Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Φροντιστήριο στην ΑΕΠΠ και τις ΑΟΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Μιχάλη, προφανώς το μάθημα σου πάει, συγχαρητήρια και για την επίδοση...

Μένω σε αυτό που έγραψες παραπάνω:
το βασικοτερο απ ολα ειναι να μην επαναπαβεστε ποτε,ακομα και αν ειστε μαθητες του 20 ποτε μην σταματησετε να δουλευετε σκληρα με στοχο παντα το 100 του απαιτητικου βαθμολογητη!

Να είσαι καλά, και ... καλές σπουδές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ακυρο με τα παραπανω... αλλα μια ερωτηση ρε παιδια... Εκανα πρωτο μαθημα ΑΕΠΠ πριν μια βδομαδα και αγχωθηκα παρα πολυ με αυτα που συμπερανα... Αναρωτιεμαι διαφορα με λιγα λογια... Π.χ ο καθηγητης μας εδωσε 2 φωτοτυπιες με θεωρια και μας ξεκινησε στο μπλα μπλα... μετα απο λιγο αφου δεν καταλαβα τα μισα μας ξεκινησε κατι ασκησεις... μεν γελοιες αλλα χωρις κατι "στανταρ", αν καταλαβαινεται τι θελω να πω... δηλαδη δεν υπηρχε καποια διαδικασια και γενικα οχι αρχη,μεση και τελος... Δεν ξερω τι να σκεφτω μηπως φταιει ο καθηγητης μου (το λεω γιατι βλεπω αλλα παιδια και κοιταω τα τετραδια τους και βλεπω να γραφουν πραγματα, μπορει θεωριες αλλα τουλαχιστον με μια σειρα) η μηπως ειναι τοσο σιχαμερο το μαθημα ; δηλαδη ελεος, εγω περιμενα να τα παω καλα εκει και αντικριζω ενα μαθημα που δεν καταλαβαινω τιποτα... συγνωμη που σας ζαλισα αλλα τι να κανω ; να περιμενω η να αλλαξω καθηγητη/φροντιστηριο...



εμενα γιατι μου φάνηκε γελοίο το 1ο κεφάλαιο αεππ???και γενικά μην σου πω οτι μου άρεσε κιολας!!!για το computer kids εχω ακουσει πως ειναι πολυ καλο!αληθεύει??(μιας και είμαι και εγώ από τα γιάννενα!)
παιδια επισης πιστευω πως αν σου αρεσει κτ και ενδιαφερεσαι για το μαθημα δεν γινεται να μην γραψεις καλα ή να το αφησεις!!!!!ως τώρα έγω χαίρομαι να διαβάζω προγραμματισμό!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
το βιβλιο σε μερικα σημεια ειναι οντως ψιλοαπαραδεκτο (βλεπε αντικειμενοστραφη προγραμματισμο!!!!) εγω αυτο που εκανα και με βοηθησε πολυ ηταν να μου σημειωσει η καθηγητρια την καθαρη θεωρια του βιβλιου και αυτην να διαβασω (που σημαινει οτι καποια κεφαλαια δν τα διαβαζα ολοκληρα! )


αλλα περα απο αυτο σαν μαθημα ειναι πολυ ωραιο ,βοηθαει να ανατυξεις την αναλυτικη σκεψη ενω μεσω της ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ βρισκει πληθος εφαρμογων.


ειναι και να γουσταρεις κατι...αμα δεις αυτο το μαθημα ως πααγαλια και αποστοιθηση ασκησεων εισαι λιγο εκτος...μπορει να εκανα εκατονταδες ασκησεις μερικες δεκαδες μονο διαβασα για να δωσω,εαν σε ενδιαφερει και σωστα θα το μαθεις και θα τα πας καλα!
-----------------------------------------
Μιχάλη, προφανώς το μάθημα σου πάει, συγχαρητήρια και για την επίδοση...

Μένω σε αυτό που έγραψες παραπάνω:


Να είσαι καλά, και ... καλές σπουδές!!



ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Παίδες, ευχόμενος καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν εφέτος και καλό μηχανογραφικό,

ήθελα να σας ρωτήσω αν τα θέματα των επαναληπτικών σας φαίνονται θέματα ενός εύκολου μαθήματος (χωρίς να παρασυρθείτε λαμβάνοντας υπόψην τις λύσεις). Κυρίως τα θέματα 3 και 4 βεβαίως

https://users.kor.sch.gr/ptsiotakis/aepp/aepp_panel_epangen_2009.htm

Με εκτίμηση, Τσιωτάκης Παναγιώτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω δεν κανω επειδη κατ'αρχας ο τυπακος που κανει ζηταει απο τμημα 4 ατομων 25 ευρω στον καθενα την ωρα για μισο μηνα μαθημα. Οποτε με τα λιγα βασικα που ξερω και με το βοηθημα του Παναγιωτη Τσιωτακη (τους 2 τομους απο το ευλογημενο e-shop) θα κανω ο,τι μπορω μονη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ο Προγραμματισμός δεν είναι και τόσο εύκολο μάθημα καθώς πρέπει να έχεις καταλάβει τη "νοοτροπία" του για να το αντιμετωπίσεις. Η παπαγαλία δεν βοηθάει καθόλου. Μόνο με εξάσκηση τα καταφέρνεις. Έχω παρατηρήσει ότι στο συγκεκριμμένο forum μαζεύονται κατά κύριο λόγο παιδιά με πολύ καλές βαθμολογίες στις πανελλαδικές και στο σχολείο(και μπράβο τους, τα θαυμάζω απίστευτα) γι' αυτό και δεν με ξενίζουν οι δηλώσεις του τύπου "με διάβασμα δύο ωρών έγραψα 2000 στα 100 και πήρα και βραβείο". Εντάξει δεν είναι όλοι έτσι. Χρειάζεται μεθοδικότητα και διάβασμα. Αλλά δεν είναι και από τα μαθήματα που δεν παλεύονται. Εξαρτάται βέβαια κι απ' τον άνθρωπο.

Όσον αφορά το αοδε τώρα, πιστεύω ότι αν κάποιος είναι καλός "παπαγάλος" το βγάζει άνετα αν αρχίσει από Οκτώβρη και με λίγο διάβασμα. Για τα άτομα όπως εγώ όμως που έχουν μνήμη χρυσόψαρου είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα. Συγκεκριμμένα διάβασα μέχρι θανάτου αοδε και πήρα 16,7 (πολύ λιγότερο απ' τα μαθηματικά κατεύθυνσης ας πούμε που και δεν διάβασα όσο στο αοδέ και είναι και πιο δύσκολα). Είναι το μόνο μάθημα που ξεσκίστηκα να διαβάζω μέσα στην χρονιά και ο κόπος μου δεν απέδωσε. Γι αυτό όσοι είστε σαν εμένα ξεκινήστε από τώρα ώστε να κάνετε πάρα πολλές επαναλήψεις και μην το αφήνετε καθόλου.


-----------------------------------------
Παίδες, ευχόμενος καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν εφέτος και καλό μηχανογραφικό,

ήθελα να σας ρωτήσω αν τα θέματα των επαναληπτικών σας φαίνονται θέματα ενός εύκολου μαθήματος (χωρίς να παρασυρθείτε λαμβάνοντας υπόψην τις λύσεις). Κυρίως τα θέματα 3 και 4 βεβαίως

https://users.kor.sch.gr/ptsiotakis/aepp/aepp_panel_epangen_2009.htm

Με εκτίμηση, Τσιωτάκης Παναγιώτης

Το τρίτο και τέταρτο θέμα είναι πολύ πιο απαιτητικά από τα αντίστοιχα του Μάη, αλλά βγαίνουν. Ωραία τα θέματα αν και στο δεύτερο νομίζω υπήρχε μια σχετικά μεγάλη ομοιότητα με το δικό μας. Όσον αφορά εμένα θεωρώ τα συγκεκριμένα ως θέματα ενός έξυπνου μαθήματος αλλά όχι δύσκολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι στο συγκεκριμμένο forum μαζεύονται κατά κύριο λόγο παιδιά με πολύ καλές βαθμολογίες στις πανελλαδικές και στο σχολείο(και μπράβο τους, τα θαυμάζω απίστευτα) γι' αυτό και δεν με ξενίζουν οι δηλώσεις του τύπου "με διάβασμα δύο ωρών έγραψα 2000 στα 100 και πήρα και βραβείο". Εντάξει δεν είναι όλοι έτσι. Χρειάζεται μεθοδικότητα και διάβασμα. Αλλά δεν είναι και από τα μαθήματα που δεν παλεύονται. Εξαρτάται βέβαια κι απ' τον άνθρωπο.

+1000 για να χρησιμοποιήσω και την αργκώ των νεολαίων :jumpy:
Μπράβο τους τα παιδιά, τα καμαρώνω, αλλά πιθανώς δεν ταιριάζουν το προφιλ του μέσου υποψηφίου
-----------------------------------------

Εγω δεν κανω επειδη κατ'αρχας ο τυπακος που κανει ζηταει απο τμημα 4 ατομων 25 ευρω στον καθενα την ωρα για μισο μηνα μαθημα. Οποτε με τα λιγα βασικα που ξερω και με το βοηθημα του Παναγιωτη Τσιωτακη (τους 2 τομους απο το ευλογημενο e-shop) θα κανω ο,τι μπορω μονη μου.

Εδώ είμαστε Ράνια έτσι κι αλλιώς... ;)

απο ποια περιοχή είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τιμημενη και ενδοξη επαρχια, Μηλος Κυκλαδων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top