Ακμή και χάπια

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ΠΟΤΕ ΑΝΤΕΝΔΕΙΚΥΝΤΑΙ
Πλήρης αντένδειξη είναι η ύπαρξη στο ιστορικό θρομβοφλεβίτιδας, στεφανιαίας νόσου, αγγειακού εγκεφαλικού επεισοδίου, υπερτριγλυκεριδαιμίας, ενεργού ηπατίτιδας και η παρουσία καρκίνου της μήτρας, μαστών, ωοθηκών και του ήπατος.
Προτού χορηγηθούν πρέπει να αποκλεισθεί εγκυμοσύνη, γιατί έχουν ενοχοποιηθεί για συγγενείς ανωμαλίες στο νεογνό.
Μερική αντένδειξη και ιδιαίτερη προσοχή χρειάζεται σε γυναίκες μεγαλύτερες των 35 ετών που είναι βαρείς καπνιστές (περισσότερο από 15 σιγαρέτα ημερησίως), σε γυναίκες που πάσχουν από αρτηριακή υπέρταση, σακχαρώδη διαβήτη. Τέλος προσοχή χρειάζεται σε γυναίκες που αναφέρουν κεφαλαλγίες μετά την έναρξη των αντισυλληπτικών.
ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
Στους αρχικούς κύκλους μπορεί να αναφερθεί ναυτία και μικρή ποσότητα αιμόρροιας. Επίσης αναφέρονται διαταραχές στη libido, κεφαλαλγία, κατάθλιψη ή αλλαγή του θυμικού. Στις περιπτώσεις αυτές συστήνεται αλλαγή του σκευάσματος, ώστε να βρεθεί το καλύτερα ανεκτό. Τέλος πιθανά προβλήματα είναι η αύξηση του σωματικού βάρους, το αίσθημα τάσης στους μαστούς, κατακράτηση υγρών.
Με τα νεότερα αντισυλληπτικά δισκία δεν απαιτείται διάστημα διακοπής τους, αν και ο περιοδικός έλεγχος της ηπατικής λειτουργίας είναι μια καθημερινή πρακτική που εφησυχάζει ιατρό και ασθενή για πιθανή διαταραχή του ήπατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πάντως σήμερα πήρα το 8ο χάπι.Έχω δει μια μικρή διαφορά.Κάποια κυστίδια αρχίζουν σιγά σιγά να γίνονται κάτι μικρά σπυφουράκια να τα πω;
Βέβαια είναι νωρίς ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

congato

Νεοφερμένος

Η congato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έχω και εγώ κυστική ακμή και ξεκίνησα θεραπεία με accuran. τα παίρνω εδώ και 1,5 μήνα περίπου και η διαφορά άρχισε να γίνεται αισθητή.
Φιλική συμβουλή σε όσους "πετάνε" τα λεφτά τους σε διάφορες κρέμες οι οποίες τις περισσότερες φορές δεν κάνουν τίποτα και κοστίζουν πολλά!! αυτά που πραγματικά μπορούν να κάνουν δουλειά για την ακμή κοστίζουν από 2-6€ το πολύ και φυσικά τα χορηγεί δερματολόγος. μην ταλαιπωρείτε τον εαυτό σας άδικα.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
καλή ειδικότητα η δερματολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια.Και εγω ειχα αυτο το προβλημα της ακμης αλλα ευτυχως το ξεπερασα με χαπια βεβαια.Αν και στην αρχη δεν ηθελα στν συνεχεια πειστικα.Μου ειχε πει ο δερματολογος οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φυγουν αλλιως και οτι θα κατεβουν ως προς τα μαγουλα και κατω (ειχα μονο στο μετωπο).Αφου το ειδα με τα ματια μου να βγαζω περισσοτερα αρχισα να παιρνω τα χαπια για περιπου 8 με 9 μηνες .Μην βλεπεται πολλουσ μηνες το καλοκαιρι δεν πηρα καθολου και γενικα προς το τελος επαιρνα λιγα.Εκαναν πολυ καλη δουλεια κ τωρα εχει καθαρισει το προσωπο.Συμβουλες ,να κανεται συχνα εξετασεις αιματος κ πριν παρεται τα χαπια ρωτηστε αρκετους γιατρους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το a-cnotren με το Accuran, έχει καμιά διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Μη βιάζεστε να δείτε διαφορά με τα Accuran. Σιγά σιγά θα δείτε βελτίωση. Υπάρχει μία περίπτωση κατά τον πρώτο μήνα ή μετά την τυχόν αύξηση της δοσολογίας να εμφανιστούν μερικά παραπάνω, τα οποία σιγά σιγά θα υποχωρούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πέρα από τον ιατρό καλό είναι να διαβάζετε μόνοι σας το χαρτάκι του φαρμάκου (που είναι μέσα στην συσκευασία) και για αυτό και γενικά για όλα τα φάρμακα (έχει περάσει η εποχή που ο μοναδικός που γνώριζε ήταν ο ιατρος)


Με τα accuran,acnoren, isotroin,tretin...), τα φάρμακα αυτά είναι πολύ επικίνδυνα πρέπει να προσέχετε τα επίπεδα της βιταμίνης Α να περιορίζετε την λήψη της βιταμίνης Α (συκώτι, κροκος αυγού και αλλα που δε ξερω) και να κοιτάτε το δέρμα σας όχι μόνο για ξηρότητα αλλά και το χρώμα (όταν πάρει πορτοκαλί χρώμα είναι σημάδι υπερβιταμίνωσης σταματάτε αμέσως την χορήγηση του φαρμάκου και επικοινωνείτε με τον ιατρό σας να μειώσει την δόση).

Οφθαλμολογικά το φάρμακο προκαλει κυτταρίτιδα (αυτο το καταλαβαίνετε οταν δε μπορείτε να δειτε καθαρά το βράδυ (λυκαυγής όραση).). Η διαταραχή είναι απότομη και θα το καταλάβετε όταν συμβεί οπότε αρκεί να το συνδέσετε με το φάρμακο.

Όταν ακούτε το ιατρό (και έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη) να ακολουθήσετε όλη την θεραπεία και τις οδηγίες δε θα έχετε πρόβλημα. Όταν γινει εκαποια επιπλοκη το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι είναι το σταμάτημα της θεραπείας ή αλλαγή του ιατρού που είναι λάθος (το σωστό είναι αναπροσαρμογή της δόσης από τον ίδιο ιατρό). Για αυτό πρέπει να εχετε απολυτη εμπιστοσυνη στο ιατρό που πάτε.

Γνώμη μου είναι ότι η θεραπεια ακμης και οι πανελλαδικες δε θα πρεπει να συμβαδιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gregorithl

Νεοφερμένος

Ο Gregorithl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!
Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τα χάπια κατά της ακμής,άμα τα έχει πάρει κάποιος και αποτελέσματα.
Πήγα σε δερματολόγο και κατευθίαν χάπια a-cnotren,λόγω κυστικής ακμής που ξεκίνησε από τα 12 ή 13...
2 μέρες πριν πήρα το πρώτο.Έχω liposan ένα σαπούνι και μια ενυδατική για τώρα
Και καλός σας βρήκα :clapup:
ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤE ΤΙΠΟΤΑ...οι περισσότεροι "γιατροί" εκμεταλεύονται την κατάσταση και σου προτείνουν θεραπείες και χάπια και σαπούνια και...να πως πέφτει το χρήμα για όλα αυτά.
Καλή διατροφή και υγιεινή
END OF STORY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤE ΤΙΠΟΤΑ...οι περισσότεροι "γιατροί" εκμεταλεύονται την κατάσταση και σου προτείνουν θεραπείες και χάπια και σαπούνια και...να πως πέφτει το χρήμα για όλα αυτά.
Καλή διατροφή και υγιεινή
END OF STORY

Η έντονη κυστική ακμή σε συνδυασμό με τον ήλιο του καλοκαιριού, μπορεί να οδηγήσει σε καρκίνο του δέρματος. Just saying... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Το a-cnotren με το Accuran, έχει καμιά διαφορά;
Αλήθεια ναι, το accuran με το a-cnotren έχουν καμία διαφορά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Τώρα τη μάρκα δεν τη θυμάμαι , εκανα παντως θεραπεία 6 μήνες .. ήμουν ΓΕΜΑΤΟΣ , κυριολεκτικά , είχα τεράστιο θέμα ... Ίσως αρκετα επιπονο , σε προειδοποιω πως θα χρειάζεσαι λιποζαν ΟΠΟΥ και αν πας (Αντρικό χωρίς χρώμα :P) ... Θα έχεις φοβερά ΞΕΡΑ χίλια .. Ειδικά αν τα έχεις με κοπέλα , θα σου χρειαστεί αφάνταστα το λιποζαν .. Άξιζει το κόπο πάντως , ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ αποτελέσματα , δεν θα πιστεύεις πως εισαι εσύ ο ίδιος άνθρωπος , στο εγγυόμαι :) (Αν εχεις μεγάλο πρόβλημα βεβαια) ... Αλλά όπως σου είπε και ο γιατρός , χρειάζεται εξετάσεις αφού πρόκειται για ορμονικές παρεμβολές , και συγκεκριμένα εξετασεις συκωτιού τακτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
βοηθειααααα...Παιδια δεν ξερω τι να κανω.Εχω λιγα σπυρακια στο προσωπο και περισσοτερα στην πλατη που αφηνουν σημαδια.εχω κανει θεραπειες σχεδον με ολες τις κρεμες και με αντιβιωση για 6 μηνες vibramycin.Τωρα πηγα σε αλλη δερματολογο και μου ειπε να παρω roaccutan για να απαλαχτω μια και καλη, επισης μου ειπε οτι θα πρεπει να προσεχω παρα πολυ τον ηλιο επειδη ερχεται καλοκαιρι και μπορει να παθω εγκαυμα αμα σταθω στον ηλιο, και τα κλασικα κομμενο το αλκοολ και καθε μηνα εξετασεις.Την αλλη εβδομαδα πρεπει να παω να δει τις εξετασεις και να μου χορηγησει τα χαπια. Τωρα ομως σκεφτομαι αμα αξιζει τον κοπο να παρω τοσο βαρια χαπια διοτι η ελλαδα εχει πολυ ηλιο και ειμαι και φοιτητης οποτε θα ειμαι ο ξενερωτος τις παρεας που θα πινει χυμο..ακουω τις συμβουλες σας!

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνυάματα 73-79 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
βοηθειααααα...Παιδια δεν ξερω τι να κανω.Εχω λιγα σπυρακια στο προσωπο και περισσοτερα στην πλατη που αφηνουν σημαδια.εχω κανει θεραπειες σχεδον με ολες τις κρεμες και με αντιβιωση για 6 μηνες vibramycin.Τωρα πηγα σε αλλη δερματολογο και μου ειπε να παρω roaccutan για να απαλαχτω μια και καλη, επισης μου ειπε οτι θα πρεπει να προσεχω παρα πολυ τον ηλιο επειδη ερχεται καλοκαιρι και μπορει να παθω εγκαυμα αμα σταθω στον ηλιο, και τα κλασικα κομμενο το αλκοολ και καθε μηνα εξετασεις.Την αλλη εβδομαδα πρεπει να παω να δει τις εξετασεις και να μου χορηγησει τα χαπια. Τωρα ομως σκεφτομαι αμα αξιζει τον κοπο να παρω τοσο βαρια χαπια διοτι η ελλαδα εχει πολυ ηλιο και ειμαι και φοιτητης οποτε θα ειμαι ο ξενερωτος τις παρεας που θα πινει χυμο..ακουω τις συμβουλες σας!

Αν σε ενοχλούν υπερβολικά κανε την θεραπεία τώρα αλλιώς πιστεύω ότι μπορείς να το αναβάλλεις για τον Σεπτέμβρη- Οκτώβρη άλλωστε από όσους ξέρω που κάνανε ανάλογη θεραπεία χειμώνα τη κάνανε το καλοκαίρι δεν βολεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν σε ενοχλούν υπερβολικά κανε την θεραπεία τώρα αλλιώς πιστεύω ότι μπορείς να το αναβάλλεις για τον Σεπτέμβρη- Οκτώβρη άλλωστε από όσους ξέρω που κάνανε ανάλογη θεραπεία χειμώνα τη κάνανε το καλοκαίρι δεν βολεύει
και εγω αυτο λεω να πω στη δερματολογο, και να μου γραψει προσωρινα κατι ελαφρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
βοηθειααααα...Παιδια δεν ξερω τι να κανω.Εχω λιγα σπυρακια στο προσωπο και περισσοτερα στην πλατη που αφηνουν σημαδια.εχω κανει θεραπειες σχεδον με ολες τις κρεμες και με αντιβιωση για 6 μηνες vibramycin.Τωρα πηγα σε αλλη δερματολογο και μου ειπε να παρω roaccutan για να απαλαχτω μια και καλη, επισης μου ειπε οτι θα πρεπει να προσεχω παρα πολυ τον ηλιο επειδη ερχεται καλοκαιρι και μπορει να παθω εγκαυμα αμα σταθω στον ηλιο, και τα κλασικα κομμενο το αλκοολ και καθε μηνα εξετασεις.Την αλλη εβδομαδα πρεπει να παω να δει τις εξετασεις και να μου χορηγησει τα χαπια. Τωρα ομως σκεφτομαι αμα αξιζει τον κοπο να παρω τοσο βαρια χαπια διοτι η ελλαδα εχει πολυ ηλιο και ειμαι και φοιτητης οποτε θα ειμαι ο ξενερωτος τις παρεας που θα πινει χυμο..ακουω τις συμβουλες σας!

Κοίτα , δεν θυμαμαι τη χαπια ειχα παρει (Μαρκα) παντως εκανα 6μηνη θεραπεια και πραγματικα αξιζε τον κοπο ... ήμουν γεμάτος , πρόσωπο και πλάτη , και τώρα πια είμαι καθαρός , ΠΑΝΤΟΥ!

Τώρα που το σκέφτομαι , αφού μέχρι τον 4 μήνα θα σε φουντώνει και τα σπυράκια θα πρίζονται και θα γεμίζουν πιον , γιατί δεν περιμένεις να την κανεις απο σεπτεβριο? Έτσι και αλλιώς το καλοκαιράκι λίγο με το αλάτι της θάλασσας , λίγο με τον ήλιο καίγονται τα σπυράκια και φεύγουν .. Μία ιδέα πρότεινα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω εκανα εξετασεις αλλα δεν πηγα στη δερματολογο. Δεν εχω σκοπο να παρω αυτα τα χαπια. Οχι. Εγω ψάχνω δική μου θεραπεία straight from the Mother Nature :P Στο κατω κατω εχουν φυγει μονα τους :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Εγω εκανα εξετασεις αλλα δεν πηγα στη δερματολογο. Δεν εχω σκοπο να παρω αυτα τα χαπια. Οχι. Εγω ψάχνω δική μου θεραπεία straight from the Mother Nature :P Στο κατω κατω εχουν φυγει μονα τους :hehe:

Ε καλά , εξαρτάται και απο το φαινόμενο .. Εγώ ήμουν ένας "κόκκινος" άνθρωπος ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι, αν και εχω παρατηρησει πως ειναι θεμα περισσοτερο προσοχης και οχι τα ποσα χαπιας θα παρεις κτλ. Αν προσεχεις τη διατροφη σου, τι ακουμπας κτλ φευγουν σε πολυ μεγαλο βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αχ αυτοί οι 7 μήνες της θεραπείας με accuran σαν χτες μου φαίνεται!
Άρχισα χειμώνα και τελείωσα Ιούλιο θυμάμαι.. Τράβηξα πολλά αλλά δεν το μετανιώνω! Με τα ωραία αποτελέσματα που είχα, ξέχασα πόνους ξηρασίες και ταλαιπωρίες. Η πιο εκνευριστική παρενέργεια ήταν τα στεγνά χείλη και μάτια.. Πολλοί μιλάτε για λιποζάν κτλ μόνο ένα κάνει δουλειά βα-ζε-λί-νη! χαχα

Ότι πληροφορίες θέλετε ρωτήστε.. έχω γίνει ειδική στο θέμα, πραγματικά μετά από τα απίστευτα αποτελέσματα που είχα άλλοι δύο φίλοι μου και ο ξάδερφος μου είναι στο ίδιο πρόγραμμα αλλά νομίζω με διαφορετικά χάπια. Είναι μια δύσκολη απόφαση και εξαρτάται από το βαθμό προβλήματος που έχεις και φυσικά από το είδος της ακμής που ταλαιπωρείσαι. Ο δερματολόγος, πέρα από το ίντερνετ και τους συμπάσχοντες, είναι ο καλύτερος σύμβουλος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top