Ισχύει η κατάργηση της βάσης του 10 και για τα ΕΠΑΛ;

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Το εχω πει και το λεω ακομη.....Δεν ειναι κατασταση αυτη! Και οχι μονο οι γονεις αλλα και το κρατος! Λεει και λεει η Κ.Διαμαντοπουλου θα αναβαθμιστει η τεχνολογικη εκπαιδευση και ολο λογια ειναι.
Θα γινουν αλλαγες απο εδω,απο εκει,αλλα ολα αυτα που λεει ενα ματσο Μπουρδες ειναι!
Κανε πραξεις να σε παραδεχτω κυρια μου.....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολους μας !!!
καταργηση της βασης του 10 εχουμε αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν ξερετε πανω κατω ποσο θελει για τει χαλκιδας οτι οικονομικο εχει ..μεχρι και εμποριας και διαφιμισης..
ευχαριστω ακης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Β) Επίσης καταργείται η βάση για τους υποψήφιους των ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Α΄) και ΤΕΕ Β΄ κύκλου, προκειμένου να συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής για την εισαγωγή τους σε ΤΕΙ, ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικών Επαγγελμάτων των Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης, των Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων, της Σχολής Αστυφυλάκων, των Σχολών της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...atarghsh-vashs-10-panelladikes-exetaseis.html

Και επισημα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σήμερα λοιπον και εγω πηγα και είδα τα αποτελέσματα των επάλ του τομέα οικονομικών που είμαι εγω! Να υπενθυμήσω πως έδωσα 2η φορά και απο οτι φένεται ούτε φέτος δεν με θέλει η τριτοβαθμια! Διότη ,γλώσσα 10,αοθ 11 ,και αοδε 11.5 ,περιπου 930 μόρια αλλα χωρης τα άγγλικα που έδωσα και ελπιζω να πιασω 1200 και κατι που θέλει η τουριστικη σχολη αθήνας που εβαλα πρώτη προτιμηση! Έχω στεναχωρηθεί απιστευτα διοτη περίμενα στα μαθηματα ειδικοτητας τουλαχιστον το ελαχιστο 12 και στα δυο αλλα φένεται έπεσα σε ηλιθιους βαθμολογιτες οι οποιοι θέλουν αυτα που γράφεις να είναι αυτουσια με αυτα που λεει το βιβλίο! Επειδη είναι ελεινα κουραστικο να πάω για τριτη χρονια διοτη ειμαι ειδη 20 και δεν θέλω να τελειωσω στα 25 μου της σπουδές ! Για να μην σας κουράζω θέλω να ξερω αν θα πεσει καμια βάση στης τουριστικες σχολες και αν θα έχουμε καμια σχολη κατω απο την βάση για τα επαλ εκτος αθηνων π.χ χαλκιδα,λαρισα,πατρα, βολο κλπ,θα χαρώ παρα πολυ αν με βοηθήσει καποιος διότη εχω απογοητευτει απιστευτα σήμερα σαν μου έπεσε τουβλο στο κεφάλι,ευχαριστώ σε ολους και καλη επυτηχια :D:D:D

Παιδια υσχιει ομως η κατάργηση του 10 για τα επαλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια παρολο που ειμαι αρκετα μικροτερος θα ηθελα να σας εκφρασω την προσωπικη μου αποψη για αυτο το θεμα!ειναι σημαντικο να εχουν οι μαθητες την ευκαιρια να μπουν σε καποια σχολη,να εχουν περισσοτερες ευκαιριες κτλ.ομως η καταργηση της βασης του 10 δεν καταργει και την δυσκολια των μαθηματων που εχουν αυτες οι σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Η καταργηση της βασης δεν εχει σχεση με την δυσκολια των σχολων...Υπαρχουν σχολες με πολυ χαμηλα μορια,ειναι δυσκολες,και εχουν αμεση αποκαταστση!!! Π.χ η Βιομηχανικη Πληροφορικη στην Καβαλα.
Η καταργηση της βασης του 10 εχει σκοπο να μπουνε περισσοτερα παιδια στην Τριτοβαθμια Εκπαιδευση (σε ΤΕΙ περισσοτερο) και επισης να ενισχυθει η οικονομια των ΤΕΙ της Επαρχιας,το θεμα ειναι ομως ποια οικονομια θα επιβαρυνθει??? Ποιος ο λογος οι γονεις να στελνουν τα παιδια τους για σπουδες οταν αυτα πανε μονο για τον χαβαλε και την φοιτητικη ζωη και δεν το λεω επειδη ειναι χαμηλοβαθμη καποια σχολη,προς θεου. Απλα γενικα το αναφερω.

Μιας κ που θιξαμε το θεμα αυτο να καποια ΤΕΙ που φετος θα ειναι κατω απο την Βαση : https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4584058 (πατηστε κλικ πανω στην εικονα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
παιδια ποιος ο λογος να περασεις σε ενα τει στα κατσαβραχα και με το αβεβαιο να κλήσει η σχολη .. ξέρω ατομα που είναι σε σχολες στο μεσολογγι και στα νησια και είναι υπο διαλυση η κατασταση..επισης αμα έχεις βγαλει 8000 μορια και περασεις σε αυτες τις σχολες θα αντιμετωπισεις προβληματα με τα μαθηματα..δηλαδη παση θυσια να ικανοποιησουμε καποιους τρελους γονεις..για να λεμε οτι σπουδαζουμαι..

Σήμερα λοιπον και εγω πηγα και είδα τα αποτελέσματα των επάλ του τομέα οικονομικών που είμαι εγω! Να υπενθυμήσω πως έδωσα 2η φορά και απο οτι φένεται ούτε φέτος δεν με θέλει η τριτοβαθμια! Διότη ,γλώσσα 10,αοθ 11 ,και αοδε 11.5 ,περιπου 930 μόρια αλλα χωρης τα άγγλικα που έδωσα και ελπιζω να πιασω 1200 και κατι που θέλει η τουριστικη σχολη αθήνας που εβαλα πρώτη προτιμηση! Έχω στεναχωρηθεί απιστευτα διοτη περίμενα στα μαθηματα ειδικοτητας τουλαχιστον το ελαχιστο 12 και στα δυο αλλα φένεται έπεσα σε ηλιθιους βαθμολογιτες οι οποιοι θέλουν αυτα που γράφεις να είναι αυτουσια με αυτα που λεει το βιβλίο! Επειδη είναι ελεινα κουραστικο να πάω για τριτη χρονια διοτη ειμαι ειδη 20 και δεν θέλω να τελειωσω στα 25 μου της σπουδές ! Για να μην σας κουράζω θέλω να ξερω αν θα πεσει καμια βάση στης τουριστικες σχολες και αν θα έχουμε καμια σχολη κατω απο την βάση για τα επαλ εκτος αθηνων π.χ χαλκιδα,λαρισα,πατρα, βολο κλπ,θα χαρώ παρα πολυ αν με βοηθήσει καποιος διότη εχω απογοητευτει απιστευτα σήμερα σαν μου έπεσε τουβλο στο κεφάλι,ευχαριστώ σε ολους και καλη επυτηχια :D:D:D

Παιδια υσχιει ομως η κατάργηση του 10 για τα επαλ?

σορυ φιλε αλλα με τόσα ορθογραφικα λαθη μου φαινετε παραξενο που εγραψες και τόσα μορια..οι βαθμολογητες μονο στην εκθεση έχουν διαφορες συνηθως στα αλλα μαθηματα δεν υπαρχουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitris--

Νεοφερμένος

Ο Dimitris-- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
https://www.5sek.gr/images/Link/ypodeigma_mhxanografiko_deltio_epal_2010_100219.pdf
αν διαβασετε τις οδηγιες στο τελος λεει οτι για να περασετε σε καποια σχολη χρειαζονται 1000 μορια τουλαχιστον, αρα η καταργηση της βασης του 10 για επαλ ομαδα Α δεν ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
https://www.5sek.gr/images/Link/ypodeigma_mhxanografiko_deltio_epal_2010_100219.pdf
αν διαβασετε τις οδηγιες στο τελος λεει οτι για να περασετε σε καποια σχολη χρειαζονται 1000 μορια τουλαχιστον, αρα η καταργηση της βασης του 10 για επαλ ομαδα Α δεν ισχυει
φιλε κανεις λαθος αφου το μηχανογραφικο αυτο εχει βγει πριν απο την ανακοινωση της καταργησης της βασης....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Παιδια προτου ποσταρετε Κοιταξτε λιγο και τις προηγουμενες απαντησεις :)
Κοιταξτε εδω : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...atarghsh-vashs-10-panelladikes-exetaseis.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Παιδια προτου ποσταρετε Κοιταξτε λιγο και τις προηγουμενες απαντησεις :)
Κοιταξτε εδω : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...atarghsh-vashs-10-panelladikes-exetaseis.html
αυτο τα λεει ολα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ε μαλλον...Αφου λεει ξεκαθαρα οτι ισχυει και για ΕΠΑΛ Α ΟΜΑΔΑΣ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top