Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
πλάκα κάνετε.
υπάρχει ακόμα ο κορνάρος???:jumpy:
μην μπείτε εκεί μέσα παιδιά...αυτό είναι ερείπιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
πλάκα κάνετε.
υπάρχει ακόμα ο κορνάρος???:jumpy:
μην μπείτε εκεί μέσα παιδιά...αυτό είναι ερείπιο!

Μα είναι ότι καλύτερο έχει να επιδείξει η σύγχρονη τεχνολογία μετά το Ρομίλντα και το Ροδάνθη....:D

:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
πλάκα κάνετε.
υπάρχει ακόμα ο κορνάρος???:jumpy:
μην μπείτε εκεί μέσα παιδιά...αυτό είναι ερείπιο!


Ναι αλλά τόσα χρόνια δεν έχει βουλιάξει. Νομίζω ότι μπορεί κανείς να το ρισκάρει anyway. :D
Τώρα να ζητάς απ'τη λασηθιωτική ΑΝΕ να αλλάξει τον τιτανομέγιστο "στόλο" της είναι τόσο άκυρο όσο το να ζητάς απ'την Εκκλησία να μεταφερει τη Μητρόπολη στο νέο μουσειο της Ακρόπολης και τόσο αδύνατο όσο το να ζητάς απ'τον ταχυδρόμο του χωριού σου να αγοράσει cargo 747. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χαχαχαχαχ αμαν μωρε μιβ. :p
Πρεβελης το λενε αυτο που θα μας παει εκειθε. Καπως ετσι δηλαδη. Οσες φορες εχω παει Ροδο παντως με το Ιεραπετρα πηγα, το Κορναρος ειναι μια μπουρδα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ναι αλλά τόσα χρόνια δεν έχει βουλιάξει. Νομίζω ότι μπορεί κανείς να το ρισκάρει anyway. :D
Τώρα να ζητάς απ'τη λασηθιωτική ΑΝΕ να αλλάξει τον τιτανομέγιστο "στόλο" της είναι τόσο άκυρο όσο το να ζητάς απ'την Εκκλησία να μεταφερει τη Μητρόπολη στο νέο μουσειο της Ακρόπολης και τόσο αδύνατο όσο το να ζητάς απ'τον ταχυδρόμο του χωριού σου να αγοράσει cargo 747. :lol:
lol:lol:

Χαχαχαχαχ αμαν μωρε μιβ. :p
Πρεβελης το λενε αυτο που θα μας παει εκειθε. Καπως ετσι δηλαδη. Οσες φορες εχω παει Ροδο παντως με το Ιεραπετρα πηγα, το Κορναρος ειναι μια μπουρδα. :D
φιου :P
μα αν επιτρέπεται,από που θα σας πάρει το καράβι? κανουν και μεγάλες διαδρομές τα φοβερά πλοία μας? :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μηλο!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ποτε? εμεις 8 μαρτιου!χανια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδιά,τελικά ίσως είναι καλύτερα οι εκδρομές στο εσωτερικό...
Εμείς φεύγουμε το Σαββατο για Ισπανια,και μέχρι τώρα μας έχουν πιάσει τον κώλο.Όλο λεφτά δινουμε.Λεφτά για ενυδρεία,λεφτά για κλαμπ [στα οποία μάλιστα θα μπορούμε να πιούμε μόνο σαμπανια κ φρουτ παντς γιατι είμαστε λέει ανήλικοι:P].λεφτά για μουσεία.Φανταστείτε τι θα δώσουμε μόλις πάμε εκεί.
Καθε μέρα θα τρώμε εξω,κάθε βράδυ θα είμαστε σε μπαρ.
τους έχω ξεπαραδιάσει τους παρεντς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
προχτες γυρισα απο πραγα, και θελω να καταριψω καποιουσ μυθους..
αρχικα, πουθενα δεν μας ζητησε κανενας ταυτοτητα για το ποτο, που παρεπιπτόντος ηταν και πάμφθηνο, αρα μπορουσαμε να πιουμε οσο αντεχαμε!
μετα, οπου και να πηγαινες εβλεπες ελληνικα και ιταλικα σχολεια,και στα κλαμπ και ξενοδοχεια γινοτανε χαμος..η διασκεδαση ειναι τρομερη, αρκει να μην πεσετε σε ηλιθιο πρακτορειο που πηγαινει μονο οπου εχει μιζα..τελος, τα παιδια που καθησαν να "διαβασουν" μας επαιρναν ολη μερα τηλεφωνο, και οπως με πληροφορησαν δεν καταφεραν και τιποτα αξιολογο εδω....

το μονο που δεν μου αρεσε, ηταν οτι οι περισσοτεροι εκει δεν ηταν καθοπου ευγενικοι, και οτι το ξενοδοχειο ειχε κατι κανονες υπερβολικους για τα ελληνικα δεδομενα(που φυσικα δεν τηρηθηκαν) ,και τα γκρουμ να κυκλοφορουν και να μας φωναζουν στους διαδρομους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!! (Μικρά και μεγάλα... :P )

Αυτό που ζητάω είναι πολύ απλό πιστευω... :P

Θα πάμε στο τέλος της χρονιάς στο εξωτερικό μια 5ήμερη αλλα δεν ξέρουμε τι να διαλέξουμε αφού αρκετοί δεν έχουν πάει καν στο εξωτερικό... :P Μπορείτε να μου προτίνετε καποια χώρα που να έχετε πάει εσείς και να σας άρεσε πολύ? :)

Επίσης κάπου προς το τέλος της χρονιάς θα πάμε όπως και όλοι νομίζω μια μονοήμερη. Είμαστε Ηλιούπολη και πέρυσι είχαμε πάει Χαλκίδα-Ερέτρια. Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το καλύτερο μέρος που έχετε πάει εσείς? :D

Πείτε εσείς κι εγώ με τη σειρά μου θα "συνεδριάσω" με ολους τους συμμαθητές μου και ό,τι αποφασίσουμε θα το ζητήσουμε απο τη διευθήντρια! :P

Ευχαριστώ! :D

Σημείωση ΟΔ: Στο θέμα αυτό μπορείτε να συζητάτε για τους προορισμούς,τις εμπειρίες και τις εντυπώσεις σας από τις πολυήμερες εκδρομές που πήγατε ή που πρόκειται να πάτε στο γυμνάσιο-λύκειο. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
A γυμνασίου και 5 ήμερη;
Έμεινα.
Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία θα έλεγα. Αν είστε γυμνάσιο ψηφίζω Γαλλία αλλά να με πάρετε μαζί σας.

Για εσωτερικό θα σε γελάσω, που είναι η Ηλιούπολη; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Για την ακρίβεια είμαι Β' Γυμνασίου, απλώς πάντα ξεχνάω να το αλλάξω... :P Αν και έχω ακούσει και για Α' και εξωτερικό, αλλά τέλος πάντων... :P

Όσο για την Ηλιούπολη, https://bit.ly/bT546v ;)

Και ευχαριστώ για την απάντηση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Xm για εσωτερικό θα έλεγα σε κανένα σπήλαιο.
Δες αυτό το θέμα, είναι μαγευτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ωραία είναι, δε λέω, αλλα μια ολόκληρη μέρα σε ένα σπήλαιο? :P Δε θα βαρεθούμε κάποτε? xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά .Κι εμείς θα πάμε εκδρομή φέτος.
Οι περισσότεροι απο εμάς προτίνουν να πάμε Κρήτη ή Ρόδο. Εγώ βρίσκω καλύτερη επιλογή την Κρήτη.
Βασικά το ιδανικό μέρος εξαρτάται απο το πως θέλει να περάσει κανείς και τις διακοπές του. Αν θέλετε κάτι χαλαρό ωστε να έχετε ελευθερο χρόνο και να μην κάνετε μεγάλες μετακινήσεις καλύτερα να πάτε σε ένα νησί. Απ' τα Ιόνια θα πρότινα Κέρκυρα, Ζάκυνθο. Απ' τα νησιά του Αιγαίου Ρόδο,Κρήτη.
Αν πάλι θέλετε πιο έντονες καταστάσεις (π.χ. μπουζουκια, ψώνια κτλ ) θα πρότινα κάποια πόλη όπως Θεσσαλονίκη, Αθήνα αλλά επειδή έχει τύχει να πάω με το σχολείο Αθήνα δεν θα το θεωρώ σωστή επιλογή , είναι πολύ κουραστικό.Επίσης μια πολή καλή εναλλακτική επιλογή κατά τη γνωμη μου ειναι το Ναύπλιο.
Όσον αφορά τις πόλεις του εξωτερικού , δεν έχει τύχει να επισκεφθώ κάποια. Νομίζω ότι όπου και να πάτε στο εξωτερικό θα είναι μια καλή εμπειρία. Θα πρότινα Γαλλία, Ιταλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι όλη μέρα βρε συ. Απλά η εκδρομή σας θα έχει στο πρόγραμμα και το σπήλαιο και μετά μπορείτε να πάτε σε κάποια κοντινή περιοχή για βόλτα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
@papaki93 Σε νησί δε θα χάσουμε πολύ χρόνο με το πήγαινε-έλα? :/

@theodora Ναι, δε το είχα σκεφτεί αυτό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πιστεύω ότι στο νησί οι αποστάσεις ειναι πολύ μικρές , θα σας αφηνουν να είστε πιο ελεύθεροι... και δεν θα ανησυχουν τόσο όσο αν ήσασταν σε μια μεγαλύτερη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ναι, έχεις ένα δίκιο... :) Θα το συζητησω και με τους υπόλοιπους και βλέπουμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πού θα πάτε φέτος
ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ(και κατά γενική ομολογία πιο αξέχαστη) εκδρομή?


εμείς Γιάννενα αρχές Δεκέμβρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top