[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

samakos

Νεοφερμένος

Ο samakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πληροφορική Πειραιά πόσο λέτε να πάει φέτος με τα στατιστικά που βγήκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Πληροφορική Πειραιά πόσο λέτε να πάει φέτος με τα στατιστικά που βγήκαν;

Χωρίς να είμαι ειδικός και με βάση τα στατιστικά πιστεύω πως από 15114 που είχε πέρυσι θα φτάσει 13.800-14.200.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Κάποια πρόβλεψη για Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών στο ΟΠΑ (περσινή βάση 14.247);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
Μάλλον θα πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα σας,
Ρώτησα και τις προάλλες αν γίνεται κάποιος να μου πεί...είμαι απόφοιτος του 2015 και έδωσα ξανά πανελλήνιες πέρυσι με το νέο σύστημα συγκεντρώνοντας 18249 μόρια...έχω κάποια ελπίδα αν κάνω 10% για ιατρική ή οδοντιατρική?
Επίσης, ένας φίλος μου στο 3ο πεδίο συγκέντρωσε 18350...ποιές σχολές διεκδικεί με καλές πιθανότητες?
Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Με τα χημικά τι πιστεύετε ότι θα γίνει φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
18350 ίσως Φαρμακευτική (Πάτρας?) και Βιολογία

Αν αναφέρεσαι σε 4%, νομίζω ότι, τουλάχιστον για οδοντιατρική, έχεις καλές πιθανότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Με τα χημικά τι πιστεύετε ότι θα γίνει φέτος;

Μεγάλη άνοδο καθώς μπήκαν και Στο 3ο πεδίο οι οποίοι είχαν βιολογία όχι μαθηματικά. Προβλέπω η συντριπτική πλειοψηφία των εισελθοντων να προέρχονται από το 3ο πεδίο.

Ρε παιδια η μεγάλη άνοδος στα παιδαγωγικά από προκύπτει; Γιατί στέκεστε μόνο στον διπλασιασμό των αιτήσεων (8500-17000); καταρχάς από τους 17000 πήγαν να δώσουν οι 9μισή χιλιάδες αρα πολλοί το δήλωσαν για πλάκα. Από όσους Ήταν Στο 2ο πεδίο και έδωσαν ιστορία Γενικής για το 5ο το 90% είναι κάτω από τη βάση Δηλαδή πήγαν για τουρισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
18350 ίσως Φαρμακευτική (Πάτρας?) και Βιολογία

Αν αναφέρεσαι σε 4%, νομίζω ότι, τουλάχιστον για οδοντιατρική, έχεις καλές πιθανότητες
ααα ωραία σε ευχαριστώ..όχι νομίζω το 6% διεκδικώ παρότι είμαι απόφοιτος του '15 αφού έδωσα πέρυσι...ή όχι?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πως πιστεύετε ότι θα κινηθούν οι βάσεις στο παιδαγωγικό ειδικής του Βόλου; Πέρσι είχε 13.203
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
2o πεδίο Μόρια 18184
Έχουμε ελπίδες για Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ?
Αν συνυπολογίσουμε και την μείωση των εισακτέων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
2o πεδίο Μόρια 18184
Έχουμε ελπίδες για Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ?
Αν συνυπολογίσουμε και την μείωση των εισακτέων...
Κατα 65% την πιανεις
Παντως αν δεν την πιασεις σκεψου και για χημικων μηχανικων ειναι και αυτη φοβερη σχολη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
2o πεδίο Μόρια 18184
Έχουμε ελπίδες για Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ?
Αν συνυπολογίσουμε και την μείωση των εισακτέων...

Γεια σου φιλε.Κι εγω φετος εδινα. Θα σου ελεγα πως εχεις ελπίδες και μάλιστα πολλές. Μου φαίνεται αδιανόητο να μείνεις έξω εσύ με τέτοιο βαθμό, γιατί ο συγκεκριμένος βαθμός για τα φετινά δεδομένα είναι πάρα πολύ καλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Eπίσης με το 10% σκεφτομαι και οδοντιατρικη ΑΠΘ αλλά μάλλον δεν την πιανω...βασικά είναι απίθανο νομίζω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickVen

Νεοφερμένος

Ο NickVen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια ειμαι στο 3ο πεδιο και συγκεντρωσα 17927 μορια πιστευετε περναω βιολογικο απθ;
Και τι μ προτεινετε φυσικοθεραπεια χημικο η βιολογικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βέλι

Νεοφερμένος

Ο Βέλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καμία εκτίμηση για τις Ιατρικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έγκυρες εκτιμήσεις πότε θα μπορούν να γίνονται; Νομίζω μου είπαν ότι δεν έχουν βγει συνολικά στατιστικά.
3ο πεδίο πέρα από μεγάλες σχολές αναμένεται άνοδος και σε ΤΕΙ μορίων της τάξεως 14-15 ή στα ίδια επίπεδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θεωρώ πως φέτος θα υπάρχει πτώση στις Ιατρικές (ασχέτως της μείωσης των θέσεων),οπότε με αυτούς τους βαθμούς πρέπει να είσαι μέσα.
Αντιθέτως , άκουσα πως οι βάσεις της Ιατρική θα παραμείνουν αλώβητες, αφού τα στατιστικά δείχνουν πως αρκετοί έγραψαν καλά!

Καμία εκτίμηση για τις Ιατρικές;

Οι βάσεις θα παραμείνουν υψηλές όπως και τις προηγούμενες χρονιές σύμφωνα με τις τελευταίες εκτιμήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αντιθέτως , άκουσα πως οι βάσεις της Ιατρική θα παραμείνουν αλώβητες, αφού τα στατιστικά δείχνουν πως αρκετοί έγραψαν καλά!



Οι βάσεις θα παραμείνουν υψηλές όπως και τις προηγούμενες χρονιές σύμφωνα με τις τελευταίες εκτιμήσεις

Σοβαρές εκτιμήσεις...

Αφού Χημεία Φυσική ήταν σαφώς πιο δύσκολα από πέρυσι... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Σοβαρές εκτιμήσεις...

Αφού Χημεία Φυσική ήταν σαφώς πιο δύσκολα από πέρυσι... :whistle:

Ε και? Μπορει και οι υποψηφιοι να ηταν σαφως καλυτεροι απ τους περσινους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top