Πανελλήνιες για αποφοίτους ΤΕΛ

kokkino_rapanak

Νεοφερμένος

Ο kokkino_rapanak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Psile, την γνωρίζω αυτήν την εκδοχή. Αυτό είχα κάνει και γω, και ενω έβγαλα την γ', έμεινα από απουσίες στην δ' λόγω δουλειάς.
Δυστυχώς τώρα δεν έχω περιθώρια για καθημερινή παρακολούθηση μαθημάτων, γι αυτό κια ψάχνω τι μπορεί να γίνει.
Ευχαριστώ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΝΣΤΑΣΙΑΤΥΡΟΠΟΥ

Νεοφερμένος

Η ΑΝΣΤΑΣΙΑΤΥΡΟΠΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν ειμαι σιγουρη οτιη απορια μου ανοικει σε αυτα τα θεματα. Αλλα αν μπορειτε να με βοηθησετε. Το 1999 εδωσα πανελληνιες απο τελ και περασα στο τει δομικων εργων στην πατρα εκανα την εγγραφη μου στο εαρινο εξαμηνο αλλα εκτοτε δεν την ανανεωσα ποτε ξανα. Την θεση την εχασα μια και για παντα;;;;;;;; Τωρα που ενδιαφερομαι να μπω σε καποιο τει πως θα το κανω; Πρεπειθ να κανω εγγραφη σε γ λυκειο; Μπορω να δωσω πανελληνιες; Συγνωμη αλλα δεν εχω ιδεα. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε; Η ειδικοτητα μου στο τελ ειναι προγραμματισμος ηλεκτρονικων υπολογιστων (με αριστα)
Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Επισήμανση: Το παρόν μήνυμα προήλθε απο την συγχώνευση νήματος με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spasiklaki38

Νεοφερμένος

Η spasiklaki38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι απόφοιτη ΤΕΛ του μακρινού 1995 και έχω πτυχίο του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης.
Επειδή προφανώς η πλειοφηφία των συμμετεχόντων στο παρόν φόρουμ δεν είχε καν γεννηθεί τότε, να διευκρινίσω ότι απευθύνομαι σε παλαιότερους απόφοιτους ΤΕΛ :P
Λοιπόν, ενδιαφέρομαι να δώσω πανελλήνιες. Όπως γνωρίζετε, τότε δεν υπήρχε ακόμα το σύστημα των πανελληνίων στα ΤΕΛ. Γνωρίζετε τι ισχύει πλέον για τους αποφοίτους; Είχα κάνει μία κίνηση πέρυσι, αλλά τελικά μπερδεύτηκα περισσότερο. Σε ΕΠΑΛ που ρώτησα, ασχετίλα. Πήγα σε ένα γραφείο ενημέρωσης (κάτι σαν εντεταλμένο γραφείο του υπουργείου) που υποτίθεται ότι ενημέρωνε, αλλά τελικά τζίφος. Άλλα αντ' άλλων. Τελικά επικοινώνησα με το Υπουργείο και παραδόξως, εκεί βρήκα μια άκρη. Αν και η κυρία ήταν πολύ εξυπηρετική, αυτό που με απογοήτευσε, είναι πως περισσότερες ερωτήσεις έκαναν εκείνοι παρά εγώ που υποτίθεται πως ζητούσα πληροφορίες.
Τέλος πάντων, για να μη σας κουράζω, υπάρχει κάποιος γνώστης που ίσως να πέρασε την ίδια διαδικασία;
Θα ήθελα πληροφορίες για τα εξεταζόμενα μαθήματα και αν οι σχολές που στοχεύουμε οι απόφοιτοι ΤΕΛ είναι μόνο των ΤΕΙ. Επίσης η σχολή πρέπει να είναι παρεμφερούς αντικειμένου ή υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε πεδίο εντελώς;
Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή συμβουλή, είναι ευπρόσδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spasiklaki38

Νεοφερμένος

Η spasiklaki38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κανείς;;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top