Προβλήματα με το απουσιολόγιο...

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου κουφό, ο κάθε απουσιολόγος μπορεί να το κάνει και το παίρνει ο επόμενος "καλύτερος" (εκτός και αν αρχίσετε να παίζετε την κολοκυθιά γιατί δεν το θέλει κανένας, οπότε το παίρνει και όποιος προσφερθεί τελικά).

Δηλαδη μπορω να το κανω κι εγω αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δηλαδη μπορω να το κανω κι εγω αυτο;
Ναι, άνετα.
Και στον υπεύθυνο του τμήματος μπορείς να το πεις ότι δεν το θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι, άνετα.
Και στον υπεύθυνο του τμήματος μπορείς να το πεις ότι δεν το θέλεις.

Ωραια:D ευχαριστω πολυ! Το εχω 2 χρονια και μονο πορβληματα μου εχει φερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τίποτα :D
Δεν είναι αναγκαστικό να δέχεται το απουσιολόγιο ο πρώτος της τάξης, να ξέρεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τίποτα :D
Δεν είναι αναγκαστικό να δέχεται το απουσιολόγιο ο πρώτος της τάξης, να ξέρεις. :)

Το ειχα δεχθει μονο και μονο για να μην το παρει ο επομενος περυσι... Φετος εφυγε νοκ αουτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
7 ολόκληρες σελίδες για ενα χαζο-πρόβλημα.
Μπραααααααααααβο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim4everjim

Νεοφερμένος

Ο Jim4everjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β´ Λυκείου και απουσιολογος του τμήματος της θεωρητικής κατεύθυνσης. Θα ήθελα να ζητήσω τη συμβουλή σας για ένα θέμα το οποίο προέκυψε σημερα.
Σημερα την πρώτη ώρα ελείπα απο το μάθημα των αρχαιων για προσωπικούς λόγους. Στο διαλειμα μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης ώρας, η καθηγήτρια έλεγε σε κάποιους άλλους μαθητές για τις απουσίες που εχω και για την επιθυμία της να αλλάξει απουσιολογο. Ακόμη η καθηγήτρια στο διαλειμα μετέφερε την επιθυμία της και στο γραφείο του διευθυντή. Την επόμενη ώρα μίλησα με την υποδιευθυντρία η οποία με ρώτησε σχετικά με τις απουσίες μου. Μετα απο συζήτηση που είχα με αλλο καθηγητή την επόμενη ώρα πήγα και βρήκα την εν λόγο καθηγήτρια και την ρώτησα για ποιο λόγο νομίζει ότι είμαι ανίκανος να διατήρησω το απουσιολογιο. Η απάντηση της δεν ήταν καθόλου τεκμηριωμένη. Σε αντίθεση με τους ισχυρισμούς της οι απουσίες μου στα μαθήματα της κατεύθυνσης ειναι απο τις 10/12/12 τρεις. Επιπλέον δεν εχω δώσει ποτε δικαίωμα για κάποια παρατυπια σχετικά με το απουσιολογιο.
Δεν ειναι ευθύνη δική μου να βρω ποιος ειναι αναπληρωματικός απουσιολογος. Απο την αρχή της χρονιάς δεν εχει ενδιαφερθεί να μάθει ποιος ειναι. Σημερα έγραψε σε λάθος απουσιολογιο και νομίζω πως αυτή ήταν η αιτία που ξεκίνησε όλο αυτο. Επιπλέον μου εξέφρασε την επιθυμία της να πάρει τηλέφωνο στο σπίτι μου χωρίς να μου εξηγήσει τον λόγο.
Ωστόσο εγω δεν είχα καμία ευθύνη και δεν μπορω να δέχομαι να λέει ένας καθηγητής άσχημα λόγια για μένα τη στιγμή που είμαι άριστος μαθητής.

Θα ήθελα να μου πείτε πως να αντιδρασω σε περίπτωση που πάρει αδικαιολόγητα στο σπίτι μου τηλέφωνο. Να απευθυνθώ στη διεύθυνση ( που δεν νομίζω να δικαιώθω) ή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια. Ακόμη προβλέπεται απο το νομό να αφαιρεθεί το απουσιολογιο απο μαθητή αριστούχο με κοσμιοτατη διαγωγή εξ αιτίας των ισχυρισμών μια καθηγήτριας.
Οπως ειναι λογικο σκέφτομαι και της επιπτώσεις που θα εχει το περιστατικό αυτο στην βαθμολογία του τετραμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ξέχεσέ την για την δική της ανευθυνότητα και μετά παράτα και το απουσιολόγιο γιατί έτσι κι αλλιώς αγγαρεία είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β´ Λυκείου και απουσιολογος του τμήματος της θεωρητικής κατεύθυνσης. Θα ήθελα να ζητήσω τη συμβουλή σας για ένα θέμα το οποίο προέκυψε σημερα.
Σημερα την πρώτη ώρα ελείπα απο το μάθημα των αρχαιων για προσωπικούς λόγους. Στο διαλειμα μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης ώρας, η καθηγήτρια έλεγε σε κάποιους άλλους μαθητές για τις απουσίες που εχω και για την επιθυμία της να αλλάξει απουσιολογο. Ακόμη η καθηγήτρια στο διαλειμα μετέφερε την επιθυμία της και στο γραφείο του διευθυντή. Την επόμενη ώρα μίλησα με την υποδιευθυντρία η οποία με ρώτησε σχετικά με τις απουσίες μου. Μετα απο συζήτηση που είχα με αλλο καθηγητή την επόμενη ώρα πήγα και βρήκα την εν λόγο καθηγήτρια και την ρώτησα για ποιο λόγο νομίζει ότι είμαι ανίκανος να διατήρησω το απουσιολογιο. Η απάντηση της δεν ήταν καθόλου τεκμηριωμένη. Σε αντίθεση με τους ισχυρισμούς της οι απουσίες μου στα μαθήματα της κατεύθυνσης ειναι απο τις 10/12/12 τρεις. Επιπλέον δεν εχω δώσει ποτε δικαίωμα για κάποια παρατυπια σχετικά με το απουσιολογιο.
Δεν ειναι ευθύνη δική μου να βρω ποιος ειναι αναπληρωματικός απουσιολογος. Απο την αρχή της χρονιάς δεν εχει ενδιαφερθεί να μάθει ποιος ειναι. Σημερα έγραψε σε λάθος απουσιολογιο και νομίζω πως αυτή ήταν η αιτία που ξεκίνησε όλο αυτο. Επιπλέον μου εξέφρασε την επιθυμία της να πάρει τηλέφωνο στο σπίτι μου χωρίς να μου εξηγήσει τον λόγο.
Ωστόσο εγω δεν είχα καμία ευθύνη και δεν μπορω να δέχομαι να λέει ένας καθηγητής άσχημα λόγια για μένα τη στιγμή που είμαι άριστος μαθητής.

Θα ήθελα να μου πείτε πως να αντιδρασω σε περίπτωση που πάρει αδικαιολόγητα στο σπίτι μου τηλέφωνο. Να απευθυνθώ στη διεύθυνση ( που δεν νομίζω να δικαιώθω) ή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια. Ακόμη προβλέπεται απο το νομό να αφαιρεθεί το απουσιολογιο απο μαθητή αριστούχο με κοσμιοτατη διαγωγή εξ αιτίας των ισχυρισμών μια καθηγήτριας.
Οπως ειναι λογικο σκέφτομαι και της επιπτώσεις που θα εχει το περιστατικό αυτο στην βαθμολογία του τετραμήνου.
Mα τι προβλημα εχει αυτη;:eek: αυτη περνει τις απουσιες; και δεν καταλαβα τι δηλαδη;:confused: δεν εχει το δικαιωμα να σου το παρει ΑΥΤΗ!:mad: Αφησε την μερικοι ειναι κομπλεξικοι. Δεν μπορεις να τους αλλαξεις! Αγνόησε την μην της δινεις σημασία αν πας στον διευθυντη οπως πολυ σωστα ειπες στην παρενθεση δεν θα γινει τιποτα εκτος κι αν ειναι νορμαλ... Ειχα ενα προβλημα κι εγω ο διευθυντης δεν εκανε τιποτα παλι καλα που υπήρχε η υποδιευθυντρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β´ Λυκείου και απουσιολογος του τμήματος της θεωρητικής κατεύθυνσης. Θα ήθελα να ζητήσω τη συμβουλή σας για ένα θέμα το οποίο προέκυψε σημερα.
Σημερα την πρώτη ώρα ελείπα απο το μάθημα των αρχαιων για προσωπικούς λόγους. Στο διαλειμα μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης ώρας, η καθηγήτρια έλεγε σε κάποιους άλλους μαθητές για τις απουσίες που εχω και για την επιθυμία της να αλλάξει απουσιολογο. Ακόμη η καθηγήτρια στο διαλειμα μετέφερε την επιθυμία της και στο γραφείο του διευθυντή. Την επόμενη ώρα μίλησα με την υποδιευθυντρία η οποία με ρώτησε σχετικά με τις απουσίες μου. Μετα απο συζήτηση που είχα με αλλο καθηγητή την επόμενη ώρα πήγα και βρήκα την εν λόγο καθηγήτρια και την ρώτησα για ποιο λόγο νομίζει ότι είμαι ανίκανος να διατήρησω το απουσιολογιο. Η απάντηση της δεν ήταν καθόλου τεκμηριωμένη. Σε αντίθεση με τους ισχυρισμούς της οι απουσίες μου στα μαθήματα της κατεύθυνσης ειναι απο τις 10/12/12 τρεις. Επιπλέον δεν εχω δώσει ποτε δικαίωμα για κάποια παρατυπια σχετικά με το απουσιολογιο.
Δεν ειναι ευθύνη δική μου να βρω ποιος ειναι αναπληρωματικός απουσιολογος. Απο την αρχή της χρονιάς δεν εχει ενδιαφερθεί να μάθει ποιος ειναι. Σημερα έγραψε σε λάθος απουσιολογιο και νομίζω πως αυτή ήταν η αιτία που ξεκίνησε όλο αυτο. Επιπλέον μου εξέφρασε την επιθυμία της να πάρει τηλέφωνο στο σπίτι μου χωρίς να μου εξηγήσει τον λόγο.
Ωστόσο εγω δεν είχα καμία ευθύνη και δεν μπορω να δέχομαι να λέει ένας καθηγητής άσχημα λόγια για μένα τη στιγμή που είμαι άριστος μαθητής.

Θα ήθελα να μου πείτε πως να αντιδρασω σε περίπτωση που πάρει αδικαιολόγητα στο σπίτι μου τηλέφωνο. Να απευθυνθώ στη διεύθυνση ( που δεν νομίζω να δικαιώθω) ή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια. Ακόμη προβλέπεται απο το νομό να αφαιρεθεί το απουσιολογιο απο μαθητή αριστούχο με κοσμιοτατη διαγωγή εξ αιτίας των ισχυρισμών μια καθηγήτριας.
Οπως ειναι λογικο σκέφτομαι και της επιπτώσεις που θα εχει το περιστατικό αυτο στην βαθμολογία του τετραμήνου.

Πρώτα απ'όλα το λες στους γονείς σου για να είσαι καλυμένος στην περίπτωση που πάρει τηλέφωνο. Τώρα για το απουσιολόγιο μην σκας. Ας το πάρει άλλος. Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος και εχω το διο προβλημα με τη κοπελα στα γερμανικα- γαλλικα! αν ακι θα το γραψω εδω διοτι δεν ξερω αν υπαρχει αλλο ποστ... απο την μερα που πηρα το απουσιολογιο η ζωη μου εχει αλλαξει προς το χειρωτερο.... δεν το ηθελα ποτε.... η υπευθηνη καθηγητρια με ρωτσε φυσικα αμα το θελω δεχτηκα μονο και μονο διοτι οταν την ρωτησα ποιος θα το παρει αν δεν το παρω μου απαντησε ο καλυτερος μετα απο εσενα! ε οχι ειπα δεν ηθελα να το παρει με τιποτα το συγκαικριμενο ατομο!το πηρα... καποια παιδια ελεγαν πρωτα να περασει η ''απουσιολογος'' κλπ..... τωρα πραγματικα γραφω πολυ καλα στις εξετασεις και αμα το εχω και του χρονου θα τρελαθω.... εχω και τις φιλες μου να μου λενε πχ μην αφησεις την Χριστινα να σου το παρει και αλλα τετοια τι να κανω;????

κι εμένα μου συμβαίνει το ίδιο ακριβώς!Είμαι απουσιολόγος από πέρυσι και το δέχτηκα μόνο και μόνο επειδή μετά από εμένα είναι ένα κορίτσι το οποίο δεν θα ήθελα να πάρει το απουσιολόγιο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
κι εμένα μου συμβαίνει το ίδιο ακριβώς!Είμαι απουσιολόγος από πέρυσι και το δέχτηκα μόνο και μόνο επειδή μετά από εμένα είναι ένα κορίτσι το οποίο δεν θα ήθελα να πάρει το απουσιολόγιο.:(

Και εγω το εχω φετος:/: το θεμα ειναι πως τωρα εχουμε και ενα θεμα με μια αποβολη και αισθανομαι πολυ ασχημα να βλεπω τον συμμαθητη μου μεσα στη ταξη και εγω να γραφω το ονομα του στο απουσιολογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Και εγω το εχω φετος:/: το θεμα ειναι πως τωρα εχουμε και ενα θεμα με μια αποβολη και αισθανομαι πολυ ασχημα να βλεπω τον συμμαθητη μου μεσα στη ταξη και εγω να γραφω το ονομα του στο απουσιολογιο

Καλα πηρε αποβολη και ερχετε σχολειο αντι να κατσει σπιτι του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλα πηρε αποβολη και ερχετε σχολειο αντι να κατσει σπιτι του;

Του ειπανε να παρακολουθει κανονικα μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Και εγω το εχω φετος:/: το θεμα ειναι πως τωρα εχουμε και ενα θεμα με μια αποβολη και αισθανομαι πολυ ασχημα να βλεπω τον συμμαθητη μου μεσα στη ταξη και εγω να γραφω το ονομα του στο απουσιολογιο

Σε καταλαβαίνω γιατί μου έχει πολλές φορές,αλλά τι να κάνουμε η ''δουλειά'' μας είναι αυτή:/:
Δεν φταις εσύ που ο άλλος έχει πάρει την αποβολή.Αν δεν του βάλεις απουσίες εσύ θα βρεις τον μπελά σου μετά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
κι εμένα μου συμβαίνει το ίδιο ακριβώς!Είμαι απουσιολόγος από πέρυσι και το δέχτηκα μόνο και μόνο επειδή μετά από εμένα είναι ένα κορίτσι το οποίο δεν θα ήθελα να πάρει το απουσιολόγιο.:(

Πάντως αυτό το "Δεν το θέλω το απουσιολόγιο αλλά δεν το δίνω στον επόμενο γιατί είναι έτσι είναι αλλιώς κτλπ" το βλέπω μόνο στα κορίτσια. Γιατί άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πάντως αυτό το "Δεν το θέλω το απουσιολόγιο αλλά δεν το δίνω στον επόμενο γιατί είναι έτσι είναι αλλιώς κτλπ" το βλέπω μόνο στα κορίτσια. Γιατί άραγε;

Γιατι θελουμε το καλο της ταξης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γιατι ειστε ματαιοδοξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατί ο εγωισμός σας δε σας επιτρέπει να το αρνηθείτε.

Ισως εχεις δικαιο. Ξερεις πεισμώνουμε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top