Υπέρ ή κατά του γάμου;

Υπέρ ή κατά του γάμου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)

always the sun

Νεοφερμένος

Η always the sun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
υπερ. Ειναι ενας απο τους μελλοντικους μου στοχους .Αυτο φυσικα προυποθετει κατα τ δικα μ δεδομενα τν καταλληλο συζυγο κι οχι μονο σ θεμα αγαπης κ λουλουδια .Γιατι ο γαμος δεν ειναι μονο Αγαπη.Αλλα σιγουρα εφοσον υπαρξει αυτη σταθερο θεμελιο ,θα μπορεσει να δρομολογηθει στο περασμα του χρονου ο γαμος με ο,τι συμπεριλαμβανει αυτος. Ειμαι μικρη ακομα και απειρη αλλα αυτα ειναι τ πιστευω μου μεχρι στιγμης γιατι βλεπω και εχω ζησει πολλα.
Τελος,για μενα ειναι πολυ σοβαρος και θα το σκεφτω πολυ πριν κανω αυτο το βημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.

Που στο καλό είναι η επιλογή "αδιαφορώ" στη δημοσκόπηση;

Δεν είναι κάτι κακό, όποιος θέλει μπορεί να κάνει και ένα πανηγυράκι για τατυπικά.

Προσωπικά, σε αυτή τη φάση της ζωής μου και έτσι όπως φαντάζομαι τον εαυτόμου στο μέλλον, δεν θα ήθελα να το κάνω.

Το θεωρώ πολύ τυπικό και ανούσιο, παρόλα αυτά υπάρχουν άνθρωποι που τοθεωρούν ιερό και το σέβομαι.

Υπάρχουν βέβαια και μερικοί που δεν παραδέχονται ότι το όλο πράγμα γίνεταιγια το φαγοπότι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Υπέρ εάν υπάρχουν τα κατάλληλα άτομα ,αγάπη σεβασμός και εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Υπέρ εάν υπάρχουν τα κατάλληλα άτομα ,αγάπη σεβασμός και εμπιστοσύνη.

Σιγουρα αλλα σκεψου και το μετα....
Οφφ: εσυ εισαι στην φωτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σιγουρα αλλα σκεψου και το μετα....
Οφφ: εσυ εισαι στην φωτο?

Εννοείται μετά από πολλή σκέψη.Και ελπίζοντας όλα να πάνε καλά .Αν όχι ..τι να κάνουμε ? προσπάθησες...Δεν έρχονται πάντα όπως τα θέλουμε τα πράγματα.

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέπω στον ύπνο μου ότι παντρεύομαι και στο όνειρο είμαι κάπως έτσι

Βέβαια, όταν ξυπνώ, είμαι άλλος άνθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είσαι 19 και βλέπεις στον ύπνο σου ότι παντρεύεσαι.

Τσέκαρέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα χθες στον ύπνο μου ότι παντρευόμουν και ξύπνησα παντρεμένη.
Δεν ξέρω πως.
Ακόμα τρέχω να μάθω τι παίχτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
γιατί είναι περίεργο που 19χρονος ονειρεύεται ότι παντρεύτηκε;; :P
ότι να ναι μπορουμε να δουμε στον υπνο μας,οτιδήποτε έχουμε δει/ακουσει/αισθανθει/επιθυμησει,κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είδα χθες στον ύπνο μου ότι παντρευόμουν και ξύπνησα παντρεμένη.
Δεν ξέρω πως.
Ακόμα τρέχω να μάθω τι παίχτηκε.

Καλός άνθρωπος να 'ναι, κι όλα τ' άλλα...

Αυτό λέω γω.

γιατί είναι περίεργο που 19χρονος ονειρεύεται ότι παντρεύτηκε;; :P
ότι να ναι μπορουμε να δουμε στον υπνο μας,οτιδήποτε έχουμε δει/ακουσει/αισθανθει/επιθυμησει,κτλ κτλ...

Αυτό το τελευταίο είναι το πιο τρομακτικό. Καλά, προφανώς δεν παίζει εδώ, αφού λέει ότι έχει περίεργες φάτσες πριν/μετά, but still, οι δικοί μου εφιάλτες έχουν συνήθως να κάνουν με κάτι τέτοια:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

aggelosSOAD

Νεοφερμένος

Ο aggelosSOAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
κατα γενικοτερα αλλα ακομα πιο κατα αν οι ανθρωποι που παντρευονται δεν ειναι ικανοι να κρατησουν τους ορκους που πηραν και να συντηρήσουν την οικογενεια που πρόκειται να φτιαξουν με οτι συνεπάγεται αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
ΚΑΤΑΑΑΑΑΑ δεν το συζητω..... ο,τι κανει ο ρουβας μπορω να κανω.... μεχρι εκει.... σιχαινομαι τη δεσμευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι κατά του γάμου. Σε καμία περίπτωση δεν φταίνε οι άντρες γι' αυτό. Δεν θέλω να ρίχνω στους άλλους τις δικές μου ευθύνες. Έχω πλήρη επίγνωση ότι είμαι αρκετά ιδιόρρυθμος άνθρωπος και δεν θέλω να κάνω ούτε τον εαυτό μου -και κυρίως- ούτε έναν άλλο άνθρωπο δυστυχισμένο. Είμαι μόνη μου και νιώθω πληρότητα. Δεν ενοχλώ κανέναν και θεωρώ πώς για τις προσωπικές μου αποφάσεις δικαιούμαι να έχω εγώ τον πρώτο λόγο. Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον είμαι συνειδητοποιημένη και έχω αυτογνωσία. Παρ' όλα αυτά οι συγγενείς μου, ακόμα και οι στενές μου φίλες με έχουν επικρίνει πολλάκις γι' αυτή την απόφαση που έχω πάρει. Οι γονείς μου που δεν με πίεσαν ποτέ γι' αυτό το θέμα ξέρουν κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι κατά του γάμου. Σε καμία περίπτωση δεν φταίνε οι άντρες γι' αυτό. Δεν θέλω να ρίχνω στους άλλους τις δικές μου ευθύνες. Έχω πλήρη επίγνωση ότι είμαι αρκετά ιδιόρρυθμος άνθρωπος και δεν θέλω να κάνω ούτε τον εαυτό μου -και κυρίως- ούτε έναν άλλο άνθρωπο δυστυχισμένο. Είμαι μόνη μου και νιώθω πληρότητα. Δεν ενοχλώ κανέναν και θεωρώ πώς για τις προσωπικές μου αποφάσεις δικαιούμαι να έχω εγώ τον πρώτο λόγο. Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον είμαι συνειδητοποιημένη και έχω αυτογνωσία. Παρ' όλα αυτά οι συγγενείς μου, ακόμα και οι στενές μου φίλες με έχουν επικρίνει πολλάκις γι' αυτή την απόφαση που έχω πάρει. Οι γονείς μου που δεν με πίεσαν ποτέ γι' αυτό το θέμα ξέρουν κάτι παραπάνω.
Ελα τωρα... Μην καταρρίπτεις το μυθο που θελει την καθε γυναίκα να ονειρεύεται απο πολυ μικρή τον ομορφο πρίγκιπα που θα την παντρευτεί και θα την παρει να ζησουν στο ωραίο κάστρο...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ελα τωρα... Μην καταρρίπτεις το μυθο που θελει την καθε γυναίκα να ονειρεύεται απο πολυ μικρή τον ομορφο πρίγκιπα που θα την παντρευτεί και θα την παρει να ζησουν στο ωραίο κάστρο...:worry:

Νομίζω ότι ήμουν αντικειμενικότατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Υπέρ ή κατά; Τι πάει να πει αυτό;
Είμαι κατά για τον εαυτό μου. Για τους άλλους δε με νοιάζει.

Αυτό το τελευταίο είναι το πιο τρομακτικό. Καλά, προφανώς δεν παίζει εδώ, αφού λέει ότι έχει περίεργες φάτσες πριν/μετά, but still, οι δικοί μου εφιάλτες έχουν συνήθως να κάνουν με κάτι τέτοια:

Eπίσης, τα όνειρα έχουν να κάνουν και με αυτά που φοβόμαστε, δε θέλουμε να γίνουν κλπ. Και άντε τώρα να ψάξεις στο υποσυνείδητο και να ξεχωρίσεις το φόβο από την επιθυμία. Είναι ένα επικίνδυνο παιχνίδι που μπορεί να σε οδηγήσει σε λάθος δρόμους. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα :p :clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κατά με 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top