Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,040 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,974 μηνύματα σε 75,385 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 525 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού

Greek Army

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H Greek Army έγραψε: στις 14:20, 22-07-13:

[QUOTE=Ξεχασμένος;3875895]Greek Army πας στρατιωτική ψυχολογία και όχι ψυχολογία μόνο και μόνο γιατί θα πληρώνεσαι άμεσα και θα έχεις άμεση αποκατάσταση, τουλάχιστο παραδέξου το δεν είναι κακό. Τώρα τα άλλα για τη πατρίδα που λες, αν είχες τη παραμικρή εντύπωση για το πως λειτουργεί το κράτος εν κράτει που λέγεται στρατός, για το τι φαγοπότι και κοπροσκύλιασμα πέφτει εκεί μέσα δε θα ανέφερες καν τα περί πατρίδας. Καλή τύχη σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα.[/QU

Έστω ότι δεν ξέρω για το πώς λειτουργεί το κράτος,λόγω ηλικίας.Με την κρίση(το σκεπτικό) που έχω αυτή την χρονική στιγμή, αποφασίζω να δώσω για αυτή την σχολή γιατί γουστάρω να υπηρετήσω!Και ποιός σου είπε ότι δεν θα πάω και για ''απλή'' ψυχολογία;Δεύτερη επιλογή μου θα είναι!Αυτό το αντικείμενο θέλω να σπουδάσω και σε αυτό θέλω να ειδικευτώ,όμως επειδή μου ''αρέσει''όλο αυτό το κλίμα του στρατού,ο συνδυασμός της στρατιωτικής ψυχολογίας μου φαίνεται άπαιχτος!Και μην μπερδεύεσαι....Ξέρω,κρίση,οικονομικές δυσχέρειες και παράλληλα,κατακόρυφη η αύξηση των υποψηφίων της αστυνομίας και του στρατού.Ωστόσο δεν σημαίνει ότι ο κάθε υποψήφιος μπαίνει για τα λεφτά και την μονιμότητα!Μην το παίζετε λοιπόν ξερόλες....Συζήτηση από το ίντερνετ κάνουμε.Δεν με ξέρεις και από χθές για να μπορείς να συνάγεις συμπεράσματα!Ευχαριστώ πάραυτα για τις ευχές!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:05, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Greek Army

Έστω ότι δεν ξέρω για το πώς λειτουργεί το κράτος,λόγω ηλικίας.Με την κρίση(το σκεπτικό) που έχω αυτή την χρονική στιγμή, αποφασίζω να δώσω για αυτή την σχολή γιατί γουστάρω να υπηρετήσω!Και ποιός σου είπε ότι δεν θα πάω και για ''απλή'' ψυχολογία;Δεύτερη επιλογή μου θα είναι!Αυτό το αντικείμενο θέλω να σπουδάσω και σε αυτό θέλω να ειδικευτώ,όμως επειδή μου ''αρέσει''όλο αυτό το κλίμα του στρατού,ο συνδυασμός της στρατιωτικής ψυχολογίας μου φαίνεται άπαιχτος!Και μην μπερδεύεσαι....Ξέρω,κρίση,οικονομικές δυσχέρειες και παράλληλα,κατακόρυφη η αύξηση των υποψηφίων της αστυνομίας και του στρατού.Ωστόσο δεν σημαίνει ότι ο κάθε υποψήφιος μπαίνει για τα λεφτά και την μονιμότητα!Μην το παίζετε λοιπόν ξερόλες....Συζήτηση από το ίντερνετ κάνουμε.Δεν με ξέρεις και από χθές για να μπορείς να συνάγεις συμπεράσματα!Ευχαριστώ πάραυτα για τις ευχές!
Εγώ ούτε σε ξέρω, ούτε θα το παίξω ξερόλας απλά εκεί που είσαι ήμουνα και ξέρω πέντε πράματα παραπάνω. Στα 17 μου κι εμένα αυτό το ''θα υπηρετήσω'' φάνταζε σπουδαίο στα μάτια μου, γιατί όπως κι εσύ έτσι κι εγώ δεν είχα ιδέα τι σημαίνει υπηρετώ στον Ελληνικό στρατό. Όλα άλλαξαν βέβαια όταν μπήκα φαντάρος και είδα τι σαπίλα και τι θέατρο επικρατεί εκεί μέσα αλλά αυτό είναι δική μου άποψη. Αν παρόλα αυτά αποφασίσεις να καταταγείς καλή τύχη αλλά οφείλω να σε προηδοποιήσω για το τι θα συναντήσεις εκεί μέσα. Τελιώνοντας τη σχολή και αρχίζοντας τη καριέρα σου, έχεις δύο επιλογές ή είσαι τύπος και υπογραμμός και κάνεις σωστά τη δουλειά σου πράγμα το οποίο θα σε φέρει σε ευθεία σύγκρουση με το 95% των συναδέλφων σου, η απλώς θα μάθεις όπως όλοι να κάνεις τη πάπια, να είσαι λαμόγιο και να κοιτάς πως θα λουφάρεις, σε βάρος των κατωτέρων σου, συνήθως χαμηλόβαθμών στελεχών δίχως μέσον, και φυσικά των γνωστών φαντάρων.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VeeM (Βασιλικη)

Φοιτητής

H Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H VeeM έγραψε: στις 20:13, 26-08-13:

Δεν ξερω τι να περασω. Δινω φετος απο τεχνολογικη και πιστευω οτι θα βγαλω εναν αρκετα ικανοποιητικο βαθμο οπου θα μπορει να προσεγγιζει καθε σχολη.. απο αυτην την κατευθυνση με μαθημα επιλογης τα μαθηματικα γενικης και το αοθ. Αρχικα ειχα ως στοχο το Πολυτεχνειο στο τμημα μηχανολογων μηχανικων αλλα τελικα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το τμημα .. Τι μου προτεινετε απο τμηματα του Πολυτεχνειου ; Επισης μια σταθερη επιλογη μου ειναι τα οικονομικα οχι ομως τμηματα οπως της λογιστικης .. Τι προτεινετε ?? Αλλα καλα πανεπιστημια ??
Παράθεση

Indiana Jones (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Indiana Jones έγραψε: στις 20:46, 27-11-17:

http://www.playbuzz.com/studymyway10...s-right-for-me
Όσοι έχουν επιλέξει ανθρωπιστικές επιστήμες και δεν ξέρουν ποια να επιλέξουν μπορούν να κάνουν αυτό το quiz.
http://playbuzz.com/studymyway10/wha...s-right-for-me
Αντίστοιχα όσοι έχουν επιλέξει θετικές επιστήμες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    chriskr , Nektkok

Βρείτε παρόμοια