Απεργίες

Morphinr

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ίσως αυτό είναι λίιιγο υπερβολικό?Λέω εγώ τώρα...Πρέπει απλά να έρθουν καινούρια πρόσωπα στο προσκήνιο να μην έχουμε συνέχεια τους ίδιους και τους ίδιους

Τιποτα δε θα γινει αν ερθουν νεα ατομα στο προσκηνιο.Ολοι λενε θα κανω αυτο, θα κανω εκεινο, θα, θα, θα..Μερικοι ισως τ εννοουν κιολας, οταν ομως τους δινουν την εξουσια, ακομα και αν ειχαν αλλα σχεδια πριν, τωρα θα θελουν να κανουν καταχρηση.Αλλα και εστω οτι ερχονται νεα προσωπα, δε νομιζω οτι θα αλλαξει τιποτα απο τη μερια του ελληνικου λαου και του τροπου που ψηφιζουν.Ο Ελληνας ψηφιζει τον λιγοτερο μακακα (σορρυ) και αυτον που θα βρει μια θεση στο δημοσιο για το παιδι του..μη γελιομαστε..

Τεσπα μη ξεφευγουμε ομως...Για την απεργια δε ξερω τι να πω..ειμαι ψιλομπερδεμενη...και υπερ κ κατα..περα απο αυτο παντως μενοχλει παρα πολυ η κατασταση που επικρατει με τα σκουπιδια..καθε 5 μετρα κι ενα βουνο..δε μπορω να καταλαβω δλδ γιατι πρεπει να τη πληρωνω εγω..στη τελικη δε νομιζω οτι θα καταφερουν κ τπτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θα αλλάξει τίποτα. Λες και τώρα που ήρθε ο Τσίπρας άλλαξε κάτι. Τα ποσοστά του ανεβαίνουν μόνο επειδή είναι νέο φρούτο, όχι επειδή είναι καλός πολιτικός. Αυτό βέβαια μου δείχνει οτι οι Έλληνες έχουν αρχίσει να βαριούνται τα παλαιοκομματικά και θέλουν ανανέωση, αλλά σε καμία περίπτωση οτι θέλουν τον Τσίπρα. Είναι ακριβώς αυτό που λέει η Άννα. Στους τυφλούς ο μονόφθαλμος. Που βέβαια στις εκλογές δε συμβαίνει ουτε καν αυτό. Η ευθύνη είναι συλλογική. Δε μπορούμε να τους βρίζουμε 4 χρόνια και να πηγαίνουμε μία Κυριακή να τους ξαναψηφίζουμε. Είναι αποκλειστική ευθύνη του εκλογικού σώματος. Πάντως εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι τα σκουπίδια και η έλλειψη ρεύματος δεν είναι πραγματικότητα έξω από του Μαξίμου. Αυτή τη στιγμή εκβιάζεται η κοινωνία, οχι η κυβέρνηση. Από αυτη την άποψη δε νομίζω οτι η απεργία πρόκειται να καταφέρει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έγω πιστεύω πως η κυβέρνηση θα αναγκαστεί να αποσύρει τα μέτρα του ασφαλιστικού μετρά τις απεργίες.
Βέβαια κυβέρνηση είναι ό,τι γουστάρει κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το σχέδιο νόμου ψηφίστηκε κατ'άρθρο. Σήμερα ψηφίζεται επί συνόλου και γίνεται νομοσχέδιο που θα δημοσιευτεί σε ΦΕΚ μετά από 15 μέρες, οπότε και θα αποτελεί νόμο του Κράτους. Δεν άλλαξε τίποτα, δεν έγινε τίποτα. Από σήμερα λήγουν όλες οι απεργιακές κινητοποιήσεις. Στη θέση τους ΟΤΑ, ΔΕΗ κλπ. από σήμερα Παρασκευή. Απο Δευτερα επίσης στις θέσεις τους οι "τελευταίοι των Μοικανών", υπάλληλοι της Τράπεζας της Ελλάδος και οι δικηγόροι. Μετά την εθνική αργία, δηλαδή την Τετάρτη 27 Μαρτίου η χώρα επανέρχεται σε ομαλότητα.

Έγω πιστεύω πως η κυβέρνηση θα αναγκαστεί να αποσύρει τα μέτρα του ασφαλιστικού μετρά τις απεργίες.
Βέβαια κυβέρνηση είναι ό,τι γουστάρει κάνει.

Τίποτα δεν αποσύρει. Οι απεργίες τέλειωσαν και ο νόμος πέρασε. Η μόνη υποχώρηση είναι οτι διατηρεί την 37ετια χωρίς όριο ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και οι απεργίες έληξαν
Πάντως χτες θα με χάνατε, εκεί π προχωρούσα στο δρόμο έγινε διακοπή και έκλεισαν όλα και πήγαν να με πατήσουν 2 αμάξια:PΚαι σαν να μην έφτανε αυτό μετά θα πέθανα διπλή συγκοπή, μία από υπερκόπωση στις σκάλες(Γριά γυναίκα) και μία από καρδιακή προσβολή μιας και μόλις άνοιξα το φλας του κινητού να δώ που είμαι ξαφνικά είδα κάποιον μπροστά μου που έμοιαζε με το τέρας ενός θρίλες(μια γιαγιά ήταν):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top