Tμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Μια και σε λίγο καιρό θα κληθείτε να συμπληρώσετε μηχανογραφικά, όσοι ενδιαφέρεστε για το τμήμα μπορείτε να ρωτάτε εδώ ότι θέλετε. Για εγκαταστάσεις, μαθήματα, καθηγητές, εξετάσεις κ.α.

Ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
θα ηθελα καποιες πληροφοριες κυριως για τις πρακτικες ασκησεις και για το αν εχει υποχρεωτικα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Πρακτικές ασκήσεις γίνονται στο ένα εξάμηνο του 2ου έτους, που είναι κάποιες μέρες παρατήρηση, και στα δύο εξάμηνα του 3ου έτους, που είναι παρατήρηση και συμμετοχή σε μία δραστηριότητα, και στα δύο εξάμηνα του 4ου έτους, που οι φοιτήτριες αναλαμβάνουν ολόκληρο το μάθημα. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω κι εγώ, καθώς είμαι 1ετής, αλλά αν δει η Δέσποινα (Dreams&Hopes) το μήνυμά σου, σίγουρα θα μπορεί να σε βοηθήσει περαιτέρω.
Έχουμε υποχρεωτικά μαθήματα, αλλά είναι γύρω στα 4 στα πρώτα εξάμηνα, και καθώς περνούν τα έτη, μειώνονται. Στο 4ο έτος δεν είναι κανένα, πέρα από την υποχρεωτική πρακτική.
Ό,τι άλλη πληροφορία θες, ρώτα, θα χαρώ να σε βοηθήσω!!
(Δες και το φόρουμ της σχολής μας, μπορεί να σε βοηθήσει: https://teaph-athens.forumgreek.com/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
θα ηθελα καποιες πληροφοριες κυριως για τις πρακτικες ασκησεις και για το αν εχει υποχρεωτικα μαθηματα.

Λοιπόν στο τμήμα μας, όπως και σε όλα τα τμήματα Νηπιαγωγών, έχουμε 5 εξάμηνα πρακτικής άσκησης. Υποχρεωτική παρακολούθηση -μπαίνουν απουσίες δηλαδή- έχουμε στη Στατιστική και στα μαθήματα των πρακτικών (που εκεί έχει πολλές υποχρεώσεις εκτός από το μάθημα). Στα υπόλοιπα υποχρεωτικά πηγαίνει όποιος θέλει.

Επίσης υποχρεωτική παρακολούθηση έχουν κάποια εργαστήρια (εικαστικά, φυσική, θέατρο), τα οποία όμως είναι μαθήματα επιλογής. Αν δεν έχεις την ευχέρεια να πηγαίνεις σχολή θα διαλέγεις απλά μαθήματα θεωρητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γειά!! Τον Σεπτεμβριο θα παω να κανω την εγγραφη μου ως πρωτοετής. Ειναι σίγουρο οτι περναω στην σχολη που μ'αρεσει (προσχολικη αγωγη) αλλα εχω καποιες μικρες αποριες. Καταρχας θα ηθελα να ρωτησω αν εχουμε μαθηματα το απογευμα. Δηλαδη ολα τα μαθηματα (προαιρετικα η υποχρεωτικα) γίνονται το πρωι η θα χρειαστει να ερχομαι και το απογευμα? Επισης οταν λεμε οτι το μαθημα αυτο ειναι υποχρεωτικο εννοουμε οτι ειναι υποχρεωτικο να το παρεις ως μαθημα η υποχρεωτικο να το παρακολουθησεις? επισης διαβασα οτι υπαρχουν 10 υποχρεωτικα μαθηματα (ψυχολογια κτλ) και τρια προαιρετικα. απο τα προαιρετικα διαλεγεις ενα απο τρια (οποιο θες) η μπορεις να τα διαλεξεις και τα 3? και οσον αφορα τα εργαστηρια τι ακριβως θα κανουμε εκει?ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα Θεοδώρα! Καταρχήν συγχαρητήρια! Όσον αφορά τις απορίες σου τώρα:
1) Φυσικά και γίνονται μαθήματα το απόγευμα και μάλιστα μερικές μέρες μέχρι τις 9 το βράδυ. Όταν βγει το πρόγραμμα επιλέγεις μαθήματα τις μέρες και ώρες που σε βολεύουν, εκτός φυσικά από τα υποχρεωτικά μαθήματα που αναγκαστικά θα τα επιλέξεις.
2) Ως υποχρεωτικά ορίζονται τα μαθήματα που πρέπει να τα πάρεις οπωσδήποτε. Μερικά όμως έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση (στατιστική, μεθοδολογία της έρευνας, πρακτικές, θεματική εβδομάδα) αλλά όχι όλα φυσικά.
3) Αυτό με τα υποχρεωτικά και τα επιλογής δεν το κατάλαβα. Στο α' εξάμηνο, για παράδειγμα, έχεις 4 υποχρεωτικά μαθήματα και μπορείς να πάρεις μέχρι 4 επιλογής, γιατί σε κάθε εξάμηνο έχεις δικαίωμα να δηλώσεις μέχρι 8 μαθήματα.
4) Στα εργαστήρια συνήθως ο καθηγητής σου δείχνει πως να κάνεις ορισμένες ασκήσεις σχετικές με το μάθημα ή οργανώνετε ομάδες για να κάνετε μια παράσταση (στο θέατρο και στο κουκλοθέατρο) που συνήθως είναι και ο τρόπος αξιολόγησης.
Για ότι άλλη απορία ρώτα με!!! Φέτος πάω 3ο έτος!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δέσποινα σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου!!σχετικά με τις ώρες δεν έχω καμιά απορία πλέον (απλώς ρώτησα γιατί ήθελα παράλληλα με τη σχολή να πιάσω δουλειά αλλά δεδομένης της κατάστασης απ'οτι φαίνεται μπορεί και να μην μπορέσω) τώρα οσον αφορά τα υποχρεωτικά μαθήματα... ελπίζω η στατιστική να μην είναι τίποτα δύσκολο γιατί εγώ ως γνωστόν είμαι σκράπας στα μαθηματικά χαχα και θα μπορούσες μήπως να μου εξηγήσεις τι είναι με δύο λόγια (αν σου είναι εύκολο) τι είναι η θεματική εβδομάδα;) Ναι αυτό που σου είχα πει στο προηγούμενο μήνυμα είναι επειδή μπήκα σε μια ιστοσελίδα που έλεγε γενικά τα μαθήματα που θα παρακολουθήσω στη σχολή και ανέφερε 10 υποχρεωτικά μαθήματα και 3 προαιρετικά.τέλος πάντων ως τριτοετής εσύ θα ξέρεις καλύτερα χαχα αυτό με τα εργαστήρια και το θέατρο μου άρεσε πολύ χαχα απλώς έχω έναν μικρό φόβο στα εικαστικά και αυτά γιατί το χέρι μου δεν πιάνει και πολύ :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Δέσποινα σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου!!σχετικά με τις ώρες δεν έχω καμιά απορία πλέον (απλώς ρώτησα γιατί ήθελα παράλληλα με τη σχολή να πιάσω δουλειά αλλά δεδομένης της κατάστασης απ'οτι φαίνεται μπορεί και να μην μπορέσω) τώρα οσον αφορά τα υποχρεωτικά μαθήματα... ελπίζω η στατιστική να μην είναι τίποτα δύσκολο γιατί εγώ ως γνωστόν είμαι σκράπας στα μαθηματικά χαχα και θα μπορούσες μήπως να μου εξηγήσεις τι είναι με δύο λόγια (αν σου είναι εύκολο) τι είναι η θεματική εβδομάδα;) Ναι αυτό που σου είχα πει στο προηγούμενο μήνυμα είναι επειδή μπήκα σε μια ιστοσελίδα που έλεγε γενικά τα μαθήματα που θα παρακολουθήσω στη σχολή και ανέφερε 10 υποχρεωτικά μαθήματα και 3 προαιρετικά.τέλος πάντων ως τριτοετής εσύ θα ξέρεις καλύτερα χαχα αυτό με τα εργαστήρια και το θέατρο μου άρεσε πολύ χαχα απλώς έχω έναν μικρό φόβο στα εικαστικά και αυτά γιατί το χέρι μου δεν πιάνει και πολύ :redface::redface:

Λοιπόν η Στατιστική έχει 2 μέρη, τη θεωρία και το εργαστήριο. Στη θεωρία ο καθηγητής σου δείχνει πως να λύσεις κάποιες ασκήσεις (όπως και στο σχολείο) και στο εργαστήριο σου μαθαίνει πως να περνάς δεδομένα στον υπολογιστή και να αναλύεις κάποιες μεταβλητές (είναι πιο εύκολο από ότι ακούγεται). Στο εργαστήριο βάζει απουσίες και μπορείς να κάνεις μέχρι 2, ενώ στη θεωρία πας αν θέλεις.
Η θεματική εβδομάδα είναι υποχρεωτικό μάθημα στο 3ο έτος. Σου δίνει κάποιες επιλογές (συνήθως 4-5) και μετά πας στη γραμματεία και δηλώνεις ποια θέλεις σε συγκεκριμένες μέρες. Ουσιαστικά το μάθημα αυτό κρατάει μια εβδομάδα, αλλά κάνεις μάθημα κάθε μέρα και μάλιστα αρκετές ώρες τη μέρα (4-5-6 ώρες) και τα σαββατοκύριακα διπλές ώρες. Γίνονται βιωματικά εργαστήρια, ομιλίες καθηγητών, προβολές ταινιών, παρουσιάσεις και συζητήσεις. Το μάθημα αξιολογείται με γραπτή εργασία και είναι υποχρεωτική η παρουσία κάθε μέρα.
Όσον αφορά τα εργαστήρια, στο θέατρο είναι σχετικά εύκολα τα πράγματα οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Στα εικαστικά δεν είσαι υποχρεωμένη να πάρεις το εργαστήριο. Επειδή είναι υποχρεωτικό να πάρεις ένα τέτοιο μάθημα για πτυχίο, σου προτείνω την Ιστορία των εικαστικών τεχνών του 2ου εξαμήνου. Πολύ ενδιαφέρον μάθημα, εξαιρετική καθηγήτρια και είναι εύκολο να πάρεις άριστο βαθμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λοιπόν η Στατιστική έχει 2 μέρη, τη θεωρία και το εργαστήριο. Στη θεωρία ο καθηγητής σου δείχνει πως να λύσεις κάποιες ασκήσεις (όπως και στο σχολείο) και στο εργαστήριο σου μαθαίνει πως να περνάς δεδομένα στον υπολογιστή και να αναλύεις κάποιες μεταβλητές (είναι πιο εύκολο από ότι ακούγεται). Στο εργαστήριο βάζει απουσίες και μπορείς να κάνεις μέχρι 2, ενώ στη θεωρία πας αν θέλεις.
Η θεματική εβδομάδα είναι υποχρεωτικό μάθημα στο 3ο έτος. Σου δίνει κάποιες επιλογές (συνήθως 4-5) και μετά πας στη γραμματεία και δηλώνεις ποια θέλεις σε συγκεκριμένες μέρες. Ουσιαστικά το μάθημα αυτό κρατάει μια εβδομάδα, αλλά κάνεις μάθημα κάθε μέρα και μάλιστα αρκετές ώρες τη μέρα (4-5-6 ώρες) και τα σαββατοκύριακα διπλές ώρες. Γίνονται βιωματικά εργαστήρια, ομιλίες καθηγητών, προβολές ταινιών, παρουσιάσεις και συζητήσεις. Το μάθημα αξιολογείται με γραπτή εργασία και είναι υποχρεωτική η παρουσία κάθε μέρα.
Όσον αφορά τα εργαστήρια, στο θέατρο είναι σχετικά εύκολα τα πράγματα οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Στα εικαστικά δεν είσαι υποχρεωμένη να πάρεις το εργαστήριο. Επειδή είναι υποχρεωτικό να πάρεις ένα τέτοιο μάθημα για πτυχίο, σου προτείνω την Ιστορία των εικαστικών τεχνών του 2ου εξαμήνου. Πολύ ενδιαφέρον μάθημα, εξαιρετική καθηγήτρια και είναι εύκολο να πάρεις άριστο βαθμό!



Μάλιστα.αν ειναι εύκολα στη στατιστική όπως το λές να μην αγχώνομαι χαχα η θεματική εβδομάδα αφού είναι για το τρίτο έτος έχω ακόμα 2 χρονάκια μπροστά μου ;) τώρα για τα εικαστικά θα το σκεφτώ αν είναι να πάρω την Ιστορία των εικαστικών γιατί δεν πολυτρελαίνομαι για ιστορια κι έτσι. αλλά αν δω οτι δεν έχω άλλη επιλογή αφού μου το προτείνεις μάλλον θα επιλέξω αυτό. σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μάλιστα.αν ειναι εύκολα στη στατιστική όπως το λές να μην αγχώνομαι χαχα η θεματική εβδομάδα αφού είναι για το τρίτο έτος έχω ακόμα 2 χρονάκια μπροστά μου ;) τώρα για τα εικαστικά θα το σκεφτώ αν είναι να πάρω την Ιστορία των εικαστικών γιατί δεν πολυτρελαίνομαι για ιστορια κι έτσι. αλλά αν δω οτι δεν έχω άλλη επιλογή αφού μου το προτείνεις μάλλον θα επιλέξω αυτό. σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου!!:):)

Κοίτα μη φανταστείς ιστορία σαν αυτή που έχουμε στο σχολείο (κι εγώ δεν τη συμπαθώ!). Σου δείχνει τη φωτογραφία ενός έργου (γλυπτό, πίνακας, κτίριο, αμφορέας κλπ) και σου λέει σε ποια εποχή φτιάχτηκε, ποιος το δημιούργησε, μιλάει για τα χρώματα, τις σκιές κτλ. Καμία σχέση με γεγονότα και τέτοια.
Όντως η θεματική εβδομάδα αργεί κάπως! Εγώ θα την πάρω φέτος και ανυπομονώ! Όλοι οι τριτοετείς μας λένε ότι είναι υπέροχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Κοίτα μη φανταστείς ιστορία σαν αυτή που έχουμε στο σχολείο (κι εγώ δεν τη συμπαθώ!). Σου δείχνει τη φωτογραφία ενός έργου (γλυπτό, πίνακας, κτίριο, αμφορέας κλπ) και σου λέει σε ποια εποχή φτιάχτηκε, ποιος το δημιούργησε, μιλάει για τα χρώματα, τις σκιές κτλ. Καμία σχέση με γεγονότα και τέτοια.
Όντως η θεματική εβδομάδα αργεί κάπως! Εγώ θα την πάρω φέτος και ανυπομονώ! Όλοι οι τριτοετείς μας λένε ότι είναι υπέροχα!

α ωραία!άρα άμα δώ οτι δεν έχω άλλη λύση τότε θα επιλέξω αυτό!! τόσο ωραία είναι??:):):) τέλεια!! οκ δέσποινά μου σε υπερευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!να'σαι καλά!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
theodora ποσα μορια εβγαλες περιπου και εισαι σιγουρη?? εγω περιμενω να δω αν οντως μπαινω σε αυτη τη σχολη τη δευτερα και θα σου πω! εχω 16.737 και τριτεκνια αλλα αμφιβαλλω...

dreams and hopes ειναι εφικτο σε αυτη τη σχολη να παιρνεις παραπανω μαθηματα ανα εξαμηνο ωστε να τελειωσεις νωριτερα ή τα 8 που λες που παιρνεις ως ανωτερο οριο σου δινει το πτυχιο το λιγοτερο στα 4 ετη ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
theodora ποσα μορια εβγαλες περιπου και εισαι σιγουρη?? εγω περιμενω να δω αν οντως μπαινω σε αυτη τη σχολη τη δευτερα και θα σου πω! εχω 16.737 και τριτεκνια αλλα αμφιβαλλω...
Νομίω ότι έχεις αρκετές πιθανότητες, ειδικά αφού έχεις την τριτεκνία! Δεν θεωρώ ότι η βάση θα ανέβει πολύ σε σχέση με πέρυσι...
Μακάρι να περάσεις!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
σε ευχαριστω για την ευχη ειρηνη! ειμαι λιγα μορια πανω απο την περυσινη βαση καπου 90 νομιζω. αν ανεβει βοηθαει λιγο και η τριτεκνια . θα δειξει....θα σου πω μεθαυριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
dreams and hopes ειναι εφικτο σε αυτη τη σχολη να παιρνεις παραπανω μαθηματα ανα εξαμηνο ωστε να τελειωσεις νωριτερα ή τα 8 που λες που παιρνεις ως ανωτερο οριο σου δινει το πτυχιο το λιγοτερο στα 4 ετη ακριβως?

Τα 8 μαθήματα είναι το ανώτατο όριο που μπορείς να δηλώσεις σε κάθε εξάμηνο. Αν όμως παίρνεις 8 μαθήματα κάθε εξάμηνο μέχρι και το 3ο έτος, τότε στο 4ο θα έχεις μόνο την πρακτική. Δεν παίρνεις πτυχίο νωρίτερα, απλά χαλαρώνεις στο 4ο έτος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Και είναι και υποχρεωτικό να συμπληρώσεις 4 έτη για την απόκτηση πτυχίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
τελικα περασα στο τεαπη!!!!!! τα καταφερα! ειρηνη θα φυγεις;εκανες με 10% εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ρε παιδια δε μπορω να το πιστεψω!! επεσε διομιση χιλιαδες το τμημα αυτο?? μου φαινεται αδιανοητο!!! :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ρε παιδια δε μπορω να το πιστεψω!! επεσε διομιση χιλιαδες το τμημα αυτο?? μου φαινεται αδιανοητο!!! :\

τι εννοεις;ανεβηκε απο περυσι δεν επεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
τελικα περασα στο τεαπη!!!!!! τα καταφερα!

Συγχαρητήρια συμφοιτήτρια! Άντε και καλή σταδιοδρομία!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top