Piercing

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
To αλατόνερο είναι φυσικό απολυμαντικό και καθαριστικό, οπότε βοηθάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εσείς που έχετε septum μια απορία, όταν την αρπάζετε απ' το κρύωμα πώς την παλεύετε;
δεν παλεύεται. στην αρχή τουλάχιστον, μετά συνηθίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ αλλά ως τώρα δεν έχω κάνει. Σκεφτόμουν για αριστερό λοβό+labret κάτω από τα χείλη ή αριστερό λοβό+φρύδι ή αριστερό λοβό+δεξί λοβό. Ή ακόμη και septum... Δεν ξέρω αν και τι θα κάνω, μάλλον κάπου προς το καλοκαίρι θα δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μην το σκεφτεσαι καθολου απλα καντο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
μην το σκεφτεσαι καθολου απλα καντο
Εννοείται :clapup: Απλά τόσο καιρό δεν με άφηνε ο δερματολόγος επειδή δεν είχα τελειώσει με την ακμή :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πονεσες οταν το εκανες? Το σκεφτομουν και εγω και side labret απο αριστερα αλλα μου φαινεται καπως γυναικειο ας πουμε. Το labret παντος το κανονικο ειναι αντρικο καθαρα.

Δεν πονεσε.Εξαρταται και απο το ατομο.Τωρα και εγω την ιδια αποψη εχω για το side labret (εγω το σκεφτομουν για κρικο) οτι ειναι λιγο γυναικειο.Αλλα δεν με νοιαζει καθολου.Αμα ειναι ωραιο πανω σου never mind.Το ιδιο πιστευω για την μυτη αλλα εκανα και τωρα φοραω μπιλιτσα μεχρι να ανοιξει να βαλω κρικο.....το οτι φαινεται λιγο γυναικειο δεν με νοιαζει και πολυ :P
Ειναι οπως τα χρωματα...κανενα δεν ειναι μονο για γυναικες ή για αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μόνο εγώ αποφεύγω τα νέα piercings το καλοκαίρι; θεωρώ πως το θαλασσινό νερό μπορεί να προκαλέσει κάποια μόλυνση. μέχρι και στο αλατόνερο που κάνω για να καθαρίζω την τρύπα στο φρύδι βάζω εμφιαλωμένο. ίσως και να είμαι υπερβολική βέβαια, δεν ξέρω.

τα piercings δεν έχουν φύλο. ξεκολλάτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Προσωπικά, piercings στην μύτη, ή στην γλώσσα, στα χείλη, στα αφτιά από πάνω, στον αφαλό, στα φρύδια κλπ. ,εμένα μου είναι αντιαισθητικά, όπως και τα τατουάζ... Δεν βρίσκω κάτι ωραίο σε αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Το Αμελί

Νεοφερμένος

Η Το Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όποιος γουστάρει να κάνει θα κάνει. Αφού αρέσει σε εσένα, ποιος ο λόγος να ασχολείσαι με το τι θα πει ο ένας και ο άλλος; το θέμα είναι ότι πρέπει να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε για το τι θα πει ο καθένας για τις δικές μας επιλογές, δικό μας σώμα, δική μας ζωή, μαντεψτε ποσο μας ενδιαφέρει αν σας αρέσει ή όχι.
Εδω σεπτουμ δύο χρόνια πάνω κάτω. Τα αρνητικά σχόλια που άκουσα ήταν άπειρα. Ωστόσο, δεν άκουσα κανέναν. Εγώ το βρίσκω πανέμορφο και δεν πρόκειται να επηρεαστω από τον οποιοδήποτε. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Σκεφτομουν για κάτω χείλος στο πλάι (side labret το λεμε; )
Τελος πάντων επειδη για να πάρω κατι απόφαση πρέπει να ρωτησω το μισό πληθυσμό που εχει piercing ( οπως εκανα και πριν κανω στη μύτη) , μπορείτε να μου πείτε πληροφορίες; Τα πάντα, οτι γνωρίζετε , ακομα και καλα κέντρα στην Αθήνα που μπορω να το κανω!
Ευχαριστω πολυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυριο θα βάλω μάλλον δυο ασημένιους κρίκους στο ενα αυτί και επειδή αυτο θα ειναι κ το πρώτο μου piercing γνωρίζει κανεις αν θέλουν πολυ ασχολία , εδώ βαριεμαι να ξυρίστω να πούμε που να βάζω αλοιφές και να τα βγάζω και να τα ξαναβαζω , το πρώτο καιρο ναι δεν έχω θέμα αλλα πρπ να το κανω συνέχεια αυτο , και επίσης οταν παω θάλασσα πρπ να τους βγάζω ή να τους πλένω , γενικα μπορω να τους έχω παρατημένους για ενα μηνα τουλάχιστον και μετα κανω κανα καθαρισμό ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυριο θα βάλω μάλλον δυο ασημένιους κρίκους στο ενα αυτί και επειδή αυτο θα ειναι κ το πρώτο μου piercing γνωρίζει κανεις αν θέλουν πολυ ασχολία , εδώ βαριεμαι να ξυρίστω να πούμε που να βάζω αλοιφές και να τα βγάζω και να τα ξαναβαζω , το πρώτο καιρο ναι δεν έχω θέμα αλλα πρπ να το κανω συνέχεια αυτο , και επίσης οταν παω θάλασσα πρπ να τους βγάζω ή να τους πλένω , γενικα μπορω να τους έχω παρατημένους για ενα μηνα τουλάχιστον και μετα κανω κανα καθαρισμό ;;;

Προφανως και θελουν προσοχη.
Κοιτα να δεις. Τα σκουλαρικια είναι αξεσουαρ. Γενικα, οι ανθρωποι λατρευουν να εχουν μικρες, καθημερινες ασχολειες οπως το βαψημο των νυχιων, το ξυρισμα, το βαψημο του προσωπου κτλ. Δεν ισχυει για ολους βεβαια.
Ναι, θελει περιποιηση. Ειδικα τις πρωτες μερες θελει κρεμα, διαρκη προσοχη για να μην υπαρξη μολυνση. Ειναι και ο πονος.
Θα τα βγαζεις και καθε βραδυ προφανως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοίτα γενικά, μια προσοχή την πρώτη εβδομάδα την θέλουν, αλλά να ξέρεις ότι οι piercers θα σου πουν ένα κάρο πράγματα για να είναι καλυμμένοι και να μην τους κυνηγάς, όμως αποκεί και πέρα και τα μισά να κάνεις θα είσαι κομπλέ. Π.χ. όταν εγώ είχα τρυπήσει την μύτη μου μου είχαν πει για 2 μήνες να βάζω κάθε μέρα φυσιολογικό ορό, να μην προσπαθήσω να το βγάλω και να προσέχω όταν βάζω μπλούζες για να μην πιαστεί κάπου και ματώσω, να μην βάζω μέικαπ για 2 μήνες, να μην πλένομαι με πολύ ζεστό νερό και ένα σωρό ακόμα. Έβαζα φυσιολογικό ορό για κανένα δεκαήμερο, πλενόμουν προσεχτικά για 1-2 βδομάδες και το άλλαξα στον μήνα μόνη μου. Όλα αυτά θα στα πουν αφενός για να επουλωθεί γρηγορότερα η πληγή, αφετέρου για να μην γίνει κάποια μόλυνση όσο είναι ακόμα ευαίσθητο το δέρμα. Ναι, ασφαλώς και θα προσέχεις να το πιάνεις με καθαρά χέρια και είναι καλό για καμιά βδομάδα να κοιμάσαι από την άλλη μεριά και να τα καθαρίζεις, αλλά από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω πέρα από τους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Προφανως και θελουν προσοχη.
Κοιτα να δεις. Τα σκουλαρικια είναι αξεσουαρ. Γενικα, οι ανθρωποι λατρευουν να εχουν μικρες, καθημερινες ασχολειες οπως το βαψημο των νυχιων, το ξυρισμα, το βαψημο του προσωπου κτλ. Δεν ισχυει για ολους βεβαια.
Ναι, θελει περιποιηση. Ειδικα τις πρωτες μερες θελει κρεμα, διαρκη προσοχη για να μην υπαρξη μολυνση. Ειναι και ο πονος.
Θα τα βγαζεις και καθε βραδυ προφανως.

Μάλλον αναφέρεσαι σε γυναίκες , γτ εγω βαριεμαι να ασχολούμαι με μικροπράγματα οπως ειναι το ξύρισμα πχ τωρα το βάψιμο νυχιών ίσως κατι κανει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυριο θα βάλω μάλλον δυο ασημένιους κρίκους στο ενα αυτί και επειδή αυτο θα ειναι κ το πρώτο μου piercing γνωρίζει κανεις αν θέλουν πολυ ασχολία , εδώ βαριεμαι να ξυρίστω να πούμε που να βάζω αλοιφές και να τα βγάζω και να τα ξαναβαζω , το πρώτο καιρο ναι δεν έχω θέμα αλλα πρπ να το κανω συνέχεια αυτο , και επίσης οταν παω θάλασσα πρπ να τους βγάζω ή να τους πλένω , γενικα μπορω να τους έχω παρατημένους για ενα μηνα τουλάχιστον και μετα κανω κανα καθαρισμό ;;;

γιατι στο αφτι? :) κανε στο φρυδι...κατεμε το ωραιοτερο πιρσινγκ που μπορουν να κανουν τα αγορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
γιατι στο αφτι? :) κανε στο φρυδι...κατεμε το ωραιοτερο πιρσινγκ που μπορουν να κανουν τα αγορια!

Δεν πάει σε όλους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
γιατι στο αφτι? :) κανε στο φρυδι...κατεμε το ωραιοτερο πιρσινγκ που μπορουν να κανουν τα αγορια!

Πρώτον δε μαρεσει ,δεν ειναι του στυλ μου , δεύτερον καποιες φορές τυχαίνει να τρώω είτε χτύπημα είτε κάποιο αντικείμενο στο πρόσωπο επειδή παίζω με κάποια άτομα (καταλθος φυσικά ) ,τρίτον μου φαίνεται πολυ άβολο στο σημείο που ειναι και τέταρτον επειδή ειμαι απο τους ανθρώπους που λένε τα πράγματα οπως ειναι και προκαλώ πολλούς ετσι ( μπορει να το κανω κ σκόπιμα καμία φορά ) υπάρχει κίνδυνος να φάω ξύλο , ε αν έχω κ του σκουλαρίκι στο φρύδι Αστα να πανε , οχι οτι το αυτί δε θα πάθει τπτ αλλα ειναι λιγότερες οι πιθανότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Να σταματήσεις τους καυγάδες, σίγουρα θα υπάρξουν πολλά άτομα που θα θέλεις να τους την πεις αλλά συγκρατήσου. Βέβαια από πότε η ειλικρίνεια θεωρείται κάτι κακό; Ισως οι συνομιλητές σου θα έπρεπε να σου απαντάνε με επιχειρήματα και όχι με ξύλο. :P
ontopic: Κάτι τέτοιο θα σου άρεσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Να σταματήσεις τους καυγάδες, σίγουρα θα υπάρξουν πολλά άτομα που θα θέλεις να τους την πεις αλλά συγκρατήσου. Βέβαια από πότε η ειλικρίνεια θεωρείται κάτι κακό; Ισως οι συνομιλητές σου θα έπρεπε να σου απαντάνε με επιχειρήματα και όχι με ξύλο. :P
ontopic: Κάτι τέτοιο θα σου άρεσε;

Ούτε καν , αυτο ειναι το ίδιο με το φρύδι σχεδόν :D πως τρώτε με αυτά ; η άποψη η δικιά μου ειναι οτι τα piercing περιορίζουν αρκετά την ελευθερία κάποιου ανθρώπου όσον αφορά τις καθημερινές δραστηριότητες , εγω πχ κανω τα πάντα ,παίζω μπάσκετ κανω γυμ , παω θάλασσα αλλάζω συχνά ρούχα το ενα το αλλο ...όλο και κατι θα πιαστεί απο κανα σκουλαρίκι και θα μ σκίσει είτε το αυτί είτε το χείλος , απλα τωρα θέλω να κουρευτω γουλί και δε λεει να ειμαι σα τη πατάτα ,θέλω να υπάρχει κατι ρε παιδι μ στο κεφάλι , ετσι σκέφτηκα να βάλω κρίκους στο αυτί , αυτο μονο ,δε με τρελάνει καθόλου το piecing . Οποίος θελει βάζει δε μέ νοιάζει , απλα έτυχε τωρα και θέλω να διακοσμησω τη καράφλα με κρίκους :D,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
θέλω να διακοσμησω τη καράφλα με κρίκους :D,

Δεν ακουγεται ασχημο!Να ρωτησω οτν λες καραφλα εννοεις τελειως ξυρισμενο(γλομπος που λεμε) η τυπου χρισαυγιτη? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top