Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
.θα ηθελα κ εγω να ξερω αν υπαρχουν εδω παιδια που εχουν την ορεξη και διαθεση να βοηθησουν τετοια ατομα οπωσ κ εμενα με διαφορεσ αποριες που θα μασ δημιουργουνται μελλοντικα στο διαβασμα μας!ευχαριστω πολυ!!
είμαι διαθέσιμος σε κάθε ερώτηση και απορροία σου (στείλε προσωπικό μήνυμα) όποτε εισέρχομαι στο φόρουμ...όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι απόφοιτοι (ή και μη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!θα σ στειλω σχετικα μ κατι αποριες μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atimoulis

Νεοφερμένος

Ο atimoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τι ερωτηση ειναι αυτη ρε παιδια?:worry:
Ειναι σαν να τρεχεις σε αγωνα αυτοκινητων με ποδηλατο!!!
Μπορει να εχεις τις οδηγικες ικανοτητες αλλα ειναι σχεδον απιθανο να καταλαβεις την pole position(μια θεση στην τριτοβαθμεια εκπαιδευση)
Δυστυχως τα πραγματα ετσι ειναι.
Ξευτιλυσμενη εκπαιδευση....:redface::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Τι ερωτηση ειναι αυτη ρε παιδια? Ειναι σαν να τρεχεις σε αγωνα αυτοκινητων με ποδηλατο!!! Μπορει να εχεις τις οδηγικες ικανοτητες αλλα ειναι σχεδον απιθανο να καταλαβεις την pole position (μια θεση στην τριτοβαθμεια εκπαιδευση) Δυστυχως τα πραγματα ετσι ειναι. Ξευτιλυσμενη εκπαιδευση...
Μήπως μας μάθανε να σκεφτόμαστε έτσι αυτοί που έχουν συμφέροντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Μήπως μας μάθανε να σκεφτόμαστε έτσι αυτοί που έχουν συμφέροντα?

Όπως τον μάθεις τον άλλον χορεύει. Η φάση αποτοξίνωσης από την φροντιστηριοποιημένη μάθηση αρχίζει μετά στο Πανεπιστήμιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Όπως τον μάθεις τον άλλον χορεύει. Η φάση αποτοξίνωσης από την φροντιστηριοποιημένη μάθηση αρχίζει μετά στο Πανεπιστήμιο...
Είσαι σίγουρος? Δεν υπάρχουν και φροντιστήρια για φοιτητές? Τα οποία μάλιστα, εκτός από την κλασική δουλειά να περνάς μαθήματα, σου γράφουν και τις εργασίες και τις πτυχιακές? Ακόμα και για μεταπτυχιακά ετοιμάζουν. Μια αναζήτηση "πανεπιστημιακά φροντιστήρια" βγάζει μπόλικα που διαφημίζουν τις υπηρεσίες τους. Αυτό που δεν ξέρω (και θέλω εσύ να μου το πεις) ποιο ποσοστό φοιτητών πάει σ' αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κάποια ιδέα για ύπαρξη φοιτητικών φροντιστηρίων. Και καλύτερα από ότι φαίνεται. Αγωνίστηκα περισσότερο και ότι έκανα μέχρι ώρας καλώς ή κακώς, ανήκει σε μένα και όχι σε χρυσοπληρωμένες ενέσεις άλλων...:whistle:

Αν και το ρημάδι το πτυχίο είναι να το πάρουμε με φροντιστηριακή ένεση...Για μια αξιοπρέπεια του Επιστήμονα ζούμε. Αλλιώς δίπλα στο μηχανογραφικό ας συμπληρώναμε "ανίκανοι" προς εργασίαν ή "πνευματικώς" ανάπηροι.

Στο Καποδιστριακό έχω ακούσει ότι κάτι παίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό φοιτητών. Για την Πάτρα δεν ξέρω, γι' αυτό και η προσωπική άγνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Αν και το ρημάδι το πτυχίο είναι να το πάρουμε με φροντιστηριακή ένεση...Για μια αξιοπρέπεια του Επιστήμονα ζούμε. Αλλιώς δίπλα στο μηχανογραφικό ας συμπληρώναμε "ανίκανοι" προς εργασίαν ή "πνευματικώς" ανάπηροι.
Συμφωνώ.
Στο Καποδιστριακό έχω ακούσει ότι κάτι παίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό φοιτητών. Για την Πάτρα δεν ξέρω, γι' αυτό και η προσωπική άγνοια.
Έχει και στην Πάτρα. Βάλε αναζήτηση "πανεπιστημιακά φροντιστήρια Πάτρα" και θα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brie

Νεοφερμένος

Η Brie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κάποια ιδέα για ύπαρξη φοιτητικών φροντιστηρίων.



Στο Καποδιστριακό έχω ακούσει ότι κάτι παίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό φοιτητών .


Η δεύτερη πρόταση αναιρεί την πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
καλημερ παιδια!!απο σημερα αρχιζω το διαβασμα!λεω να ξεκινησω με τα μαθηματικα.απο οτι εχω ψαξει η υλη πρεπει να ειναι η ιδια με περθσι.ξερει κανεις αν ειναι σιγουρο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
παιδια κ εγω θελω φετος να ξαναδωσω εξετασεις.τα μαθηματα δεν τα εχω παρακολουθησει λογω του οτι ειμαι απο επαλ.θελω να το προσπαθησω μονος μου και οτι καταφερω.το ξερω πωσ θα ειναι δυσκολο αλλα αν υπαρχει θεληση ολα γινονται.μου αρεσαν αρκετες αποψεις εδω για το συγκεκριμενο θεμα.θα ηθελα κ εγω να ξερω αν υπαρχουν εδω παιδια που εχουν την ορεξη και διαθεση να βοηθησουν τετοια ατομα οπωσ κ εμενα με διαοφορεσ αποριες που θα μασ δημιουργουνται μελλοντικα στο διαβασμα μας!ευχαριστω πολυ!!

Ωραιος!:) Κι εγω αν δεν ειχα πατερα καθηγητη φυσικομαθηματικων δεν θα εκανα καθολου.
Να ξερεις οτι ολα γινονται, φιλος μου εχει περασει 2ος ιατρικη αθηνας μονο με ΠΔΣ και προσωπικο του διαβασμα.
Απλα το παν ειναι να εχεις ενα προγραμμα και να το τηρεις. Τα φροντιστηρια κυριως αυτο κανουν, σε βαζουν σε ενα προγραμμα και εσυ δεν μπορεις να πεις "α βαριεμαι δεν θα κανω αυτο". Πραγματικα ο,τι θες να μου λες, αν δωσεις απο τεχνολογικη 2 κι ολας μπορω να σε βοηθησω σε ολα τα μαθηματα. Αλλα και θετικη/τεχνολογικη 1 να πας μπορω να σε βοηθησω σε φυσικη και μαθηματικα. Αν θες στειλε μου πμ να σου δωσω το μσν μου.

Η υλη των μαθηματικων λενε οτι θα αλλαξει, αλλα το πρωτο κεφαλαιο απ'οτι θυμαμαι (οι μιγαδικοι) θα μεινει ως εχει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
πραγματικα.η παρομειωση σου ηταν πολυ ευστοχη. παιδια χωρις φροντιστηριο δυσκολα τα πραγματα(γιατι εμεις θελαμε να πληρωνουμε φροντιστηρια;;...αλλα οποιος εχει αντιθετη αποψη ας το δοκιμασει και καλη επιτυχια!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Παιδια χωρις να διαβασω κανενα ποστ απο το τοπικ ( αν και ειναι αρκετα παλιο θα απαντησω) ... Δεν γινετε να μην πας φροντιστηριο πραγματικα...μονο σκεφτητε πως συναγωνιζεστε παιδια που πανε φροντηστηριο , κανουν ιδιαιτερα κτλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ολα στο μυαλο ειναι. Οπως ειπα και πριν εχω δει παιδια να περνανε ιατρικες και ΕΜΠ και αλλα υψηλοβαθμα τετοια χωρις φροντιστηρια και ιδιαιτερα. Απλα εχουμε πειστει ολοι οτι χωρις φροντιστηρια δεν γινεται.
Στα μαθηματα που δεν εκανα φροντιστηριο και διαβαζα μονη μου εγραψα αριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
φίλε συγχαρητήρια που περασες χωρίς φροντηστηριο αλλα εγω πιστεύω πως δεν ειναι όλοι οι μαθητές ίδιοι ωστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν χωρις καμία βοηθεια:redface:
Ομολογώ πως ο τρόπος με τον οποιο περασες είναι μεθοδικος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Πιο πολυ σε βαζει σε μια ταξη .. σε μια σειρα το φροντηστιριο...Δηλαδη ενταξη αμα εχεις ενα καλο βοηθημα και το διαβασεις τελεια θα πας στις εξετασεις και θα σκισεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ολα στο μυαλο ειναι. Οπως ειπα και πριν εχω δει παιδια να περνανε ιατρικες και ΕΜΠ και αλλα υψηλοβαθμα τετοια χωρις φροντιστηρια και ιδιαιτερα. Απλα εχουμε πειστει ολοι οτι χωρις φροντιστηρια δεν γινεται.
Στα μαθηματα που δεν εκανα φροντιστηριο και διαβαζα μονη μου εγραψα αριστα.
Μεταξυ μας τωρα, γινεται να μην παει καποιος φροντιστηριο η να μην κανει ιδιαιτερο σε Μαθηματικα, Φυσικη και Εκθεση;Τα αλλα οντως βγαινουν με ενα βοηθημα, ορεξη για δουλεια,μεθοδικοτητα και εναν νορμαλ ανθρωπο που να τα διδασκει στο σχολειο.Εξαρταται βεβαια και απο το ατομο.Πολλοι αν δεν εχουν καποιον πανω απο το κεφαλι τους δεν διαβαζουν οσο πρεπει.Αλλοι χρειαζονται και την εξεταση απο καποιον για να νιωσουν οτι διαβαζουν κατι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Μεταξυ μας τωρα, γινεται να μην παει καποιος φροντιστηριο η να μην κανει ιδιαιτερο σε Μαθηματικα, Φυσικη και Εκθεση;.
Ναι! :P αμα το θες πολύ πολύ όλα γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ναι! :P αμα το θες πολύ πολύ όλα γίνονται!
Μιλαμε για το μεσο μαθητη παντα.Και διανοια να εισαι παντως ενα ιδιαιτερο στην εκθεση το θες.Δεν μπορεις να διορθωσεις μονος σου το γραπτο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Μιλαμε για το μεσο μαθητη παντα.Και διανοια να εισαι παντως ενα ιδιαιτερο στην εκθεση το θες.Δεν μπορεις να διορθωσεις μονος σου το γραπτο σου!
χμ για εναν μαθητή ο οποίος όλες τις προηγούμενες χρόνιες διάβαζε δηλαδή να ξέρει κάποια πράγματα....ναι σιγουρα μπορει χωρίς φροντιστήρια! και για την εκθεση μπορει να ζητήσει από το καθηγητή του σχολείου να κάνουν πιο πολλες εκθέσεις!
η έκθεση το μόνο που χρειάζεται είναι κάποιον να διορθώνει εκθέσεις......και ένα καλό βοήθημα τίποτα παραπάνω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top