Αυνανισμός

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
"Δε γαμώ κώλο που κλάνει και μουνί που κατουρεί
τήνε παίζω με το χέρι και την έχω καθαρή."

-Γκουσγκούνης Κώστας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
"Δε γαμώ κώλο που κλάνει και μουνί που κατουρεί
τήνε παίζω με το χέρι και την έχω καθαρή."

-Γκουσγκούνης Κώστας

Ασχετο απο ποτε κατουρει το μουνι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mattypocket

Νεοφερμένος

Ο mattypocket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο (εώς πολύ...), αλλά υποθέτω αυτό το θέμα είναι και για να εκθέτουμε τους προβληματισμούς μας, οπότε θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας (ως συνομήλικοι οι περισσότεροι) για μία απορία που έχω από τότε που έτυχε να διαβάσω διάφορα posts στο συγκεκριμένο νήμα. Λοιπόν, :
Είναι φυσιολογικό μία κοπέλα 20 χρονών να μην έχει αυνανιστεί ποτέ της;; Και το κυριότερο, πόσο φυσιολογικό θεωρείται-ε, να μην έχει αισθανθεί ακόμα την ανάγκη να το δοκιμάσει ( να μην της έχει περάσει από το μυαλό δηλαδή ως επιθυμία) ;;; :/: ...
Η κοπέλα αυτή, έστω ότι δεν έχει ούτε σεξουαλικές επαφές αλλά δεν αισθάνεται και έτοιμη ακόμα γι αυτές. Θέλω να πω, είναι φυσιολογικό για μία εικοσάχρονη ,κατά τη γνώμη σας;;

Σύμφωνα με την ψυχιατρική, όλοι οι άνθρωποι από τα παιδικά ακόμη χρόνια αποκτούν αυτό που λέμε "ορμές" και σεξουαλικές ανάγκες μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών βιολογικών διεργασιών. Απλά κάποιοι άνθρωποι (ελάχιστοι βέβαια), έχουν μάλλον τη δύναμη ( ; ) ή καλύτερα την ενδόμυχη και υποσυνείδητη ικανότητα να τις "εξαλείφουν" ,πάντα θεωρητικά (καθώς κάποτε η δύναμη του υποσυνείδητου "σπάει", ας το πούμε για να γίνει κατανοητό, και οι ανάγκες αυτές έρχονται στην επιφάνεια.Συνήθως, όταν κάποιος προκαλέσει την "απελευθέρωσή" τους - συναισθήματα όπως αγάπη, έρωτας κλπ)

Την απάντηση, οκ, ψυχιατρικά την ξέρω, απλά θα ήθελα να ακούσω και απόψεις από άτομα που βιώνουν το θέμα όχι από την επιστημονική του πλευρά, αλλά από την προσωπική εμπειρία και την καθημερινότητά τους.
Να ξεκαθαρίσω ότι θεωρείται δεδομένο πως ασέξουαλς δεν υπάρχουν, εφόσον σύμφωνα με την επιστήμη κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να μην έχει έμφυτες τις σεξουαλικές προδιαθέσεις ικανοποίησης κοκ.


Yeap, right! Η κοπέλα εγώ είμαι, αλλά αυτό νομίζω είναι πασιφανές.:P

Γνωμες ζητας οποτε μπορω να εκφραστω ελευθερα. Δεν το θεωρω καθολου φυσιολογικο να μην εχεις αυνανιστει και ειδικοτερα να μην εχεις νιωσει την αναγκη για σεξ και αλλους τροπους για να ερθεις σε οργασμο κλπ στην ηλικια σου. Το να μην εχεις κανει σεξ οκ το καταλαβαινω, πολλοι μπορει να ειναι οι λογοι. Το να μην εχεις νιωσει την αναγκη ομως εμενα προσωπικα θα με ανησυχουσε αν ημουν στην θεση σου. Μαλλον ειναι ορμονικο το θεμα, ψαξτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Βασικά ντρέπομαι λίγο (εώς πολύ...), αλλά υποθέτω αυτό το θέμα είναι και για να εκθέτουμε τους προβληματισμούς μας, οπότε θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας (ως συνομήλικοι οι περισσότεροι) για μία απορία που έχω από τότε που έτυχε να διαβάσω διάφορα posts στο συγκεκριμένο νήμα. Λοιπόν, :
Είναι φυσιολογικό μία κοπέλα 20 χρονών να μην έχει αυνανιστεί ποτέ της;; Και το κυριότερο, πόσο φυσιολογικό θεωρείται-ε, να μην έχει αισθανθεί ακόμα την ανάγκη να το δοκιμάσει ( να μην της έχει περάσει από το μυαλό δηλαδή ως επιθυμία) ;;; ...
Κοίτα το να μην έχεις πειραματιστεί με τον εαυτό σου σε ηλικία 20 ετών είναι λίγο παράδοξο,παρ'όλα αυτά γνωρίζω κι άλλα άτομα τα οποία να μην αυνανίζονται και τα άτομα αυτά δεν έχουν και σεξουαλικές επαφές?Μήπως αυτά τα 2 έχουν κάποια σχέση και σύνδεση? :hmm:
Το να είσαι 20 και να μην έχεις σεξουαλική επαφή,that's ok,όποτε κάποιος νιώσει έτοιμος και νιώσει καλά σε μια σχέση μπορεί να κρίνει πότε η σχέση αυτή θα ολοκληρωθεί με sex.
ps:Πιστεύω οτι η πρώτη σεξουαλική επαφή πρέπει να γίνει με τον δεσμό σου και η σχέση σας να μην είναι μόνο σαρκική αλλά και πνευματική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Άλλες 20 χρονών και δεν αυνανίζονται, κι εγώ την έχω κάνει λάστιχο... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Είναι πολύ απλό: άμα δεις στον δρόμο έναν άντρα ή μια κοπέλα, το θέαμα τους θα σε ερεθίσει; Αν ναι, τότε πρέπει να μάθεις τα μυστικά της κλειτορίδας σου.

Αν όχι, τότε μάλλον έχεις κάτι που λέγεται ''ανηδονία'', είναι παθολογικό και πρέπει να το ψάξεις, γιατί υποκρύπτει διάφορα αίτια από πίσω της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εσχατόγερος

Νεοφερμένος

Ο Εσχατόγερος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γιατι κρυφα οι παντρεμενοι?:hmm:

Επειδή μπορεί να παρεξηγηθεί το έτερον ήμισυ. Σε στύλ "μα γιατί προτιμάει να παίξει με τον εαυτό του/της, δεν του/της κάνω πια εγώ;". Ποτέ δεν πρέπει να υποτιμάμε τον εγωισμό και τις ανασφάλειες των ανθρώπων. Ακόμα και των συντρόφων μας. Ειδικά των συντρόφων μας.

Εξάλλου, όταν κάποιος είναι παντρεμένος, το σεξ με οποιονδήποτε άλλον πέραν του/της συζύγου θεωρείται κεράτωμα - ακόμα και αν αυτός ο "οποιοσδήποτε άλλος πέραν του/της συζύγου" είναι ο εαυτός μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλή η λαλακία αλλά με την συνουσία γνωρίζεις κόσμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steflamp

Νεοφερμένος

Ο steflamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οι φαντασιώσεις είναι απολύτως φυσιολογικές. Ειδικά στην ηλικία σου. Αυτό είναι στα πλαίσια της αναζήτησης του σεξουαλικου σου προσανατολισμου και δεν χαρακτηριζεται καν ως ομοφυλος σεξουαλικος προσανατολισμος. Για να ξέρεις ομοφυλόφιλος δεν θεωρείται κάποιος που έχει φαντασιώσεις ούτε αυτός που είχε 4-5 σεξουαλικες επαφές με το ίδιο φύλλο αλλά αυτός που έχει πει στον κοντινό του περιγυρω για την σεξουαλικη του ταυτότητα και οι μόνες επαφές (σεξουαλικες) είναι με το ίδιο φύλο. Οπότε όχι δεν είσαι λεσβια. Από επιστημονική άποψη αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Γιατί έκατσε το θέμα κατατεθέν του φόρουμ αυτού; Δία που είσαι να μας πεις καμία σοφία ρε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μόνος σου τα λες, μόνος σου τα ακούς. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρε μη σκαλώνετε έτσι.
Δεν επηρεάζει καθόλου το σχολείο, εκτός αν φτάσεις στο σημείο να το σκέφτεσαι όταν είσαι εκεί και να τρέχεις στην τουαλέτα σε κάθε διάλειμμα.
Πάντως το 3-4 φορές την ημέρα είναι λίγο υπερβολικό, αλλά άμα εσύ νιώθεις καλύτερα, κάνε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Γιατί έκατσε το θέμα κατατεθέν του φόρουμ αυτού; Δία που είσαι να μας πεις καμία σοφία ρε; :P

Xaxaxaxaxaxax:D:D:D that was good :D και να βάλει και εικόνα χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ξέρουμε τι θα έβαζε αν σχολίαζε...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί να σχολιάσει ο Δίας!? Κάθε μέρα με άλλη γκόμενα είναι!! Είναι ο master of love του iSchool!!
Βέβαια όλοι εσείς αυνανίζεστε με κάθε νέο post και τελειώνετε σε κάθε εικονίτσα που ανεβάζει. Λογικό, είναι άκρως ερεθιστικός..
Άντε πάω να δω Seniora Elis!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Γιατί να σχολιάσει ο Δίας!? Κάθε μέρα με άλλη γκόμενα είναι!! Είναι ο master of love του iSchool!!
Βέβαια όλοι εσείς αυνανίζεστε με κάθε νέο post και τελειώνετε σε κάθε εικονίτσα που ανεβάζει. Λογικό, είναι άκρως ερεθιστικός..
Άντε πάω να δω Seniora Elis!!

Λες να έχει κάνει και σχετικό βίντεο? Θα ήθελα να μάθω την άποψή της για το θέμα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο αυνανισμος αν και μπορει να ενταχθει σωστα στη ζωη του αντρα(δεν ξερω για σας γυναικες), μπορει να εχει αρνητικες και σε πολλες περιπτωσεις καταστροφικες συνεπειες. Η αποχη απο τον αυνανισμο ειναι απαραιτητη για την απεξαρτηση απο τις τσοντες(οποιος βλεπει τσοντες, εστω και σπανια εχει μαθει στον εγκεφαλο του να καυλωνει με bits). Ακομα ομως και καποιος να μη βλεπει ποτε τσοντες, η αποχη απο τον αυνανισμο προσφερει αυξημενα επιπεδα ενεργειας και αποτελει ενα πολυ καλο τεστ αυτοπειθαρχιας. Οποιος ειναι φουλ αρνητικος με αυτο που λεω τον παρακαλω πραγματικα να σταματησει να milk his wanka για 1-3 μηνες και να μου απαντησει μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Φήμες λένε ότι αν την παίξεις μετά από κανένα μήνα+ αποχής, θα αποκτήσεις τη δυνατότητα να πετάς. Too bad we will never know...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη για το θέμα του γυναικείου αυνανισμού είναι ότι όχι απλώς υφίσταται αλλά και όποια σου πει πως δεν έχει αγγίξει ποτέ τον εαυτό της θα της μεγαλώσει η μύτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Scientist

Νεοφερμένος

Ο Mr.Scientist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,με λένε Πέτρο και είμαι 16,5 ετών.

Το πρόβλημα μου είναι οτι όταν αυνανίζομαι και φτάνω στην τελική κορύφωση (οργασμός) νιώθω άσχημα με αποτέλεσμα να μην τελειώνω τις περισσότερες φορές.Με διαπερνάει κάτι σαν ρήγος και δεν αντέχω αν δέν μαζευτώ για λιγο σε εμβρική στάση.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top