Γενικό -  Μετεγγραφή σε Αθλητικό Λύκειο

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γεια σας!

Ενας συμμαθητης μου θελει να κανει μεταγγραφη σε αθλητικο Λυκειο.

Οι αποριες του:

1)Οι μεταγγραφες ποτε γινονται;
2)Πως γινεται το μαθημα εκει μεσα;
3)Που βρισκονται αθλητικα Λυκεια στην Αττικη;
4)Υπαρχουν λεωφορεια που τους πηγαινουν εκει;

Σας ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αθλητικό Λύκειο δηλαδή διάβασμα με ταυτόχρονο αθλητισμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Yep.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Γεια σας!

Ενας συμμαθητης μου θελει να κανει μεταγγραφη σε αθλητικο Λυκειο.

Οι αποριες του:

1)Οι μεταγγραφες ποτε γινονται;
2)Πως γινεται το μαθημα εκει μεσα;
3)Που βρισκονται αθλητικα Λυκεια στην Αττικη;
4)Υπαρχουν λεωφορεια που τους πηγαινουν εκει;

Σας ευχαριστω :D

1) Δεν εχω ιδεα. Υποθετω με το που ανοιξουν τα σχολεια την 1η Σεπτεμβρη...
2) Δεν γινεται:P
3) Εχει σιγουρα ενα στην Αργυρουπολη (που ειναι μισο ενιαιο και μισο αθλητικο)
4) Λεωφορεια εχει ναι, τωρα τα δρομολογια δεν τα θυμαμαι....

Γενικη συμβουλη παντως, να μην παει:nono:
Και οι προπονησεις δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, 6 ωρες τη βδομαδα νομιζω συνολικα τα πρωινα. Βασικα παιζει να ειναι και αναλογα το αθλημα.. Τα υπολοιπα μαθηματα γινονται κανονικα παντως, που σημαινει οτι καθε μερα θα σχολαει στις 3, η κατι τετοιο.. Αυτα βεβαια για το συγκεκριμενο σχολειο που ειπα (εγω ημουν στο "ενιαιο" μισο...), αλλου δεν ξερω τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Επειδή είχα πάει και εγώ πιο παλιά αθλητικό,δεν αξίζει να πας αθλητικό εκτός αν θες απλά και μόνο να τελειώσεις το λύκειο χωρίς να στοχεύεις να περάσεις σε καμία σχολή γιατί στην κυριολεξία στα αθλητικα τμήματα πάνε οι χειρότεροι καθηγητές και οι περισσότεροι μαθητές ενδιαφέρονται απλά και μόνο να τελειώσουν.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
μη το κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena90

Νεοφερμένος

Η helena90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας! ειμαι φοιτητρια και ο αδερφος μου θελει να γραφτει σε αθλητικο λυκειο και δεν ηξερα καθολου πως ειναι τα πραγματα εκει.. Διαβασα τις απαντησεις σας και κολησα. αληθεια ειναι τοσο χαλια οι καταστασεις εκει οσο τις περιγραφετε? δεν μπορει κανεις να δωσει πανελληνιες εξετασεις στο τελος για να περασει σε σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koro

Νεοφερμένος

Ο koro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν σου απαγορευει κανεισ να δωσεις παννελινιες αμα θες δινεις κανονικα οπως ακριβως γινεται και στο γενικο λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι και εγώ έχω ακούσει ότι δεν είναι και τόσο καλά στα αθλητικά σχολεία...δεν νομίζω λόγω των καθηγητών αλλά λόγω των παιδιών τα οποία ενδιαφέρονται απλά και μόνο να τελειώσουν το λύκειο χωρίς να έχουν το φόβο των εξετάσεων, μην μείνουν κτλ.Το λέω γιατί και εγώ πάω σε σχολείο με 'ιδιότητα', είναι μουσικό και εκεί επικρατεί μια τέτοια κατάσταση αλλά συμβαίνει λόγω των παιδιών.Αν όμως διαβάζεις και πιέζεις τους καθηγητές μια χαρά είναι.Εκτός αυτού στα αθλητικά υπάρχει το εξής συγκλονιστικό.Είσαι σε ομάδες οι οποίες συμμετέχουν σε αρκετούς διαγωνισμούς.Αν καταφέρεις και η ομάδα σου προκρίνεται συνεχώς και φτάσει σε υψηλή θέση, σου δίνεται η δυνατότητα χωρίς πανελλήνιες (!) να επιλέξεις οποιοδήποτε πανεπιστήμιο/τει θέλεις και να πας εκεί.Κουλό;Αληθινό...Η ομάδα μιας κοπέλας βγήκε 3η στην Ευρώπη και όλα τα μέλη της ομάδας διάλεξαν τη σχολή που ήθελαν..Άδικο αλλά στην Ελλάδα ζούμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
αυτο με τα αθληματα και τη σχολη νομιζω δεν ισχυει πια.πρεπει να καταργηθηκε μαζι με τα μορια που δινονταν στους αθλητες που ηταν σε ενιαιο:hmm:
παντως εγω που ημουν σε γυμνασιο με αθλητικο τμημα(εγω ημουν σε κανονικο τμημα) απ'οτι καταλαβα βοηθαει μονο αυτους που ενδιαφερονται για πρωταθλητισμο και ουσιασικα κερδιζουν 6 ωρες την εβδομαδα προπονηση.Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση δεν νομιζω να αξιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TiTiNaRiO...

Νεοφερμένος

Η TiTiNaRiO... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας..διαβασα τα παραπάνω σχολεια και εχω καποιες αποριεσ....θελω να παω σε αθλητικο λυκειο για να μπω σε σχολη αστοινομιας...γινετε να μπω απο εκι?η θα παω απο ενιαιο λυκειο....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgos12

Νεοφερμένος

Ο giwrgos12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια αυτο που λετε με τα πανεπιστημια και τα τει εχει αλλαξει αν διακριθεισ η μπαινεισ στο πανεπιστημιο φυσικησ αγωγησ η οτι γραφεισ παιρνεισ 10% παραπανς πχ γραψεισ 12 παει 13.2 το 10 % δεν ειναι και σιγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top