Πόσες ώρες διαβάζετε;

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Στο Γυμνάσιο διάβαζα περισσότερο για το σχολείο, γιατί έκανα μόνο ξενόγλωσσα φροντιστήρια (1-2 ώρες τη μέρα). Τις γλώσσες τις τελείωσα Γ' Γυμνασίου. Φέτος, διαβάζω μισή ώρα το πολύ για το σχολείο γιατί έχω 4 ώρες καθημερινά μαθήματα και για τα φροντιστήρια διαβάζω το πολύ 3 ώρες τη μέρα συνολικά, ενώ κάποιες φορές τα Σ/Κ ξεπερνώ και για τις δυο μέρες τις 10 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εγώ στην Α΄ γυμνασίου έκανα μόνο ξενόγλωσσα φροντιστήρια και το πολύ 1 1/2 ώρες τη μέρα
διάβασμα για το σχολείο .τώρα στη β΄ γυμνασίου εκτός από ξενόγλωσσα φροντιστήρια κάνω 1 ώρα
φυσική και1 ώρα μαθηματικά τη βδομάδα και διαβάζω το πολύ 3 ώρες τη μέρα για το σχολείο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Μακαρι να ξαναπηγαινα πρωτη γυμνασιου.Τωρα εξαρταται παρα πολυ απο την ημερα.Ακουστε προγραμμα της Τεταρτης.
Αλγεβρα
Κοινωνικη Πολιτικη Αγωγη
Φυσικη
Βιολογια
Ιστορια
Αρχαια
Θρησκευτικα

Ηταν μια Τεταρτη που γραφαμε διαγωνισμα και υπηρχε περιπτωση να γραψουμε και τεστ σε δυο μαθηματα.Στο ενα(Φυσικη)γραψαμε.Και αν εχεις και την Τριτη φροντιστηριο...
Γενικα διαβαζω αρκετες ωρες .Αλλα ημερες οπως Τριτη και Πρεμπτη παιρνει σχετικα λιγο γιατι το προγραμμα ειναι τελειως ευκολο.Η βλακεια ειναι οτι δεν ειναι καλα κατανεμημενο το προγραμμα.Δεν γινεται τις περισσοτερες μερες να ειναι οπως ειναι και μια μερα ολοι να δεινοπαθουν.Ζητησαμε αν γινοταν να κανουν εστω και μια μικρη αλλαγη ,αλλα ειπαν πως δεν γινεται γιατι πολλοι καθηγητες ερχονται απο αλλες πολεις'η πανε και σε αλλα σχολεια,αλλα εμεις πρεπει να την πληρωσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
καλα εγω στην αρχη διαβαζα 4-5 ωρες-πρωτο τριμηνο... δευτερο, 2,5-3, τριτο όχι παραπανω απο 2... απλα μαθαινεις τον τροπο ;)
δεν θελω να τελειωσει αυτη η χρονια...αλλαξα γνωμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ρε παιδια μηπως ειναι λιγο παραλογο να διαβαζετε και 7 ωρες την ημερα??Λοιπον εγω κανω φροντιστηριο μαθηματικα μια ωρα την εβδομαδα και διαβαζω 1-2 ωρες την ημερα(αν εξαιρεσεις φροντιστηρια,κλπ φυσικα!)αλλα στο 1ο τριμηνο εβγαλα 18,5 και στο δευτερο εβγαλα 19.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefiiloveyaa

Νεοφερμένος

Η stefiiloveyaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
λοιπον εγω εηω καταλαβει οτι διαβαζω λιγοτερο απο τις φιλες μου αλλα εβγαλα 19.10 στο τριμηνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλα εγω στην αρχη διαβαζα 4-5 ωρες-πρωτο τριμηνο... δευτερο, 2,5-3, τριτο όχι παραπανω απο 2... απλα μαθαινεις τον τροπο ;)
δεν θελω να τελειωσει αυτη η χρονια...αλλαξα γνωμη...

Και εγώ το ίδιο, συμφωνό απόλυτα μαζί σου (μακάρι να μπορούσα να σου έβαζα +100)
Στην αρχή δεν ξέρεις απόλυτα τι θέλει κάθε καθηγητής, και θες να είναι παντού όλα τέλεια (τα τετράδια σου, οι ασκήσεις σου).
Ασε που έχεις μάθει από το Δημοτικό να διαβάζεις την τελευταία στιγμή για τα διαγωνίσματα (τελείως λαθος).
Το Δεύτερο τρίμηνο ήταν πολύ καλό, αφού είχες μάθει πόσο διαβασμα θέλει κάθε καθηγητής για να σου βάλει τον Χ βαθμό τον οποίον επιθυμείς. Το τρίτο, που δεν είχες και διαγωνίσματα ήταν ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ :clapup:

Διαβασμά μου: (χωρίς εξοσχολικές γλώσσες)
Πρώτο Τρίμηνο: 3-4 ώρες σε κανονικές μέρες 5-6 σε μέρες Διαγωνισμάτων
Δεύτερο Τρίμηνο: 2 ώρες σε κανονικές μέρες 5 σε μέρες Διαγωνισμάτων
Τρίτο Τρίμηνο: 30μιν-1ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω"πόση ώρα διαβάζετε περίπου την ημέρα?"(Γ γυμνασίου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lizaki k etc

Νεοφερμένος

Η Lizaki k etc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παω Β' Γυμνασιου,διαβαζω 1.30-2 ωρες και παιρνω 19 κ 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πάω Γ΄Λυκείου,διαβάζω τις ίδιες ώρες με την Lizaki k etc και παίρνω (19,...) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παω Β λυκειου, διαβαζω οσο εσεις οι παραπανω και βγαζω 19,5 :P
σας περασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Είστε διάνοιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δεν σηκώνω κεφάλι από τα βιβλία και βγάζω 13,2...Τι φταίει ρε γαμώτο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παρακαλώ όσους βγάζουν 19+ και λένε ότι διαβάζουν 1 ώρα την ημέρα, να μας πουν και πόσες επιπλέον ώρες διαβάζουν τη νύχτα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Dia κορυφαιο!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Όντως.
Πάντως και εγώ 1-2 ώρες την ημέρα διάβαζα και το Μ.Ο. μου κυμαινόταν γύρω στο 11-13. :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εγώ μέχρι και πριν από κανένα μήνα δε σκοτωνόμουν...Διάβαζα καμιά ώρα δύο κάθε μέρα, Σάββατο 10 το πρωί με 3 το μεσημέρι (που 3 γράφω κάθε Σάββατο οπότε προετοιμαζόμουν για το μάθημα) Και κάθε Κυριακή μέχρι 5 ώρες...+ Κάποιες ασκήσεις που έκανα στο σχολείο.
Πριν από ένα μήνα όμως, και καθώς ανακάλυψα κάποια μικρά κενά που είχα, αποφάσισα να το πάρω λίγο πιο σοβαρά και διαβάζω καθημερινά πάλι γύρω στη μια ώρα-δύο, παίρνω ακόμα μαθήματα στο σχολείο, όμως κάθομαι extra ώρες στο φροντιστήριο για ασκήσεις (περίπου 4 ώρες παραπάνω την εβδομάδα), Παρασκευή σχολάω 9 και από τις 9μιση μέχρι περίπου τη 1 διαβάζω για το μάθημα που γράφω την επόμενη, Σάββατο διαβάζω όλη μέρα με πολλά διαλείμματα και Κυριακή (όπως σήμερα για παράδειγμα) διαβάζω συνολικά γύρω στις 6-8 ώρες...:) ελπίζω να κάλυψα το ερώτημα...

Δία είναι υποκειμενικός ο ΜΟ... Παιδιά που είναι άσχετα με το αντικείμενο των μαθημάτων και διαβάζουν 0 ώρες τη μέρα + τη νύχτα, βγάζουν μέσους όρους πάνω από 15, είτε επειδή είναι σε ιδιωτικά σχολεία, είτε επειδή το σχολείο βάζει πολύ εύκολα βαθμούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν συνυπολογίσεις το καθημερινό 7ωρο στο σχολείο, μαζί με τις 2-3 ώρες φροντιστήριο το απόγευμα, διαβάζω συνολικά 2 ώρες το μεσημέρι και άλλες 2-3 το βράδυ. Κάποιες φορές ωστόσο ενδέχεται να είναι και μόνο 1, λόγω κούρασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lizaki k etc

Νεοφερμένος

Η Lizaki k etc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σημασια δεν εχει να διαβαζεις 3 κ 4 ωρες την ημερα αλλα να ξερεις να οργανωνεις τα μαθηματα σου.Καθε φορα βαλτε ολα τα βιβλια σε μια ακρη του γραφειου σας και καντε τα ενα ενα.Καλυτερο ειναι να κανετε πρωτα τα γραπτα και μετα τα διαβασματα,γιατι αλλιως θα βαρεθειτε και θα καταντησετε να μην εχετε κανει τιποτα :P Βασικα εγω τωρα διαβαζω 1.30-2 ωρες επειδη γραφω διαγωνισματα,κανονικα διαβαζω 1 ωρα το πολυ.Ευτυχως τελειωνω φετος αγγλικα -.-' Δεν εχω χρονο για να διαβασω πολυ ωρα αφου κανω πολλες εξωσχολικες δραστηριοτητες.Κολυμβητηριο,αγγλικα,γερμανικα,μπουζουκι,αρχαια,μαθηματικα και γ'αυτο διαβαζω μονο 1 ωρα. Το 19,2 το πηρα στο πρωτο τριμηνο κ ελπιζω στο τελος να βγαλω 19,11 (ολοι οι βαθμοι μου που δεν ειναι 20 ειναι 19 :D ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top