Διάβασμα και κιλά

Maraki!

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι το διάβασμα μπορεί να αποτελέσει καίριο παράγοντα για να πάρει ο μαθητής βάρος;;;Έχετε κανένα τρανταχτό παράδειγμα;;;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπαρχουν 3 περιπτωσεις
1)να παρει βαρος
2)να χασει βαρος
3)να διατηρησει το βαρος
ειναι αναλογα το παιδι,δεν αντιδρα ο οργανισμος σε ολους το ιδιο.
#καποιοι με το διαβασμα εχουν αναγκη για περισσοτερη ενεργεια ετσι τρωνε πιο πολυ με αποτελεσμα να παχυνουν (γι'αυτο βλεπουμε πολλα παιδια στην Γ'Λυκειου παιρνουν βαρος)..μαλιστα ειδα ενα κοριτσι και δεν το γνωρισα πραγματικα!

*απο την αλλη ειναι καποια παιδια που χανουν την ορεξη τους
οπως ακουσα προσφατα για μια τετοια περιπτωση οπου μια κοπελα εδινε Πανελληνιες και εχασε πολλα κιλα ειτε γιατι δεν προλαβαινε να φαει ειτε γιατι δεν ειχε ορεξη για φαγητο

^αλλοι βεβαια δεν παθαινουν και τιποτα!οπως τρωνε ετρωγαν

ωστοσο το μεγαλυτερο ποσοστο νομιζω παιρνει βαρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι το διάβασμα μπορεί να αποτελέσει καίριο παράγοντα για να πάρει ο μαθητής βάρος;;;Έχετε κανένα τρανταχτό παράδειγμα;;;:hmm::hmm:
Ενα τρανταχτο παράδειγμα???
Έγώ!!!!!Φέτος πήρα 5 κιλα!!
Όντως με το διάβασμα το πολύ, σου ανοίγει η όρεξη!!
Μπορεί να το διαπιστώσεις και συ του χρόνου!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Γενικά ο άνθρωπος όταν κάνει καθιστική ζωή χωρίς να αθλείται, παίρνει βάρος.

Προϋπόθεση αποτελεί το πόσο αθλείται και το πόσο τρώει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ ήμουν σαρανταεννιά κιλά και μετά από τις εξετάσεις είμαι πενήντα και τρακόσια γραμμάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω παλι εκανα διαιτα μες τις εξετασεις!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ πηγαίνω για μπάσκετ κάθε μέρα τελευταία, για 1.5 ώρα

Έρχεται και το καλοκαίρι, να κάνουμε καλή εντύπωση στη παραλία......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σωστα....και απο Σεπτεμβριο παλι με τα μουτρα στο φαι!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οπως ειπαν και τα παιδια ειναι αναλογα το ατομο το αν θα παρει ή οχι βαρος λογω διαβασματος. Το σημαντικο ειναι ομως οτι η καθιστικη ζωη μπορει να επιφερει και αλλα προβληματα, ανατομικα, λογω λαθος στασης την ωρα του διαβασματος και σαφως δεν υπαρχει ασκηση που ειναι πολυ σημαντικη. Ειμαστε σωμα και πνευμα και δεν πρεπει να παραμελουμε κανενα απο τα δυο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
όντως είναι θέμα ανθρώπου!εγώ πέρυσι ένα μήνα πριν τις εξετάσεις έτρωγα ασταμάτητα σοκολάτες ενώ γενικά δεν τρελλαίνομαι για τα γλυκά!ήταν θέμα ενέργειας και άγχους!πάντως πολλά παιδιά παίρνουν βάρος στην γ λυκείου!ειναι και αυτό για την άσκηση δεν υπάρχει χρόνος μετά τα χριστούγεννα και κυριώς από τον μάρτη και μετά για γυμναστήρια κτλ σε καθημερινή βάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ζωντανό παράδειγμα… η αδελφή μου xD τώρα με τις πανελλήνιες ιδικά… εγώ πάλι όσο και να φάω δεν θα χοντρύνω ποτέ… απλός θα ανεβούν τα νούμερα στην ζυγαριά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
όχι δεν έχω παχύνει στις εξετάσεις...στα ίδια έμεινα...έχω όμως ακόμη τα κιλά που ειχα πάρει το Πάσχα...Βασικά δεν ξέρω μπορεί και να τα έχω χάσει, βαριέμαι να μετρηθώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
εγώ 24/7 πεινάω και μάλιστα είμαι πολύ εκλεκτικός. Παντός δεν θα έλεγα ότι είμαι χοντρός, αλλά έχω πολλά παραπάνω κιλά
Είμαι 1.85 ύψος και 95 κιλά, αν και όλοι μου λένε οτι δε φαίνομαι για τόσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εντάξει ούτε και εγώ πήρα κιλά τώρα στις εξετάσεις, αλλά γενικά δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή στον κόσμο! Απλά το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει και ένα μέτρο... Είναι πολύ σημαντικό εξ'άλλου να είμαστε υγιείς...!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top