Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμάς ο λυκειάρχης μάς έκανε πρόταση για Πράγα παραμονές Χριστουγέννων 18 με 22/23 Δεκ.(κρύο, χιόνι, στολισμένα κτλ), αλλά μερικά χαζά δε θέλανε, λένε για Ισπανία ή Ιταλία, τώρα το ψάχνουμε ακόμα δεν είναι σίγουρο, αλλά μάλλον για εξωτερικό το κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ρόδο, κλασσικά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εμάς ο λυκειάρχης μάς έκανε πρόταση για Πράγα παραμονές Χριστουγέννων 18 με 22/23 Δεκ.(κρύο, χιόνι, στολισμένα κτλ), αλλά μερικά χαζά δε θέλανε, λένε για Ισπανία ή Ιταλία, τώρα το ψάχνουμε ακόμα δεν είναι σίγουρο, αλλά μάλλον για εξωτερικό το κόβω.

Μπράβο ρε!!
Και εγώ θέλω εξωτερικό, αλλά η πλειοψηφία δεν ψήνεται ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

θέλουν πιο πολύ τη βραδινή ζωή που θα έχουν εδώ και όλο αυτό
μακάρι να πηγαίναμε και εμείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πριγκίπισσα η Πράγα τέλειααααα. :redface:
Και στα Γιάννενα να μας έρθετε,είναι ωραία βρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aluteros

Νεοφερμένος

Ο σημαντικος αλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μ@λ@κ@ς εισα για να μην πας εξωτερικο? +2 μερες και οι γκομενες εκει δεν εχουν αναστολες...

Ξεχαστε τη μεσόγειο χειμωνιατικα. Ισπανια, ^prinCess^, το ποθανοτερο ειναι να κοιταζετε σα χαζα τα συνορα Βαρκελωνης. Δεν εχει τιποτα τετοια εποχη. Εκτος κι αν σε φτιαχνουν οι τοιχοι του ξενοδοχειου. Τιμη? Δεν θες να ξερεις για τα κεντρικα ξενοδοχεια, τα οποια, κανονικα, δε δεχονται μαθητες. χα χα

Βερολινο-Πραγμα
και τα περνας γ@μ@τ@...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doel92

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Εδω και λιγο καιρο η ταξη μου ψαχνει προσφορες για την πενταημερη.εχουμε βρει μοναχα ενα ταξιδιωτικο γραφειο που να αναλαμβανει σχολεια και αυτουνου οι τιμες ειναι ολιγον τι τσιμπημενες.
για εσωτερικο ειμαστε μεταξυ Χανίων και Θεσσαλονίκης ενω για εξωτερικο ανοιχτοι σε προτασεις (για Ευρώπη παντα)(ψηνόμασταν για Ιράκ αλλα δεν μας αφηνουνε :P)
μηπως 3ερει κανεισ καποιο γραφειο με καλες τιμες?το οριο μας (χρηματικα)ειναι 450 ευρώ.
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα πρεπει να διαλεξετε προορισμο και να αναζητησετε προσφορες ανα ταξιδιωτικο γραφειο.
5 μερες Βαρκελώνη πχ "βγαίνετε" με 450 ευρω.Όχι 7 μα 5.Επίσης για τι ποσο μαθητων μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doel92

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eίμαστε 26 παιδιά και 3 καθηγητές και για εξωτερικό κοιτούσαμε κυρίως για Βαρκελώνη, Ρώμη και Φλορεντία.
Αυτό που βασικά ψάχνουμε είναι ταξιδιωτικά γραφεία. Από εκεί θα συνεννοηθούμε εμείς. Απλώς δεν βρίσκουμε κανένα που να αναλαμβάνει σχολεία.. Μιλάμε πάντα για πενταήμερη εκδρομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!! (Μικρά και μεγάλα... :P )

Αυτό που ζητάω είναι πολύ απλό πιστευω... :P

Θα πάμε στο τέλος της χρονιάς στο εξωτερικό μια 5ήμερη αλλα δεν ξέρουμε τι να διαλέξουμε αφού αρκετοί δεν έχουν πάει καν στο εξωτερικό... :P Μπορείτε να μου προτίνετε καποια χώρα που να έχετε πάει εσείς και να σας άρεσε πολύ? :)

Επίσης κάπου προς το τέλος της χρονιάς θα πάμε όπως και όλοι νομίζω μια μονοήμερη. Είμαστε Ηλιούπολη και πέρυσι είχαμε πάει Χαλκίδα-Ερέτρια. Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το καλύτερο μέρος που έχετε πάει εσείς? :D

Πείτε εσείς κι εγώ με τη σειρά μου θα "συνεδριάσω" με ολους τους συμμαθητές μου και ό,τι αποφασίσουμε θα το ζητήσουμε απο τη διευθήντρια! :P

Ευχαριστώ! :D

5ημερη???!! γτ 5ημερη?? πως και ετσι??
:mad: εμεις γτ δλδ 2ημερη μονο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γιατί έτσι! xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antikleia

Νεοφερμένος

Η antikleia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! :clapup: Εμείς φέτος θα πάμε τριήμερη και αποφασίσαμε να κληρώσουμε δώρο και να πουλήσουμε κουπονάκια... Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα; Την έχει δοκιμάσει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ολίγον άδικο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας! :clapup: Εμείς φέτος θα πάμε τριήμερη και αποφασίσαμε να κληρώσουμε δώρο και να πουλήσουμε κουπονάκια... Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα; Την έχει δοκιμάσει κανείς;
Πολλές φορές το κάναμε...
Θα βγάλετε χρήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γιατί έτσι! xD
:spell: περιεργο παντως... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το σχολείο μας είναι αδελφοποιημένο με ένα λύκειο στη Σικελία , όπου μιλάνε και ελληνικά μάλιστα! Οπότε είναι καθιερωμένο να πηγαίνει η Β' λυκείου πάντα εκεί κάθε χρόνο. Η νότια Ιταλία είναι πολύ πιο φτηνή απ' ότι η Ρώμη και γενικότερα από τη βόρεια Ιταλία (για θέματα μεταφοράς ειδικότερα) Το χωριό λέγεται "Καλημέρα" :P Εμείς , πάντος ,κάνουμε χορούς και φτιάχνουμε ημερολόγια για να ελαφρύνουμε το budget.
αα και στη Β γυμνασίου ούτε το συζητάγαμε για εξωτερικό ! Στα γιάννενα μας πήγανε και κάναμε ράφτινγκ ... Το γυμνάσιο και η πρώτη λυκείου δεν πάνε ποτέ σχεδόν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Λεμε με την τάξη μου να παμε 3ημερη ΖΑΚΥΝΘΟ, αλλά μερικοι απο την ταξη μου ειναι λίγο διστακτικοι... Τι λετε? Αξίζει? ΑΡΧΕΣ μαρτιου θα εχει και αλλα σχολεία, εε? θα εχει κοσμο? Θα περασουμε καλά? (clubs και ό,τι άλλο έχει να κάνει με τέτοιες καταστάσεις...) για πειτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τωρα για 3ημερη δεν ξερω... παντως οσοι εχουν παει μου χουν πει οτι τους αρεσε... και μεις θελαμε περυσι να παμε μονοημερη εκει αλλα τελικα δεν πηγαμε καθολου για κατι βλακειες :mad: μην τα θυμαμαι και εξαπτομαι :rant: ..τελοσπαντων... ειναι πολυ ωραιο μερος αλλα τρεις μερες εκει με το σχολειο ισως να μην εχετε που να πατε ματριο μηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βρήκατε κάποιο πρόγραμμα περιβαντολογικής εκπαίδευσης ή πηγαινετε με δικά σας έξοδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Με δικά μας εξοδα! το θεμα ειναι το οτι πολλοι συμμαθητες δεν θελουν, προτιμουν ναυπλιο... και δεν ξερω... ειπα να ρωτησε εδω να μου πειτε γνωμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top