[Μαθητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 297)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 114 38.4%
  • Κατά

    Ψήφοι: 180 60.6%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 1.0%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Άντε τώρα μην θυμηθώ και τους κτηνοτρόφους που ρίχνανε τα γάλατα μπροστά στο υπουργείο ή τους αγρότες που πετάγαν τα προιόντα σε ένδειξη διαμαρτυρίας και γίνω έξαλλη.Θες να κάνεις μπουκοτάζ και να μην διαθέσεις το προιόν στην αγορά, μαζί σου, μην το πετάς όμως,τόσος κόσμος πεινάει, δώρισε το σε φιλανθρωπικές οργανώσεις σε ορφανοτροφεία και μπουκοτάζ θα κάνεις και διπλό καλό.Ουφ τα πα και ησύχασα.
Πόσο δίκιο έχεις! Και πρέπει πραγματικά εκείνοι οι άνθρωποι που χύναν το γάλα να πηνάγαν και να τους περίσευε ειδικότερα όταν μου φόραγε το rayban γιαλάκι.
Και σίγουρα δεν είχε κλέψει και καθόλου από τις χορηγήσεις της ΕΕ που ήταν για να γίνει ανταγωνιστικός ενώ αυτός τα έκανε πισίνες και μην πω τι άλλο. Ξέρω υπάρχουν κάποιοι που πεινάνε αλλά πολλοί από αυτούς τα θέλαν και τα πάθαν καθώς κανείς σε αυτή την χώρα δεν βλέπει πιο μακρυά από την μύτη του.

Χέρι ξύλο που θέλουμε σε αυτό τον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μωρέ ωραία τα αιτήματα και όλοι δίκιο έχουν αλλά μη λουφάρουμε κι όλας... Αν θέλουν να διαμαρτυρηθούν ας κάνουν το μάθημά τους μέχρι τις 12 και μετά ας μπλοκάρουν δρόμους, υπουργεία και ό,τι άλλο "πονάει" αυτούς που δεν ακούν, όχι αυτούς που δε φταίνε...

ΟΧΙ στο κλεισιμο των δρομων! :kill::kill:
Οι υπολοιποι δεν φταιμε σε τιποτα! :mad::mad::mad:


Γιατί καλέ να μπλοκαρουν τους δρόμους;
Αυτοί οι έρμοι οι δρόμοι καθε λίγο και λιγάκι κλειστοί είναι,μια οι μαθητές,μια οι συνταξιούχοι,μια οι οικοδόμοι, μην θυμηθω και τους αγρότες που κάθε τρεις και λίγο κλείνουν την εθνική λες και τους ανήκει.
Σαφώς και είναι δικαίωμα όλων και η απεργία και η διαμαρτυρία, όμως δεν έχουν το δικαίωμα να μπλοκάρουν κι οσους προσπαθούν να εργαστούν.
Άντε τώρα μην θυμηθώ και τους κτηνοτρόφους που ρίχνανε τα γάλατα μπροστά στο υπουργείο ή τους αγρότες που πετάγαν τα προιόντα σε ένδειξη διαμαρτυρίας και γίνω έξαλλη.Θες να κάνεις μπουκοτάζ και να μην διαθέσεις το προιόν στην αγορά, μαζί σου, μην το πετάς όμως,τόσος κόσμος πεινάει, δώρισε το σε φιλανθρωπικές οργανώσεις σε ορφανοτροφεία και μπουκοτάζ θα κάνεις και διπλό καλό.Ουφ τα πα και ησύχασα.

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σαφώς και είναι δικαίωμα όλων και η απεργία και η διαμαρτυρία, όμως δεν έχουν το δικαίωμα να μπλοκάρουν κι οσους προσπαθούν να εργαστούν.
Άντε τώρα μην θυμηθώ και τους κτηνοτρόφους που ρίχνανε τα γάλατα μπροστά στο υπουργείο ή τους αγρότες που πετάγαν τα προιόντα σε ένδειξη διαμαρτυρίας και γίνω έξαλλη.Θες να κάνεις μπουκοτάζ και να μην διαθέσεις το προιόν στην αγορά, μαζί σου, μην το πετάς όμως,τόσος κόσμος πεινάει, δώρισε το σε φιλανθρωπικές οργανώσεις σε ορφανοτροφεία και μπουκοτάζ θα κάνεις και διπλό καλό

εριξε χαλαζι και καταστραφηκε η σοδια μου μπου-χου ελα κυβερνηση τωρα να με αποζημιωσεις με μερικα εκατομυρια ευρω. Τι δεν με αποζημιωνεις? Κατσε να σου κλεισω το δρομο.

Συγνωμη, αλλα αυτα τα πραγματα μονο στην ελλαδα γινονται. Το να καταστραφει η σοδια ειναι επιχειρισιακος κυνδηνος, δεν καταλαβα δηλαδη αν το μαγαζι μου μια μερα δεν πουλησει καλα πρεπει να ζητησω αποζημιωση?

ας σοβαρευτουμε λιγακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα αυτα τα πραγματα μονο στην ελλαδα γινονται. Το να καταστραφει η σοδια ειναι επιχειρισιακος κυνδηνος, δεν καταλαβα δηλαδη αν το μαγαζι μου μια μερα δεν πουλησει καλα πρεπει να ζητησω αποζημιωση?
Όχι αλλά οι αγρότες έχουν συνηθίσει να τους έχουν στα ώπα-ώπα.Τρώνε που τρώνε ένα σωρό λεφτά απο τις επιδοτήσεις, έχουν του κόσμου τις φοροαπαλλαγές και ένα σωρό απαιτήσεις.Και όλα τα λεφτά ως συνήθως είναι στην επαρχία.Εγώ πάντως γαιοκτήμονα να πεινάει δεν έχω συναντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secret-sinner

Νεοφερμένος

Η secret-sinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Για μένα ούτε κρύο ούτε ζέστη οι καταλήψεις. Βασικά πιστεύω ότι που και που χρειάζονται αρκεί να μην υπερβάλουμε..
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κατα μπας και γινει μαθημα και δε χασουμε το εξαμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντος τα περισοτερα σχολεια ανοιξανε πια. Στην Ροδο ανοιξανε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Απο οτι διαβασα πριν απο λιγο στο www.mathites.gr ερχονται κι αλλες καταληψεις. Και εγω διερωτουμαι... Ποιος αποφασιζει για μενα χωρις εμενα;
Ωρες ωρες αναρωτιεμαι, αυτο το ΣΑΣΑ ποιος το ψηφισε???? Εγω παντως οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και εγω διερωτουμαι... Ποιος αποφασιζει για μενα χωρις εμενα;

Μην στεναχωριέσαι όλοι την ίδια απορία έχουμε:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Hetfield εκτος των αλλων φταιμε και εμεις οι μαθητες, εστω και αν αποφασιζουν αλλοι για μας χωρις εμας... μπορει το "συντονιστικο" να αποφασιζει να κανουμε καταλιψεις αλλα και εμεις σαν λαλακες παμε και κανουμε καταληψεις για να χασουμε μαθημα... Εγω πρωσοπικα αμα μαζευουν παλι υπογραφες στο σχολειο μου τον Γεναρη δεν θα υπογραψω παντος, και αμα θελουν οι αλλοι ας κανουν καταληψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οι πιο πολλοι αυτο κανουν. Ομως εγω ειμαι 3η Λυκειου. Δεν με συμφερει να χασω μαθημα, γιατι πολυ απλα το μαθημα που γινεται στο σχολειο ειναι εξαιρετικο, οσον αφορα τα Μαθηματικα και τη Φυσικη τουλαχιστον. Στη δε Φυσικη, η καθηγητρια μας μας κανει εξτρα μαθημα το Σαββατο χωρις κανενα ανταλλαγμα! Συνεπως η καταληψη δεν με (μας) συμφερει. Παλι καλα που οι γονεις μου ειναι γεροι και δυνατοι και με στελνουν φροντιστηριο. Αλλιως...

Τη γνωμη μου για τις καταληψεις την διαμορφωσα αφοτου συμμετειχα (κακη η ωρα) στην πρωτη καταληψη. Καταλαβα, οτι οι καταληψεις ειναι υποκεινουμενες, εχουν συγκεκριμενο σκοπο και γινονται για τα ματια του κοσμου. Και βεβαια για να χαθει μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οι πιο πολλοι αυτο κανουν. Ομως εγω ειμαι 3η Λυκειου. Δεν με συμφερει να χασω μαθημα, γιατι πολυ απλα το μαθημα που γινεται στο σχολειο ειναι εξαιρετικο, οσον αφορα τα Μαθηματικα και τη Φυσικη τουλαχιστον. Στη δε Φυσικη, η καθηγητρια μας μας κανει εξτρα μαθημα το Σαββατο χωρις κανενα ανταλλαγμα! Συνεπως η καταληψη δεν με (μας) συμφερει. Παλι καλα που οι γονεις μου ειναι γεροι και δυνατοι και με στελνουν φροντιστηριο. Αλλιως...

Τη γνωμη μου για τις καταληψεις την διαμορφωσα αφοτου συμμετειχα (κακη η ωρα) στην πρωτη καταληψη. Καταλαβα, οτι οι καταληψεις ειναι υποκεινουμενες, εχουν συγκεκριμενο σκοπο και γινονται για τα ματια του κοσμου. Και βεβαια για να χαθει μαθημα...

Θα ειχες την ιδια αποψη αν στο καθηγητή της φυσικής με το τσιγκέλι θα του έβγαζες το μάθημα και αυτός αρεσκόταν στα πολύ βασικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Τι ακριβως εννοεις; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αν ρε παιδί μου το μάθημα ήταν γτπ, θα ήσουν υπέρ της κατάληψης; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Θα ειχες την ιδια αποψη αν στο καθηγητή της φυσικής με το τσιγκέλι θα του έβγαζες το μάθημα και αυτός αρεσκόταν στα πολύ βασικά;
Εγώ πάντως ναι.Άρα κι εσύ το παραδέχεσαι ότι για να χάνουν μάθημα οι μαθητές γίνονται οι καταλήψεις...(ίσως και για πολιτικούς λόγους:whistle:;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ναι θα την ειχα. Πλεον καταλαβα πως ο αγωνας για μια καλυτερη παιδεια δεν γινεται με τις καταληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια κατάληψη σωστή έχει πάντα αποτέλεσμα. Αλήθεια μετά τις καταλήψεις των φοιτητών άκουσες τπτ για το ν+2; Δεν λέω ότι έπιασε τόπο απλώς έκανε τουλάχιστον να το ξανασκεφτούν.

Φαντάζεσαι πόσο θα πιέσει μια κατάληψη στα λύκεια μέχρι τον Απρίλιο; Ναι φυσικά οι περισσότεροι το βλέπουν μόνο για να χάσουν μάθημα και τα αιτήματα είναι για γελοία, αλλά αυτό είναι θέμα μορφωτικού επιπέδου.

Αλήθεια, εσείς ποίον τρόπο προτείνετε για αλλαγή του εκπαιδευτικού συστήματος; Ή μήπως σας αρέσει αυτό που έχουμε τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ξερεις ομως τι γινεται? Εγω θα παω σε μια καταληψη απο μαθητες. Δεν θα παω σε μια καταληψη υποκεινουμενη. Στο σχολειο μου τουλαχιστον αυτο εγινε. Και την Τεταρτη που εγινε η πορεια στο κεντρο της Αθηνας, εξω απο το σχολειο μου ειχαν μαζευτει καμια 30αρια παιδια και μαζι τους ηταν μελη του ΚΚΕ. Το ειδα μπροστα στα ματια μου.

Εμενα προσωπικα, αυτη την περιοδο λιγο με ενδιαφερει τι θα αλλαξει και τι οχι. Εφοσον η παιδεια για τους λιγους γινεται μπαλα για παιχνιδι και οι πολλοι γινονται πιονια των λιγων και ολοι τους μαζι εξυπηρετουν το καματικο τους συμφερον, τοτε ας την τριψουν στα μουτρα τους την παιδεια.

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι πως οτι και να γινει για την παιδεια, ειτε κακο, ειτε καλο, παντα υπαρχουν εντονες αντιδρασεις. Οταν αποφασισουμε ολοι μας τι πραγματικα θελουμε τοτε θα παρω θεση. Ομως τωρα λιγο με ενδιαφερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Όταν σε εαυαίσθητα ζητήματα της κοινωνίας δεν έχεις υπερκομματική πολιτική αυτό γίνεται Hetfield.

Η Ιταλία μια χώρα που κάποια φάση άλλαζε 3 κυβερνήσεις τον χρόνο έχει το στοιχειώδες μυαλό που χρειάζεται για να έχει εννιαία κατεύθυνση στην παιδεία και στην εξωτερική πολιτική. Δεν αλλάζουν κάθε κυβέρνηση.

Αυτό σημαίνει όμως ότι στο κράτος σου μέσα έχει λίγο και το βλέμά στο μέλλον σαν κριτήριο και όχι το κοντόφθαλμο κέρδος εντυπώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Είμαι υπέρ όταν γίνεται για κάποιο συγκεκριμένο σκοπό,έχει νόημα και δεν είναι υποκεινούμενη (δηλαδή σχεδόν ποτέ!).

Ειδικά τη τωρινή που μαστίζει έστω αυτό το πράγμα που έχουμε στην Ελλάδα και το λέμε παιδεία,τάχα μου για το άρθρο 16 και το άσυλο(αυτό τους μάρανε) τη θεωρώ γελοία και καταστροφική...

Και η κατρακύλα δεν έχει τελειωμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top