Piercing

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημερα! Εδω και 3 μερες εχω κανει τρυπα τραγο με πιστολακι. Ενω εχω σχετικα μεγαλο τραγο, η κοπελια που μου την εκανε την εκανε πολυ μεσα. Ενω αισθητικα δεν ειναι ασχημο, εχω κατι δυνατους πονους και πολλες φορες δεν με ποναει μονο η περιοχη του αυτιου αλλα και ολη η αριστερη μου πλευρα, κυριως οταν τρωω ή οταν ανιογω πολυ το στομα μου. Υπαρχει περιπτωση να εχει πετυχει νευρο ή ειναι προσωρινο?:(

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο σημείο, όταν έκανα εγώ στο μέσο του αυτιού μου είχα το ίδιο πρόβλημα και το έβγαλα. Αν συνεχίσει να σε ενοχλεί τόσο πολύ συνιστώ να το βγάλεις και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Και εγω ειχα πανω πανω στο αυτι τρυπα αλλα εκανα κατι σαν μολυνση και αναγκαστηκα να το βγαλω τελειως .. Τωρα σκεφτομαι να κανω αλλη μια τρυπα στο αριστερο αυτi(λοβο) δηλαδη να εχω 2 και 1 . Λετε να ειναι too much?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και εγω ειχα πανω πανω στο αυτι τρυπα αλλα εκανα κατι σαν μολυνση και αναγκαστηκα να το βγαλω τελειως .. Τωρα σκεφτομαι να κανω αλλη μια τρυπα στο αριστερο αυτi(λοβο) δηλαδη να εχω 2 και 1 . Λετε να ειναι too much?

Όχι καθόλου μια χαρά θα είναι. Εγώ έχω παραξενιές, το δεξί μου αυτί μολύνεται όλη την ώρα, το αριστερό καθόλου(έχω κάνει strech και στα δύο, τώρα τελειώνω με πολύ προσπάθεια και το δεξί, θέλω να το φτάσω 8mm). Έχω κάνει τρύπα στο septum μου, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Εγώ πάντως σου λέω να την τολμήσεις άλλη μια τρύπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πιστευω τα 6-8mm ειναι οτι καλυτερο! Και λογικα ξανακλεινει αν θελησεις να το βγαλεις και ειναι πολυ ομορφο επισης. Εγω εχω και στα 2 αυτα 2mm-12g αλλιως. Θα το τολμησω μωρε τι εχω να χασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ParkJimin's

Νεοφερμένος

Η ParkJimin's αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγω αυτο σκεφτικα. Να το αφησω 2-3 βδομαδες και αν συνεχισει να με ποναει, θα το βγαλω τελειως.. Ευχαριστω παντως~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σημερα εκανα τρυπα κατω απο το χειλος και εχω 2 ερωτησεις...
Το σκουλαρικι μου ειναι αρκετα κεντραρισμενο αλλα οχι εντελως στο κεντρο ειναι κακο αυτο? ή ολα ετσι βγαινουν?
Επισης επειδη θελω να κανω και σε αλλα σημεια (πιο διπλα) για να μην γεμισω το προσωπο μου με piercing ισως να θελησω να το βγαλω...θα κλεισει η τρυπα???αν δεν κλησει θα φαινεται πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θέλω να κάνω septum.
Γεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το θεωρώ ξεπερασμένο, γιατί το θες τόσο; Για να μοιάζεις με τράγο ξέρωγω; Βέβαια γούστα είναι αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε ξέρω γιατί, απλά θέλω.
Κάθε χρόνο περνάω μια περίοδο "θέλω να μαζέψω λεφτά να πάω να κάνω" και μετά το ξεπερνάω καναδυο μήνες και μετά πάλι απο την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τότε άντε και κάνε αφού δεν θα σου φύγει ποτέ αυτή η επιθυμία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εχω ενα σκουλαρικι στο καθε αυτι και ειχα πριν 2 μηνες πανω πανω στο αυτι. Θελω να κανω αλλο ενα :) . Που λετε ειναι ωραιο σημειο και αντρικο? Σκεφτομουν μυτη αλλα πολυ κοριτσιστικο. Γλωσσα αποκλείω και φρυδι. Οποτε λεω να κανω καπου στο αυτι παλι. Που ομως? Μια ανανέωση ειναι παντα καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εσείς που έχετε septum μια απορία, όταν την αρπάζετε απ' το κρύωμα πώς την παλεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειχα κανει labret πριν 1 μηνα και ολα καλα μεχρι που εχασα χθες την μπιλια και δεν φορουσα για 1 μερα....τωρα δεν μπαινει φαινεται εκλισε η τρυπα προσπαθησα 3 φορες για αρκετη ωρα.. :/
Τωρα θα χρειαστει να ξανακανω...αλλα σκεφτομαι για side labret κρικο γιατι στη μεση μου το ειχε κανει στραβα.....
Κανεις με side labret???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ειχα κανει labret πριν 1 μηνα και ολα καλα μεχρι που εχασα χθες την μπιλια και δεν φορουσα για 1 μερα....τωρα δεν μπαινει φαινεται εκλισε η τρυπα προσπαθησα 3 φορες για αρκετη ωρα.. :/
Τωρα θα χρειαστει να ξανακανω...αλλα σκεφτομαι για side labret κρικο γιατι στη μεση μου το ειχε κανει στραβα.....
Κανεις με side labret???

Πονεσες οταν το εκανες? Το σκεφτομουν και εγω και side labret απο αριστερα αλλα μου φαινεται καπως γυναικειο ας πουμε. Το labret παντος το κανονικο ειναι αντρικο καθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
SOS!
Σήμερα εγώ και μια φίλη μου τρυπήσαμε τ' αυτιά μας (εγώ πρώτη φορά, η φίλη μου είχε ξανακάνει). Το θέμα είναι πως τελικά ο τύπος που μας τις έκανε δεν ήταν και τόσο σόι. Μας είπε όμως ότι τα σκουλαρήκια που μας έβαλε περιέχουν σε μεγάλο βαθμό νικέλιο, κάτι που εύκολο προκαλεί δερματική αλλεργία (αυτό φυσικά δεν μας το είπε). Τι πρέπει να κάνουμε για να τα φροντίσουμε? Αυτός μας λέει σε 4 μέρες να τα βγάλουμε, να βάλουμε άλλα και κάθε μέρα να τα πλένουμε 3-4 φορές με οινόπνευμα. Διαβάσαμε όμως στο ίντερνετ ότι δεν πρέπει να τα βγάλουμε για 2,5 εβδομάδες και ότι πρέπει να τα πλένουμε με θαλασσινό αλάτι σε νερό. Τι από τα δύο ισχύει? Θα τα χάσουμε τ' αυτιά μας? :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Και στις 2 μου τρυπες το αλλαξα το αρχικο το σκουλαρικι μεσα σε 3-7 μερες και δεν επαθα τιποτα... Ο λοβος ειναι ενα πολυ απλο σημειο να κανεις σκουλαρικι. Ουτε αιμα,ουτε νευρα εχεις ουτε τιποτα. Μπορεις να βαζεις μονο οινοπνευμα οπως ειπες 3-4 φορες την ημερα και το κυριότερο να γυρνας το σκουλαρικι (γυρω-γυρω) μεσα στην μερα ετσι ωστε να γινει καλη η τρυπα. Τωρα αν εισαι ατυχη δεν ξερω τι μπορει να παθεις αλλα υποθετω με ενα απλο γοογλαρισμα θα βρεις επιπλεον πληροφοριες αλλα πραγματικα στον λοβο ειναι υπερβολικα ακακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
SOS!
Σήμερα εγώ και μια φίλη μου τρυπήσαμε τ' αυτιά μας (εγώ πρώτη φορά, η φίλη μου είχε ξανακάνει). Το θέμα είναι πως τελικά ο τύπος που μας τις έκανε δεν ήταν και τόσο σόι. Μας είπε όμως ότι τα σκουλαρήκια που μας έβαλε περιέχουν σε μεγάλο βαθμό νικέλιο, κάτι που εύκολο προκαλεί δερματική αλλεργία (αυτό φυσικά δεν μας το είπε). Τι πρέπει να κάνουμε για να τα φροντίσουμε? Αυτός μας λέει σε 4 μέρες να τα βγάλουμε, να βάλουμε άλλα και κάθε μέρα να τα πλένουμε 3-4 φορές με οινόπνευμα. Διαβάσαμε όμως στο ίντερνετ ότι δεν πρέπει να τα βγάλουμε για 2,5 εβδομάδες και ότι πρέπει να τα πλένουμε με θαλασσινό αλάτι σε νερό. Τι από τα δύο ισχύει? Θα τα χάσουμε τ' αυτιά μας? :cry_x:
κι εμενα μου ειχαν πει να τα βγαλω μετα απο 1 εβδομαδα να τα καθαρισω μονο και κατα τη διαρκεια αυτης της εβδομαδας να καθαριζω με οινοπνευμα το λοβο του αυτιου (ή γενικως το σημειο που τρυπησες). Βεβαια την πρωτη φορα που ειχα κανει μου ειχε κανει αντιδραση στο αυτι οποτε αλλαξα σκουλαρικι μετα απο 2 βδομαδες. Τη δευτερη φορα απο τη 2η μερα εβαλα αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
χμμ... εγώ που δεν έχω άλλα καλά (εννοώ από καλό υλικό) σκουλαρήκια τι να κάνω? να τα κρατήσω 2 βδομάδες που θα πάω στους γονείς μου κι εκεί έχω σίγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
χμμ... εγώ που δεν έχω άλλα καλά (εννοώ από καλό υλικό) σκουλαρήκια τι να κάνω? να τα κρατήσω 2 βδομάδες που θα πάω στους γονείς μου κι εκεί έχω σίγουρα?
εγω λεω κρατα το 2-3-4 μερες και μετα βαλε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
τελικά μάλλον αυτό θα κάνω.
μια τελευταία απορία: αυτό που λένε με το αλατόνερο ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top