Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,037 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,785 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά είναι η γνώμη σας για το EDEXCEL;

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,089 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες ήταν και πέρασαν έγραψε: στις 19:16, 27-10-14:

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως συμψηφίζονται,αυτό που λες μόνο στο Michigan πρέπει να συμβαίνει,που σε κόβουν αν έχεις κοπεί σε μία ενότητα άσχετα με το πόσο καλά τα έχεις πάει στις άλλες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sonia

Καθηγητής

H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H sonia έγραψε: στις 22:25, 29-10-14:

Καταρχήν, χαλαρά
Τα parts του τεστ συμψηφίζονται. Η βάση είναι το 50% στο σύνολο (μέχρι και το C1). Αν σε κάποιο part δεν πιάσεις την βάση και πας καλύτερα σε κάποιο άλλο part, θα καλύψεις από εκεί αυτά που λείπουν. Ετσι αν στα 3 parts listening δεν πιάσεις τα 15 από τα 30 που είναι η βάση, αλλά πιάσεις πχ 12 αλλά πας καλύτερα κάπου αλλού, θα το καλύψεις. Αν δεν πας καλύτερα κάπου αλλού, να περισσέψουν οι μονάδες, sorry, next time dear Αυτό στο λέω γιατί είναι κριμα να χαλάσεις την ψυχολογία σου αν κάπου δεν πήγες πολύ καλά και να μην αγωνιστείς για τα υπολοιπα. Μην φρικάρεις!!! Κάτι θα επιασες κι εκεί που δεν πήγες καλά, αν δεν πας καπου καλά (μπορεί να πας μια χαρά παντού) οπότε προσπάθησε τα υπόλοιπα. Καλή σου επιτυχία!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,381 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε: στις 09:23, 30-10-14:

Τα πιστοποιητικά δεν είναι όλα ισάξια. Δεν μπορεί να είναι ισάξιο ένα εύκολο πιστοποιητικό με ένα δύσκολο. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ αναγνωρίζονται όλα το ίδιο από τον ΑΣΕΠ αλλά ισάξια δεν είναι. Στην αγορά εργασίας (στον ιδιωτικό τομέα) η κάθε εταιρεία μπορεί να έχει τις δικές της απαιτήσεις ως προς το ποιο πιστοποιητικό B2 δέχεται και αν τα δέχεται όλα το ίδιο, αν λαμβάνει υπόψιν το βαθμό κλπ. Για σπουδές στο εξωτερικό το μόνο πιστοποιητικό που έχει καθολική αναγνώριση είναι το FCE του Cambridge με βαθμό Α. Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα που αναγνωρίζει ο ΑΣΕΠ δεν τα έχουν ούτε ακουστά.

Γνώμη μου είναι να κάνεις την προσπάθειά σου με το πιστοποιητικό που επέλεξες και μετά βλέπεις.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε: στις 15:08, 18-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως συμψηφίζονται,αυτό που λες μόνο στο Michigan πρέπει να συμβαίνει,που σε κόβουν αν έχεις κοπεί σε μία ενότητα άσχετα με το πόσο καλά τα έχεις πάει στις άλλες.
Όχι, σε όλα τα lower συμψηφίζονται οι βαθμοί!
Φιλικά, Γιώργος!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια