Λάτρεις της Γεωμετρίας

scareless

Νεοφερμένος

Ο scareless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ειμαι στο 200σιοστο σου λαικ! :clapup: Και εγω λατρευω τη Γεωμετρια και στις φετεινες εξετασεις εγραψα 19.4(το μεγαλυτερο μου) μονο με χαρακα. Η αποδειξη και το 4ο θεμα απαιτουσε να σχεδιασεις κυκλο στην κολλα. Κανεις στην ταξη δεν ειχε διαβητη. Του χρονου μονο στη φυσικη δεν θα χρειαστει χαρακας και διαβητης; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ειμαι στο 200σιοστο σου λαικ! :clapup: Και εγω λατρευω τη Γεωμετρια και στις φετεινες εξετασεις εγραψα 19.4(το μεγαλυτερο μου) μονο με χαρακα. Η αποδειξη και το 4ο θεμα απαιτουσε να σχεδιασεις κυκλο στην κολλα. Κανεις στην ταξη δεν ειχε διαβητη. Του χρονου μονο στη φυσικη δεν θα χρειαστει χαρακας και διαβητης; :hmm:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! :D:D:D:D
Κι εγώ φέτος το μεγαλύτερό μου έγραψα στη Γεωμετρία, αφού μόνο αυτήν διάβασα με όρεξη :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ειμαι στο 200σιοστο σου λαικ! :clapup: Και εγω λατρευω τη Γεωμετρια και στις φετεινες εξετασεις εγραψα 19.4(το μεγαλυτερο μου) μονο με χαρακα. Η αποδειξη και το 4ο θεμα απαιτουσε να σχεδιασεις κυκλο στην κολλα. Κανεις στην ταξη δεν ειχε διαβητη. Του χρονου μονο στη φυσικη δεν θα χρειαστει χαρακας και διαβητης; :hmm:

Και στα μαθηματικά θα χρειαστείς χάρακα,για διαβήτη δεν νομίζω καθώς οι μιγαδικοί βγήκαν εκτός ύλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Όταν έχεις ξεχάσει διαβήτη, βγάζεις το 2ευρω που έχεις στη τσέπη σου για τον καφέ μετά τις εξετάσεις, κάνεις το περίγραμμα του και έχεις έναν τέλειο κύκλο 8)
Δοκιμασμένα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number

Νεοφερμένος

Ο Number αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ο κόσμος μισεί τη Γεωμετρία επειδή χρειάζεται σκέψη. Προσωπικά, εμένα δε μου άρεσε καθόλου η Γεωμετρία γιατί δεν έπαιρνα καλούς βαθμούς, επειδή είχα κενά. Μόλις τα κάλυψα, έγινα ο καλύτερος στην τάξη (στη Γεωμετρία), και έτσι βίωσα την απίστευτη ευφορία που ακολουθεί μετά την επίλυση ενός δύσκολου προβλήματος... Και έτσι έγινα geometry addict, αναζητώ τη λαχταριστή δόση ντοπαμίνης που απελευθερώνεται στον εγκέφαλό μου κάθε φορά που λύνω δύσκολα θέματα Γεωμετρίας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ο κόσμος μισεί τη Γεωμετρία επειδή χρειάζεται σκέψη. Προσωπικά, εμένα δε μου άρεσε καθόλου η Γεωμετρία γιατί δεν έπαιρνα καλούς βαθμούς, επειδή είχα κενά. Μόλις τα κάλυψα, έγινα ο καλύτερος στην τάξη (στη Γεωμετρία), και έτσι βίωσα την απίστευτη ευφορία που ακολουθεί μετά την επίλυση ενός δύσκολου προβλήματος... Και έτσι έγινα geometry addict, αναζητώ τη λαχταριστή δόση ντοπαμίνης που απελευθερώνεται στον εγκέφαλό μου κάθε φορά που λύνω δύσκολα θέματα Γεωμετρίας. :)

Δεν μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα....!! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κι εμένα μου άρεσε γιατί έβγαιναν τόσο εύκολα οι λύσεις των ασκήσεων και δεν απαιτούσε ώρες διαβάσματος στο σπίτι, αλλά σκέψη. Μου άρεσε να διορθώνω και την καθηγήτρια μου που απ΄ό,τι είχα καταλάβει μισούσε τη Γεωμετρία (όπως και οι περισσότεροι στην τάξη όταν δεν έκαναν κοπάνα φυσικά),έκανε λάθη συνέχεια και μείωνε τις ώρες για να κάνει Άλγεβρα.:mad: Ήταν και ένας από τους λόγους που διάλεξα και τη σχολή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι τις ώρες τις μειώνουν γιατί η ευκλείδια που κάνουν στο λύκειο είναι άχρηστη κατά βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι τις ώρες τις μειώνουν γιατί η ευκλείδια που κάνουν στο λύκειο είναι άχρηστη κατά βάση.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number

Νεοφερμένος

Ο Number αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγω έχω το Μαθηματικοί Διαγωνισμοί του Σαββάλα.. Ξέρω ποια λες βέβαια και πρέπει να είναι όντως πολύ καλά, γιατί είναι κάτι τρίτομα τούβλα που φοβήθηκα με το που τα είδα στο βιβλιοπωλείο και έχω ακούσει φοβερά λόγια!
Πιο γενικό, επίσης, είναι πολύ καλό το Μαθηματικές Προκλήσεις, που έχει και γεωμετρικούς γρίφους και του πουλιού το γάλα, που να ζηλέψει κι ο Βασιλόπουλος.. :whistle:

Για το βιβλίο "Μαθηματικοί Διαγωνισμοί" τι προαπαιτούμενες γνώσεις χρειάζονται; Οι ασκήσεις είναι πολύ δύσκολες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Για το βιβλίο "Μαθηματικοί Διαγωνισμοί" τι προαπαιτούμενες γνώσεις χρειάζονται; Οι ασκήσεις είναι πολύ δύσκολες;

Κοίτα, πριν από το ασκησιολόγιο έχει θεωρία, που νομίζω πως σε καλύπτει. Φυσικά οι ασκήσεις "φεύγουν" πολύ, μιλάμε για μαθηματικούς διαγωνισμούς άλλωστε, αλλά πιστεύω πως μπορούν να λυθούν με λίγη επιμονή και από την α' λυκείου, αν φυσικά έχεις σχετικό υπόβαθρο και έχεις ήδη κατανοήσει τη σχολική ύλη. Έχει όμως ενδιαφέρουσες ασκήσεις και αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο σοβαρά θα σου το πρότεινα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex98

Νεοφερμένος

Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Eμενα δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ η γεωμετρια,δεν ξερω αν εφταιγε το μαθημα ή ο κλασσικος ''γραφειοκρατικος'' τροπος που διδαδκοταν...μπορει και τα δυο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Eμενα δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ η γεωμετρια,δεν ξερω αν εφταιγε το μαθημα ή ο κλασσικος ''γραφειοκρατικος'' τροπος που διδαδκοταν...μπορει και τα δυο :p

"Γραφειοκρατικός";; :P
Για εξήγησέ το λίγο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μάλλον δασκαλοκεντρικός θα εννοούσε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
"Γραφειοκρατικός";; :P
Για εξήγησέ το λίγο αυτό...
Τι δεν κατάλαβες;

Πας να διαβάσεις το 1ο θεώρημα ενός κεφαλαίου, σε στέλνει να διαβάσεις πρώτα το 2ο και το 3ο.
Το 2ο θεώρημα σε στέλνει να ξαναδείς ένα θεώρημα σε άλλο κεφάλαιο.
Το θεώρημα αυτό θα σε στείλει σε ένα πόρισμα και προφανώς πρέπει πρώτα να διαβάσεις το θεώρημα στο οποίο βασίζεται το πόρισμα, για το οποίο και σου δίνει παραπεμπτικό.
Kαι, φυσικά, εκείνο με τη σειρά του βασίζεται σε ένα αξίωμα από την αρχήηηηηηηηηηηηηηηηη του βιβλίου από την οποία και πρέπει να περάσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα.
Τόσες μεταφορές από 'δω κι από 'κει, στο τέλος, δεν μπορεί, θα σου ζητήσουν να πας στο πρωτόκολλο, να πληρώσεις το χαρτόσημο και να περασεις την επόμενη μέρα! Εκεί σου βγαίνει να πεις αυθόρμητα "Μα, έχω έρθει από επαρχία!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Number

Νεοφερμένος

Ο Number αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τι δεν κατάλαβες;

Πας να διαβάσεις το 1ο θεώρημα ενός κεφαλαίου, σε στέλνει να διαβάσεις πρώτα το 2ο και το 3ο.
Το 2ο θεώρημα σε στέλνει να ξαναδείς ένα θεώρημα σε άλλο κεφάλαιο.
Το θεώρημα αυτό θα σε στείλει σε ένα πόρισμα και προφανώς πρέπει πρώτα να διαβάσεις το θεώρημα στο οποίο βασίζεται το πόρισμα, για το οποίο και σου δίνει παραπεμπτικό.
Kαι, φυσικά, εκείνο με τη σειρά του βασίζεται σε ένα αξίωμα από την αρχήηηηηηηηηηηηηηηηη του βιβλίου από την οποία και πρέπει να περάσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα.
Τόσες μεταφορές από 'δω κι από 'κει, στο τέλος, δεν μπορεί, θα σου ζητήσουν να πας στο πρωτόκολλο, να πληρώσεις το χαρτόσημο και να περασεις την επόμενη μέρα! Εκεί σου βγαίνει να πεις αυθόρμητα "Μα, έχω έρθει από επαρχία!"

Στα Μαθηματικά δεν μπορείς να καταλάβεις το θεώρημα της Συμπάγειας αν δεν ξέρεις πότε λέμε ότι μία απονομή αληθοτιμών ικανοποιεί ένα σύνολο, και για να ξέρεις πότε λέμε ότι μία απονομή αληθοτιμών ικανοποιεί ένα σύνολο πρέπει να ξέρεις τι είναι η απονομή αληθοτιμών, και για να το ξέρεις αυτό πρέπει να ξέρεις τι είναι τα σύμβολα προτάσεων.

Στη Φυσική δεν μπορείς να καταλάβεις τη διάκριση μεταξύ Φερμιονίων και Μποζονίων χωρίς να ξέρεις τι είναι το σπιν, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι το σπιν αν δεν ξέρεις τι είναι η στροφορμή, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι η στροφορμή αν δεν ξέρεις τι είναι η ορμή, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι η ορμή αν δεν ξέρεις τι είναι η ταχύτητα.

Είναι σαν να λες ότι δεν σου αρέσουν τα Μαθηματικά Γ' Λυκείου γιατί σε στέλνουν να διαβάσεις τα Μαθηματικά Β' Λυκείου πρώτα...

Προφανώς και πρέπει να ξέρεις όλα τα θεωρήματα του Κεφαλαίου 4 για να προχωρήσεις στο Κεφάλαιο 5. Νόμιζα ότι αυτό είναι αυτονόητο... Και δεν υπάρχουν "μεταφορές από εδώ κι από εκεί" αν είσαι διαβασμένος, όπως θα έπρεπε άλλωστε. :P

Τέλος, ΠΟΙΟ θεώρημα σε στέλνει να διαβάσεις επόμενο θεώρημα πρώτα; Αυτό δεν είναι λογικό, ούτε το έχω συναντήσει ποτέ.

Φιλικά
(Ο Β' ενικός δεν απευθύνεται σε κάποιον συγκεκριμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex98

Νεοφερμένος

Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εννοω ο βαρετος και στειρος τροπος που διδασκεται το μαθημα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Εννοω ο βαρετος και στειρος τροπος που διδασκεται το μαθημα :p
Πώς να μην είναι βαρετός και στείρος ο τρόπος που διδάσκεται το μάθημα; Οι μαθητές λένε "δεν θα το εξεταστούμε στις πανελλήνιες" και αδιαφορούν εντελώς, οι καθηγητές το βαριούνται και κάνουν μόνον ασκήσεις της Α ομάδας ή πολλές φορές στην ώρα της κάνουν άλγεβρα, τα φροντιστήρια την έχουν σχεδόν καταργήσει, δεν χρειάζεται στο τέλος μέσος όρος για κάθε μάθημα ξεχωριστά και γενικά όλοι την έχουν φτυμένη. Στο τέλος ο καθηγητής δίνει SOS και λύνει στον πίνακα τις ασκήσεις που θα βάλει στις εξετάσεις. Πηγαίνουν οι μαθητές να γράψουν, οι πιο πολλοί δεν έχουν κοιτάξει ούτε τα SOS, ελάχιστοι έχουν μαζί τους γεωμετρικά όργανα, η πλειονότητα γράφει από κάτω ως πολύ κάτω από τη βάση, αλλά λόγω του γενικού μέσου όρου 9,5 δεν μένει σχεδόν κανένας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τι δεν κατάλαβες;

Πας να διαβάσεις το 1ο θεώρημα ενός κεφαλαίου, σε στέλνει να διαβάσεις πρώτα το 2ο και το 3ο.
Το 2ο θεώρημα σε στέλνει να ξαναδείς ένα θεώρημα σε άλλο κεφάλαιο.
Το θεώρημα αυτό θα σε στείλει σε ένα πόρισμα και προφανώς πρέπει πρώτα να διαβάσεις το θεώρημα στο οποίο βασίζεται το πόρισμα, για το οποίο και σου δίνει παραπεμπτικό.
Kαι, φυσικά, εκείνο με τη σειρά του βασίζεται σε ένα αξίωμα από την αρχήηηηηηηηηηηηηηηηη του βιβλίου από την οποία και πρέπει να περάσεις σε εύλογο χρονικό διάστημα.
Τόσες μεταφορές από 'δω κι από 'κει, στο τέλος, δεν μπορεί, θα σου ζητήσουν να πας στο πρωτόκολλο, να πληρώσεις το χαρτόσημο και να περασεις την επόμενη μέρα! Εκεί σου βγαίνει να πεις αυθόρμητα "Μα, έχω έρθει από επαρχία!"

Δάκρυσα από τα γέλια. Άξιος.. :P:P

Στα Μαθηματικά δεν μπορείς να καταλάβεις το θεώρημα της Συμπάγειας αν δεν ξέρεις πότε λέμε ότι μία απονομή αληθοτιμών ικανοποιεί ένα σύνολο, και για να ξέρεις πότε λέμε ότι μία απονομή αληθοτιμών ικανοποιεί ένα σύνολο πρέπει να ξέρεις τι είναι η απονομή αληθοτιμών, και για να το ξέρεις αυτό πρέπει να ξέρεις τι είναι τα σύμβολα προτάσεων.

Στη Φυσική δεν μπορείς να καταλάβεις τη διάκριση μεταξύ Φερμιονίων και Μποζονίων χωρίς να ξέρεις τι είναι το σπιν, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι το σπιν αν δεν ξέρεις τι είναι η στροφορμή, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι η στροφορμή αν δεν ξέρεις τι είναι η ορμή, και δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι η ορμή αν δεν ξέρεις τι είναι η ταχύτητα.

Είναι σαν να λες ότι δεν σου αρέσουν τα Μαθηματικά Γ' Λυκείου γιατί σε στέλνουν να διαβάσεις τα Μαθηματικά Β' Λυκείου πρώτα...

Προφανώς και πρέπει να ξέρεις όλα τα θεωρήματα του Κεφαλαίου 4 για να προχωρήσεις στο Κεφάλαιο 5. Νόμιζα ότι αυτό είναι αυτονόητο... Και δεν υπάρχουν "μεταφορές από εδώ κι από εκεί" αν είσαι διαβασμένος, όπως θα έπρεπε άλλωστε. :P

Τέλος, ΠΟΙΟ θεώρημα σε στέλνει να διαβάσεις επόμενο θεώρημα πρώτα; Αυτό δεν είναι λογικό, ούτε το έχω συναντήσει ποτέ.

Φιλικά
(Ο Β' ενικός δεν απευθύνεται σε κάποιον συγκεκριμένα)

Number πλάκα έκανε ρε συ, χαλάρωσε. Το "γραφειοκρατικός" ειρωνευόταν :whistle:

Και, όσο για το κατά πόσο η γεωμετρία αξίζει να διδάσκεται ή όχι, δεν θέλω καν να μπω στον κόπο να το αναλύσω. Και καλή χρονιά ε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top