Εδώ κάνουμε δίαιτα!

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδιά, αν μας γίνει εμμονή το αδυνάτισμα, και χάσουμε τη θετική στάση, ποιοι καθρέφτες και ποια ζυγαριά...
Το θέμα είναι να μπορεί κανείς να το δει μακροπρόθεσμα. Και, οκ, κάποιες ενδείξεις από τη ζυγαριά και τα ρούχα, καλό κάνουν. Αρκεί να βλέπουμε μόνο τα θετικά μηνύματα που μας δίνουν! :)

Eεεεετσι ακριβως...;)
(κατι που το ειχα πολλα χρονια απο την αντιπερα οχθη ομως...Κι ακομα δεν το εχω αποβαλει πληρως)
Εαν κλειδωσει το μυαλο μας εμποδιζει το σωμα να εχει αποτελεσμαα ή το παρακανουμε με ασχημα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι πόντοι που χάνονται, είναι η σύσταση του σώματος που αλλάζει, ο μεταβολισμός που βελτιώνεται (ο μυϊκός ιστός μεταβολίζει καλύτερα και ταχύτερα από το λίπος), είναι μία ανοδική πορεία!

ΜΗΝ κάνετε στερήσεις. Όλοι πέφτουμε με τα μούτρα σε κάτι, αν το θέλουμε και βασανιζόμαστε να μην το έχουμε. Karkelak, αν κάνεις με διαιτολόγο, πες του τι σου λείπει, βρείτε μαζί έναν τρόπο, να μην κάνεις γιο-γιο...
Mania, εσύ απ' ό,τι έχω καταλάβει είσαι των άκρων... Πήγαινε σε έναν διατροφολόγο καρδιά μου, ή απλά απόφυγε τις υπερβολές... Μία ζαλίζεσαι κι είσαι αδύναμη... δεν είναι δίαιτα αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα πάντως ο μήνας δίαιτας μάλλον έκλεισε στα -3 κιλά που μπορεί να είναι και -4 (έχω αδιαθετήσει και συνήθως ανεβαίνει το βάρος μου από ένα έως τρία κιλά εκείνες τις ημέρες). Καλά είναι, αν σκεφτείς πως λόγω διαβασματος και δουλειάς, βασικά κάνω ελάχιστη κίνηση (να 'ναι καλά ο Δικηγορικός Σύλλογος που με τρέχει για χαρτούρες και κουνιέμαι και λιγάκι! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ξεκινάω αύριο :)
Άντε καλή μου αρχή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ξεκινησες αδεσποτουλι; τι λεει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, μια χάρη: Κάποια από εσάς που κάνει με διαιτολόγο... μπορεί μήπως να ρωτήσει, από περιέργεια, πόση σοκολάτα επιτρέπεται να τρώει κάθε μέρα (κατά προτίμηση τακτικά δηλαδή, όχι μια το μηνα) κοπέλα κανονικών κιλών, εκτος δίαιτας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παιδιά, μια χάρη: Κάποια από εσάς που κάνει με διαιτολόγο... μπορεί μήπως να ρωτήσει, από περιέργεια, πόση σοκολάτα επιτρέπεται να τρώει κάθε μέρα (κατά προτίμηση τακτικά δηλαδή, όχι μια το μηνα) κοπέλα κανονικών κιλών, εκτος δίαιτας?

μια φιλη μου...που γνωριζω οτι κανει διατροφη (και οχι διαιτα για χασιμο κιλων)...της εχουν πει οτι κανει καλο να τρωει ενα κομματακι πικρη (μαυρη σοκολατα) την ημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάλιστα... κάπου δέκα γραμμάρια δηλαδή? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
ξεκινησες αδεσποτουλι; τι λεει;

Αχ προσπαθώ αλλά πόσο να αντέξω με ένα κέικ σοκολάτα και ένα κουτί γλυκά στο ψυγείο? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μάλιστα... κάπου δέκα γραμμάρια δηλαδή? :)

μμμ...τι να σε πω...βασικα τη ρωτησα τι εννοεις ενα κομματακι..?
(γιατι για μενα ενα κομματακι ειναι τλχ η μιση...:P)
..και μου ειπε χαρακτηριστικα.."ενα τετραγωνακι"...ε, μαλλον δε θα ειναι πανω απο 10γρ.! του φουστη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αχ προσπαθώ αλλά πόσο να αντέξω με ένα κέικ σοκολάτα και ένα κουτί γλυκά στο ψυγείο? :(

αυτο που κανει η φιλη μου..με φωναζει για καφε...και μου τα σερβιρει φαρδια πλατια!
κανε και εσυ το ιδιο! ολα και καποιος θα τα τιμησει!;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χέιε, έχω μια σοκολάτα στο ψυγείο, που είναι μονοκόμματη... Aρα μετράει κι αυτή για κομματάκι, έεεε? Φανταστική νεράιδα? :)
Πέρα από την πλακα, αν μάθει κάνας άλλος κάτι, εδώ είμαστε!

Αδέσποτο, όντως, κάλεσε κάποιον... Πάρε λίγο σε κανένα ιδιαίτερο να κεράσεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χέιε, έχω μια σοκολάτα στο ψυγείο, που είναι μονοκόμματη... Aρα μετράει κι αυτή για κομματάκι, έεεε? Φανταστική νεράιδα? :)

κι εγω μαζι σου ειμαι! ο,τι βλεπεις, ειναι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κομματάκι σοκολάτας = 1 σοκολατάκι ;) (κοινώς... μια μπουκιά γμτ μόνο! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
E, έχω μεγάλο στόμα εγώ, μεγάλη μπουκιά! ;)
Ok, ας μείνουμε με 10-20 gr. σοκολάτα υγείας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως στα μέσα της δίαιτας έτρωγα ένα κομματάκι σοκολάτας (εννοώ από το πλακάκι, το μικρότερο :P) κάθε μέρα... Τώρα το έχω ανεβάσει στην μία μπαρίτσα... Κι έχω μείνει σταθερά στα κιλά μου!
Το θέμα είναι πότε θα ξαναρχίσω ξανά την δίαιτα :/: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι? οταν καποιος ειναι στη συντηρηση μπορει να φαει το κατι τις παραπανω? τι εννοω? ειμαι στον 2ο μηνα συντηρησης και δοξα τω θεω ολα πανε καλα. απλα περιμενω να αδιαθετησω και εχω λιγουρες, ε και χτες εφαγα περισσοτερο ψωμακι και τωρα νιωθω τυψεις! μηπως ειμαι υπερβολικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ναααα ρωτησω κι εγω.. :P
τι ξερετε για τις ρυζογκοφρετες;;; :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Phyllis, αν κανεις με διαιτολόγο, ΠAΝΤΑ να ρωτάς και αυτήν. Αλλα ok, λίγο ψωμάκι παραπάνω δε θα σε χαλάσει. Αν νιώθεις λιγούρες λόγω περιόδου, ζητα τις να φας κάτι παραπάνω.


Evouli, θεωρούνται πολύ καλές, ελάχιστα λιπαρά... και νομίζω η μια αντιστοιχεί σε μια φέτα ψωμί.
https://www.calorie-count.com/calories/item/77370.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είναι άγευστες και με ελάχιστες θερμίδες...σαν να μασας φελιζόλ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top