Μαθητικές Καταλήψεις

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μπράβο... Έτσι κάνετε επανάσταση. Κλαπ κλαπ. Μια ζωή στα παλαιότερα των υποδημάτων τους θα σας γράφουν. Τα κέρδη από τις καταλήψεις είναι μηδενικά (μόνο ελεύθερος χρόνος για διάβασμα ή παιχνίδι). Οι ζημίες θα φανούν σε λίγα χρόνια. Που τα μυαλά της γενιάς αυτής δεν θα διαφέρουν σε τίποτα από τα μυαλά των γονιών τους. Και θα συντηρούν το ίδιο σύστημα κι αυτοί με την σειρά τους.

Άλλο το επωφελούμαι από την κατάληψη και άλλο στηρίζω την κατάληψη - ιδίως για τους παραπάνω ανύπαρκτους λόγους.

+1

θα πω κατι γενικο αυτη τη στιγμη, γιατι δεν εχω χρονο να αιτιολογησω.

οσο θεωρω ανευθυνη την λογικη του "κανω καταληψη για να χασω μαθημα". αλλο τοσο θεωρω ανευθυνη τη λογικη του "δεν κανω καταληψη για να μη χασω το εξαμηνο". και τα δυο δειχνουν αδιαφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
+1

θα πω κατι γενικο αυτη τη στιγμη, γιατι δεν εχω χρονο να αιτιολογησω.

οσο θεωρω ανευθυνη την λογικη του "κανω καταληψη για να χασω μαθημα". αλλο τοσο θεωρω ανευθυνη τη λογικη του "δεν κανω καταληψη για να μη χασω το εξαμηνο". και τα δυο δειχνουν αδιαφορια
+2 εγώ δεν μου αρέσει θέλω να είμαι στο σχολείο και να διαβάζω κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Άλλο αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
+1

θα πω κατι γενικο αυτη τη στιγμη, γιατι δεν εχω χρονο να αιτιολογησω.

οσο θεωρω ανευθυνη την λογικη του "κανω καταληψη για να χασω μαθημα". αλλο τοσο θεωρω ανευθυνη τη λογικη του "δεν κανω καταληψη για να μη χασω το εξαμηνο". και τα δυο δειχνουν αδιαφορια

εύχομαι να μην χρειαστεί να εξεταστείς σε αδίδακτη ύλη (από μέσα Αυγούστου μέχρι μέσα Νοεμβρίου, διπλή εξεταστική), όσο είσαι φοιτητής, λόγω χαμένου εξαμήνου από πολύμηνες καταλήψεις...:)

δεν υπάρχει οδυνηρότερο πράγμα....:'(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

Γιατί μιλάμε για καταλήψεις και τους λόγους που γίνονται πιστεύω.Άποψη σου άποψη μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
περσυ ,οταν ημουν γ λυκειου ,καναμε καταληψη δυο εβδομαδες,με αιτημα να συντηρηθει λιγο πιο πολυ το σχολειο και να υπαρχει θερμανση καθως η κατασταση ηταν ανυποφορη...καλεσαμε τον δημαρχο στο σχολειο και συζητησαμε μαζι του,δεν προκαλεσαμε κανεναν βανδαλισμο ,αντιθετα το αφησαμε πιο καθαρο απ οτι ηταν οατν το κλεισαμε...
βγηκαμε στο ραδιοφωνο και στις εφημεριδες για να εισακουστουν τα αιτηματα μας....
μετα απο αυτα μπορω να πω οτι η κατασταση βελτιωθηκε σημαντικα!!!

οι καταληψεις δεν ειναι χασιμο χρονου οταν υπαρχουν σοβαροι λογοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η κατάληψη είναι κάτι παράνομο και όποιος συμμετέχει πρέπει να πηγαίνει αυτόφορο. Τις περισσότερες φορές την εφαρμόζουν κομματόσκυλα. Μου αρέσει ότι πολλοί πιστεύετε ότι οι καθηγητές σας είναι κατά των καταλήψεων. ΡΕΕ ΠΑΤΕΕ ΚΑΛΑΑΑ!!! Η πλειοψηφία τους χαίρεται με τέτοιες ενέργειες. Ξέρεις τι είναι να πληρώνεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα. ΡΕ αν είστε μάγκες πηγαίντε και κάντε κατάληψη στη βουλή ή στο δημαρχείο της πόλη σας και μην γίνεστε εργαλεία των κομματόσκυλων. Αυτοί προσπαθούν να χτίσουν πολιτικές καριέρες πίσω από τις πλάτες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμάς έγινε ψηφοφορία αλλά βγήκε κατά αλλά μάλλον απο Δευτέρα πάλι..(το Σαββατοκυριακο το σχολειο μας εινι εξεταστικο κέντρο γι αυτο μαλλον βγηκε κατά..)
Ενα αίτημα: Να πουλάει το κυληκείο τσιγάρα και να έχουμε καπνιστήριο ελεοςς!!!


Αν ήμουν διευθυντής του σχολείου σου θα πρότεινα στο τσουτσέκι που έγραψε αυτή την παπαριά να κατουρήσει και λίγο, μη γ@μ@ει τόσο...
-----------------------------------------
Η κατάληψη είναι κάτι παράνομο και όποιος συμμετέχει πρέπει να πηγαίνει αυτόφορο. Τις περισσότερες φορές την εφαρμόζουν κομματόσκυλα. Μου αρέσει ότι πολλοί πιστεύετε ότι οι καθηγητές σας είναι κατά των καταλήψεων. ΡΕΕ ΠΑΤΕΕ ΚΑΛΑΑΑ!!! Η πλειοψηφία τους χαίρεται με τέτοιες ενέργειες. Ξέρεις τι είναι να πληρώνεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα. ΡΕ αν είστε μάγκες πηγαίντε και κάντε κατάληψη στη βουλή ή στο δημαρχείο της πόλη σας και μην γίνεστε εργαλεία των κομματόσκυλων. Αυτοί προσπαθούν να χτίσουν πολιτικές καριέρες πίσω από τις πλάτες σας.

Κατα τ αλλα σωστός, αλλά η κατάληψη δεν ειναι παράνομη. Σιγά μη βάλουμε και χαφιέδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εχουμε κλεισει μια εβδομαδα και κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Γιατί μιλάμε για καταλήψεις και τους λόγους που γίνονται πιστεύω.Άποψη σου άποψη μου:P
ναι αλλά δεν γίνονται σχεδόν ποτέ για σοβαρούς λόγους οπότε δεν θα έπρεπε να γίνονται καθόλου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
σε εμας κατι πηγε να γινει αλλα τιποτα...βασικα δεν υπαρχουν κ αιτηματα ετσι οπως ειναι το σχολειο...μια χαρα δηλαδη..τι να πουμε εχω βεβαια καιρο μπροστα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Διαφωνώ εν μέρει...Και εγω όταν πήγαινα στο σχολείο είχαμε έλλειψεις αλλά ΠΟΤΕ δεν κάναμε κάταληψη και ας δυσαρεστούσε μερικούς.Και όταν μιλώ για έλλειψεις όχι για τίποτα ασήμαντο.Είμασταν Γ λύκειου,δεν είχαμε καθηγητή στα Μαθηματικά μέχρι τον Νοέμβριο όπως και σε άλλα μαθήματα,δεν είχαμε βιβλία και γενικά η κατάσταση ήταν ό,τι να ναι.Θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε κατάληψη όμως δεν το κάναμε γιατί ξέραμε ότι εμείς θα ζημιωνόμασταν και κανένας άλλος.Θα χάναμε άλλες διδακτικές ώρες από άλλα μαθήματα και σεβάστηκαμε τους μαθητές που δεν πήγαιναν φροντίστηρια και είχαν ως βάση το σχολείο...
Τα αίτηματα μπορούν να ικανοποιήθουν και με άλλους τρόπους οι κατάληψεις δεν είναι μόνοδρομος...


ακριβως, αν για τετοια θεματα κανεις καταληψη τα πραγματα θα χειροτερεψουν και μετα οπως παντα ολοι θα ψαχνονται -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εχουμε κλεισει μια εβδομαδα και κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι:P
update:2 εβδομαδες παρα κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμεις τιποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε από σήμερα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εμείς 2 μέρες :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki312

Νεοφερμένος

Η Μαρια Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εμεις καναμε 4 μερες και μετα ικανοποιησαν τα ετιματα...Τωρα ψαχνουμε αλλα που 8α μας παει ομως...8α το βρουμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Διαφωνώ εν μέρει...Και εγω όταν πήγαινα στο σχολείο είχαμε έλλειψεις αλλά ΠΟΤΕ δεν κάναμε κάταληψη και ας δυσαρεστούσε μερικούς.Και όταν μιλώ για έλλειψεις όχι για τίποτα ασήμαντο.Είμασταν Γ λύκειου,δεν είχαμε καθηγητή στα Μαθηματικά μέχρι τον Νοέμβριο όπως και σε άλλα μαθήματα,δεν είχαμε βιβλία και γενικά η κατάσταση ήταν ό,τι να ναι.Θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε κατάληψη όμως δεν το κάναμε γιατί ξέραμε ότι εμείς θα ζημιωνόμασταν και κανένας άλλος.Θα χάναμε άλλες διδακτικές ώρες από άλλα μαθήματα και σεβάστηκαμε τους μαθητές που δεν πήγαιναν φροντίστηρια και είχαν ως βάση το σχολείο...
Τα αίτηματα μπορούν να ικανοποιήθουν και με άλλους τρόπους οι κατάληψεις δεν είναι μόνοδρομος...

ναι, βεβαια δεν πιεσατε να παρετε καθηγητη ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iria*

Νεοφερμένος

Η ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
στο γυμνασιο δεν κανουμε τπτ γτ φοβομαστε μν κοψουν τν τριημερη.
αλλα στ λυκειο...2 βδομαδες τωρα ,ετημα τς στρογγυλης τυροπιτας,κ εμεις εχουμε σκασει απ τ ζηλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top