα! :thumbsup:

gademis looooooooooool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
:inlove:Έρωτα το πε ο Θεος, το δωσε στους ανθρώπους,
κι όταν για σένα το 'νιωσα, βρέθηκα σ' άλλους τόπους,
όλα αποκτούνε νόημα, χτυπά τρελά η καρδιά μου,
θα ναι τα πάντα τέλεια, αν θα σαι συ κοντά μου.
Έλα λοιπόν ψυχούλα μου, στο πλάι μου να σ' εχω,
διστάζεις ξέρω, μα ναι, εγω θα σε προσέχω,
δώρο εσυ θεόσταλτο, ψυχή κι αναπνοή μου,
να σ' αγκαλιάσω επιζητώ, να γίνεις η ζωή μου! :inlove:


Για εκείνη  :inlove:

:clapping: :clapping: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
:inlove:Έβλεπα γύρω μου πολλά, "κλειδιά" για την καρδιά μου,
μα όλα αταίριαστα είναι, ας μείνουν μακριά μου.
Ενα κλειδί την άνοιξε κι αυτό ειναι το δικό σου,
κι ευθύς αμέσως έγινε, αυτή το σπιτικό σου. :inlove:

(Για εκείνη... :inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Μες της πόλης το χαμάμ, ψάχνω να αγοράσω μνήμη RAM.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κορυφαίο! Βλέπω καταγραμμένες τις σκέψεις μου. Βίβλος και για μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Κάποτε έπιασα κουβέντα με την καρδιά μου. Μ έπιασε λοιπόν και μου είπε:
"κάποτε φιλαράκο μου θα κρατήσω μέσα μου τα εξής: κάτι Βέβαιο, κάτι Ισχυρό, κάτι Καταπληκτικό, κάτι Υπέροχο... Αν μπορείς να τα βρείς, μη τα αφήσεις ποτέ"
Τελικά δεν έλεγε ψέμματα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Απλά τελειο Valder :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Valder... Απλά :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top