Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,027 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,068 μηνύματα σε 75,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 528 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 14:24, 25-08-12:

κανενα παιδακι δεν εχει επιλεξει φυσικη γενικης?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95 (NICE GUY)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο NICE GUY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95 HI έγραψε: στις 08:02, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vorbulon
Καλησπέρα! Τι βοηθήματα έχετε και προτείνετε; Εγώ έχω του Μπάρλα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής και των Σαββάλα Φυσική Κατ. Αυτά μου έχουν πει οι καθηγητές μου, αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω και άλλες γνώμες για άλλα βοηθήματα που είναι καλά και αξίζει να αγοραστούν και κυρίως στα μαθηματικά, φυσική και έκθεση (αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).
Ο Μπαρλας ειναι απο τα καλυτερα για ΜΚ της Γ λυκειου και απο ΦΚ προτεινω Διμοπουλο,Μαθιουδακη,Αρχων Μαρκος
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε: στις 12:49, 29-08-12:

Καμια αξιολογηση για βοηθημα μαθηματικων κατευθυνσης αλλα και γενικης απο Σαββαλα του Βασιλη Παπαδακη?
Παράθεση

marggrit (μαργαρίτα)

Μαθητής Β' λυκείου

H μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H marggrit έγραψε: στις 21:44, 06-09-12:

τελικά ποια βοηθήματα μαθηματικών κατ έχουν λύσεις των ασκήσεων μέσα? επειδή απ'ότι κατάλαβα του μπάρλα πολύ καλό αλλά μονο αν εχεις καθηγητή
παρχει κάποιο που να είναι και αξιολογο και να έχει λυσεις;;; (εστω σε ξεχωριχο τεύχος) του παπαδάκη ας πουμε έχει λυσεις;

ευχαριστώ!
Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 23:07, 06-09-12:

του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ??
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,453 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 11:01, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
τα παιδια που εχουν επιλεξει φυσικη γενικης, εχουν βοηθημα??
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
Παράθεση

Polkiu

Φοιτητής

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε: στις 13:11, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ??
Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο
Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε: στις 11:44, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
των αδερφων σαββαλα ειχα δει,αλλα το βρηκα αρκετα μετριο:/

Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο
καλα ναι,παω και φροντιστηριο εξαλλου..αλλα εχω πορωθει με το βοηθημα φυσικη κατ. των μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου και θα ηταν τελειο αν υπηρχε κατι αντιστοιχο για μαθηματικα! των στεργιου-νακη ισως?
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 11:57, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Oντως αυτο το Παναγιωτακοπουλου ειναι παρα πολυ καλο!
Παράθεση

anna_sdr

Νεοφερμένος

H anna_sdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H anna_sdr έγραψε: στις 19:49, 11-09-12:

Για τη βιολογία πιστεύω πως τα καλύτερα είναι τα:η Βιολογία- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Ευάγγελος Μπελετσιώτης- εκδόσεις Λιβάνη και τα
Κριτήρια Αξιολόγησης Βιολογίας- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Βάσω Τριανταφυλλοπούλου- εκδόσεις Σαββάλας

και φυσικά σε συνδυασμό πάντα με το σχολικό βιβλίο...αυτό πότε δε πρέπει να το ξεχνάτε όταν μιλάμε για Πανελλήνιες.
Εμένα αυτά τα τρία βιβλία με βοήθησαν πολύ και βέβαια ο καθήγητής του σχολείου μου, αφού δεν πήγαινα φροντιστήριο.

Εάν θέλεις κάποια από τα δύο τα πουλάω 5€ το ένα. Στείλε μου στο anna_sdr@yahoo.com
Παράθεση

Γραναζι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γραναζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Γραναζι έγραψε: στις 21:18, 15-10-12:

Καλησπέρα, είμαι μαθητής της Γ Λυκείου και θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά την ποιότητα των σχολικών βοηθημάτων που διαθέτω αυτή τη στιγμή:

Φυσική Κατ.: Σαββάλας(Άγγελος και Σπύρος Σαββάλας)
Μαθηματικά Κατ.: Σαββάλας(Χαράλαμπος Στεργίου, Ιωάννα Στεργίου, Χρήστος Νάκης)
Βιολογία Κατ.: Σαββάλας(Η. Αρδίττης, Π. Γκιργκινούδης, Δ. Νοταράς, Μ. Πιταροκοίλης)
Χημεία Κατ.: Σαββάλας(Κώστας Σαλτερής)

Θα ήθελα οι συμβουλές σας όσον αφορά την ποιότητα των βοηθημάτων στα μαθηματικά και τη φυσική να έχουν ως γνώμονα το βαθμό δυσκολίας των ασκήσεων, ενώ στη βιολογία και τη χημεία το εκείνον των ερωτήσεων θεωρίας και πολλαπλής επιλογής(διεκδικώ το 20 σε όλα τα μαθήματα και δεν ικανοποιούμαι με οποιονδήποτε κατώτερο βαθμό). Θα αποτελούσε άκρως σημαντική βοήθεια για μένα τόσο η αξιολόγηση των βιβλίων που έχω όσο και οι προτάσεις εναλλακτικών βιβλίων
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 15-10-12 στις 22:16. Αιτία: Μεταφορά απο το thread "Βοήθημα Μπάρλας"
Παράθεση

Μαρκέλλα Μ. (markella)

Μαθητής Γ' λυκείου

H markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Μαρκέλλα Μ. έγραψε: στις 13:38, 20-10-12:

http://e-didaskalia.blogspot.gr/sear...B5%CE%B9%CE%BF
καλησπέρα παιδιά..!!
αυτό το site πιστεύω θα βοηθήσει σε αρκετούς από εσας..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sansy16

Μαθητής Γ' λυκείου

H Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Sansy16 έγραψε: στις 15:56, 01-11-12:

Γεια σας παιδια ψαχνω ενα καλο βοθημα βιολογιας κατευθυνσης σκεφτομαι να παρω του ζητη ειναι καλο ??
Παράθεση

bigxefteri

Φοιτητής

Ο bigxefteri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O bigxefteri έγραψε: στις 20:41, 05-11-12:

Του Λαζαρου μαλή εννοείς; Ειναι πολύ καλό βοήθημα, με πολλές ερωτήσεις και ασκήσεις!
Παράθεση

sokratis1995

Νεοφερμένος

Ο sokratis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O sokratis1995 έγραψε: στις 15:25, 25-11-12:

το βοηθημα του μαυριδη είναι καλό;

Σημείωση: Τα μηνύματα 133-140 προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2013" .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 27-11-12 στις 20:39. Αιτία: Εισαγωγή Σημείωσης.
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,453 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 15:44, 25-11-12:

Έχει τσιμπημένες ασκήσεις, αν αυτό επιδιώκεις τότε ναι.
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,582 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 17:04, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από sokratis1995
Εμένα για τώρα δεν μ'έχει ενθουσιάσει.
Παράθεση

Solmyr

Φοιτητής

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε: στις 17:27, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από sokratis1995
μπα...το θεωρω πολυ μετριο
Παράθεση

iEmma

Μαθητής Γ' λυκείου

H iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H iEmma έγραψε: στις 19:16, 25-11-12:

Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,614 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 20:08, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από iEmma
Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Στο study4exams κοίταξες? Νομίζω δεν έχει διαγωνίσματα αλλά έχει πολύ καλές και αρκετές ασκήσεις κάθε είδους.

Τώρα για βοήθημα, εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι για θεωρία, κοίταξε κάποιο από αυτά που κυκλοφορούν με επαναληπτικά θέματα.
Ενα τέτοιο είναι του Μαθιουδάκη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Jimthegreat13 , Nefeloula , tselias , Ροβερτα

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βοηθήματα Γ' Λυκείου - Από Νικολαμπας 03
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συγγράματα - Σχολικά Βοηθήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-08-16 στις 10:09.
    • Βοηθήματα Γ' Λυκείου - Από thorin
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συγγράματα - Σχολικά Βοηθήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-16 στις 20:25.
    • Βοηθήματα Β-Γ Λυκείου - Από SkyLeaper
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συγγράματα - Σχολικά Βοηθήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-13 στις 17:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα