Καταγγελία Καθηγητή

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Καντε Κατι!!!!! Απο Καπου Πρεπει Να Ξεκινησει Αυτο Το Κρατοσ Επιτελουσ!!!!

Άκουσε με Ζένια. Πρώτοι πρέπει να ενεργήσετε εσείς, οι φοιτητές του τμήματος που είστε άμεσα θιγόμενοι. Μαζευτείτε πολλοί αγανακτισμένοι φοιτητές και κάντε μια μαζική καταγγελία σε εισαγγελέα. Αν είστε πολλοί ο εισαγγελέας θα το ψάξει το θέμα. Αν "φοβάστε" τότε κάντε πολλές μεμονωμένες ανώνυμες καταγγελίες. Σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να αδρανήσετε αν θέλετε να αλλάξει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Zενια μηπως λεγεται Κωνστα..(κατι) ? :P Γιατι ειναι πολυ διασημος τον ξερουμε μεχρι και την θεσσαλονικη :P Εχω την ξαδεφη μου στο τμημα σου χρωσταει 5 μαθηματα μονο απο αυτον και ηθελε να τελειωσει μονο τιποτα αλλο αλλα δεν μπορει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΕΝΙΑ1991

Νεοφερμένος

Η ΖΕΝΙΑ1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Zενια μηπως λεγεται Κωνστα..(κατι) ? :P Γιατι ειναι πολυ διασημος τον ξερουμε μεχρι και την θεσσαλονικη :P Εχω την ξαδεφη μου στο τμημα σου χρωσταει 5 μαθηματα μονο απο αυτον και ηθελε να τελειωσει μονο τιποτα αλλο αλλα δεν μπορει...

Ναι αυτος ειναι... Γενικοτερα ειναι διασημος...
Εχει φαει ξυλο απο φοιτητες, του εχουν γρατζουνισει το αμαξι, τον βριζουν καθημερινα και δεν βαζει μυαλο... Ακομα και στα καναλια τον εβγαλαν αλλα μπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Καντε Κατι!!!!! Απο Καπου Πρεπει Να Ξεκινησει Αυτο Το Κρατοσ Επιτελουσ!!!!

Κάποιος μου είπε πως θα ισχύσει νέο νομοσχέδιο το οποίο λέει πως αν κάποιος καθηγητής σε κόψει 3 φορές το γραπτό θα διορθώνεται από άλλο καθηγητή.Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο γιατί δυστυχώς τέτοια προβλήματα υπάρχουν σε πολλές σχολές.Ειδικά από καθηγητές που συνεργάζονται με παρατάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Υπομονή Ζενια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμείς έχουμε έναν καθηγητή που έρχεται ΠΑΝΤΑ πιωμένος στο μάθημα.Ευτυχώς είναι εικαστικός και έτσι τον έχουμε μόνο μία ώρα την εβδομάδα.Πολλές φορές μυρίζει μπύρα, πάντα λέει ασυναρτησίες και πετάει κοτσάνες και όταν δεν του αρέσει κάτι ειρωνεύεται με αποτέλεσμα να μας φέρνει σε αμηχανία.πχ. μία φορά μερικές συμμαθήτριες μου ήταν έξω από την τάξη και μιλούσαν και μόλις μπήκε αυτός μέσα στην τάξη τις ρώτησε αν έκαναν εκείνη τη σκηνή που είδε τις προάλλες στο θέατρο :confused: Εγώ όταν του πήγα αυτό που είχα ζωγραφίσει μου ρώτησε: Τι είναι πάλι αυτό το τέρας που ζωγράφισες? και μία άλλη φορά πήρε το μπλοκ μου, το σήκωσε ψηλά και είπε: Ο Χριστός και η Παναγία εδώ δες τα βουνά και τα λαγκάδια!Στο σχολείο κυκλοφορεί μία φήμη πως ο άνθρωπος σε αυτό το βίντεο είναι ο εικαστικός μας!!!https://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Στο σχολείο κυκλοφορεί μία φήμη πως ο άνθρωπος σε αυτό το βίντεο είναι ο εικαστικός μας!!!https://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98 !!!

Τι εννοείς οτι κυκλοφορεί μια φήμη; Τον ξέρεις τον καθηγητή, σωστά; Δες το βίντεο και δες αμα είναι αυτός ή όχι. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Εμείς έχουμε έναν καθηγητή που έρχεται ΠΑΝΤΑ πιωμένος στο μάθημα.Ευτυχώς είναι εικαστικός και έτσι τον έχουμε μόνο μία ώρα την εβδομάδα.Πολλές φορές μυρίζει μπύρα, πάντα λέει ασυναρτησίες και πετάει κοτσάνες . . . . .
Έχετε ποτέ διαμαρτηρηθεί (στο διευθυντή ή οι γονείς σας στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας); Μάλλον θα φανταστώ ότι όχι, καθώς εικαστικά είναι ποιος νοιάζεται, χαβαλές γίνεται και έτσι κι αλλιώς πετάει βαθμάρες σε όλους. Εδώ δεν αντιδρούμε ακόμα και όταν πρόκειται για καθηγητή σε "σοβαρό" μάθημα.
Όταν πήγαινα Β λυκείου ήρθε στο σχολείο μου μια φιλόλογος που δεν ήταν στα καλά της. Ούτε μάθημα έκανε ποτέ, όλο κατηγορούσε τους άλλους καθηγητές ότι θέλουν να τη δολοφονήσουν, έβλεπε οράματα, έμπηγε στο άσχετο υστερικές φωνές κλπ. Δεν ξέρω πώς, της έδωσαν ένα τμήμα Β θεωρητικής στα Αρχαία. Από τα 18 παιδιά του τμήματος, πόσοι (μαθητές και γονείς) διαμαρτηρήθηκαν; Απάντηση: μόνον ΔΥΟ (2). Οι υπόλοιποι γονείς είπαν ότι μην το κάνουμε θέμα διότι α) δεν κουράζει τα παιδιά και τα αφήνει ελεύθερα να κάνουν ότι θέλουν στην τάξη, β) δεν χρειάζεται το σχολείο αφού τα παιδιά πάνε φροντιστήριο και γ) έχει υποσχεθεί ότι θα βάλει σε όλους από 18 και πάνω, δ) κρίμα είναι η κακομοίρα.
Συμπέρασμα;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αν πραγματικά υπάρχει πρόβλημα, ο καθηγητής δεν κάνει το μάθημα όπως θα έπρεπε και δημιουργούνται προβλήματα στην τάξη, τότε κάποιοι μαθητές μαζί με μερικούς γονείς, κάντε το θέμα στην διεύθυνση του σχολείου και στον σύλλογο διδασκόντων.
Σχετικά με το βίντεο, δεν μπορείτε να του κάνετε κάποια καταγγελία νομίζω, αφού δεν ενοχλεί κανέναν.
Το θέμα είναι να είναι καλός στην δουλειά του, από εκεί και πέρα, αν γουστάρει αυτός να χορεύει την λίμνη των κύκνων σε ρόλερς, δικό του θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Beefshield95

Νεοφερμένος

Ο Beefshield95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,είμαι μαθητής απο επάλ και εγώ και η τάξη μου έχουμε πρόβλημα με έναν καθηγητή πληροφορικής. Κάνει μαθήματα συνέχεια εκτός ύλης(πχ photoshop που είναι μεν ενδιαφέρον) αλλά μας βάζει κάθε 2ο μάθημα διαγώνισμα σε ό,τι του θυμηθεί απο όλη την χρονιά, δέν μας δίνει ύλη να διαβάσουμε σε κανένα μάθημά του (μας κάνει 2) και όταν του ζητάμε αν χάσαμε κάποιο μάθημα να μας πει σε 5 λεπτά τί έκανε στο προηγούμενο μας λέει ας μήν λείπατε ή δέν μας χέζετε... και μας βγάζει και ψεύτες απο πάνω. Εντομεταξύ αφού βάζει ό,τι του κατέβει στα διαγωνίσματα χωρίς να πεί τι να διαβασουμε μετά όλοι πέρνουν γύρω στο 10 και οι καλοί το ίδιο και για παράδειγμα ειναι διάλειμμα, μετα απο 5 λεπτά έρχετε και λέει μόλις τελειώσει το διάλειμμα γράφετε διαγώνισμα, σε τι ρωταμε και μας απαντά σε οτι έχετε κάνει απ την αρχή της χρονιάς έτσι αόριστα. Γενικά δέν έχει συμπεριφορά καθηγητή αλλα ανθρώπου που έχει γράψει όλους τους μαθητές στα @@ του και θέλει να λέγεται και καθηγητής.... Τί μπορώ να κάνω γι αυτο? Κανένας δέν θέλει να κάνει μάθημα μαζί του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Έχετε ποτέ διαμαρτηρηθεί (στο διευθυντή ή οι γονείς σας στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας); Μάλλον θα φανταστώ ότι όχι, καθώς εικαστικά είναι ποιος νοιάζεται, χαβαλές γίνεται και έτσι κι αλλιώς πετάει βαθμάρες σε όλους. Εδώ δεν αντιδρούμε ακόμα και όταν πρόκειται για καθηγητή σε "σοβαρό" μάθημα.
Όταν πήγαινα Β λυκείου ήρθε στο σχολείο μου μια φιλόλογος που δεν ήταν στα καλά της. Ούτε μάθημα έκανε ποτέ, όλο κατηγορούσε τους άλλους καθηγητές ότι θέλουν να τη δολοφονήσουν, έβλεπε οράματα, έμπηγε στο άσχετο υστερικές φωνές κλπ. Δεν ξέρω πώς, της έδωσαν ένα τμήμα Β θεωρητικής στα Αρχαία. Από τα 18 παιδιά του τμήματος, πόσοι (μαθητές και γονείς) διαμαρτηρήθηκαν; Απάντηση: μόνον ΔΥΟ (2). Οι υπόλοιποι γονείς είπαν ότι μην το κάνουμε θέμα διότι α) δεν κουράζει τα παιδιά και τα αφήνει ελεύθερα να κάνουν ότι θέλουν στην τάξη, β) δεν χρειάζεται το σχολείο αφού τα παιδιά πάνε φροντιστήριο και γ) έχει υποσχεθεί ότι θα βάλει σε όλους από 18 και πάνω, δ) κρίμα είναι η κακομοίρα.
Συμπέρασμα;



Τι καλά που θα'τανε!Έχω γνωστούς που είχαν 17-18 όλα τα μαθήματα στο τρίμηνο και 13 στα εικαστικά.Εμένα πέρσι μου είχε βάλει 16 και μου έριξε τον γενικό λες και ήταν ένας πύργος από τραπουλόχαρτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ο καθηγητής, επιτηρητής εξετάσεων κλπ... ΔΕΝ έχει δικαίωμα να ψάξει κανέναν μαθητή. Σε περίπτωση που τολμίσει να κάνει έρευνα πάνω στον μαθητή - εξεταζόμενο, πράττει ποινικό αδίκημα και σε περίπτωση υποβολής μήνυσης τιμωρείται εκ του νόμου. Έρευνα κάνει μόνο η αστυνομία, κατόπιν εισαγγελικής παραγγελίας, η αυτεπαγγέλτος στις προσαγωγές - συλλήψεις. Ο καθηγητής ΔΕΝ έχει δικαίωμα να προσβάλει μαθητή, να φθήρει αντικείμενα μαθητή, η να κάνει έρευνα σε μαθητή και ακόμα χειρότερα να χειροδικήσει. Σε περίπτωση που ο μαθητής κάνει παράπτωμα εμπεριστατομένο, ακολουθείται η νόμιμη οδός, όπως και στην περίπτωση του καθηγητή. Μπορεί στην εκπαίδευση να υπάρχει ασυδοσία μεταξύ καθηγητών, όχι όμως στον νόμο. Δεν υπάρχει νόμος που να εξαιρεί κανέναν απο αξιόποινες πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ακούστε περιστατικό με διευθυντή σχολείου που έχασε δικαιολογητικά απουσιών σε μαθητή της Β λυκείου και έμεινε στην ίδια τάξη και η αντίδραση του υποδιευθυντή όταν ήρθε ο γονέας να παραπονεθεί "κυρία μου δεν με αφορά το παιδί σας φύγετε γιατί θα ειδοποιήσω την αστυνομία..." :blink::blink::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ακούστε περιστατικό με διευθυντή σχολείου που έχασε δικαιολογητικά απουσιών σε μαθητή της Β λυκείου και έμεινε στην ίδια τάξη και η αντίδραση του υποδιευθυντή όταν ήρθε ο γονέας να παραπονεθεί "κυρία μου δεν με αφορά το παιδί σας φύγετε γιατί θα ειδοποιήσω την αστυνομία..." :blink::blink::blink:

αν ο γονιός τον έβριζε τότε αντέδρασε καλά ο υποδιευθυντής. Αν όντως ήταν κανονικά τα δικαιολογητικά αρκεί ένα τηλέφωνο στο ιατρό να τα επιβεβαιώσει.

Αν έκανες την δουλειά σου και έβλεπες κάποιον να σε βρίσει νομίζω η πιο λογική κινηση ειναι να πεις για αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Μεγάλε όταν τα χαρτιά έχουν σφραγίδα γιατρού και υπογραφή προσκομίζονται στον διευθυντή και ο ίδιος τα χάνει με αποτέλεσμα να μείνει το παιδί .Εαν εγώ π.χ ήμουν διευθυντής και μου έφερνες τα χαρτιά και στα έχανα με αποτέλεσμα να έχεις αδικαιολόγητες απουσίες και να μέίνεις θα μου έλεγες και ευχαριστώ ? Μήπως είναι το πρέπον ο υποδιευθυντής που εχει εύθύνη και αυτός να ζητήσει ενα συγγνώμη απο τον γονέα που μπήκε κλαίγοντας μεσα στο γραφείο και που ο μαθητής μπαίνει σε μια τέτοια δοκιμασία εξαιτίας τους?Μήπως έπρεπε εφόσον χάθηκαν τα εγγραφα να κάνουν κάτι ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα?Τι πάει να πει δεν ασχολούμαι με το παιδί σας θα καλέσω την αστυνομία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathimatikofa

Νεοφερμένος

Ο mathimatikofa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
E καλά, κάπως αλλιώς θα γινε η ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εσι έγινε η ιστορία και έτσι έχει καταγραφεί απο τον Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωαννα μαρ

Νεοφερμένος

Η ιωαννα μαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω ,τι μπορουμε να κανουμε στην περιπτωση που ο καθηγητης λυκειου της κορης μου ,εν ωρα σχολειου και μεσα στην αιθουσα των καθηγητων προτεινει σε πολλα παιδια και στην κορη μου ,οτι χρειαζονται εξωσχολικη βοηθεια απο αυτον(ιδιαιτερο )??Επισης ο καθηγητης αυτος βρισκεται στην περιοχη μας αρκετα χρονια, επειτα απο δυσμενη μεταθεση ,εχει δεχθει καταγγελιες παλιοτερα και εξακολουθει να διδασκει και το πιο σοβαρο ειναι οτι εχει μια λιγο περιεργη συμπεριφορα απεναντι στα κοριτσια ,του αρεσει να φορουν κοντες φουστες ,κολλητα παντελονια κα εννοειται οτι τα σηκωνει στον πινακα να λυσουν ασκησεις,καταλαβαινετε το λογο.Φοβαμαι οτι εχει γερο δοντι και βρισκεται ακομα στη θεση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zeroman

Νεοφερμένος

Ο Zeroman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω ,τι μπορουμε να κανουμε στην περιπτωση που ο καθηγητης λυκειου της κορης μου ,εν ωρα σχολειου και μεσα στην αιθουσα των καθηγητων προτεινει σε πολλα παιδια και στην κορη μου ,οτι χρειαζονται εξωσχολικη βοηθεια απο αυτον(ιδιαιτερο )??Επισης ο καθηγητης αυτος βρισκεται στην περιοχη μας αρκετα χρονια, επειτα απο δυσμενη μεταθεση ,εχει δεχθει καταγγελιες παλιοτερα και εξακολουθει να διδασκει και το πιο σοβαρο ειναι οτι εχει μια λιγο περιεργη συμπεριφορα απεναντι στα κοριτσια ,του αρεσει να φορουν κοντες φουστες ,κολλητα παντελονια κα εννοειται οτι τα σηκωνει στον πινακα να λυσουν ασκησεις,καταλαβαινετε το λογο.Φοβαμαι οτι εχει γερο δοντι και βρισκεται ακομα στη θεση του.

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως. Οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι μόνιμοι που σημαίνει ότι δεν απολύονται. Η χειρότερη ποινή είναι μια "δυσμενής" μετάθεση και αυτό για πολύ μεγαλύτερα παραπτώματα από αυτά που αναφέρεις. Επίσης το να παίρνει μάτι τα κορίτσια δεν είναι αδίκημα. Το μόνο μπορείς να κάνεις είναι να τον διώξεις ποινικά αν ασελγήσει πάνω τους αλλά το να παίρνει μάτι δεν λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω ,τι μπορουμε να κανουμε στην περιπτωση που ο καθηγητης λυκειου της κορης μου ,εν ωρα σχολειου και μεσα στην αιθουσα των καθηγητων προτεινει σε πολλα παιδια και στην κορη μου ,οτι χρειαζονται εξωσχολικη βοηθεια απο αυτον(ιδιαιτερο )??Επισης ο καθηγητης αυτος βρισκεται στην περιοχη μας αρκετα χρονια, επειτα απο δυσμενη μεταθεση ,εχει δεχθει καταγγελιες παλιοτερα και εξακολουθει να διδασκει και το πιο σοβαρο ειναι οτι εχει μια λιγο περιεργη συμπεριφορα απεναντι στα κοριτσια ,του αρεσει να φορουν κοντες φουστες ,κολλητα παντελονια κα εννοειται οτι τα σηκωνει στον πινακα να λυσουν ασκησεις,καταλαβαινετε το λογο.Φοβαμαι οτι εχει γερο δοντι και βρισκεται ακομα στη θεση του.

Το δημόσιο στη χώρα μας προφέρει πλήρη ασφάλεια όσο κακός ή και επικίνδυνος να είναι ο υπάλληλος. Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω ούτε καν γιατί τα αριστερά κόμματα υποστηρίζουν την μονιμότητα. Είναι το χειρότερο δυνατό πράγμα που μπορεί να υπάρξει ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Καταλαβαίνω την ιδεολογία του να μην απειλείται συνεχώς ο υπάλληλος με απόλυση αλλά εδώ μιλάμε για το ακριβώς αντίθετο άκρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top