Πανελλήνιες και ύπνος

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παιδια τ να κάνω για να μην νυστάζω??10 η ώρα εχω ήδη νυσταξει 11 και κλείνουν τα μάτια.μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω προσωπικα κοιμαμαι μεσημερι ενα δυωρο και μετα μπορω να διαβαζω μεχρι 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ο ύπνος είναι πολύ σημαντικός παιδιά...
Μην μένετε ξύπνιοι για να διαβάσετε γιατί την επόμενη μέρα κοιμάστε όρθιοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ένας καλός 8ωρος ύπνος καθημερινά μπορεί να βελτιστοποιήσει την απόδοσή σας στο διάβασμα. Θεωρήστε το ως μια ευχάριστη και, εκ των πραγμάτων, αναγκαία "επένδυση". :) Μην μπείτε στη διαδικασία να νιώθετε τύψεις που κοιμάστε. Όσες φορές έκανα περικοπές στον ύπνο μου, το αποτέλεσμα ήταν να μην μπορώ να οργανώνω τη σκέψη μου ούτε να συγκρατώ ακόμα και απλές πληροφορίες. Και αν αυτό παραταθεί, λογικό είναι αργότερα να αισθάνεστε υπερκόπωση και να μην μπορείτε να λειτουργήσετε στο βαθμό που θέλετε.
(Μη με κοιτάτε τώρα που τα γράφω αυτά στις 4 τα ξημερώματα. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το γραφω αυτο το μήνυμα στις 4.30 το πρωι, σε 2 ωρες πρεπει να "ξυπνησω" επειδη δινω μαθηματικα, και προφανώς θα παω αυπνη, οπως πηγα και στην εκθεση. 0 ωρες υπνου δεν με επηρεασαν στην εκθεση γιατι ειχα τρομερη υπερενταση οποτε εγραψα μια χαρα. Τωρα για αυριο ελπιζω να ισχυσει το ιδιο, αλλα θα προτιμουσα τουλαχιστον στα επομενα μαθηματα να μπορεσω να κλεισω ματι. Τι μου προτεινετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Το γραφω αυτο το μήνυμα στις 4.30 το πρωι, σε 2 ωρες πρεπει να "ξυπνησω" επειδη δινω μαθηματικα, και προφανώς θα παω αυπνη, οπως πηγα και στην εκθεση. 0 ωρες υπνου δεν με επηρεασαν στην εκθεση γιατι ειχα τρομερη υπερενταση οποτε εγραψα μια χαρα. Τωρα για αυριο ελπιζω να ισχυσει το ιδιο, αλλα θα προτιμουσα τουλαχιστον στα επομενα μαθηματα να μπορεσω να κλεισω ματι. Τι μου προτεινετε να κανω?


Κλείνεις βιβλία και υπολογιστές τουλάχιστον δυο ώρες πριν πέσεις για ύπνο, κανεις ένα ζεστό μπάνιο και πίνεις ζεστό γάλα. Στην τελική πάρε και ένα ντεπόν να σε ηρεμήσει λίγο και να σε πάρει ο ύπνος πιο γρήγορα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και στα παραπάνω, να προσθέσω ότι ό,τι και να γίνει πέσε, προσπάθησε να είσαι χαλαρή και κλείσε τα μάτια. Μπορεί να μην καταφέρεις να κοιμηθείς με την κλασική έννοια του όρου αλλά στο τέλος θα πέσεις σε αυτή την μισοληθαργική κατάσταση, που είναι σίγουρα καλύτερο από το να μην κοιμηθείς καθόλου. Σε καμία περίπτωση μην πεις "αυτό ήταν, δεν μπορώ να κοιμηθώ και σηκώνομαι" γιατί εκεί το έχεις χάσει το παιχνίδι.

Και καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Το γραφω αυτο το μήνυμα στις 4.30 το πρωι, σε 2 ωρες πρεπει να "ξυπνησω" επειδη δινω μαθηματικα, και προφανώς θα παω αυπνη, οπως πηγα και στην εκθεση. 0 ωρες υπνου δεν με επηρεασαν στην εκθεση γιατι ειχα τρομερη υπερενταση οποτε εγραψα μια χαρα. Τωρα για αυριο ελπιζω να ισχυσει το ιδιο, αλλα θα προτιμουσα τουλαχιστον στα επομενα μαθηματα να μπορεσω να κλεισω ματι. Τι μου προτεινετε να κανω?

εγω πριν την εκθεση ειχα παει για μπυρες,δοκιμασε το:P
(απλα πεσε στο κρεβατι ,ακου για λιγο μουσικη ,μετα κλεισ'τα ολα ε και θα σου ερθει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top