Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καθεστε και πετατε τα λεφτα σας στις κωλοβιταμινες,αντι να πιειτε εναν φυσικο χυμο...
ή καντε σεξ.

Μην ειστε μακακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πορτοκαλακια ftw:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Ενώ μπορώ να μείνω ξύπνιος το βράδυ την επόμενη μέρα είμαι τέζα με αποτέλεσμα να μην αποδίδω αρκετά. Υπάρχει κάτι (ουσία ή ο,τιδήποτε) που να υποκαθιστά τον χαμένο ύπνο κ να μου δίνει δύναμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Ενώ μπορώ να μείνω ξύπνιος το βράδυ την επόμενη μέρα είμαι τέζα με αποτέλεσμα να μην αποδίδω αρκετά. Υπάρχει κάτι (ουσία ή ο,τιδήποτε) που να υποκαθιστά τον χαμένο ύπνο κ να μου δίνει δύναμη?

Είσαι τέζα γιατί χρειάζεσαι ύπνο.
Όση καφεϊνη και να καταναλώσεις ή οτιδήποτε άλλο, κάποια στιγμή αν δεν κοιμάσαι τουλάχιστον ένα 5ωρο την ημέρα (κατά μ.ο.) ο οργανισμός σου θα κρασάρει. Και καλύτερα να μην σκεφτείς πώς θα 'σαι αν κρασάρεις λίγο πριν τις Πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Είσαι τέζα γιατί χρειάζεσαι ύπνο.
Όση καφεϊνη και να καταναλώσεις ή οτιδήποτε άλλο, κάποια στιγμή αν δεν κοιμάσαι τουλάχιστον ένα 5ωρο την ημέρα (κατά μ.ο.) ο οργανισμός σου θα κρασάρει. Και καλύτερα να μην σκεφτείς πώς θα 'σαι αν κρασάρεις λίγο πριν τις Πανελλήνιες.

Εξαρτάται τον άνθρωπο, εγώ και με 6ωρο (κατά μ.ο.) θα κρασάρω :P:P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παίδες όχι από τώρα ξενύχτια. Δε χρειάζεται ακόμα. Έχουμε ακόμα 2 1/2 μήνες και πρέπει να αντέξουμε.

7 - 8 ώρες ύπνος είναι απαραίτητος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχω πάρει κάτι βιταμίνες λέγονται Gericaps και με έχουν βοηθήσει πολύ με ένα 5ωρο όπως είπες ύπνο και παίρνοντας αυτές τις βιταμίνες, το πρωί νιώθω σαν να κοιμόμουν μέρες. Το άσχημο είναι ότι μάλλον ο οργανισμός μου το έχει συνηθίσει και η δράση των βιταμινών αυτών να ελαττώνεται. Με αποτέλεσμα να πρέπει να βρω άλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εξαρτάται τον άνθρωπο, εγώ και με 6ωρο (κατά μ.ο.) θα κρασάρω :P:P :redface:

Είπα τουλάχιστον 5ωρο...μπορεί να κοιμάται και καμιά ώρα το μεσημέρι για να αναπληρώνει...

Έχω πάρει κάτι βιταμίνες λέγονται Gericaps και με έχουν βοηθήσει πολύ με ένα 5ωρο όπως είπες ύπνο και παίρνοντας αυτές τις βιταμίνες, το πρωί νιώθω σαν να κοιμόμουν μέρες. Το άσχημο είναι ότι μάλλον ο οργανισμός μου το έχει συνηθίσει και η δράση των βιταμινών αυτών να ελαττώνεται. Με αποτέλεσμα να πρέπει να βρω άλλες!

Κάθε μέρα ένα 5ωρο επί τόσους μήνες? :ermm:
Δεν συνήθισες τις βιταμίνες, απλά έχεις εξαντλήσει τον οργανισμό σου.
Εγώ είπα 5ωρο κατά μ.ο. που σημαίνει ότι μια φορά μπορεί να κοιμηθείς και 3 ώρες και μια φορά να κλείσεις 8ωρο.

Λύση είναι να κάνεις ένα κρύο ντους πριν πας σχολείο, σε ξυπνάει, αλλά ενέργεια δεν σου δίνει. Απλά δεν είσαι σαν φυτό το πρώτο 3ωρο μέχρι να ανοίξει λιγο το μάτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και εγώ κατά μ.ο. εννοούσα το 5ωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Tι συμπληρωματα διατροφης ρε παιδια..? Απλα ελαττωνετε λιγο τον υπνο σας, δεν ειναι κατι..και δε θα κρασαρει το μυαλουδακι σας με 5 ωρες υπνο, μη τρελαθουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Tι συμπληρωματα διατροφης ρε παιδια..? Απλα ελαττωνετε λιγο τον υπνο σας, δεν ειναι κατι..και δε θα κρασαρει το μυαλουδακι σας με 5 ωρες υπνο, μη τρελαθουμε.

Ποιο μυαλό να κρασάρει, υπάρχει και ένα σώμα που ακολουθεί και το μυαλό ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ποιο μυαλό να κρασάρει, υπάρχει και ένα σώμα που ακολουθεί και το μυαλό ξέρεις...
Δε μπορουμε ομως να θελουμε και την πιτα ολακερη και το σκυλο χορτατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι προτείνεις εσύ δηλαδή? Γιατί εγώ προτείνω να καλμάρει λίγο τώρα και να μην χτυπάει συνέχεια 5ωρα ύπνου ή να κοιμάται και καμιά ωρίτσα το μεσημέρι. Ας φορτσάρει τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τι προτείνεις εσύ δηλαδή? Γιατί εγώ προτείνω να καλμάρει λίγο τώρα και να μην χτυπάει συνέχεια 5ωρα ύπνου ή να κοιμάται και καμιά ωρίτσα το μεσημέρι. Ας φορτσάρει τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες.
Eγω επειδη δεν ειμαι και πολυ του υπνου το 5ωρο με καλυπτει, γι αυτο μαλλον δε μπορω να καταλαβω γιατι υπολειτουργειτε με 5 ωρες υπνου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Είσαι τέζα γιατί χρειάζεσαι ύπνο.
Όση καφεϊνη και να καταναλώσεις ή οτιδήποτε άλλο, κάποια στιγμή αν δεν κοιμάσαι τουλάχιστον ένα 5ωρο την ημέρα (κατά μ.ο.) ο οργανισμός σου θα κρασάρει. Και καλύτερα να μην σκεφτείς πώς θα 'σαι αν κρασάρεις λίγο πριν τις Πανελλήνιες.
Βασικά, άλλο παίζει να εννοεί το παιδί :P Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα σχεδόν.

Κοιμάμαι αργά τα βράδια και ξυπνάω το πρωί (με 6-7 ώρες ύπνου) και είμαι σαν πρεζάκι. Έρχομαι σπίτι και είμαι σαν πρεζάκι μέχρι τις 10:00μμ περίπου και θέλω να ξεραθώ στον ύπνο. Έλα, όμως, που μετά τις 10:00μμ είναι σαν να κοιμήθηκα 3 ημέρες:hehe: Και συνεχίζω να μένω ξύπνιος μέχρι 12:00-1:00.

Βέβαια, τα Σαββατοκύριακα χτυπάω 12ωρα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Βασικά, άλλο παίζει να εννοεί το παιδί :P Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα σχεδόν.

Κοιμάμαι αργά τα βράδια και ξυπνάω το πρωί (με 6-7 ώρες ύπνου) και είμαι σαν πρεζάκι. Έρχομαι σπίτι και είμαι σαν πρεζάκι μέχρι τις 10:00μμ περίπου και θέλω να ξεραθώ στον ύπνο. Έλα, όμως, που μετά τις 10:00μμ είναι σαν να κοιμήθηκα 3 ημέρες:hehe: Και συνεχίζω να μένω ξύπνιος μέχρι 12:00-1:00.

Βέβαια, τα Σαββατοκύριακα χτυπάω 12ωρα:hehe:
Να προνοεις για να κοιμασε τουλαχιστον 8ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Η προσπάθεια ,λοιπόν, καταβάλλεται. Το θέμα ,τώρα, είναι το κατά πόσο αυτή η προσπάθεια θα μας βοηθήσει. Γιατί τι να το κάνεις να νομίζεις ότι ''διαβάζεις'' ενώ στην πραγματικότητα το διάβασμα το βραδύ με τόση νύστα γίνεται παθητικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Σπιρουλίνα πάρτε. Ακίνδυνη και θα σας βοηθήσει στο θέμα ύπνου.
Σε κανένα μήνα θα ξεκινήσω να παίρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σπιρουλίνα πάρτε. Ακίνδυνη και θα σας βοηθήσει στο θέμα ύπνου.
Σε κανένα μήνα θα ξεκινήσω να παίρνω.

Σε βοήθησε η σπιρουλίνα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ναι, ισχύει πως η σπιρουλίνα δίνει ενέργεια, αλλά έχει κατηγορηθεί πως ευνοεί το αλτζχάιμερ νομίζω, οπότε δεν πήγα να πάρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top