[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Theokats

Νεοφερμένος

Η Theokats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ως 1η επιλογή θελω σμυν, η πληροφορική απλα ειναι τύπου plan B γιατι απλα μου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Λάθος η Πληροφορική δεν είναι ΗΜΜΥ.
Πληροφορική μπορεί να θέλει το παλικάρι, από το τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο ΕΚΠΑ έως το ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής στην Αθήνα.
Εξάλλου για να μπει ΗΜΜΥ πρέπει να αλλάξει κατεύθυνση και δεν τον συμφέρει αν θέλει καθαρά Πληροφορική ως επόμενη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μετά από 1 μήνα διακοπών, ξεκίνησα και εγώ σήμερα φροντιστήριο. Γράψαμε τεστάκι στην ιστορία :D και τα πήγα πολύ καλά (αν εξαιρέσουμε ότι κάτι με έπιασε και μπέρδεψα κάποιες ημερομηνίες). :D

Μπράβο, γλυκούλα!!!!
Οι ημερομηνίες θα έρθουν με τον καιρό... Μην ανησυχείς. Σε πρώτη φάση κοίτα να πιάσεις το νόημα κάθε μαθήματος, τα βασικά του σημεία.
Τα μέρη, οι αριθμοί και οι ημερομηνίες θα έρθουν εν καιρώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Μιας και αναφέρεται η 5ημερη εσει ς παιδιά που πήγατε 5ημερη; Πώς περασατε; Και αν επιτρέπεται ποσό κοστισε; Προσωπικά Θέλω πολύ να πάω 5ημερη γιατί και μ'αρέσουν τα ταξίδια Αλλά πιστεύω βοηθάει και στο να σέ ανανεώσει κάπως μέσα στην Χρόνια αν και χλωμό το βλεπώ.. θα γούσταρα πολύ να πηγαίναμε κάτι τύπου Κωνσταντινούπολη, Ρώμη επειδή δεν έχω πάει κιόλας. Τώρα αν είναι να πάμε 5ημερη Αθήνα συγγνώμη αλλά δεν θα πάρω. Πιστεύω ότι κάτι τέτοιο δεν αξίζει για να χάσεις 5 μερες γ Λυκείου για να κάνεις ουσίαστικα ότι θα κάνεις ολόκληρη τήν Επόμενη Χρόνια.

Εμείς που είμαστε από Αθήνα πήγαμε Θεσσαλονίκη,κόστισε νομίζω κάτω από 200 ευρώ (170 -180 κάπου εκεί). Επίσης, στην πενθήμερη για τον χαβαλέ πας, όχι για να δεις ξένα μέρη. Με λίγα λόγια καλύτερα εσωτερικό και πιο φθηνά παρά εξωτερικό, πιο ακριβά και πιο αυστηρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
Καλή δύναμη σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λάθος η Πληροφορική δεν είναι ΗΜΜΥ.
Πληροφορική μπορεί να θέλει το παλικάρι, από το τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο ΕΚΠΑ έως το ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής στην Αθήνα.
Εξάλλου για να μπει ΗΜΜΥ πρέπει να αλλάξει κατεύθυνση και δεν τον συμφέρει αν θέλει καθαρά Πληροφορική ως επόμενη επιλογή.
Όλα αυτά δεν συγκρίνονται με το πρόγραμμα σπουδών των ΗΜΜΥ. Επιλέγεις ροή και αποκτάς ένα υπόβαθρο για να κάνεις μεγάλα πράγματα.Με λίγα λόγια οι καλύτερες βάσεις θεμελιώνονται από την ΗΜΜΥ. Αφού το έχει σαν πλαν β όμως δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.Ένα ΤΕΙ αρκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Όλα αυτά δεν συγκρίνονται με το πρόγραμμα σπουδών των ΗΜΜΥ. Επιλέγεις ροή και αποκτάς ένα υπόβαθρο για να κάνεις μεγάλα πράγματα.Με λίγα λόγια οι καλύτερες βάσεις θεμελιώνονται από την ΗΜΜΥ. Αφού το έχει σαν πλαν β όμως δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.Ένα ΤΕΙ αρκεί.

Δηλαδή θεωρείς ότι η Πληροφορική και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ δε συγκρίνεται με ΗΜΜΥ? Να εκφράσεις μία άποψη ότι το ΗΜΜΥ ίσως υπερτερεί να πω εντάξει αλλά όχι και ότι δε συγκρίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο:
Όσοι κάνετε λατινικά, έχετε παρατηρήσει πως η ύλη της Γ' Λυκείου δυσκολεύει αφύσικα απότομα σε σχέση με την ύλη της Β' Λυκείου; Ή μήπως είναι η ιδέα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο:
Όσοι κάνετε λατινικά, έχετε παρατηρήσει πως η ύλη της Γ' Λυκείου δυσκολεύει αφύσικα απότομα σε σχέση με την ύλη της Β' Λυκείου; Ή μήπως είναι η ιδέα μου;
Καθόλου ιδέα σου, είναι ζόρι από το κείμενο 21 μέχρι και το τελευταίο, το κείμενο 45. Ελπίζω να έχεις πρόχειρες βρισιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Καθόλου ιδέα σου, είναι ζόρι από το κείμενο 21 μέχρι και το τελευταίο, το κείμενο 45. Ελπίζω να έχεις πρόχειρες βρισιές.

Τέλεια! :D (noooot)
Νόμιζα πως γι'αυτή μου την ιδέα φταίει η ανικανότητα να διαχειριστώ το "πιο εύκολο μάθημα της θεωρητικής".

Πάντα έχω πρόχειρες βρισιές για τα λατινικά :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς ότι η Πληροφορική και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ δε συγκρίνεται με ΗΜΜΥ? Να εκφράσεις μία άποψη ότι το ΗΜΜΥ ίσως υπερτερεί να πω εντάξει αλλά όχι και ότι δε συγκρίνονται.

Δεν συγκρίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μπράβο, γλυκούλα!!!!
Οι ημερομηνίες θα έρθουν με τον καιρό... Μην ανησυχείς. Σε πρώτη φάση κοίτα να πιάσεις το νόημα κάθε μαθήματος, τα βασικά του σημεία.
Τα μέρη, οι αριθμοί και οι ημερομηνίες θα έρθουν εν καιρώ...

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δεν συγκρίνονται.

Ήθελα πρώτη επιλογή ΗΜΜΥ ΕΜΠ. Δεν το έπιασα για 232 μόρια....
Έβαλα τριτη επιλογή Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ, γιατί με ενδιαφέρει ο τομέας αυτός.
Έχω ψάξει το πρόγραμμα σπουδών και των δύο τμημάτων.
Σαφώς η μία είναι Πολυτεχνική Σχολή και μετράει περισσότερο, αλλά δεν θεωρώ πως ούτε η Πληροφορική είναι ΗΜΜΥ ούτε υπάρχει τόσο χαοτική διαφορά!
Αλήθεια εσύ που θες να περάσεις; ;)

Υ.Γ: Αλλάξτε αν θέλετε τον τίτλο σε [Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018.
Πάει έφυγε το θέρος. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Υ.Γ: Αλλάξτε αν θέλετε τον τίτλο σε [Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018.
Πάει έφυγε το θέρος. :whistle:

Λογικά, τώρα πρέπει να κλειδώσουν το θέμα και να ανοίξει καινούριο: Πανελλήνιες 2018
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή
Μιας και μπήκε και ο Σεπτέμβρης και αρχίζουν τα σχολεία σε λίγες μέρες, το παρόν θέμα κλειδώνεται. :lock:
Η συνέχεια της συζήτησής σας μπορεί να γίνει στο θέμα Πανελλήνιες 2018.
Καλή συνέχεια!​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top