Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 155 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βία στα σχολεία απο τους εκπαιδευτικούς

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:26, 17-11-17:

Σαν δάσκαλος και καθηγητής που είναι είναι δουλειά του να βρει τρόπο να κάνει μάθημα. Είναι σαν να μου λες να γίνω πωλητής αλλά αν κανένας δεν αγοράζει τα προϊόντα μου να λέω ότι φταίει ο καταναλωτής. Δεν μπορώ να βρω άλλο παραλληλισμό αν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannhs2001

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannhs2001
Ο giannhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O giannhs2001 έγραψε στις 14:47, 17-11-17:

Απλα τα λεω γιατι γενικα υπαρχουν πολλες"βρωμιες" εντος των εκπαιδευτικων συλλογων κλπ . Οι περισσοτεροι δεν ξερουν καν να διδασκουν . Αφου δεν εκπαιδευονται στο πως να διδασκουν . Οσο για το ποιος ζει σε ονειρικο κοσμο φαινεται .
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unseen skygge

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unseen skygge
Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε στις 15:01, 17-11-17:

Αγαπητέ πίστεψε με είναι πρόδηλο από τα λεγόμενα σου. Ναι αυτή είναι η δουλειά του αλλα κανένας δεν είναι τέλειος. Οι εκπαιδευτικοί δεν είναι τελεοιποιημενα και αλάνθαστο ρομπότ. Δεν ξέρω γιατί περνάει αυτή η νοοτροπία. Κανείς δεν είναι τέλειος. Το να γίνεις εκπαιδευτικός δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνεις και αλάνθαστος και να κάνεις όλους τους μαθητές να σε συμπαθησουν και να διαβα ζουν και το μάθημα σου(Κάτι πρακτικά αδυνατο).
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:26, 17-11-17:

Μα δεν είπα ότι πρέπει να είναι ρομπότ. Η συζήτηση ξεκίνησε λέγοντας ότι η αξιολόγηση θα μπορούσε να βοηθήσει αυτόν τον τομέα όπως και γενικά τον δημόσιο τομέα και εσύ το κορόιδεψες. Δεν είπα να απολύουν κόσμο με το παραμικρό λάθος αλλά περιπτώσεις στις οποίες ο διδάσκοντας δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του ή την κάνει λανθασμένα. Έχω υπάρξει μαθητής σε τάξη όπου δεν κάναμε μάθημα. Πως το λένε, δεν κάναμε τίποτα. Ερχόταν καθόταν μας έλεγε στο μισό μάθημα την ιστορία της ζωής του μας έδειχνε ένα δυο πραγματάκια και έφευγε. Και έχω υπάρξει και μαθητής σε τάξη όπου γινόταν μπούλινγκ μαθητών σε άλλους μαθητές και ο εκπαιδευτικός έκανε ότι δεν το έβλεπε επειδή δεν μπορούσε να ορθώσει ανάστημα και να διαχειριστεί 15 παιδάκια. Αν δεν μπει κάποιο είδος ελέγχου στα σχολεία και στο δημόσιο τέτοια περιστατικά δε θα σταματήσουν ποτέ γιατί δεν υπάρχει αντίστοιχος μηχανισμός.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους