Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν μου λείπει λέει.... θα έδινα τα πάντα για να τα ξαναζήσω όλα απο την αρχή..

εσυ εχεις μεινει λιγακι πισω, το χουμε ξαναπει, αν δε φτιαξεις το παρον σου δε θα μπορεσεις με χαρα να αναπολησεις το παρελθον παρα μονο με θλιψη.
το τωρα ειπαμε δουλευουμε, ναι σπιντυ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
εσυ εχεις μεινει λιγακι πισω, το χουμε ξαναπει, αν δε φτιαξεις το παρον σου δε θα μπορεσεις με χαρα να αναπολησεις το παρελθον παρα μονο με θλιψη.
το τωρα ειπαμε δουλευουμε, ναι σπιντυ?:)

Το παρελθόν το αναπολώ με μεγάλη χαρά κάθε στιγμή.. έζησα απίστευτα παιδικά χρόνια.. έκανα πράγματα που οι περισσότεροι δεν θα μπορέσουν ούτε σε μιά ολόκληρη ζωή να κάνουν.. Ότι πιο ακραίο μόνο απο εμένα το περίμενες.. Το σχολείο.. χμ.. μεγάλο σχολείο όπως η ζωή.. στην μετά απο αυτή εποχή δεν έχω και πολλά πράγματα να θυμάμαι.. τουλαχιστον δεν αναπολώ τα τελευταία χρόνια γιατί, ίσως, μερικά πράγματα στη ζωή είναι δανεικά.. όσο απίστευτη ήταν η ζωή μου τότε έπρεπε να ξεπληρωθεί με την εικόνα μιας καινούριας ζωής και ένα κεφάλαιο που πρέπει αργά η γρήγορα να το κλείσω και να ξεκηνήσω απο την αρχή... το πιο πιθανό είναι να μην κατάλαβαίνεις τπτ απο αυτά που λέω.. σε μένα μαλλον τα λεω..

Υ.Γ. Είναι κακό στην άμμο να χτίζεις παλάτια... πολλές φορές δεν πρέπει να φτιάχνουμε το παρόν γιατί ίσως δεν αξίζει.. μπορεί να είναι άσχετο με το μέλλον.. δες το σαν μια άποψη..ένα μεταβατικό στάδιο.. απλώς γιατί το μέλλον μου δεν θέλω να έχει καμία σχέση με το παρόν μου.. απλώς περιμένω υπομονετικά για μία νέα αρχή.. όχι άμεσα πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
απλώς περιμένω υπομονετικά για μία νέα αρχή.. όχι άμεσα πάντως...
σε δυο γραμμες συνοψισες.
δεν την περιμενουμε την νεα αρχη. ειναι ηδη εδω μια αλλη σελιδα και την αποδεχομαστε, γευομαστε ο,τι μας δινεται τωρα γιατι ο,τι μας δινεται τωρα θα το αναπολουμε σε μερικα χρονια.
σπουδαιο αυτο που λενε- ζησε τωρα σαν ναναι η τελευταια σου μερα-
πολλοι το λενε, ποσοι το καταφερνουν?
αιγοκερακι θα σου περασει,δεν τα φοβαμαι τα αιγοκερακια εγω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βλεποντας το μπαχαλο των Τει σαφως νοσταλγω και εκτιμω την ταξη και οργανωση του σχολειου..που εκανες μαθημα απο τα βιβλια που ηταν μελετημενα γιαυτο το σκοπο ακριβως και οχι καποιο τυχαιο αχετο βιβλιο του εμποριου,που μπορουσες λογω των καλων βιβλιων να καθεσαι χαλαρα και να παρακολουθεις με ενδιαφερον το μαθημα και οχι να σημειωνεις με ταραχη την καθε μπιιπ που θα πει ο καθηγητης...αλλη οργανωση,αλλο επιπεδο...που δεν ηταν τα παντα στο σχολειο κατεστραμμενα οπως στα Τει τωρα......

εγω θα ηθελα οργανωση του λυκειου και μαθηματα τει-αει..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγω θα ηθελα οργανωση του λυκειου και μαθηματα τει-αει..:D

Σαν πολλα να ζητας αγγελακο!:D
σοβαρα ομως, αν ο καθε φοιτητης εβαζε το χερακι του και πλησιαζε τον καθηγητη ωτσε να του γινει κινητρο τοτε ισως να αλλαζαν πολλα πραματα.
Εδω παιζει πολυ και ο χαρακτηρας του καθε εκπαιδευτη, πρυτανη, προεδρου, ανθρωπων μες στο υπουργειο, ανθρωπων της κυβερνησης κ.ο.κ, δεν υπαρχει οργανωση στα ψηλα στρωματα γιαυτο την πληρωνουν και τα παρακατω κλαδακια.
ισως λεω, ισως, με τον τροπο του ο καθενας ξεχωριστα και αμεσως μετα συλλογικα να μπορουσε να συμβαλλει καπως εποικοδομητικα, σε συνεργασιες, με πολλη δουλεια, νομιζω πως κατι θα εβγαινε. πιστευω πολυ στην ομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν τολμουσε πχ κανεις να κανει τους τοιχους στο λυκειο οπως στα Τει,θα ετρωγε αποβολη,ή τουλαχισοτν επιπληξη...

ενω στα Τει βλεπεις τα παντα βομβαρδισμενα και κατεστραμμενα..οι τοιχοι γραφουν οτι παρανοια θελεις..χωρις κανεις να ενδιαφερεται..

γινεται η τα λυκεια να ειναι πιο καθαρα απο τα πανεπιστημια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Aν το προβλημα της ανωτατης εκπαιδευσης ηταν οι βρωμικοι τοιχοι θα ημουν ευτυχισμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Aν το προβλημα της ανωτατης εκπαιδευσης ηταν οι βρωμικοι τοιχοι θα ημουν ευτυχισμενος..

οταν τα παντα ειναι διαλυμενα σαν να ορμησαν χουλιγκανσ δειχνει τη σαπια νεολαια που εκτρεφει η σαπια κοινωνια...

και ειπα και για τα βιβλια...και για τη γενικοτερη αδιαφορια..

αλλα ρωτω ,γιατι ειναι τοση πολυτελεια οι τοιχοι στα πανεπιστημια να ειναι οσο καθαροι ειναι στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση?γιατι να μην τρωνε τιμωριες οσοι λερωνουν τους τοιχους καταστρεφουν αιθουσες ολοκληρες διαλυοντας απειρες καρεκλες..οταν οι πορτες δεν εχουν καν πινακακι με νουμερο γιατι θα ξυλωθει και αυτο..και εχουν γραμμενο με στυλο το νουμερο επανω?...ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
οταν τα παντα ειναι διαλυμενα σαν να ορμησαν χουλιγκανσ δειχνει τη σαπια νεολαια που εκτρεφει η σαπια κοινωνια...

και ειπα και για τα βιβλια...και για τη γενικοτερη αδιαφορια..

αλλα ρωτω ,γιατι ειναι τοση πολυτελεια οι τοιχοι στα πανεπιστημια να ειναι οσο καθαροι ειναι στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση?γιατι να μην τρωνε τιμωριες οσοι λερωνουν τους τοιχους καταστρεφουν αιθουσες ολοκληρες διαλυοντας απειρες καρεκλες..οταν οι πορτες δεν εχουν καν πινακακι με νουμερο γιατι θα ξυλωθει και αυτο..και εχουν γραμμενο με στυλο το νουμερο επανω?...ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ!

άντε ρε άνθρωπε πέστα, γιατί κάτι δεν πάει καλά στην εποχή μας... εθελοτυφλούμε μου φαίνεται μόνο και μόνο επειδή αν καταγείλω τη ζωώδη πράξη του κάθε ανεγκέφαλου θα με πουν καπιταλίστρια και δεξιά!! αμάν πια, αφήστε τις ταμπέλες !! ΣΕΒΑΣΜΟΣ είναι το ζητούμενο... βλέπω το πολυτεχνείο σε τριασάθλια κατάσταση και σφίγγεται η καρδιά μου:( λίγο off topic ...δεν πειράζει

τώρα όσο για το θέμα του σχολείου...ναι ορισμένες φορές το σκέφτομαι νοσταλγικά μπορώ να πω...αγνές και ανέμελες όσο δεν παίρνει εποχές!! :clapup:ουάου , μια χαρά περνούσαμε εδώ που τα λέμε, όχι ότι τώρα κακοπερνάμε βέβαια, αλλά δεν κρύβω ότι κάτι με πιάνει όταν βλέπω τα παιδάκια σε παρεούλες με τις τσάντες στην πλάτη έξω από τα φροντιστήρια...θυμάμαι τα άπειρα γέλια που κάναμε!!!! καλή φάση, αξέχαστες εποχές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δε μου λειπει σε καμια περιπτωση!!! πολυ χασιμο χρονου και τυρρανια...να σαι εκει καθε πρωι αντι να πας να δεις τη θαλασσα, να κανεις μια συζητηση της προκοπης( γιατι μονο για τις πανελληνιες θα πρεπει να διαβαζεις στα 17 σου συμφωνα με την επισημη γραμμη του σχολειου)...ενταξει σιγουρα οσα περασα εκει απο θεμα φιλιας ερωτα και γελιου θα μου μεινει για παντα ανεπαναληπτο, αλλα το σχολειο αυτο καθ αυτο με τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
δε μου λειπει σε καμια περιπτωση!!! πολυ χασιμο χρονου και τυρρανια...να σαι εκει καθε πρωι αντι να πας να δεις τη θαλασσα, να κανεις μια συζητηση της προκοπης( γιατι μονο για τις πανελληνιες θα πρεπει να διαβαζεις στα 17 σου συμφωνα με την επισημη γραμμη του σχολειου)...ενταξει σιγουρα οσα περασα εκει απο θεμα φιλιας ερωτα και γελιου θα μου μεινει για παντα ανεπαναληπτο, αλλα το σχολειο αυτο καθ αυτο με τπτ!

να δεις τι φρικες ετρωγα κατι πρωινα και μεπιανε μελαγχολια που θελα να παιξω ταβλι, να πινω καφε, να χαζευω τα κυμματα με τον καλο μου, να κανω εκδρομες, να βουτηξω κανα αμαξι να παω μια βολτα μεχρι του Σουνιο!
Απαπα εφυγαν τα βασανιστηρια, και τρεχα εδω, και πηγαινε 4ωρο φροντιστηριο, και ξυπνα στις 8 παρα(δε τα καταφερνα σχεδον ποτε), και διαβασε για το διαγωνισμα και ακου τις γκρινιες καθηγητων και ολων! και πωωωωω! Ολες μας ημασταν τοτε αστα να πανε και ψαχναμε τροπους να ξεφευγουμε! Αν κι οπως ειπες εχουν μεινει κ σε μενα υπεροχα καλες στιγμες και δυνατες!!
Παρολαυτα η καλυτερη περιοδος που δυανυω ειναι σημερα!:)
και μολις τελειωσα αμεσως το σχολειο ηταν επισης πολυ καλη περιοδος!!:)
και θελω να πιστευω, που το πιστευω πως καθε φετος και καλυτερα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
δε μου λειπει σε καμια περιπτωση!!! πολυ χασιμο χρονου και τυρρανια...να σαι εκει καθε πρωι αντι να πας να δεις τη θαλασσα, να κανεις μια συζητηση της προκοπης( γιατι μονο για τις πανελληνιες θα πρεπει να διαβαζεις στα 17 σου συμφωνα με την επισημη γραμμη του σχολειου)...ενταξει σιγουρα οσα περασα εκει απο θεμα φιλιας ερωτα και γελιου θα μου μεινει για παντα ανεπαναληπτο, αλλα το σχολειο αυτο καθ αυτο με τπτ!

Που να πας για δουλειά...να πρέπει να ξυπνάς κάθε πρωί, να πρέπει να δεις την φάτσα του Διευθυντή και του αχώνευτου συναδέλφου... Να θες να πας καμία βόλτα αλλά να έχεις να τελειώσεις την δουλειά...να κάνεις υπερωρίες και να μην πληρώνεσαι... :P

Συμβουλή: Απολαύστε την φοιτητική ζωή γιατί δεν γυρίζει πίσω


Ps:Πάντα πίστευα και πιστεύω ότι κάθε φάση της ζωής μας είναι υπέροχη και μοναδική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Utopia

Νεοφερμένος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τοσα χρονια δεν ηθελα το σχολειο να τελειωσει με τιποτα....κι ομως τωρα που εφτασα τριτη λυκειου περιμενω πως και πως τη στιγμη αυτη.........ισως του χρονου να νοσταλγησω τα οσα περασα ολα αυτα τα χρονια αλλα η κουραση αυτης της χρονιας δεν παλευεται....7 ωρες σχολειο 4 ωρες φροντιστηριο και διαβασμα μεχρι αργα τ βραδυ....το μονο που θα θυμαμαι και θα νοσταλγω εντονα ειναι το κλιμα μεσα στην ταξη...ουτως η αλλως οσο και να λυπηθω ξερω οτι τπτ δν θα γυρισει πισω αρα ανυπομονω να δω πλεον τι μου επιφυλασσει η φοιτητικη μου ζωη........:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν λένε ότι όταν χάνεις κάτι το εκτιμάς? Μεταφορικά κάπως έτσι νιώθω και για το σχολείο.
Άπο τότε ήξερα ότι θα μου λείψει κ δεν ανυπομονούσα να το τελειώσω.
Βέβαια πλέον έχουν περάσει αρκετά χρόνια απο τότε και εν τω μεταξύ έχουνε τελειλωσει κ άλλα πράγματα τα οποία τα νοσταλγώ επίσης. Σαν τα φοιτητικά χρόνια δεν έχει.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καθόλου! Τα σχολικά χρόνια δεν μου πήγαιναν καθόλου (και αυτό φαινόταν) ενώ τα φοιτητικά τα λατρεύω! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ήδη έχω αρχίσει και τα νοσταλγώ....:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το σχολειο δεν μου λειπει καθολου, μου λειπει ομως το πανεπιστημιο γι' αυτο και σκοπευω να επιστρεψω :D. Θα ηθελα πολυ να διδασκω στην σχολη που φοιτησα, θα νιωθω οτι ειμαι ακομα μαθητρια :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Και το σχολείο μου λείπει και το πανεπιστήμιο μου λείπει. Όλα μου λείπουν :'(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σου λείπουν; Γιατί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Περνούσα, καλά. Πλάκες, κοπάνες, πρώτοι έρωτες στο σχολείο. Ατελείωτες βόλτες στη Θεσσαλονίκη. Ωραίες εποχές...ώσπου έβαλα τα χακί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top