Βοήθεια σε μια μαμά

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
το 18,7 καλό είναι για πρώτο τρίμηνο γιατί ξέρετε οι περισσότεροι δεν βάζουν πάνω από 18...τουλάχιστον οι φιλόλογοι και οι μα8κυματίου!και εγώ σε όλα τα φιλολογικά18 είχα μονό 19 ιστορία αλλά άλλο αυτό!ιστορία 19 βάζουν 1o τρίμηνο!τώρα στο 2o πήρα 20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lap

Νεοφερμένος

Ο Lap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δύσκολο να πει κανείς είναι ακόμα νωρίς. Αλλά αν οι καθηγητές είναι αντικειμενικοί και σοβαροι δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα αργότερα με την προυπόθεση πάντα να συνεχίσει να ενδιαφέρεται. Λογικά η κόρη σας είναι πολύ προσεκτική μέσα στην τάξη με μεγάλη κριτική ικανότητα και αντίληψη. Αυτό είναι καλό γιατί ξεχωρίζει από την κατηγορία των "παπαγάλων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πρώτο τρίμηνο, οι καθηγητές είναι μαλακοί με τα παιδιά.
Ήρθανε σαν μαλακά ζεστά ψωμάκια απ'το δημοτικό, πρέπει όμως να κάνουν ''κρούστα'' με τον καιρό. Όσο περνά ο καιρός τόσο θα ξεχωρίζουν οι μαθητές μεταξύ τους. Αν η κόρη σας συνεχίσει το λίγο και ποιοτικό διάβασμα σταθερά και προσέχει στην παράδοση (ΠΟΛΥ σημαντικό κατά τη γνώμη μου!), τότε όλα θα πάνε πρίμα.
Εμένα πάντως με έλεγχαν οι γονείς μου μέχρι το τέλος της 2ας Γυμνασίου. Μετά τους το 'κοψα! :P


Οι καθηγητές πάντως γουστάρουν πολύ να βλέπουν σταθερότητα στην καλή επίδοση του μαθητή. Τους φτιάχνει τη μέρα..!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Θα σας το πω όσο πιο απλά και κατανοητά γίνεται: έχετε φέρει στον κόσμο ένα ανθρώπινο ον που έχει το χάρισμα τα δικά σας μαθητικά κόμπλεξ να τα φέρνει εις πέρας με άριστους βαθμούς. Αν θέλετε να του καταστρέφετε από τώρα τη ζωή, μπορείτε άνετα να το δένετε και να το απειλείτε με πυρακτωμένο σίδερο και να του βάζετε να παπαγαλίζει τόμους και εγκυκλοπαίδειες. Αφήστε το παιδάκι χάμω να χαρεί λίγο παιδικά χρόνια, κομπλεξάρες γονείς! Αφού ούτως ή άλλως ούτε σύνταξη θα πάρει, ούτε δουλειά θα έχει, αφήστε το να ζήσει την παιδική του αθωότητα στην σύγχρονη κατεστραμμένη Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
:bye:Γειά σας. Εχω ένα κοριτσάκι που πάει στην Α Γυμνασίου. Σε όλο το δημοτικό και κυρίως Ε και ΣΤ ήταν άριστη μαθήτρια και η δασκάλα της με διαβεβαίωνε ότι έτσι θα συνέχιζε. Στο Α τρίμηνο έβγαλε 18,7 παρότι στο 90% των διαγωνισμάτων της έγραψε 20. Το πρόβλημά μου είναι ότι διαβάζει 1-1,5 ώρα την ημέρα ΜΟΝΟ. Εγώ βέβαια φωνάζω και γκρινιάζω. Είναι δυνατόν να μπορεί να καλύψει σε μία μόνο ώρα την ύλη τόσων μαθημάτων. Η μήπως τελικά εγώ είμαι υπερβολική; Θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη σας. Ευχαριστώ.

εγώ δεν διαβαζα πολυ αλλα εβγαλα 19 και 2... και ο αδερφος μου διαβαζει λιγοτερο απο εμενα και ειναι και απουσιολογος (δεν διαβασει ουτε μια ωρα την μερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε τι α γυμνασίου τι δημοτικό... το ίδιο πράγμα είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδάκια λίγο να ζήσουν.Όχι να διαβάζουν κάφκα και για τον μέγα-αλέξανδρο από τα 13 τους.όλη αυτή η πίεση το σίγουρο είναι ότι θα βγεί μετά με άσχημο τρόπο.Εμένα η μητέρα μου ποτέ δεν μπήκε στη διαδικασία να με εξετάσει,μόνο την ορθογραφία μου έλεγε στο δημοτικό,και αυτό με έκανε ανεξάρτητη και να ξέρω μόνη μου πόσο πρέπει να διαβάσω.Τι σημασία έχει αν έβγαλε 18.1 ή 19.Πρώτη γυμνασίου είναι ακόμη,θα βρεί μόνη της τον ρυθμό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top