Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής Παντείου

ευη96

Νεοφερμένος

Η ευη96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα!Πέρασα φέτος σε αυτό το τμήμα με 10% .Θα πάω φυσικά αν και ήταν το 4ο στις επιλογές μου γιατί το θεωρώ πολύ καλύτερο (κοντά στα ενδιαφέροντα μου) απο το προηγούμενο τμήμα που ήμουν.Ωστόσο ,έχω κάποιες αμφιβολίες για την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει.Δεν μπορώ καν να βρω τα προγράμματα erasmus(socrates) για το τμήμα αυτό και επίσης με τι θα μπορούσε να συνδυαστεί ως μεταπτυχιακό για να ενισχύσει ή και να ξεπεράσει την ειδικότητα του Κοινωνιολόγου που όπως ξέρω προσφέρει το τμήμα.
Εαν κάποιος/α σπουδάζει σε αυτό το τμήμα θα ήθελα να μου πει γενικότερα για την δυσκολία των μαθημάτων,το αν είναι ενδιαφέροντα μαθήματα(απο τον οδηγό σπουδών δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλα ;) ) ,το αν συμμετάσχουν οι φοιτητές του τμήματος στα προγράμματα erasmus και γενικά αν αξίζει σαν γνώσεις,εμπειρία κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αν ποτέ απαντηθεί το ερώτημα της συμφορουμίτισσας, θα 'θελα να μου δώσετε τα φώτα σας :worry::
Το πρόγραμμα σπουδών του εν λόγω Τμήματος αναφέρει ότι είναι δυνατή η επιλογή 8 εξωτμηματικών μαθημάτων. Εντέλει ισχύει ή μήπως είναι μια ανενεργή επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ποτέ απαντηθεί το ερώτημα της συμφορουμίτισσας, θα 'θελα να μου δώσετε τα φώτα σας :worry::
Το πρόγραμμα σπουδών του εν λόγω Τμήματος αναφέρει ότι είναι δυνατή η επιλογή 8 εξωτμηματικών μαθημάτων. Εντέλει ισχύει ή μήπως είναι μια ανενεργή επιλογή;

Μήπως αν γραφτείς σ΄αυτό το φόρουμ https://panteio.gr/forumdisplay.php/8-Κοινωνικής-Πολιτικής
μπορέσεις να πάρεις απαντήσεις από τους φοιτητές του τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Μήπως αν γραφτείς σ΄αυτό το φόρουμ https://panteio.gr/forumdisplay.php/8-Κοινωνικής-Πολιτικής
μπορέσεις να πάρεις απαντήσεις από τους φοιτητές του τμήματος.


Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Αν και απ' ό,τι βλέπω, δεν υπάρχει ιδιαίτερη κινητικότητα στο φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Η λύση στο τόσο φλέγον ζήτημα ευρέθη!..:spasiklas: Έχουμε και λέμε:
Τα Μαθήματα Εκτός Τμήματος (ΜΕΤ) είναι 8 και μπορεί κανείς να δηλώσει* τα εν λόγω μαθήματα από το 5ο εξάμηνο κι εντεύθεν.

*Βασική προϋπόθεση να 'χει εξεταστεί επιτυχώς σε 20 μαθήματα των προηγούμενων εξαμήνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Προσέξτε τα τμήματα που δεν έχουν συγκεκριμένο αντικείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top