Σχέση με μεγαλύτερη γυναίκα

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Βασικά γιατί να ΜΗΝ μπορούν να συμβιβαστούν? Δεν είναι και 50 χρονών να πεις ότι, εντάξει ψάχνει άλλα πράγματα από την ζωή της.. Αν υπάρχει έρωτας και περνάτε καλά, γιατί όχι?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Πόσο να κρατήσει μία τέτοια σχέση; 1;2;3 χρόνια;
Αργά η γρήγορα η 30άρα -τότε- θα θέλει γάμο-παιδιά (βιολογικό ρολόι βλέπεις...)
Θα τα θέλει αυτά ο -τότε- 23άρης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πόσο να κρατήσει μία τέτοια σχέση; 1;2;3 χρόνια;
Αργά η γρήγορα η 30άρα -τότε- θα θέλει γάμο-παιδιά (βιολογικό ρολόι βλέπεις...)
Θα τα θέλει αυτά ο -τότε- 23άρης;
Μπορεί να μην τα θέλει. Μπορεί και να τα θέλει. Γιατί να μην ζήσει όμως κάτι που θέλει ΤΩΡΑ? Μόνο και μόνο γιατί μπορεί στο μέλλον να...?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πρεπει να ξεκαθαρίσει ο topic starter κατ'αρχάς τι σκοπεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω λεω σε αυτες τις περιπτωσεις να αντιληφθουμε καταρχας ανα θελουμε τη ΣΧΕΣΗ, σαν κατασταση, ή τον ΑΛΛΟΝ, ως ανθρωπο!!!

αν σε ενδιαφερει η σχεση και οχι ο αλλος, ε βεβαιη αποτυχια, αμα ομως σε ενδιαφερει ο αλλος, νομιζω η γυναικα θα θελει τον αλλον απο το γαμο, εξαρταται ποσο το χει ψαξει ;) οι σχεσεις "ασφαλειας" δν λειτουργουν (δλδ απο φοβο μη μεινεις μονος, μη δε κανεις οικογενεια, μη, μη ,μη ....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ζησε μοναχα τη στιγμη και ασε το μετα......Ζησε το τωρα πιστευω.....
Γενικα, πιστευετε οτι μια 27αρα θα προτιμουσε εναν 20αρη για σχεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ζησε μοναχα τη στιγμη και ασε το μετα......Ζησε το τωρα πιστευω.....
Γενικα, πιστευετε οτι μια 27αρα θα προτιμουσε εναν 20αρη για σχεση?
Πως, βέβαια. Εγώ ξέρω και 40άρες που προτιμούν 20άρηδες...
Αλλά για έναν περίεργο λόγο, παντρεύονται άντρες κοντά στην ηλικία τους ή και μεγαλύτερους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ecx αυτο ειπα παραπανω, ειναι σχεσεις ασφαλειας, μονο για να εξασφαλισουν μια καλη ζωη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ο γαμος ειναι κατι μακρινο.... μια απλη σχεση ειναι εφικτη? πως μπορεις να προσεγγισεις μαι 27αρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ο γαμος ειναι κατι μακρινο.... μια απλη σχεση ειναι εφικτη? πως μπορεις να προσεγγισεις μαι 27αρα?
Για εσένα είναι μακρινό. Για εκείνην;
---
Αν ρωτάς εμένα... Τι να σου πω. Δεν ξέρω. Δεν γνωρίζω ούτε από σχέσεις με μεγαλύτερες, ούτε από σχέσεις γενικά.:P
Τίποτα από Φυσική/Μαθηματικά θέλεις;
---
Sorry που απαντώ κάπως ειρωνικά, αλλά εδώ είναι μαθητικό forum. Για τέτοιες συζητήσεις, υπάρχει και το steki δίπλα... Έχει ολόκληρη κατηγορία για τις σχέσεις... Και είναι και κατά μέσο όρο μεγαλύτεροι ηλικιακά, άρα θα ξέρουν και καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Για εσένα είναι μακρινό. Για εκείνην;

πρέπει οπωσδήποτε μια σχέση να καταλήγει σε γάμο?:hmm:...ο γάμος είναι καθαρά μια τυπική και ανούσια διαδικασία.
είναι ένα απομεινάρι (από τα πολλά) μιας συντηρητικής κοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
βαλτε και χαρακτηριστικα εμφανισης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου αν κάποιος σκέφτεται την ηλικία σε μια σχέση με μεγαλύτερο άτομο, άπλα δεν πρέπει να την ξεκινήσει. Αν είναι να βλέπεις πάντα τον σύντροφο σου πίσω από την ταμπέλα του “μεγαλύτερου” δεν βλέπω τι κάλο μπορεί να σου αποφέρει. Το να δημιουργείς μόνος σου τοίχους στις σχέσεις σου είναι κομματάκι άφελες, όχι?

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω σχέση με πολύ μεγαλύτερο ή πολύ μικρότερο προτιμώ ότι κυμαίνεται εντός του πεδίου βολής μου, δυο πάνω, ένα κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ο γαμος ειναι κατι μακρινο.... μια απλη σχεση ειναι εφικτη? πως μπορεις να προσεγγισεις μαι 27αρα?

Καλά ακόμα δεν την προσέγγισες ................... και μιλάς για γάμους,κ.λ.π.;
Λάθος αρχή, λάθος προσέγγιση........ (προσωπική άποψη)!!!
Καλά ο "γάμος" πως σου προέκυψε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
μμμμ το περιεργο δεν ειναι να θελει ενας αντρας μια μεγαλυτερη...το θεμα ειναι ποια ειναι αυτη η τεκνατζου που κοιταζει τους μικρους...:hmm::hmm:
βεβαια εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε...:whistle::whistle::whistle:φανταζεστε να αυριο να δειτε καποια-ον 20 χρονια μεγαλυτερο και να φατε χοντρο κολλημα?:hmm::hmm:εμενα που μου αρεσουν οι μεγαλυτεροι ...δεν το αποκλειω...:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πάντως, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να συνεννοηθώ με μικρότερους...Σόρυ που το λέω...αλλά η εμπειρία μου το λέει!
Κάποια στιγμή φτάνουμε σε ένα σημείο που απλά θέλουμε διαφορετικά πράγματα, και δεν μιλάω για γάμο, μιλάω για καθημερινά πράγματα.

Σε ηλικίες 30-35 δεν φαίνεται η διαφορά τόσο πολύ και γενικά όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι πλησιάζουν σε ενδιαφέροντα. Αλλά τα 20 είναι δύσκολα...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πάντως, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να συνεννοηθώ με μικρότερους...Σόρυ που το λέω...αλλά η εμπειρία μου το λέει!
Κάποια στιγμή φτάνουμε σε ένα σημείο που απλά θέλουμε διαφορετικά πράγματα, και δεν μιλάω για γάμο, μιλάω για καθημερινά πράγματα.

Σε ηλικίες 30-35 δεν φαίνεται η διαφορά τόσο πολύ και γενικά όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι πλησιάζουν σε ενδιαφέροντα. Αλλά τα 20 είναι δύσκολα...!!!!
ναι συμφωνω ...και εγω οαντως με μεγαλυτερους συννενοουμαι πιο ευκολα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Aν μιλάμε για ηλικιες 20-27? πιστευετε οτι μπορουν να συμβιβαστουν αυτα τα χρονια?


ναι...σιγα την διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
φυσικα και μπορει :) στη συγκεκριμενη περιπτωση τα μονα προβληματα που θα μπορουσαν να υπαρχουν ειναι τα διαφορετικα επιπεδα ωριμοτητας και οι προκαταληψεις απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο.

Διαφορα στην ωριμοτητα υπαρχει ακομα και σε σχεσεις συνομηλικων, και δεν αποτελει παντα εμποδιο.

Οσο για τις προκαταληψεις, αστους να λενε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παίζει ρόλο η ηλικία, γιατί σε κάποια συγκεκριμένα ηλικιακά φάσματα υπάρχει ο νομικός κίνδυνος της παιδεραστίας και αποπλάνησης ανηλίκου...:)
γι αυτο προσεχε μην σε πανε μεσα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top