Ποια είναι η καλύτερη σχολή για να γίνω Χρηματιστής;

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
οι πρωτες 3 επιλογες μου θα ειναι
1. ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ
2. ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ
3. ΧΡΗΜΑΤ. ΠΑΠΕΙ
4. Οικονομικων Επιστημων ΑΣΟΕΕ

ελπιζω απο αυτες να μπορεις να γινεσαι και λογιστης και χρηματιστης (ακολουθωντας βεβαια τις σχετικες κατευθυνσεις οπου χρειαζονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
οι πρωτες 3 επιλογες μου θα ειναι
1. ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ
2. ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ
3. ΧΡΗΜΑΤ. ΠΑΠΕΙ
4. Οικονομικων Επιστημων ΑΣΟΕΕ

ελπιζω απο αυτες να μπορεις να γινεσαι και λογιστης και χρηματιστης (ακολουθωντας βεβαια τις σχετικες κατευθυνσεις οπου χρειαζονται)
Ααα δηλαδη οι πρωτες 3 επιλογες σου ειναι οι εξης 4
Σορρυ αλλα ειναι μια ατακα που μας ελεγε ενας καθηγητης στο σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
που να βρω?
αν εννοεις οτι ειναι και πολλα αλλα το ξερω, αλλα σε πρωτη φαση εχουν σημασια οι σπουδες, μικρη ειναι η αληθεια

σε πρωτη φαση σπουδασε κατι που εχει πολυ μαθηματικο μεσα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
οι πρωτες 3 επιλογες μου θα ειναι
1. ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ
2. ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ
3. ΧΡΗΜΑΤ. ΠΑΠΕΙ
4. Οικονομικων Επιστημων ΑΣΟΕΕ

ελπιζω απο αυτες να μπορεις να γινεσαι και λογιστης και χρηματιστης (ακολουθωντας βεβαια τις σχετικες κατευθυνσεις οπου χρειαζονται)

το 4 ξαναδεστο... πολυ θεωρια ρε παιδι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
το 4 ξαναδεστο... πολυ θεωρια ρε παιδι μου

ναι εχει θεωρια αλλα τι? να προτιμησω το ΟΔΕ ΠΑΠΕΙ..
νομιζω καλυτερα ΑΣΟΕΕ..

ετσι κι αλλιως απο το μαθηματικο Αθηνας το προτιμω..
βλεπω τα μαθηματα του Μαθηματικου και με πιανει κρυος ιδρωτας..
ωραια ειναι να το λεμε, αλλα φοβαμαι πως αν παω μαθηματικο θα τα βαρεθω γρηγορα..
(ειδικα οταν διαπιστωσω οτι κανω μαθηματα (π.χ. γεωμετρια, μιγαδικοι) που δεν θα με βοηθησουν στα οικονομικα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ναι εχει θεωρια αλλα τι? να προτιμησω το ΟΔΕ ΠΑΠΕΙ..
νομιζω καλυτερα ΑΣΟΕΕ..

ετσι κι αλλιως απο το μαθηματικο Αθηνας το προτιμω..
βλεπω τα μαθηματα του Μαθηματικου και με πιανει κρυος ιδρωτας..
ωραια ειναι να το λεμε, αλλα φοβαμαι πως αν παω μαθηματικο θα τα βαρεθω γρηγορα..
(ειδικα οταν διαπιστωσω οτι κανω μαθηματα (π.χ. γεωμετρια, μιγαδικοι) που δεν θα με βοηθησουν στα οικονομικα!)

στατιστικη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
στατιστικη ?

ναι τελικα η Στατιστικη θα παει αρκετα ψηλα στο μηχανογραφικο μου αφου καταλαβα εχει πολλα μαθηματικα (αλλα στα ορια των οικονομικων, δεν ξεφευγει σε ασκοπα -και δυσκολα- μαθηματικα οπως οι μαθηματικες σχολες) και μαζι με τις υψηλες μαθηματικες γνωσεις συνδεει και τα οικονομικα μαζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ναι τελικα η Στατιστικη θα παει αρκετα ψηλα στο μηχανογραφικο μου αφου καταλαβα εχει πολλα μαθηματικα (αλλα στα ορια των οικονομικων, δεν ξεφευγει σε ασκοπα -και δυσκολα- μαθηματικα οπως οι μαθηματικες σχολες) και μαζι με τις υψηλες μαθηματικες γνωσεις συνδεει και τα οικονομικα μαζι...

:D :D σε περιμενουμε !
να εχεις υποψη σου καποια πραγματακια ομως πριν δηλωσεις στατιστικη στην ασοεε, ενα ειναι το θεμα τον πιστωτικων μοναδων (μαζευεις ποντους απο καθε μαθημα για να παρεις πτυχιο) και δευτερον οτι τα μαθηματα ειναι αλυσιδες, αμα δεν περασεις του πρωτου ετους, δεν προχωρας :D ετσι το τμημα κατα την γνωμη μου ειναι λιγο πιο δυσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΛΙΦΕ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΑΔΕΛΦΟΠΟΥΣΤΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
τρολακια στο κλουβι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ponokos

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά μην το κοροιδευεται καθολου το όλο σκηνικό ο θείος μου χρηματιστης με τεράστια βιλλα στη φιλοθεη με αυτο το αυτοκίνητο https://www.google.gr/search?um=1&cl...nOtQbV84CoAQ&ved=0CDAQ1QIoAA&biw=1024&bih=672

Και αλλα, αλλα μόνο μαρκες Mercedes BMW και μια διπορτη Bentley,δεν συζητάμε για σπίτια σε νησια που έχουν όλοι οι πλούσιοι,όπως και ο δικός μου θείος ναξος,Μύκονος,Λευκάδα,και Κέρκυρα.για καταθέσεις δεν γνωρίζω αλλα σίγουρα θα υπάρχουν,Τώρα σπουδες πολλές οικονομικό Πειραιά με 2 μεταπτυχιακα στην χρηματοοικονομική και διδακτορικο πάλι στην χρηματοοικονομική,ξενες γλώσσες 5 αγγλικα γαλλικά Γερμανικά ιταλικα ολλανδικα εκτός απο τα αγγλικα που εχει proficiensy στα αλλα επίπεδο advanced,3 γραφεία 2 στην αθηνα που τα διαχειρίζεται ο γιος του οταν εκείνος εναι στο τρίτο του Γραφειο στην Ελβετία,ο γιος φοιτητής οικονομικών στην Πάτρα,με πολλές διαμάχες με τον πατέρα του λόγο πολλών χρημάτων ο γιος του δεν ειναι χλιδατος όσο ο πατέρας του.που ζει στα μεγαλεία.οσοι το εχετε λοιπόν μεσα σας να ασχολειθητε το ξέρω πως σας άνοιξα την όρεξη αλλα σήμερα όσο να ειναι οι μετοχες έχουν πέσει,αλλα εκεινος λόγο του Γραφείου του στην Ελβετία ειναι ορθοποδημενος ακομα,γιαυτο λοιπόν να ψαχτειτε πολυ με αυτο το θέμα του χρηματιστή,επίσης μην ξεχάσω να σας πω πως είχε διδάσκει για 7 ετη στο ίδιο πανεπιστημιο που φοιτητε και εφτασε μεχρι τον τιτλο του επίκουρου καθηγητή,ηλικια οπως καταλαβαίνετε πάνω απο τα 60.Και δεν θα μιλήσω για την ασφαλεια που εχει στην οικία του και στην κυκλοφορία του στους δρόμους παρόλα αυτα όμως εκεινος οδηγεί το αυτοκινητο με το φύλακα ασφαλείας του δίπλα ως συνοδηγό,άποψη του·πως αν έδινε σε οδηγό να οδηγήσει το αυτοκινητο ποιος ο λογος να το είχε αγορασει,το αγόρασε μόνο και μόνο για να το οδηγεί ο ίδιος,δυστυχώς εγω ως ερευνητης κοινωνιολογος στην εγληματολογια δεν κανω στις επιχειρήσεις του,διαφορετικά κάπου θα βολευομουν και εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

Ασδφγηξκλ

Νεοφερμένος

Η Ασδφγηξκλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ρε παιδιά έγινε τλκ κανένας απο εσάς χρηματιστής ή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Ρε παιδιά έγινε τλκ κανένας απο εσάς χρηματιστής ή...

ή...

Stockbroker

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
στατιστικη ασοεε ειναι η καλυτερη σχολη για χρηματιστης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
θα γινουν λογιστες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
συμφωνώ πάντως ότι από τη Στατιστική της ΑΣΟΕΕ αποκτάς ένα γερό υπόβαθρο για να ασχοληθείς με τα χρηματοοικονομικά σε μεταπτυχιακό επίπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οικονομικό ή κάνα λοχρή, σε καμιά περίπτωση στατιστικά τμήματα, είναι ασόβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top