Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγω μεχρι τωρα ουτε καφε δεν πινω(ετσι και αλλιως ποτε δεν επινα) μονο πορτοκαλαδες(φυσικες) και χυμους και ακομα δεν εχω κουραστει!!:spasiklas::alljumpy::bounce:

Σοβαρά δεν πίνεις καφέ; Δεν σ' αρέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ουτε εγω πινω καφεδες! Δεν μου αρεσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Εμένα ο καφές αντιθέτως με στέλνει για ύπνο. Τι γίνεται; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Vital plus ανα δύο μήνες παίρνω και τώρα ένα Ginko.
Βλέπω πάντως διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einsteinoprotos

Νεοφερμένος

Ο einsteinoprotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω λεω να παρετε κανενα συμπληρωμα πρωτεϊνης και καμια κρεατινη για να γινετε και τουμπανα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petroslegal

Νεοφερμένος

Ο petroslegal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ποοοο μεγάλη βλακεία στα παιδιά

ελεος για τα παιδια της γ'λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

magician2000

Νεοφερμένος

Ο magician2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ χρησιμοποιειτε βιταμινες;;

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 108-112 προήλθαν από το thread με τίτλο "Πανελλήνιες 2013".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εν τω μεταξυ χρησιμοποιειτε βιταμινες;;

Προσωπικά, όχι. :P Αντί για βιταμίνες προτιμώ φυσικούς χυμούς φρούτων κτλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τι βιταμίνες λέτε, πιείτε καφέ, κάνει την ίδια δουλειά και φθηνότερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Βιταμίνες προσωπικά δεν παίρνω.Φοβάμαι μην μου ξυπνήσουν άγριες διαθέσεις.:P

υ.γ.
Η συνέχεια στο επόμενο ποστ.

Τι βιταμίνες λέτε, πιείτε καφέ, κάνει την ίδια δουλειά και φθηνότερα. :P

Θα συμφωνήσω με το μωρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
αμα παρω 2 vital plus q10 την ημερα θα παθω τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
γιατί 2; το ένα σε καλύπτει. και εγώ αυτές τις βιταμίνες παίρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
καθολου τι τις παιρνω τι οχι παλι ιδια νιωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
αμα παρω 2 vital plus q10 την ημερα θα παθω τπτ?

Ναι, θα πεθάνεις. :P

https://www.vital.gr/category/initial/vitalplusq10/
Δοσολογία Ενήλικες & παιδιά άνω των 15 ετών 1κάψουλα/δισκίο ημερησίως μετά το πρωινό για 3 μήνες.[

Αφού λέει 1 κάθε μέρα, εσύ γιατί να πάρεις 2; Αν πάρεις παραπάνω απο τη συνιστώμενη δόση, ενδέχεται να πάθεις υπερβιταμίνωση, η οποία παρουσιάζει ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα απ' αυτά που θα είχες αν επαιρνες 1 χαπάκι

Αν θες για διάβασμα, πάρε καλύτερα το epresat. Γενικότερα για αντοχή έχω ακούσει οτι η σπιρουλίνα βοηθαει.
Το καλύτερο όμως που μπορείς να κάνεις είναι να πίνεις φυσικό χυμό πορτοκάλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ναι, θα πεθάνεις. :P

https://www.vital.gr/category/initial/vitalplusq10/
Δοσολογία Ενήλικες & παιδιά άνω των 15 ετών 1κάψουλα/δισκίο ημερησίως μετά το πρωινό για 3 μήνες.[

Αφού λέει 1 κάθε μέρα, εσύ γιατί να πάρεις 2; Αν πάρεις παραπάνω απο τη συνιστώμενη δόση, ενδέχεται να πάθεις υπερβιταμίνωση, η οποία παρουσιάζει ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα απ' αυτά που θα είχες αν επαιρνες 1 χαπάκι

Αν θες για διάβασμα, πάρε καλύτερα το epresat. Γενικότερα για αντοχή έχω ακούσει οτι η σπιρουλίνα βοηθαει.
Το καλύτερο όμως που μπορείς να κάνεις είναι να πίνεις φυσικό χυμό πορτοκάλι :)
κανει δουλεια εσυ εχεις δει διαφορα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εσύ παίρνεις epresat; Έχεις δει διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
κανει δουλεια εσυ εχεις δει διαφορα??

Εσύ παίρνεις epresat; Έχεις δει διαφορά;

Εγώ δυστυχώς παίρνω χάπια για ακμή φέτος και δε μπορώ να παίρνω συμπληρώματα που περιέχουν βιταμίνη Α (όπως το epresat)
Εγώ αυτό παίρνω φέτος.
Πέρσι έπαιρνα αυτό και ήταν αρκετά καλό. Δηλαδή με βοήθησε αρκετά. Οταν τελειώσω τα χάπια για την ακμή, θα πάρω ή το epresat ή το geriatric.
Η φαρμακοποιός και η παθολόγος μου μ είπε πάντως οτι το επρεσατ το παίρνουν αρκετοί και τους βοηθάει αρκετά.


Δείτε και αυτό:
https://www.otc.gr/product_info.php?products_id=640

Περιέχει Βιταμίνη Β που είναι αρκετά σημαντική για συγκέντρωση και μνήμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
ευχαριστουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top