Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ο πλαγιος λογος και ο β'ορος συγκρισης ειναι στην υλη στα λατινικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι ειδικά ο πλάγιος λόγος είναι από τα βασικά , γενικά στα λατινικά στην ύλη είναι από συντακτικό τα πάντα μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ο πλαγιος λογος και ο β'ορος συγκρισης ειναι στην υλη στα λατινικα?


Οχι ολος ο πλαγιος. Μονο αυτος που γινεται με απαρεμφατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Σιγουρα γιατι η υλη του υπουργειου δεν αναφερει το συντακτικο του 48(πλαγιος λογος)

Κειμ.42
Μετάφραση

Συντακτικό κειμένων 39, 40 (μόνο οι εναντιωματικές), 41( μόνο οι απλές παραβολικές), 42
Κειμ.43
Μετάφραση
Συντακτικό κειμένων 43 και 46 (μόνο επιρρηματικές συμπερασματικές προτάσεις)
Κειμ.44
Μετάφραση
Συντακτικό κειμένου 44 και γραμματική κειμένου 50
Κειμ.45
Μετάφραση
Συντακτικό κειμένου 45
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
σε μας στο φροντιστήριο είπε ότι η γραμματική και το συντακτικό δεν πάνε με βάση τα κείμενα όλα είναι ολόκληρα εντός γιατί μπορούν να τα ζητήσουν με έμμεσο τρόπο . στο σχολείο πχ ήδη αρχίσαμε ασκήσεις πλάγιου λόγου , αν θες όμως για επιβεβαίωση ρωτάω ξανά και στο φροντιστήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
σε εμας ειπαν οτι ο πλαγιος ειναι εκτος τωρα δεν ξερω αν κατα ποσο ισχυει..:confused:

στην υλη που βρισκεστε?(αρχαια, λατινικα, ιστορια,εκθεση,βιολογια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
αρχαία γνωστό στο σχολείο τελειώσαμε την εισαγωγή της πολιτείας τη τελευταία φορά και στο φροντιστήριο έχουμε σχεδόν τελειώσει όλη τη πολιτεία .
λατινικά στο σχολείο κείμενο 20 και στο φροντιστήριο στο 36
ιστορία δεν πάω φροντιστήριο οπότε στο σχολείο είμαστε στην αρχή στα πολιτικά που λέει για τη παρακμή των ξενικών κομμάτων
έκθεση στο σχολείο είμαστε στη θεωρία της διαφήμισης και στο φροντιστήριο στο δοκίμιο που ναι η δεύτερη ενότητα
βιολογία δεν κάνω μαθήματα οπότε δεν έχω και πολύ επαφή με την ύλη :P
εσείς πού είστε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αρχαια : τελιωσαμε πολιτεια
λατινικα: 25 κειμενο
ιστορια: στο 1ο μαθημα με τα κομματα
εκθεση: καναμε τη διαφημιση και ειμαστε θεση της γυναικας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Η θετική που είναι στην ύλη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εγώ στην βιολογια μπορώ να πω ότι έχω κάνει αρκετή προοδο, σήμερα μπήκα στο 7ο κεφαλαιο με την βιοτεχνολογία(βιομηχανικές-εργαστηριακές καλλιεργειες, χρόνος διπλασιασμου), τα άλλα κεφαλαια(μενδελικη κληρονομικότητα, τεχνολογια ανασυνδιασμενου DNA, μεταλλαξεις) μπορω να πω οτι τα εχω καλλυψει σε αρκετα καλο επιπεδο, αυτες τις μερες σκοπευω να δω και ασκησεις στο νετ με βιολογια θετικης....:P
Στην φυσικη έχω καλύψει όλην την θεωρια με τις ταλαντωσεις, κρουσεις, συνδιαστικες ασκησεις κρουση-ταλαντωση, τα κυματα, ειδα φαινομενο ντομπλερ, ασχοληθηκα λιγο με μηχανικη ρευστων(αρχη Pascal, συγκοινονουντα δοχεια, θεμελιωδης νομος υδροστατικης, εξισωση συνεχειας) και αρκετα με την μηχανικη των στερεων(θεμελιωδης νομος στροφικης κινησης-εφαρμογες σε ασκησεις με στατικη τριβη)...Εχω ακομη δρομο μπροστα μου αλλά νιωθω ικανοποιημενος με την πορεια μου...
Στην χημεια ειμαι λιγο πισω, ακομη στην επιδραση κοινου ιοντος και θα πρεπει να κανω και μια επαναληψη σε ολα τα προηγουμενα(χημικη ισορροπια, θερμοχημεια, χημικη κινητικη) αλλά δεν την πολυφοβάμαι, είναι στανταρ μεθοδολογια στις περισσοτερες ασκησεις;)
Φαντάσου ποσες λεπτομερειες θα πρεπει να θυμομαστε μεχρι το τέλος...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι! Ειδικά βιολογία ουσιαστικά έχεις βγάλει την ύλη. Μετά μόνο θεωρία είναι.
Μόνος σου δουλεύεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι! Ειδικά βιολογία ουσιαστικά έχεις βγάλει την ύλη. Μετά μόνο θεωρία είναι.
Μόνος σου δουλεύεις;

Mόνο με εξωσχολικά και ασκήσεις απο νετ δουλευω, οποτε οπως καταλαβαινεις θελει να ειμαι συνεχεια προσεχτικος και με την καθε λεπτομερεια γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να τυχει....:)
Να φανταστεις στην βιολογια εχω μαθει απ'εξω τον γενετικο κωδικα(αντιστοιχιση κωδικονιων με τα αντιστοιχα αμινοξεα), έχω μαθει ολες τις δυνατες θεωριες και λεπτομερεις(πχ μορφες καρκινων και τροποι δημιουργιας τους), ευτυχως εχω και το πλεονεκτημα οτι δινω μονο τεσσερα μαθηματα και μπορω να επιγκεντρωθω!!
Εσυ πως τα πας ως τωρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Θα τα πας πολύ καλύτερα από άλλους που κάνουν φροντιστήρια, γιατί διαβάζεις και φαίνεται πως έχεις όρεξη και μεράκι!
Και εγώ 4 μαθήματα δίνω.
Βιολογία τελείωσα το 4ο κεφάλαιο, αυτή την εβδομάδα θα μπούμε 5ο.
Χημεία έκανα μέχρι τώρα οξειδοαναγωγή, θερμοχημεία, χημική κινητική και άρχισα χημική ισορροπία, αλλά έχω κάνει και αντιδράσεις προσθήκης, απόσπασης, υποκατάστασης, πολυμερισμού, οξείδωσης-αναγωγής από το κεφάλαιο της οργανικής.
Φυσική τελείωσα κρούσεις (χωρίς ντόπλερ), ταλαντώσεις και τώρα είμαι στη συμβολή κυμάτων. Αυτή την εβδομάδα θα μπούμε στάσιμα.
Έκθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ridoku

Νεοφερμένος

Ο Ridoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εσείς που είστε η μπαίνετε 4ο/5ο κεφάλαιο στη Βιολογία Κατεύθυνσης έχετε τελειώσει με τα 7,8,9 ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ ξαναδίνω πανελλήνιες και γι'αυτό τα ξέρω, αλλά δεν τα έχω κάνει ακόμα για τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ ξαναδίνω πανελλήνιες και γι'αυτό τα ξέρω, αλλά δεν τα έχω κάνει ακόμα για τώρα.

Ακόμα ξκαι αν νομίζεις ότι τα ξανά διάβασε τα γιατί κάτι θα ξεχάσεις σε 5 μήνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδια.. μετρανε οι βαθμοι του τετραμηνου για τα τελικα μορια και αν ναι κατα ποσο?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια.. μετρανε οι βαθμοι του τετραμηνου για τα τελικα μορια και αν ναι κατα ποσο?:confused:
Αν μιλάς για το νέο σύστημα, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη πώς και πόσο επηρεάζουν τα τετράμηνα και οι συντελεστές των μαθημάτων τη τελική βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδια.. μετρανε οι βαθμοι του τετραμηνου για τα τελικα μορια και αν ναι κατα ποσο?:confused:

όχι(με τα τωρινά δεδομένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top