[Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική Κατεύθυνση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Οταν λες τυπωμενα τι εννοεις?Μηπως θες να πεις σχηματικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Συνοπτικά λίγα πράγματα για τα τυπωμένα κυκλώματα και τα πλεονεκτήματά τους εντάξει όχι σε πολύ βάθος μη φανταστείς.

ναι ναι ναι τα φροντιστηρια φταινε μμμ...το γεγονος οτι ειστε 777 ατομα σε ολη την ελλαδα φετος δεν σου προκαλει εντυπωση;;;
η κατευθυνση 1(τεχν) ειναι παλουκα.δες τα μαθηματα ρωτα καθηγητες,ρωτα μη καμένους μαθητες με την φυσικη και θα σε απωθήσουν σιγουρα απο μια τετοια επιλογη...

Φυσικά και φταίνε και τα φροντιστήρια. Πας σε ένα φροντιστήριο και τους λες εγώ θέλω να ανοίξετε κι άλλο τμήμα γιατί θέλω να πάω Τ-1.
εσύ τι λες να κάνει;
να σε διώξει; όχι φυσικά σιγά μη χάσει πελάτη
να ανοίξει άλλο τμήμα; σιγά μην ανοίξει, θα βγει ζημιωμένος

άρα τι θα κάνει, μα φυσικά θα προσπαθήσει να σε μεταπείσει να πας στην άλλη τεχνολογική όπως και τα υπόλοιπα παιδάκια!

Τώρα όσον αφορά τα μαθήματα εγώ δεν είμαι καμένος με τη φυσική. Τ-1 πήγα για έναν μόνο λόγο. Να μην φάω το ΑΟΔΕ στη μάπα ένα χρόνο. Και guess what, δεν το μετάνιωσα στο ελάχιστο. Γιατί όσο οι άλλοι έριχναν καντήλια επειδή τους έβγαινε η παναγία να μάθουν το ΑΟΔΕ εγώ είχα ήδη ξεμπερδέψει με μισή ώρα διάβασμα με τη βιοχημεία και ασχολιόμουν με τα βαρύτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Nα σου θυμισω πως πριν καποια χρονια αυτη η κατευθυνση επιλεγοταν εξισου με την τεχνολογικη 2.Χρονο με τον χρονο ομως οι υποψηφιοι λιγοστευαν...Ο Φυσικος μου στο σχολειο μας ειπε πως μονοι μας την καναμε ειδος υπο εξαφανιση.Κοιτα γυρω σου τους υποψιφιους,το 70% θελει να περασει σε οικονομικες σχολες,και το 90% οταν ακουει φυσικη βγαζει σπυρακια,λογικο δεν ειναι να σταματησουν να την επιλεγουν?+οτι αοδε και ο καθε καθυστερυμενος γραφει 19++ και χωρις διαβασμα ιδιαιτερο,ειτε με σκονακι ειτε με ορισμενα σοσ κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι γινόταν παλιά γενικά, αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια είμασταν σε χειρότερη κατάσταση και πάλι χρόνο με το χρόνο η ζήτηση αυξάνεται.( πέρσι οι υποψήφιοι ήταν 100 περίπου λιγότεροι)

Πάντως ναι κι εγώ το πιστεύω αυτό ένας σημαντικός λόγος που δεν έχει απήχηση είναι η σύνδεσή της με τα προηγούμενα. Ακούει ο άλλος χημεία και κυκλώματα και λέει καλά φέξε μου. Ενώ στην Τ-2 ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ στην ουσία ξεκινάς από την αρχή. Βέβαια όπως είπα υπάρχουν και λόγοι αρκετοί να προτιμήσει κάποιος την Τ-1.
Εγώ αυτό που λέω σε κάποιον που προκειται να πάει τρίτη λυκείου είναι το εξής. Αν κάποιος ΔΕΝ την αντέχει την παπαγαλία, ΔΕΝ έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα σε φυσική και χημεία της Β' λυκείου ( και όταν λέμε σημαντικό το εννοούμε όχι έγραφα 15 ξέρω γω), και ΔΕΝ έχει τρέλα με προγραμματισμό για μένα καλύτερο θα ήταν να το παλέψει για να πάει στον πρώτο κύκλο. Αυτή είναι η δική μου γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
...πριν καποια χρονια αυτη η κατευθυνση επιλεγοταν εξισου με την τεχνολογικη 2.Χρονο με τον χρονο ομως οι υποψηφιοι λιγοστευαν...
Mε συγχωρείς, αλλά ποτέ δεν γινόταν κάτι τέτοιο. Από τότε που έγιναν οι κατευθύνσεις, στην Τ-1 πήγαιναν ελάχιστοι. Καθηγητής (τώρα σχολείου αλλά τότε ιδιοκτήτης φροντιστηρίου) μου είπε ότι το 1999 οι ιδιοκτήτες (ΟΕΦΕ) πήραν απόφαση να θάψουν την Τ-1 αποτρέποντας τους μαθητές να την διαλέγουν και το πέτυχαν. Και επειδή δεν μου αρέσει να λέω κάτι χωρίς στοιχεία, να τα στατιστικά της δεκαετίας: https://www.epil.gr/enimerosi/statistika.htm
Αριθμός υποψηφίων Τ-1 από το 2003 ως το 2011:
03-->553 , 04-->554 , 06-->661 , 07-->701 , 08-->574 , 09-->581 , 10-->672 , 11-->777
Δεν ξέρω τι γινόταν παλιά γενικά, αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια είμασταν σε χειρότερη κατάσταση και πάλι χρόνο με το χρόνο η ζήτηση αυξάνεται.( πέρσι οι υποψήφιοι ήταν 100 περίπου λιγότεροι).
Τα στατιστικά δείχνουν ότι έχεις δίκιο. Όμως, σε 2 χρόνια το σύστημα θα έχει αλλάξει. Ότι λέμε, το λέμε για την ιστορία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΕΑαν σκεφτεται κανεις για ιατρικες σχολές χημικο βιολογικο η φαρμακευτικες τοτε θετικη..Αλλιώς η τεχνολογικη ειναι η καλυτερη λυση.(Οχι οτι εχει πιο ευκολα μαθηματα απλα ειναι μικροτερη η υλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι για κάποιον που ψάχνετε για τον επαγγελματικο του προσανατολισμό η θετική είναι η πιο ιδανική κατεύθυνση. Ανοίγει πύλες στο 3ο πεδίο και παράλληλα μπορείς να διαλέξεις ότι θα διάλεγες από τεχνολογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoto.1220

Νεοφερμένος

Ο betoto.1220 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια τεχνολογικη 1 ολα τα λεφτα... το καλοκαιρι ασχολουμαι επι το πλειστον με μαθηματικα, φυσικη, εκθεση. Χημεια 1 ωρα μαθημα τη βδομαδα, ενω βιοχημεια τη διαβαζω μονος, ειναι ευκολη, ενω πολλα πραγματα τα ξερουμε ηδη απο τη βιολογια β λυκειου...Ηλεκτρολογια απο Σεπτεμβριο στο σχολειο... Αυτη η κατευθυνση σου δινει την ευκαιρια να ασχοληθεις πολυ με μαθηματικη, φυσικη, δειτε και τα ποσοστα επιτυχιας στα 2 αυτα μαθηματα της τεχνολογικης 1... μπορει να ειναι λιγα παιδια, αλλα και παλι τα ποσοστα ειναι πολυ καλα... συνοπτικα οποιος μπορει, να ακολουθησει αυτη την κατευθυνση, προσωπικα εγω, φοβουμενος το αοδε την πηρα, και προς το παρων δεν το μετανιωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Nα σου θυμισω πως πριν καποια χρονια αυτη η κατευθυνση επιλεγοταν εξισου με την τεχνολογικη 2.Χρονο με τον χρονο ομως οι υποψηφιοι λιγοστευαν...Ο Φυσικος μου στο σχολειο μας ειπε πως μονοι μας την καναμε ειδος υπο εξαφανιση.Κοιτα γυρω σου τους υποψιφιους,το 70% θελει να περασει σε οικονομικες σχολες,και το 90% οταν ακουει φυσικη βγαζει σπυρακια,λογικο δεν ειναι να σταματησουν να την επιλεγουν?+οτι αοδε και ο καθε καθυστερυμενος γραφει 19++ και χωρις διαβασμα ιδιαιτερο,ειτε με σκονακι ειτε με ορισμενα σοσ κλπ...

εγω συμφωνω απολυτως φιλς μαζι σου αν και δεν το ειχα σκεφτει αυτο.respect

ρε παιδια γιατι του βαλατε -1 του παιδιου;;;δεν ειπε κατι κακο....ελεος:/:

Παιδια τεχνολογικη 1 ολα τα λεφτα... το καλοκαιρι ασχολουμαι επι το πλειστον με μαθηματικα, φυσικη, εκθεση. Χημεια 1 ωρα μαθημα τη βδομαδα, ενω βιοχημεια τη διαβαζω μονος, ειναι ευκολη, ενω πολλα πραγματα τα ξερουμε ηδη απο τη βιολογια β λυκειου...Ηλεκτρολογια απο Σεπτεμβριο στο σχολειο... Αυτη η κατευθυνση σου δινει την ευκαιρια να ασχοληθεις πολυ με μαθηματικη, φυσικη, δειτε και τα ποσοστα επιτυχιας στα 2 αυτα μαθηματα της τεχνολογικης 1... μπορει να ειναι λιγα παιδια, αλλα και παλι τα ποσοστα ειναι πολυ καλα... συνοπτικα οποιος μπορει, να ακολουθησει αυτη την κατευθυνση, προσωπικα εγω, φοβουμενος το αοδε την πηρα, και προς το παρων δεν το μετανιωνω.

γιατι να φοβασαι το ΑΟΔΕ;;;ειναι τιμιο μαθημα,διαβασες περασες...δεν ειναι οτι μ αρεσε ή οτι τα παω καλα με την παπαγαλια αλλα αυτη ειναι η αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
γιατι να φοβασαι το ΑΟΔΕ;;;ειναι τιμιο μαθημα,διαβασες περασες...δεν ειναι οτι μ αρεσε ή οτι τα παω καλα με την παπαγαλια αλλα αυτη ειναι η αληθεια...

Ναι αλλά αν είναι να σου βγει η παναγία όλη τη χρονιά να το μάθεις τι να το κάνεις. Μπορεί στο τέλος να σε αποζημιώνει αλλά σου τρώει χρόνο και σε αγχώνει αρκετά.
Και η βιοχημεία σιγουρότατο είναι με τη διαφορά ότι μαθαίνεται πολύ πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι αλλά αν είναι να σου βγει η παναγία όλη τη χρονιά να το μάθεις τι να το κάνεις. Μπορεί στο τέλος να σε αποζημιώνει αλλά σου τρώει χρόνο και σε αγχώνει αρκετά.
Και η βιοχημεία σιγουρότατο είναι με τη διαφορά ότι μαθαίνεται πολύ πιο εύκολα.


ναι οκ αλλα μπορεις να εγγυηθείς σε ενα υποψήφιο ότι αν διαβασει(σοβαρα) ΑΟΔΕ δεν θα γραψει19-20;;;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι οκ αλλα μπορεις να εγγυηθείς σε ενα υποψήφιο ότι αν διαβασει(σοβαρα) ΑΟΔΕ δεν θα γραψει19-20;;;;:whistle:

Φυσικά και θα γράψει. Αρκεί να διαβάσει σοβαρά θα γράψει. Εκτός βέβαια έχει καταβληθεί από το άγχος, οπότε δε θα έγραφε όποιο και αν ήταν το μάθημα που έδινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι οκ αλλα μπορεις να εγγυηθείς σε ενα υποψήφιο ότι αν διαβασει(σοβαρα) ΑΟΔΕ δεν θα γραψει19-20;;;;:whistle:

ναι αλλά δεν θα παίζουμε την κολοκυθιά ( :P ) ισχύουν αυτά που είπα πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisxant

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τοπόλια (Χανιά). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ειμαι μαθητης α ταξης γενικου λυκειου και του χρονου λεγεται οτι μπορει να ισχυει το παλιο συστημα, συμφωνα με το οποιο μπορουμε να διαλεξουμε μεταξυ θετικης, τεχνολογικης ή θεωρητικης κατευθυνσης. Εγω θελω να παω ή θετικη ή τεχνολογικη. τι να διαλεξω? ειμαι αριστοσ σε ολα τα μαθηματα και ειμαι σε διλημμα. Αν διαλεξω καποια κατευθυνση μπορει να το μετανιωσω. δεν εχω παρακολουθησει ποτε αοδε οποτε δεν ξερω αν πρεπει να το διαλεξω ή οχι. να παω σε φροντιστηριο να δω πως ειναι? εσεις τι λετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πρωτα σκεφτεσαι τι θα θες να γινεις στο μελλον(επαγγελμα), μετα τα μαθηματα που σου αρεσουν, τελος σε ποια εισαι καλος. Σκεψου αυτα και μαλλον θα βρεις την κατεθυνση σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Ειμαι μαθητης α ταξης γενικου λυκειου και του χρονου λεγεται οτι μπορει να ισχυει το παλιο συστημα, συμφωνα με το οποιο μπορουμε να διαλεξουμε μεταξυ θετικης, τεχνολογικης ή θεωρητικης κατευθυνσης. Εγω θελω να παω ή θετικη ή τεχνολογικη. τι να διαλεξω? ειμαι αριστοσ σε ολα τα μαθηματα και ειμαι σε διλημμα. Αν διαλεξω καποια κατευθυνση μπορει να το μετανιωσω. δεν εχω παρακολουθησει ποτε αοδε οποτε δεν ξερω αν πρεπει να το διαλεξω ή οχι. να παω σε φροντιστηριο να δω πως ειναι? εσεις τι λετε???

Τα μαθηματα της τεχνολογικης κατευθυνσης της 2ας δεν εχουν τιποτα κοινο με τα μαθηματα τις 3ης.. Αντιθετα στη Θετικη η Xημεια τις 2ας (Χημικες ισορροπιες/Οξειδοαναγωγικες) θα σου χρειαστει πολυ στην 3η Λυκειου... Οποτε μπορεις στη 2α να διαλεξεις Θετικη κατευθυνση και μετα να κρινεις τι θελεις να κανεις χωρις να υστερεις ουτε 1 τις χιλιοις με τα ατομα που διαλεξαν κατευθειαν τεχνολογικη.. Ξερω αρκετα ατομα που το εχουν κανει και μετα διαλεξαν να πανε στην τεχνολογικη χωρις να εχουν απολυτως κανενα προβλημα απο αποψη μαθηματων.. Ελπιζω να βοηθησα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Ειμαι μαθητης α ταξης γενικου λυκειου και του χρονου λεγεται οτι μπορει να ισχυει το παλιο συστημα, συμφωνα με το οποιο μπορουμε να διαλεξουμε μεταξυ θετικης, τεχνολογικης ή θεωρητικης κατευθυνσης. Εγω θελω να παω ή θετικη ή τεχνολογικη. τι να διαλεξω? ειμαι αριστοσ σε ολα τα μαθηματα και ειμαι σε διλημμα. Αν διαλεξω καποια κατευθυνση μπορει να το μετανιωσω. δεν εχω παρακολουθησει ποτε αοδε οποτε δεν ξερω αν πρεπει να το διαλεξω ή οχι. να παω σε φροντιστηριο να δω πως ειναι? εσεις τι λετε???
Έχει ανακονωθεί επίσημα ότι για όσους τελειώνουν φέτος την Α΄λυκείου, ισχύει το παλιό σύστημα. Αφού έχεις απορρίψει τη θεωρητική, η γνώμη μου είναι στη Β΄να ακολουθήσεις τη θετική κατεύθυνση, ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να το μετανοιώσεις. Η μόνη διαφορά είναι ότι η θετική έχει χημεία, ενώ η τεχνολογική μια παπαρία. Έτσι, αν στη Β είσαι θετική, στη Γ χωρίς κανένα πρόβλημα θα μπορείς στη Γ να διαλέξεις είτε θετική είτε τεχνολογική (Τ1 ή Τ2) χωρίς κανένα πρόβλημα. Όμως αν στη Β πας τεχνολογική και στη Γ θελήσεις Τ1 ή θετική, εκεί (λόγω της χημείας) θα υπάρξει δυσκολία. Όσο για το ΑΟΔΕ, ζει μόνο στην Τ2 της Γ και δεν θα χάσεις και τίποτα αν δεν το συναντήσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Ειμαι μαθητης α ταξης γενικου λυκειου και του χρονου λεγεται οτι μπορει να ισχυει το παλιο συστημα, συμφωνα με το οποιο μπορουμε να διαλεξουμε μεταξυ θετικης, τεχνολογικης ή θεωρητικης κατευθυνσης. Εγω θελω να παω ή θετικη ή τεχνολογικη. τι να διαλεξω? ειμαι αριστοσ σε ολα τα μαθηματα και ειμαι σε διλημμα. Αν διαλεξω καποια κατευθυνση μπορει να το μετανιωσω. δεν εχω παρακολουθησει ποτε αοδε οποτε δεν ξερω αν πρεπει να το διαλεξω ή οχι. να παω σε φροντιστηριο να δω πως ειναι? εσεις τι λετε???
ας δωσω και εγω τη δικια μου απαντηση...
και εγω στην ιδια θεση μου ημουνα...δεν ηξερα αν θα πηγαινα τεχνολογικη ή θετικη.και τελικα πηγα θετικη..ισως και επειδη η τεχνολογικη της β ηταν πολυ υποβαθμισμενη οσο αφορα το επιπεδο...πηγα λοιπον θετικη καταλαβα ή μαλλον συνειδητοποιησα οτι εγω και η χημεια απεχουμε ετη φωτος....και να μαι τωρα στην τεχνολογικη(και ελπιζω στο τελος να μην το μετανιωσω:P)
οποτε πιστευω να καταλαβες ποια ειναι η συμβουλη μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
θετικη πας αν στοχευεις σχολες απο το 3ο πεδιο ή αν εχεις "ερωτικη" σχεση με χημεια/βιολογια,αλλιως πας τεχνολογικη με χιλιαααα,τοσο απλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top